Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2009., 15:31   #61
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
pa koji je broj? ako znaš reci nam.
Pedica mi je rekla prije jedno 3-4 godine, ali nisam siguran da sam ga točno zapamtio - nije nikakva bombastična cifra, ako se dobro sjećam negdje 10-15, no opet puno za "bezopasnu dječju bolest" (pogotovo kad znamo koliko zapravo malo djece u RH ima). Puno je gore to što kod daleko većeg broja djece ostaju trajne posljedice vodenih kozica koje se tek kasnije počnu ispoljavati (baš ću pitati pedicu ako se sjetim - da ne bubam cifre).
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
8T8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 15:43   #62
da nije s tim smrtnim slučajevima kao i sa gripom, kako naša pedica voli reći... umrlo xy djece od gripe.. ne ljudi od gripe se ne umire umire se ako se ne liječe simptomi koje gripa donosi sa sobom.....
ajmo sad bombe da kaj to nije isto kao gripa... e pa nije....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 15:49   #63
Našla sam: smrtnost kod ospica je 1:10000, a nuspojava kod MoPaRu 2006. u RH 68:10000. Znaći evidentiranih 68...
__________________
07/2008

"Whenever people agree with me I feel I must be wrong."
sanja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 17:18   #64
Ali puno pedova ne prijavi nuspojave. Evo ja sam danas rekla svom pedu da je mala imala reakciju na prevenar i ona je rekla da je to vrlo rijetko i nikaj sigurno nije nikome prijavila tako da to nisu baš prezentne brojke.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 18:16   #65
Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
Ali puno pedova ne prijavi nuspojave. Evo ja sam danas rekla svom pedu da je mala imala reakciju na prevenar i ona je rekla da je to vrlo rijetko i nikaj sigurno nije nikome prijavila tako da to nisu baš prezentne brojke.
Upravo tako. Zato i velim evidentiranih.
__________________
07/2008

"Whenever people agree with me I feel I must be wrong."
sanja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 18:16   #66
Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
Ali puno pedova ne prijavi nuspojave. Evo ja sam danas rekla svom pedu da je mala imala reakciju na prevenar i ona je rekla da je to vrlo rijetko i nikaj sigurno nije nikome prijavila tako da to nisu baš prezentne brojke.
Kakva je bila reakcija?

J je dobio prvu dozu prošli tjedan. Da li vam je poslije prve ili druge doze?

Ne znam za liječnike ali znam da ljekarnici za prijavu nuspojava dobijaju bodove pri HLJK. Bar bi im to trebala biti motivacija ako zanemarimo da ima je to dužnost!
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 19:07   #67
Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
Danas sam curu cjepila sa drugom dozom prevenara i zaboravipa sam pitati pedicu kad ide treći put ili dal se uopće cijepi treći put ( mislim da da).
Jel zna ko?
Nama je pedica rekla da ako ćemo ju cijepiti, prva dva puta do godinu dana, a treći put oko godinu i pol, Sara je sad 6,5 mj. pa spada u tu skupinu.
__________________
Prodaja
Sara...
Sara je konačno s nama! :):):)
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 20:07   #68
Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
Danas sam curu cjepila sa drugom dozom prevenara i zaboravipa sam pitati pedicu kad ide treći put ili dal se uopće cijepi treći put ( mislim da da).
Jel zna ko?
koliko znam idu 2 doze
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 20:10   #69
Prevenar- 2 doze do godine dana i treća oko 15 mjeseci.
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 21:20   #70
Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
Kakva je bila reakcija?

J je dobio prvu dozu prošli tjedan. Da li vam je poslije prve ili druge doze?

Ne znam za liječnike ali znam da ljekarnici za prijavu nuspojava dobijaju bodove pri HLJK. Bar bi im to trebala biti motivacija ako zanemarimo da ima je to dužnost!

Poslije prve doze je imala temperaturu dva dana. Danas smo se cijepili drugi put i za sad nema tempicu ali sam joj sad prije spavanja stavila čepić da mi ne bi zakurila ko prvi put usred noci.
Našla sam na netu da ako se s Prevenarom cijepi dijete od 7-11 mjeseci ko što je moja onda idu dvije doze i treća se preporučuje u drugoj godini a to znači da ta treća može a i ne treba kolko sam ja skužila.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 21:35   #71
Ipak sam pogrešno skužila treba se cijepiti još jednom i to između 15-18 mjeseca života.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 22:54   #72
Quote:
Lavica kaže: Pogledaj post
Ali puno pedova ne prijavi nuspojave. Evo ja sam danas rekla svom pedu da je mala imala reakciju na prevenar i ona je rekla da je to vrlo rijetko i nikaj sigurno nije nikome prijavila tako da to nisu baš prezentne brojke.
moja pedica (dr. Mengele) je KATEGORIČKI odbila primiti na znanje te prijaviti nuspojave i reakcije na cjepiva koje je moje dijete imalo, također ODGOVORITI NA MOJA PITANJA o štetnim posljedicama, te prekršila Zakon o zaštiti prava pacijenata. Sad joj se sprema prijava, pa će valjda prema drugim roditeljima i bebama biti poštenija!
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.

