Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2010., 00:02   #1
Kako se ne otvaraju teme na ovom podforumu (primjeri)

Nadam se da nije problem što otvaram ovu temu, zaista bi volio da sve vezano uz ratna događanja u Os ostanu objedinjena u jednoj temi!
Nadam se da se i ostali slažu!
terc bela is offline  
Old 27.01.2010., 09:25   #2
Naravno da može rasprava u kojoj bi ratna događanja u Osijeku bila objedinjenja.

No, ovako se ne pokreću teme.
Ako naiđete na neku temu koja je ovako pokrenuta to je napravljeno prije osnivanja ovog podforuma.

Molim za nešto veći trud kod pokretanja teme.
Koristite pretraživače. Google je vaš prijatelj.
U temama starijim od ovog podforuma ćete naći neke odgovore. Stavite poveznice i/ili citate (djelomične ili kompletne).
Ako nađete neki članak na netu povezan s temom isto stavite poveznicu i citat i/ili sažetak.
Možete spomenuti i pokoju knjigu koja se tiče teme koja vas zanima.

Hvala
rezon@tor is offline  
Old 03.02.2010., 23:59   #3
Propaganda i specijalni rat u napadu JNA i Srbije na Hrvatsku

Cijenjeni forumaši, navest ću dva primjera iz vremena Domovinskog rata kao uvod u otvaranje nove teme.
1. "HDZ stranka je opasnih namjera, na čelu s tuđmanom ona je prijetnja jedinstvu Jugoslavije i priziva duh fašizma i NDH-azije koji za cilj ima uništenje srpskog naroda" - početkom devedestih ovo je bila jedna od glavnih propagandnih teza koje je plasirao milošević putem "svojih" medija.
2. "slučaj židovskog groblja u zagrebu" - početkom devedestih beogradski kos formirao je grupu "opera" (odjel za propagandni rat) i jedno od poznatijih aktivnosti bilo je miniranje židovskog groblja u zagrebu kako bi se hrvatski pokret prema nezavisnosti ocrnio "fašističkim namjerama". Ovaj slučaj grupe za specijalni rat je raskrinkan pa većih posljedica za hrvatsku nije bilo.

Dakle ova dva primjera (1. propaganda i 2. specijalni rat) kao i mnogi drugi slični, a u to vrijeme i vrlo intenzivni i agresivni, imali su veliki utjecaj na svijest, volju, motiviranost i posvećenost kako stanovništva, tako i (što je bitno za ovu temu) vojnih snaga. Nije nikakva tajna da je motiviranost vlastitih vojnika jedan od glavnih preduvjeta dobijanja rata. Isto tako slamanje volje protivnika jedan je od ključnih faktora konačne pobjede.

"Nije metak jedino što ubija", psihološki rat koji se kao u svakom sukobu odvijao na ovim prostorima puno je pogubniji. Volja branitelja recimo vukovara bila je puno ubitačnija od tona i tona granata koje su svakodnevno zasipale grad.
Što je po vama cijenjeni forumaši bilo presudno da se u Hrvatskoj apsolutni nesrazmjer u naoružanju, nepriznat status države, velike žrtve (ljudske i materijalne) u krajevima koji su pali pod čizmu snaga pod komandom beograda, prilično nepovoljan međunarodni imidž hrvatske uz istovremeni pozitivni imidž postojeće sfrj (pa tako i u svjetskim medijima)... preokrene u korist Hrvatske, porazi napadača, prvenstveno moralno, i dovede do potpunog oslobađanja svih teritorija upravo vojnom silom? Kolika je u tome svemu bila uloga propagande i specijalnog rata i koliko su napadač i žrtve bili uspješni na tom planu?
Može li se reći da i danas u miru, a kao nasljeđe Domovinskog rata, još uvijek može postojati djelovanje specijalnog rata i propagande kojima se stanovništvu (recimo putem kontrole medija) pokušava nametnuti određena "poželjna" svijest i postupci?
RT20 is offline  
Old 04.02.2010., 10:07   #4
Quote:
RT20 kaže: Pogledaj post
Može li se reći da i danas u miru, a kao nasljeđe Domovinskog rata, još uvijek može postojati djelovanje specijalnog rata i propagande kojima se stanovništvu (recimo putem kontrole medija) pokušava nametnuti određena "poželjna" svijest i postupci?
Retoričko pitanje: Na koje vrijeme bi se treba odnositi ova tema?
Slobodno pokreni ovu temu na podforumu Politika.
Vjerojatno bi mogao temu pokrenuti na još nekom podforumu na primjer Psihologija.
No ova tema nije za ovaj podforum.
rezon@tor is offline  
Old 08.02.2010., 22:50   #5
Quote:
zetec kaže: Pogledaj post
kalibar 20mm i jedna cijev.Postoji još i 20mm sa tri cijevi
Ma baš ti hvala, ali nije pitanje bilo tebi upučeno, već onome tko je napisao; "desetak trocjevaca 20/1".
NINJA 07 is offline  
Received Warning
Old 09.02.2010., 00:23   #6
Unhappy pomozite mi

