Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2009., 09:47   #41
meni se anksioznost evo počela vraćati, pa negdje nakon babinja otprilike,najgore mi je navečer, o nesanici da ne pričam...a nadam se da ću izdržati barem dok malog dojim, on mi je bio poticaj da izdržim T bez ljekova osim normabela povremeno...

anthony, a da probaš sa psihoterapijom, ali da se raspitaš koji psihič ima iskustva sa trudnicama...javi novosti...
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 10:55   #42
bok death i mica

objema se divim,tebi death po ovom šta si napisala a tebi mico jer znam da ti je bilo kao i meni

bilo je ok dosad,stvarno,svih 8 mj bez ičeg,ali malac je krenuo u vrtić,ja sam sama sa svojim mislima po cijele dane...a samoće se bojim...

autosugestija ne pomaže,ka me uhvati pa,i to traje i traje,ne kao do pola sata kako neki kažu,nego i duže...

pokušat ću danas s ginićem i dr opće dok ne dođe na red kod psihića,ali sve duže od danas mi je predugo...ugl,javit ću što su se usaglasili...

ne bojim se ja poroda ni boli,nemože biti gore nego prvi put,bojim se da ću poludjeti,iako realno znam da neću. ali sve ja to znam dok me ne strefi pa,
onda sve pada u vodu,i mučim sebe i mučim bebicu..

jednostavno sam tužna izgubljena i na početku....
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 11:19   #43
ovako,

naručila se ujutro kod privatnog psihijatra,objasnila mu što i o čemu se radi,danas idem kod dr opće,a kad obavim to dvoje kod ginića....

vidjet ćemo...držite mi fige....

ljubim vas za odgovor i potporu,i javim novosti...
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 11:23   #44
bome i ja vam se divim djevojke, treba to izgurati.
nikad nisam patila od anksioznosti i takvih stvari, ali mogu si prilično dobro vizualizirati kako bi to moglo izgledati. imam osjetljive litice ko u vage

svaka čast i držite se
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 11:57   #45
Znam da mnogi zaziru od alternativne medicine, ali meni je jedino to pomoglo kod takvog stanja (nije bilo u trudnoći) Nevjerojatno, ali svi simptomi anskioznosti, paničnog straha su nestali u roku od tjedan dana, ni sama nisam mogla vjerovati.
Uglavnom toplo preporučam bachove kapi, mislim da se bez ikakvog rizika mogu uzimati u trundnoći, ma sigurno su bezazlenije čak i od normabela.
Ja sam ih tu naručila snaga prirode a ima i tu aequilibrium-novum . Ovaj drugi ti je i registriran u hrvatskoj udruzi homeopata
A evo tu ima tema o uzimanju u trudnoći i tekst
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 12:10   #46
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Znam da mnogi zaziru od alternativne medicine, ali meni je jedino to pomoglo kod takvog stanja (nije bilo u trudnoći) Nevjerojatno, ali svi simptomi anskioznosti, paničnog straha su nestali u roku od tjedan dana, ni sama nisam mogla vjerovati.
Uglavnom toplo preporučam bachove kapi, mislim da se bez ikakvog rizika mogu uzimati u trundnoći, ma sigurno su bezazlenije čak i od normabela.
Ja sam ih tu naručila snaga prirode a ima i tu aequilibrium-novum . Ovaj drugi ti je i registriran u hrvatskoj udruzi homeopata
A evo tu ima tema o uzimanju u trudnoći i tekst
hvala miško,tebe sam se sjetila kad sam otvarala ovu temu

da,da,svakako ću pročitat...

hvala,nadam se tj vidim da si ti ok,i želim ti da tako i ostane.

pusa tebi i tvojoj bebi
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 15:01   #47
bok,

evo tažim,zovem,surfam.....

ima mama koje su pile antidepresive u trudnoći također i sdative i anksliotike...trudnoća i pood prošli u redu,sve to naravno uz nadzor liječnika...

naravno da ne odobravam nikakve pillse,nitko ne može garanitirati,ali....

našla foum,mislim rodin,neznam više,gdje su mame tj trudnice,u dogovoru s liječnicima,i dojile dok su uzimale recio helex po potrebi,e sad....

drago mi je da nas ima tako malo,ali voljela bi da se na ovom forumu ipak ostane ova tema,ako ndajbožezla,bude ikad ikom trebalo....

