Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2010., 15:43   #81
Quote:
pandora_5 kaže: Pogledaj post
ma ta žena je bolesna u glavu. kad joj se niš neda. našao si si super ženu baš. bolje se rastani

Draga najozbiljnije postoje
poremećaji i depresije za koje netko nije kriv. To se lječi pa ponekad i početnim terapijama koje se kasnije ukidaju smanjuju ili što već. Bilo bi lijepo čuti i njenu priču. Nekad u najboljoj namjeri nismo svjesni koliko pridonosimo nečijoj depresiji, a mislimo da smo cvijeće.

I to nadograđivanje i zidarija dok je on na poslu, uz dijete i 3 psa baš me zanima na čija će leđa pasti. A da ne govorim da i ja imam psa i volim životinje, ali u njenom slučaju mi se čini da ti psi trebaju biti poklonjeni ili zbrinuti negdje na neko vrijeme jer to je puno obaveza plus malo dijete. Mislim da je na njoj puno toga, a ne dobiva baš prostora da kaže što joj treba i kako se osjeća.

Ona je u početnoj fazi bolesti koja se može još zakomplicirati. Prvo treba van iz kuće milom ili silom nametnuti neku obavezu van kuće. Posao mi je odlično riješenje, ali psihijatar za početak je neizbježan. Ovi simptomi koje on opisuje nisu ni malo za zanemariti.
nenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 15:50   #82
Quote:
xleona kaže: Pogledaj post
Depresija nije luxuz dokonih ljudi, već ozbiljna bolest.

Upravo tako. To treba ozbiljno shvatiti, a specijalno jer ona već ima ispade u kojima je ljuta na dijete i činjenicu da je "sa djetetom dosadno doma", i "ljuta je kad ga treba uspavati jer nema strpljenja čekati da to odradi".
Ne želim sad zabrijati na crnjak, ali je opasno da nešto napravi. Najčešće takve osobe nešto naprave sebi. Ona malog sigurno obožava ali sad se netko treba pobrinuti za nju.
nenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 15:50   #83
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
vidi, ne možeš svijet mjeriti po sebi

naravno. zato sam i napisala da nismo svi isti.
tko, zna...možda toj ženi treba stručna pomoć.
a ovdje sada, za moj ukus, ima već i previše savjeta. pa taj će se mladi muž izgubiti u svemu ovome.
discovery_75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 15:56   #84
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Žena u depri, nema vremena za sebe a još da nađe vremena da visi na netu, moš misliti, za to trebaš biti baš dobro organizirana mama kao ja , da je ona organizirana i dalje bi sve bilo u znaku sexa, ovako nema pojma kamo da se prvo okrene a kamo još da misli o sexu. Pa žena se nije pošteno naspavala već godinu dana. Nemaš pojma kaj to znači, tada ti nije sex ni u peti kak bi se reklo.
ja stvarno ne shvaćam zašto svi pričaju o nekom teškom odgajanju djeteta, teško je kad ovo, teško je kad ono, ne zna te vi kako je kad imaš malu bebu....bla...bla ...bla
pa imam ih i ja troje, s tim da su dvoje zadnjih blizanci, i dojila sam ih godinu dana, i kuća mi je uvijek počišćena kao i prije njihova rođenja, i ja sam isto raspoložena kao i prije njihova rođenja, i imam vremena za svoje hobije i za muža kao i prije njihova rođenja, i ne zapostavljam starije dijete radi njih i ručak je svaki dan u 12:00 na stolu ,i djeca su najkasnije u 22:00 u krevetu ,a onda me muž ima samo za sebe.
ne kužim šta vam je toliki teret briga o djetetu?
sve se može kad se hoće, ako se dobro isplanira dan sve se stigne.
ja recimo ne gledam sapunice i ne piljim u tv ili komp kad mi muž dođe kući s posla, već nam skuham kavicu i tih pola sata provedemo u razgovoru o svemu bitnom. djeca se igraju u sobi , mi nakon kave svako svoga posla se uhvatimo i tako do 20:00. onda djeca večeraju pa ih skupa okupamo(dok su bili manji) ,mazimo se s njima sat vremena prije spavanja i onda oni idu u krpe. a mi imamo vrijeme za sebe.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 16:08   #85
Quote:
sanelich1 kaže: Pogledaj post
ja stvarno ne shvaćam zašto svi pričaju o nekom teškom odgajanju djeteta, teško je kad ovo, teško je kad ono, ne zna te vi kako je kad imaš malu bebu....bla...bla ...bla
pa imam ih i ja troje, s tim da su dvoje zadnjih blizanci, i dojila sam ih godinu dana, i kuća mi je uvijek počišćena kao i prije njihova rođenja, i ja sam isto raspoložena kao i prije njihova rođenja, i imam vremena za svoje hobije i za muža kao i prije njihova rođenja, i ne zapostavljam starije dijete radi njih i ručak je svaki dan u 12:00 na stolu ,i djeca su najkasnije u 22:00 u krevetu ,a onda me muž ima samo za sebe.
ne kužim šta vam je toliki teret briga o djetetu?
sve se može kad se hoće, ako se dobro isplanira dan sve se stigne.
ja recimo ne gledam sapunice i ne piljim u tv ili komp kad mi muž dođe kući s posla, već nam skuham kavicu i tih pola sata provedemo u razgovoru o svemu bitnom. djeca se igraju u sobi , mi nakon kave svako svoga posla se uhvatimo i tako do 20:00. onda djeca večeraju pa ih skupa okupamo(dok su bili manji) ,mazimo se s njima sat vremena prije spavanja i onda oni idu u krpe. a mi imamo vrijeme za sebe.