trazim ljude koji su bili u borbi u okolici siska 1992 postrojba na haubici...molim vas ako vas ima da mi se javit....hvala vam
urzma is offline  
Old 10.02.2010., 06:08   #7
Iz naslova se ne može ni naslutiti o čemu je tema.
Sam tekst ne motivira ljude na raspravu
rezon@tor is offline  
Old 11.02.2010., 12:01   #8
Quote:
NINJA 07 kaže: Pogledaj post
Ma baš ti hvala, ali nije pitanje bilo tebi upučeno, već onome tko je napisao; "desetak trocjevaca 20/1".
Hvala i tebi rezonatore, nemaš brige, ovo mi je zadnji upis na ovom jebenom forumu, tip napiše trocjevci i stavi oznaku jednocjevaca a navodno je bio u rodu vojske u kojem se takve stvari moraju znati, da ne velim da zna sve o svemu itd. neki pljuju po generalima, zapovjednicima i drugim braniteljima i nikome ništa, a meni lupiš opomenu za što?

Ma hvala i ajd živio, ti i tvoja moderatura, s menom više nećeš imati problema.
NINJA 07 is offline  
Old 11.02.2010., 13:29   #9
Quote:
NINJA 07 kaže: Pogledaj post
tip napiše trocjevci i stavi oznaku jednocjevaca a navodno je bio u rodu vojske u kojem se takve stvari moraju znati, da ne velim da zna sve o svemu itd.
Tvoj upis nije u duhu foruma kao takvog.
Ako misliš kako čovjek sere, lipo to napiši.
Kao da se tebi nikad nije potkrao lapsus, koja je inače oznaka 20/3?
Razlika je u jednoj znamenki i sad bi ti tu pokretao flame war?
Ako želiš glumiti uvrijeđenju frajlu zbog žutog kartona, slobodno.
Što se mene tiče tebi su ovdje otvorena vrata.
rezon@tor is offline  
Old 11.02.2010., 16:29   #10
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Tvoj upis nije u duhu foruma kao takvog.
Ako misliš kako čovjek sere, lipo to napiši.
Kao da se tebi nikad nije potkrao lapsus, koja je inače oznaka 20/3?
Razlika je u jednoj znamenki i sad bi ti tu pokretao flame war?
Ako želiš glumiti uvrijeđenju frajlu zbog žutog kartona, slobodno.
Što se mene tiče tebi su ovdje otvorena vrata.
Pokušao sam ti odgovor poslati na pm. no nejde iz ovog razloga;

Quote:
rezon@tor has chosen not to receive private messages or may not be allowed to receive private messages. Therefore you may not send your message to him/her.

If you are trying to send this message to multiple recipients, remove rezon@tor from the recipient list and send the message again.
Stoga evo C/P mog odgovora ovdje;

Quote:
Evo odgovaram ti pm-om, jer kako sam i napisao, nema šanse da više išta napišem, i to nema veze s "uvrijeđenom frajlom" već s tim da netko , ma bilo tko, na meni trenira svojom "vaspitnom palicom" bez ikakvog pravog razloga, ono o "duhu foruma" ajde, očito i nije u duhu foruma postavljati pitanja nekima kojima se svako malo "dogode" lapsusi" dogodili su se i meni, daleko od toga da nisu, ali sam za razliku nekih odmah odgovorio i ispravio svoj lapsus, no nema veze, ti si vaspitnu palicu upotrijebio na meni, a nisi upotrijebio na onima koji na ovom pdf-u pljuju po generalima, zapovjednicima i drugim braniteljima, omalovažavaju pojedine postrojbe itd. cijeli rat sam proveo kao dragovoljac u najelitnijim postrojbama, ali sigurno nisi pročitao kako pljujem po Domobranskim pukovnijama itd.

