Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2014., 10:39   #201
Ja se ne obazirem na te bombasticne clanke i "istrazivanja".

Pokupila sam rotu sa svojih 35 godina i umirala 3 dana, doslovno se nisam mogla odlijepiti od skoljke.
Nakon toga sam dobrih tjedan dana dolazila k sebi I u tih ukupno 10-tak dana izgubila 5 kg.
Kad si zamislim da tako nesto pobere jednogodisnjak u jaslicama... Ne, hvala.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 21:27   #202
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ja se ne obazirem na te bombasticne clanke i "istrazivanja".

Pokupila sam rotu sa svojih 35 godina i umirala 3 dana, doslovno se nisam mogla odlijepiti od skoljke.
Nakon toga sam dobrih tjedan dana dolazila k sebi I u tih ukupno 10-tak dana izgubila 5 kg.
Kad si zamislim da tako nesto pobere jednogodisnjak u jaslicama... Ne, hvala.
I ja sam sa 30 i nesto skupila Rotu - nisam znala sta me snaslo dok nisam poslije procitala o kakvoj bestiji se radi - horor...
Prvo povracanje je bilo usred noci, instinktivno sam sjela u krevetu i zrigala ormar udaljen 1,5 i to od visine 1,5 m na dolje... Jadan muz je to sve morao cistit jer sam ja bila polumrtva
I tak tri dana

Bez razmisljanja sam cijepila maloga iako je ped jasno rekla da je ona protiv toga
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 12:01   #203
Gugl mi nije pomogao, pa ako ima koja dobra duša da me prosvijetli... Curka je cijepljena Rotarix-om obje doze unutar prvih 6 mj života, sada je stara 2 god I 4 mj. Ima li cjepivo "rok djelovanja"?
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 14:30   #204
Quote:
Ćufta kaže: Pogledaj post
Gugl mi nije pomogao, pa ako ima koja dobra duša da me prosvijetli... Curka je cijepljena Rotarix-om obje doze unutar prvih 6 mj života, sada je stara 2 god I 4 mj. Ima li cjepivo "rok djelovanja"?
Poštovana,

na to pitanje teško je decidirano odgovoriti jer studije još nisu dale konačan odgovor na pitanje koliko traje zaštita nakon Rotarix cjepiva. Za sada se čini da je cjepivo efikasno kroz barem dvije sezone, odnosno dijete je zaštićeno tijekom prve i druge, a vjerojatno i kroz trećinu godinu života premda je primijećeno da je trajajnje imuniteta u slabije razvijenim zemljama (npr. Afrike, Azije) kraće i da cjepivo štiti tijekom prve godine, a već u drugoj godini života zaštitni učinak cjepiva počinje padati.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 13:42   #205
Hvala na odgovoru. Negdje mi je zvonilo dvije godine, tj. dvije sezona, ali nisam mogla naći podatak.

Znači to je to što se tiče zaštite djece cjepivom od rotavirusa?
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 16:13   #206
Za sada, to je to.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 21:38   #207
Jutros smo cijepili bebu od 3 mjeseca s rotarixom i redovnim 5u1 cjepivom. Do popodne je bilo ok, a onda je krenula nervoza, stiskanje nogica, vriskanje, plac, i imala je dve stolice sad navecer s tragovima krvi (u prvoj su bili vise kao nekakvi koncici, a u drugoj koncici i sluzava sukrvica). Ne mogu procijeniti je li to proljev, meni to kod beba sve slicno izgleda. Malo jest sluzavo, al ne smrdi ništa posebno drugacije. Je li imao netko slicno iskustvo? Trebam li se brinuti ili je to normalna nuspojava cjepiva? Starijeg smo cjepili i nije imao nikakvih nuspojava, pa sam se nadala da cemo i sada tako proci, ali ocito nismo te srece a tesko s se odlucila na cjepljenje i sad mi je krivo...
Mogu li nekako pomoci bebici da ju ne boli? Cini mi se da ju stvarno jako grci
didi fru is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 08:48   #208
Jutros dvije stolice bez krvi i bez sluzi. Pratim dalje al nadam se da ce biti ok.
didi fru is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 23:09   #209
Jel tocno da zastita traje 2 godine? Ako sad cijepim bebu od dva mjeseca ksj cu morat ponovno za par godina kad krene u vrtic? Kak se beba uopce zarazi ako nema vrticku sestru/brata?
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 12:44   #210
Pet postova iznad. Pet.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 14:53   #211
pitah dal ću morati cijepiti ponovno i je li opasnost veća za dojenčad ili vrtićku djecu?
da, vidjeh post o trajanju iako i autorica kaže da nije potvrđeno