To je jako lijepo i prekrasno, ja sam čak zavidila ženama kao što si ti i patila još više kad bih znala da meni to ne ide. Nismo svi isti. Meni je depresija skoro pojela mozak, bila sam jako umorna, stalno mi se spavalo i uopće ustati iz kreveta mi je bilo kao da imam 250 kg.

Moraš shvatiti samo da je to zaista bolest, danas se to primjećuje i zalječi već u početku jer ljudi o tome više znaju. Nekad se je te žene sramotilo i ubijalo u pojam da nisu dobre majke. Pa su nakraju pošandrcale do kraja, ili napravile neku strahotu.

Ja sam moje dijete htjela jednako žarko kao i sve majke, radovala se porodu i bebi. Ali od poroda koji je trajao 37 sati do hitnog carskog pa do dolaska kući više ništa nije bilo kako je trebalo biti do bebinog 3 mj. kad je mm prvi odlučio strpati me u auto i ići doktoru. I vječno mu hvala na tome.
Sex je došao nakon 9 mj. nije bilo lako ni meni ni njemu, ali čekao je da OZDRAVIM. jer to je bolest. Blaža ili jača ali je bolest.
Sad je nakon 2 godine sve ok. Posao mi je bio prekretnica koja me je dodatno napunila. Nismo svi za kuću i ne ispunjeva sve žene da ujutro čiste kuhaju i dočekuju muža i dječicu, pa vrtić škole. Svaka čast svakome tko stigne ispuniti sve obaveze, raditi što voli i pri tom biti zadovoljan i zdrav.
nenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 16:14   #86
Kad je moja beba koju sa beskrajno voljela i obožavam ga i danas imao 3 mj. ja sam ga uzela na ruke odnesla u dnevnu sobu. mm nije bilo kući bio je kod susjeda samo skoknuo nešto. napisala sam mu sms "molim te dođi hitno doma". Maloga sam stavila u košaru od kolica da mu se ništa ne desi. Otišla sam u kupaonu, zaključala se i spremala si napraviti nešto užasno.
Ja sam znala da sam bolesna, vidjela sam da samnom nešto ne valja, i kad je mali plakao jako mi je išao na živce. Ali sam uspjevala se toliko sabrati da znam da to nije ispravno i da je u meni problem. Tada je bilo šta je bilo, ružna večer, ja nisam ništa napravila, ali se ne sjećam ničega. Kolabirala sam u kupaoni i ne sjećam se ničega. Drugi dan smo išli doktoru i tako je krenulo na bolje.