Moj zaključak a na osnovu tvog moderiranja je sljedeći;

U duhu foruma nije poželjno postavljati pitanja tipovima koji su šuplji kao švicarski sir, ali jest u duhu foruma svako malo pljunuti na neke generale, zapovjednike i branitelje, ja na takvom forumu nemam što tražiti, vi kojima su takve rasprave poželjne i koji ih svojom moderaturom očito i podržavate, uživajte, uglavnom, mene-"stoke" koju ćeš ti "vaspitati" više ovdje nećeš vidjeti, ne odgovaram vašim standardima.

Na svemrežju ionako ima podosta mjesta gdje se može pisati bez da te netko tretira kao poligon za iskazivanje svoje moći.

Lijep pozdrav.
NINJA 07 is offline  
Old 15.02.2010., 12:05   #11
Da se zna

Quote:
NINJA 07 kaže: Pogledaj post
Pokušao sam ti odgovor poslati na pm. no nejde iz ovog razloga;
Naknadno sam shvatio što je uvaženog forumaša izbacilo iz takta.
Nadam se da je uvažio moju ispriku.
rezon@tor is offline  
Old 04.03.2010., 02:40   #12
Ličko Bojište

TKo je upućen?
OhYeah is offline  
Old 06.04.2010., 20:07   #13
Thumbs up Objavljen registar branitelja.

Netko anoniman je izvadio mozda najkontraverzniji registar iz domene tajnosti i on je dostupan na internetu na adresi: registarbranitelja.com

Da li podrzavate otkrivanje, jeste li pronasli nekog za koga pouzdano znate da nije bo pripadnik domovinskog rata i sta cete s tom informacijom napraviti?

Ja osobno mislim da podatak tko je bio branitelj ne smije biti tajna i da vecina branitelja podrzava ovo objavljivanje.
Grizli_Medo is offline  
Old 07.04.2010., 00:30   #14
O ovome se zaista može raspravljati na politici, tamo je već postojeća tema za to još davno otvorena i trenutno aktualna. K tome, ovo je sada u neku ruku i političko pitanje, a ovdje se probajmo držati vojne tematike DR-a. Temu ću zatvoriti a o ovom pitanju slobodno raspravljajte na Politici.
__________________
Wollt ihr den totalen Krieg? Ihr werdet totalen Krieg haben.
Scotsman is offline  
Old 18.08.2010., 20:23   #15
10.10.1995 - 04.02.1996. godine. Mrkonjić Grad

Cao...Volio bih da se jave oni koji znaju bilo šta o ulasku HV i HVO u Mrkonjić Grad. O akciji HV i HVO,o borbama,pravcu ulaska u grad...
Uvijek sam za zdravorazumso komentarisanje...
Pozdrav svima...
gremlini is offline  
Old 14.12.2010., 02:02   #16
Livanjska bojisnjica

Pozdrav svim Hrvatskim braniteljima.....ima li netko na forumu da je sudjelovao u jednoj od ovih vojnih operacija:Zima 94,Ljeto 95,Skok-1,Skok-2 da opise te dogadaje iz prve ruke.....hvala
laslo is offline  
Old 29.03.2011., 10:38   #17
Učinkovitost specijalne policije u domovinskom ratu

Znači naslov sve govori...
bogota88 is offline  
Old 15.04.2011., 13:01   #18
Ime filma

Dokumentarac o domovinskom ratu, ali o ratu govore i hrvati i srbi koji su sudjelovali u njemu.... kako se zove?
Pero_Kanister is offline  
Old 15.04.2011., 17:36   #19
Posljednji rez?
Hollow Point is offline  
Old 15.04.2011., 20:29   #20
Tako je! Hvala ti!!!
Pero_Kanister is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.