ja ću javiti što su meni savjetovali i kako sve proživljavam,i kako će sve proći....

pusa

p.s. anks je na podforumu psihologija i tamo su ljudi već vrlo dobro upoznati s tim,s terapijom,i svemu što ona donosi,ali trudnice,dojilje i mame spadaju u posebnu kategoriju,pa bi molila ako ovu temu možemo imati i na trudnicama.

hvala
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 21:54   #48
Aj pliz probaj sa bachovim kapima, nemaš stvarno što izgubiti, a možeš puno dobiti
Drži se!
I hvala, dobro smo i ja i beban, čak dapače super
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 22:20   #49
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Aj pliz probaj sa bachovim kapima, nemaš stvarno što izgubiti, a možeš puno dobiti
Drži se!
I hvala, dobro smo i ja i beban, čak dapače super
surfala,vidim da je dosta mama pilo,ali glupa sam,nemogu naručit s ovih stranica? ima negdje u biljnoj ljekarni ili sl... iz st sam..
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 12:27   #50
ovako,helex ože umjesto normabela,ukoliko pomaže bolje,
a pomaže i to manja doza od normabela.

ginić će zamijeniti recept,jer piti normabel od 5 mg i helex od 0,25 po potrebi zaista nije isto,iako ne spadaju u istu skupinu lijekova.

mada helex nije antidepresiv kao ni normabel.

dakle,bolje je piti helex ako bude trebao i kad bude trebalo,nego normabel preventivno.

to je to,zasad,kad bude riječ o dojenju,onda ćemo vidjet....

može se dojiti i uz helex,po porebi,ali NIJE PREPORUČLJIVO,ali nadam se da mi neće ni trebati.

pokušat ću dojiti koliko mogu i naravno bez pillsa,a ako će biti potrebna bilokakva terapija onda radije neću dojiti.

kvragu,valjda ću barem prva 3 mj izdržati sa dojenjem da mi neće trebati terapija.....

teško je,ali samo da da izdržim još ova dva mjeseca,i da moja bebica bude zasebno biće,kojem moji stresovi i pa nemogu naštetiti jer će već biti rođena.

inače,kod ovakvih poremećaja anks i PA bolje je i za mamu i za bebu da je mama smirena i prisebna,
treba trudnoću izdržati,a kasnije...

nije bebimil zlo,ako moraš piti terapiju moraš,ali je trudnoća sa pa veliko zlo....

neću dalje unaprijed,nadam se najboljem,očekujem najgore
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 12:28   #51
Mala Lola,

pliz,čekam odg za Bachove kapi,za koje vidim da se uzimaju u trudnoći,po porodu i za vrijeme dojenja.

tnx
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 13:15   #52
hm, možda bi i meni dobro došle te bachove kapi. idem proguglati...
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 13:19   #53
te bachove kapi nisu za anksioznost

piše ovako:

* glavobolja uzrokovana napetošću
* depresija
* umor
* iscrpljenost
* slabi imunitet
* loša probava
* osip
* zubobolja

nigdje se ne spominje anksioznost i pa
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 13:47   #54
Curke, nemojte molim vas piti lijekove.
Anksioznost nije bolest (osim kad je uzrokovana kemijskim poremećajem), to je samo navika.

I sama imam blagi anksiozni poremećaj, u ranoj trudnoći mi se pojačalo i krenula sam psihologu - prvo što tamo naučite je da je strah normalna pojava, samo se kod nas javlja kad nema realne opasnosti.

Psiholog mi dosta pomaže, ali usporedo s tim provodim sama svoju "terapiju" i mogu vam se zakleti svima što mi je drago da će vam ovo sigurno pomoći:
http://socijalna-anksioznost.blogspo...9/08/uvod.html
samo pratite korake tjedan po tjedan i bit će vam bolje već nakon tjedan - dva!
__________________
Moj mis Misic
Styx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 14:16   #55
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
te bachove kapi nisu za anksioznost

piše ovako:

* glavobolja uzrokovana napetošću
* depresija
* umor
* iscrpljenost
* slabi imunitet
* loša probava
* osip
* zubobolja

nigdje se ne spominje anksioznost i pa
ne,ne imaš i za strah i napetost...neznam sad gdje sam to našla,probat ću kasnije proguglati pa ti staviti link...
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 14:26   #56
Quote:
Styx kaže: Pogledaj post
Curke, nemojte molim vas piti lijekove.
Anksioznost nije bolest (osim kad je uzrokovana kemijskim poremećajem), to je samo navika.