Ovaj slučaj nije tako drastičan, ali njoj treba pomoć.
nenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 17:05   #87
Quote:
325i kaže: Pogledaj post
O čemu se točno radi? Dakle, ona je na porodiljnom, doma sa sinom našim, nemamo nikakvih dodatnih briga, samo sina i 3 psa...To je jedino što radi, brine se o dijetetu, i nahrani pse. I normalno, skuha ručak
Ne kažem da malo radi, nego pokušavam opisati situaciju.
ne kažeš ni da PUNO radi..
oprosti no s obzirom na gore citirano..svom silom se odupirem ali moram ti staviti ovog zelenog sa prigodnom porukom.. :asshole:
s tim stavom budi sretan da te ne gađa i loncima u glavu nakon što "SAMO" skuha "NORMALNO" i taj ručak..
jesi li ti imalo razmišljao kako je tvojoj ženi hendlati vašu malu bebicu doma..???
ne znam je li sama ili ima neku pomoć ( npr.baka ) no shvati to je strašno zahtjevno sve skupa da se ni malo nemoj čuditi ako nema energije za intimnosti..
doći će s vremenom .. ali daj daj..!!!! joj vremena i razumijevanja..
menta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 21:00   #88
Quote:
sanelich1 kaže: Pogledaj post
ja stvarno ne shvaćam zašto svi pričaju o nekom teškom odgajanju djeteta, teško je kad ovo, teško je kad ono, ne zna te vi kako je kad imaš malu bebu....bla...bla ...bla
pa imam ih i ja troje, s tim da su dvoje zadnjih blizanci, i dojila sam ih godinu dana, i kuća mi je uvijek počišćena kao i prije njihova rođenja, i ja sam isto raspoložena kao i prije njihova rođenja, i imam vremena za svoje hobije i za muža kao i prije njihova rođenja, i ne zapostavljam starije dijete radi njih i ručak je svaki dan u 12:00 na stolu ,i djeca su najkasnije u 22:00 u krevetu ,a onda me muž ima samo za sebe.
ne kužim šta vam je toliki teret briga o djetetu?
sve se može kad se hoće, ako se dobro isplanira dan sve se stigne.
ja recimo ne gledam sapunice i ne piljim u tv ili komp kad mi muž dođe kući s posla, već nam skuham kavicu i tih pola sata provedemo u razgovoru o svemu bitnom. djeca se igraju u sobi , mi nakon kave svako svoga posla se uhvatimo i tako do 20:00. onda djeca večeraju pa ih skupa okupamo(dok su bili manji) ,mazimo se s njima sat vremena prije spavanja i onda oni idu u krpe. a mi imamo vrijeme za sebe.
Gle meni nije bed brinuti se za moje dijete, kod mene je sve počišćeno, speglano, imam normalan sexualni život, stignem visiti na kompu, gledati sapunice i slično. Pobrinula sam se da moja beba ima uhodani raspored koji i njoj i meni odgovara tako da imam dovoljno vremena jer sam dobro organizirana, ali draga moja neke žene nisu oranizirane i bez djece. Nisu sve idealne kao ti, neke su podložne depresijama neke nisu. Moraš shvatiti da nekim ženama to ne ide. Moja šogorica si je čupala kosu s glave jer ništa uz malu nije mogla. Meni uz mog L ništa nije problem zato što sam si tako postavila život.
Shvati nisu sve žene iste.
S druge strane gledajuči bilo bi žalosno da ti s troje djece nemaš uhodan ritam, pa nisi ih rađala da ih bake i djedovi odgajaju već ti i muž i stvarno bi bilo glupo da se nisi znala organizirati.

325i pogledaj ovu temu https://www.forum.hr/showthread.php?t=164493&page=18 možda ćeš onda shvatiti ženu.

Zadnje uređivanje vjestica35 : 24.03.2010. at 21:06.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 22:17   #89
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Nisu sve idealne kao ti, neke su podložne depresijama neke nisu.
Shvati nisu sve žene iste.
S druge strane gledajuči bilo bi žalosno da ti s troje djece nemaš uhodan ritam, pa nisi ih rađala da ih bake i djedovi odgajaju već ti i muž i stvarno bi bilo glupo da se nisi znala organizirati.
draga moja ja nisam nikada rekla da sam idealna niti se smatram takvom. ja sam jednostavna žena,majka, supruga, i djecu sam rodila prvenstveno sebi i mužu.
i ne ,nisam niti u jednom trenutku tražila niti od moje niti od suprugove mame da mi pomažu, ili da mi čuvaju djecu.
moja najstarija kćerka je kod svekrve prespavala samo jednom ,jednu noć u svojih 7 godina, a kod moje mame je jednom preko ljeta na tjedan dana jer su tamo bratova djeca pa joj je zanimljivo.
blizanci nisu niti jednom prespavali igdje bez mene iako su sada 4 godine.
ja znam da nisu svi isti ,ali najlakše se prepustit i uzimati izgovore na djecu.
mogla sam i ja pogotovo s blizancima reći da ne stignem ovo ili ono i pustit mozak na pašu,ali nisam.
ne zato što sam idealna ili neznam šta ,već jednostavno ne želim si dopustit da si zapustim(da se tako izrazim) kuću, obitelj...
ne kažem da mi je uvijek bilo med i mlijeko, ponekad si pomislim da mi se ne da svaki dan usisavat kuću tri puta, ne da mi se slagat veš svaki dan, ali pusti si glazbu i uhvatim se posla. to me smiruje.
svatko ima nešto što ga smiruje.
ne kažem da ne postoji depresivnih mama, žena općenito. ali ako mu sto puta dnevno ponavlja da je depresivna, znači da shvaća ,pa nek potraži stručnu pomoć. ne radi njega, ne radi sexa ,već radi sebe i svoga djeteta.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 00:45   #90
Quote:
325i kaže: Pogledaj post
Dakle, nisam nikad mislio da ću doći do toga na tražim savjete na forumu,ali evo, došlo je vrijeme, barem za koji mali savjetić ili prijedlog.