zato sam i pitala za osobna iskustva
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 17:40   #212
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
pitah dal ću morati cijepiti ponovno i je li opasnost veća za dojenčad ili vrtićku djecu?
da, vidjeh post o trajanju iako i autorica kaže da nije potvrđeno

zato sam i pitala za osobna iskustva
gle, ne znam sto je sluzbeno, a sto ne, mi smo klinca cijepili prvi put sa 4 mj. i onda jos jednom.
sad ima 4 godine, ovo mu je treca vrticka godina i, hvala bogu, nijednom nije pokupio rotu, a ona pohara njegovu grupu bar dvaput godisnje.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 17:03   #213
mi smo cijepili malog sa 3 i 4 mj. Nakon prve doze nije bilo nuspojava osim nervoze a nakon druge doze povraćanje, nakon tog obilni proljevi, mali je dehidrirao, završili na infuziji u bolnici bili 4 dana, užas, upravo priuštili djetetu ono od čega smo ga htjeli zaštitit. Nikad više ne bih cijepila, na odjelu su bile malo veće bebe s pravom rotom i imali su blažu kl.sliku, bez infuzije a moj mali cijepljen je bio 24 sata na infuziji. Sve je počelo 2 dana nakon cjepljenja tako da je to preočito da je od cjepiva, naravno da ni jedan pedijaar nije to htio potvrdit, rekli su da se poklopilo!!! ma da, a uopće nije bio u kontaktu ni sa kim osim s nama, mamom i tatom. Zato oprez!!!! uvijek sam mislila da se takve stvari događaju nekom drugom i da mi nećemo biti izuzetak i bilo mi je krivo i užasno što sam zdravom, dojenom djetetu to priuštila...pitanje je da li bi ikad dobio rotu a i ako bi, ne bi bilo sigurno gore nego ovo i bilo bi kasnije kad bi bio veći pa bi lakše podnio.
shril23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 12:21   #214
ako je dijete staro godinu dana, da li se može cjepiti protiv rote?
Ja se sjećam da se to moralo do 6 mje procjepiti ali ne znam da li se nešto mjenjalo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 12:29   #215
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
ako je dijete staro godinu dana, da li se može cjepiti protiv rote?
Ja se sjećam da se to moralo do 6 mje procjepiti ali ne znam da li se nešto mjenjalo
prije se nije moglo, mislim da ne moze ni danas.
to treba ranije poceti s cijepljenjem.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 14:26   #216
Ne može se.

Cjepivo Rotarix R jedino je cjepivo protiv infekcije rotavirusom dostupno na hrvatskom tržištu. Cjepivo osigurava brzu zaštitu od rotavirusa u dvije oralne doze. Prvu dozu moguće je primijeniti već od navršenog 6. tjedna. Cijepljenje je preporučeno dovršiti do navršenih 16 tjedana, a mora se dovršiti najkasnije do dobi od 24 tjedna. Razmak između doza treba biti najmanje 4 tjedna.
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 14:30   #217
thx
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 14:49   #218
Nazalost ne, cjepivo protiv rote nosi mali rizik od invaginacije crijeva koji znacajno raste s dobi djeteta.
Loth_lorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2020., 09:29   #219
Posto se po novom bebe cijepe sa 6u1 +1 (ovo drugo je valjda pneumokok), jel i dalje ok da istovremeno dobije i oralno za rotu? Ako ima kakvo novije iskustvo?? Sa starijom kcerkom nam to nikad nije bilo ponudjeno niti sam ja znala za to.. a ni sad nam ped nije spomenula nego sam ja isla pitati. S obzirom da imamo curku koja ove godine krece u predskolu, mislila sam da bi bilo dobro mladju "cjepiti". Prva doza bi bila sa 4mj.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2020., 11:10   #220
Da li se smije djetetu dati Rotarix istovremeno sa ostalim cjepivima? Vidim da neki pedijatri preferiraju odvojeno, a neki zajedno. Imamo ono redovno cjepljenje sa 4 mj pa nam je rekla da mozemo tad obaviti i za rotu.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:19.