I sama imam blagi anksiozni poremećaj, u ranoj trudnoći mi se pojačalo i krenula sam psihologu - prvo što tamo naučite je da je strah normalna pojava, samo se kod nas javlja kad nema realne opasnosti.

Psiholog mi dosta pomaže, ali usporedo s tim provodim sama svoju "terapiju" i mogu vam se zakleti svima što mi je drago da će vam ovo sigurno pomoći:
http://socijalna-anksioznost.blogspo...9/08/uvod.html
samo pratite korake tjedan po tjedan i bit će vam bolje već nakon tjedan - dva!
hvala na trudu,ali mi ne govorimo o blagom anks poremećaju.

mi govorimo o dijagnozi anks poremećaja s paničnim atacima,koji nije moguće liječiti samo psihoterapijom,dakle..

blagi anks poremećaj danas ima mislim svaki drugi čovjek,ali to svrstava u tjeskobu,premećen rad štitne žlijezde,zabrinutost pred porod,disbalans hormona i takoc

pa i anksioznost se uspješno liječe jedino psihoterapijom uz uzimanje Antidepresiva. AD-i u trudnoći katkad nisu potrebni,ali kao što vidiš,ovo je poremećaj koji ima recidiv,i nitko nezna kad će se taj recidiv dogoditi.

ponavljam hvala na trudu,ali savjet da se ne piju lijekovi čujemo i kad imamo temeratuu,i kad imamo štitnjaču i kad imamo neznamštaveć u trudnoći.jer nije preporučljivo.

ali je itekako preporučljivo kad se zbog P ataka,počne ljuštiti postejica,kada beba ne prima dovoljno hrane,kada postoji prijetnja od prijevremenog poroda i sl..

a to su sve opasnosti koje vrebaju u slučaju ne uzimanja terapije kod ovog poremećaja.

doktori i mama sama odlučuju tj pokušavaju iznaći najmanje šteno riješenje po bebu i mamu tako da,vjeruj mi nitko,ali nitko neće iz zaj....ili šta mu je tako lakše piti pillse...


pozdrav
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 14:31   #57
sve ok, ali dajte barem pogledajte ovaj blog (to je ustvari samo prijevod s terapije na engleskom).
Istina, ja imam blagi poremećaj, no ova terapija nije samo za blagu anksioznost već za puno širi spektar. Nemojte molim vas misliti da omalovažavam vaše tegobe, samo sam uvjerena da si s ovim možete ako ništa drugo barem olakšati
__________________
Moj mis Misic
Styx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 14:36   #58
Quote:
Styx kaže: Pogledaj post
sve ok, ali dajte barem pogledajte ovaj blog (to je ustvari samo prijevod s terapije na engleskom).
Istina, ja imam blagi poremećaj, no ova terapija nije samo za blagu anksioznost već za puno širi spektar. Nemojte molim vas misliti da omalovažavam vaše tegobe, samo sam uvjerena da si s ovim možete ako ništa drugo barem olakšati
svaka f dijagnoza ima drugačiju terapiju

širi spektar,je jako diskutibilan pojam.

npr, helex i xanax su kao isti lijekovi,razl proizvođača,a vjeruj mi,ne djeluju isto.

tako da,panični i anksioznost su različiti poremećaji općenito,a pogotovo su različiti od samo blago anksioznog poremećaja.

anyway,hvala na linku
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 21:25   #59
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post

ali je itekako preporučljivo kad se zbog P ataka,počne ljuštiti postejica,kada beba ne prima dovoljno hrane,kada postoji prijetnja od prijevremenog poroda i sl..

a to su sve opasnosti koje vrebaju u slučaju ne uzimanja terapije kod ovog poremećaja.
hbte to nisam znala i bolje da nisam
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 11:26   #60
pa dobro,ti nsi mala PA u trudnoći?

a i to može i nemora biti,kao i što može i nemora biti nuspojava kod pijenja lijekova općenito,ne samo u trudnoći.
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:05.