Zadnje uređivanje Precious X : 05.03.2009. at 23:12.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 14:14   #73
dorin bratić će se cijepiti prevenarom. dora neće. u kontaktu su svaki dan. da izbjegavamo kontakt s njim na dan cijepljenja? (budući da u svim onim linkovima piše kako su friško cijepljena djeca opasnost za necijepljenu...)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 21:25   #74
dali je itko cijepio svoje dijete sa Prevenarom koji se može dati do 2 god. ?
Htjeli smo i Rotarixom ,ali nam je pedica rekla da nemožemo više jer malena ima godinu dana,a to cjepivo je učinkovito ,ako se dijete cijepi do 6mj.
Inače raspitala sam se i za Pneumo 23 koje se daje nakon 2god. , pa molim iskustva ?
Inače naručila sam već Prevenar i košta 500kn
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 21:39   #75
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
dali je itko cijepio svoje dijete sa Prevenarom koji se može dati do 2 god. ?
Htjeli smo i Rotarixom ,ali nam je pedica rekla da nemožemo više jer malena ima godinu dana,a to cjepivo je učinkovito ,ako se dijete cijepi do 6mj.
Inače raspitala sam se i za Pneumo 23 koje se daje nakon 2god. , pa molim iskustva ?
Inače naručila sam već Prevenar i košta 500kn
Jakov cijepljen prvom dozom Prevenara prije skoro mjesec dana, nuspojave ništa. Druga doza slijedi za mjesec dana. Ni mi ne možemo Rotarix...
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 08:28   #76
Prevenar košta negdje 480 kuna.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 20:15   #77
ajde dobro sad za 20kn razlike nije strašno.
Malo sam potražila na netu i nitko nije napisao da Prevenar ima nuspojave
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 11:33   #78
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
ajde dobro sad za 20kn razlike nije strašno.
Malo sam potražila na netu i nitko nije napisao da Prevenar ima nuspojave
Svako cjepivo ima nuspojave (kao uostalom i svaki lijek).

Al' da te utješim, mala se cijepila prije tjedan dana s Priorixom i Prevenarom i prošlo je ok.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 01:45   #79
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
dali je itko cijepio svoje dijete sa Prevenarom koji se može dati do 2 god. ?
Htjeli smo i Rotarixom ,ali nam je pedica rekla da nemožemo više jer malena ima godinu dana,a to cjepivo je učinkovito ,ako se dijete cijepi do 6mj.
Inače raspitala sam se i za Pneumo 23 koje se daje nakon 2god. , pa molim iskustva ?
Inače naručila sam već Prevenar i košta 500kn
Mi smo se cijepili Rotarixom. Prvu dozu dijete treba primiti prije navršenog 5. mjeseca života, a druga ide 4 tjedna kasnije.

Do sada smo se cijepili prvo cijepivo 6u1 i drugo 5u1. S tim, mi smo privatno kupili cijepiva u ljekarni, tako da za 6u1 bebač je primio samo jedan ubod umjesto 2.

Sada namjeravamo kupiti protiv pneumokoka. To se cijepivo prima od navršenog 5.mjeseca života pa do 2.godine života. Prima se u tri doze.

Do sada nismo imali nikakve reakcije poslije, ali sam svaki put stavljala tijekom cijelog dana hladni oblog na mjesto uboda.
Tina st is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 10:06   #80
danas čitam nešto na netu i pojavljuje se ime cjepiva Synflorix protiv meningokoka i pneumokoka...da je odobreno 31.03.2009.

http://www.net.hr/zdravlje/page/2009/04/16/0384006.html
http://www.webwire.com/ViewPressRel.asp?aId=91308
http://www.gsk.com/media/pressreleas...ease_10039.htm

jel može netko upućeniji u cjepiva nešto napisat o ovome?
spominje se meningitis, al u tekstu stalno spominju pneumokoke...pa mi baš nije janso sve..
ovo je zapravo kao Prevenar + još 3 soja?
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:48.