O čemu se radi? Hm, radi se o onoj stalnoj temi u braku, nedostatak seksa. Ili malo bolje „meni ispuni želje, tebe tko jebe“...
Ja 23, ona 27. Godine nam ne smetaju, niti su ikad smetale.
Prohodali smo prije 2,5 godine, veza super bila seksa koliko hoćeš, skoro svaki dan, nije predstavljalo nikad problem.Seks odličan.

Pa smo nakon više pol godine došli do toga da hoćemo dijete.Malo prebrzo, ali neka, volimo se. I ubrzo se dijete i dogodilo, mi se povjenčali, odselili da živimo sami i sve super.
Slažemo se, volimo, i to je najbitnije.

Međutim, njen porod je bio jako težak. Točnije, mučili su je 2 dana sa dripom itd, pa tek na kraju na carski rez.
U samoj trudnoći nije baš htjela seks, nisam se ljutio jer mi je sve bilo jasno.
Nakon poroda, isto nije htjela jer zbog teškog poroda se bojala,, točnije psihički se bojala a ne fizički.

I nakon par mjeseci smo polako krenuli sa seksom, ja bio pažljiv i prema njenim željama i polako se opustila.

Još prije par mjeseci je rekla da ju više ništa nije strah, da su skoro psošla ta loša sjećanja od poroda.

No od seksa ni S...nekad jednom tjedno, nekad jednom mjesečno.
I to na nagovaranje od cca par sati i moljenja doslovno na koljenima.

Prije 2 mjeseca je bio neki period od 3 dana za redom seksa, ja sam u tom periodu bio nešto psihički „lagan“, bez stresa, seksali smo se po pol sata i više, a ona to najviše voli kad traje dugo...
I onda opet pauza...

O čemu se točno radi? Dakle, ona je na porodiljnom, doma sa sinom našim, nemamo nikakvih dodatnih briga, samo sina i 3 psa...To je jedino što radi, brine se o dijetetu, i nahrani pse. I normalno, skuha ručak
Ne kažem da malo radi, nego pokušavam opisati situaciju.

Navečer: njoj se ne da, ona je mrtva umorna, ili ju stalno nešto boli. To je jako zanimljivo, preko dana joj nije ništa, i čim prođe 19h, ili glava,ili leđa, ili ruke, ili zub...stalno ju nešto muči.Da budem iskren, i meni se navečer spava, dok ne uspavamo dijete, okupamo se, čovjek jedna čeka da legne u krevet.Tako i ja. Ali imam tu želju za seksom, bolje spavam, nisam živčan, bolje se osjećam.

Preko dana: dijete spava – ne da joj se, šta ak neko naleti, baš joj se hoće sad skidati itd...
Preko dana ako dijete nije kod nas, recimo kod babe je,a mi nešto radili: isto joj se ne da, prekini, ti samo o seksu misliš itd...

I sad je trenutno prošlo više mjesec dana od zadnjeg odnosa.
Meni inače seks predstavlja veliki dio u odnosu, neću reći da sam ovisnik, ali kada nemaš seks, samo ti je napameti. To je normalno.

U zadnjih 2 tjedna sam užasno živćan, nemam volje za ništa, naša veza je bez poljubaca, diranja maženja – jer se njoj ne da,a ja nemam više volja za nagovaranjem.

Pokušavam joj objasniti kako sam najviše takav zbog nedostatka seksa, ma barem jednom tjedno i super.Mislim,nije super ali dovoljno za opustiti se.

No ne, ona neće i neće, ona nema potrebe, ne uzbuđuje se, tijelo ju ne traži seks itd.....
A kad se i krenemo seksati, onda na sve pristaje, uživa – kao da ju nisam niti nagovarao.

Eto, ja sam jadan jer ne znam više kako.Razgovarali smo milion puta, uvijek isto – nema volje, neda joj se.
Mislim da sam polako došao do te situacije da ću joj reći grozne stvari, poput da ću tražiti negdje drugdje ako ne mogu doma dobiti itd...Nemam hrabrosti to napraviti,ali dok se svađamo ili prepiremo svašta izleti iz usta.

Ona mene traži masažu – dobije ju. Traži me ovo, ono, sve joj pokušavam udovoljiti makar i ja neke stvari ne volim..ali eto KOMPROMIS između mene i nje nema. Ne postoji...

A ono što u zadnje vrijeme često govori ako se zbog nećega posvađamo ili prepiremo, je „ja odem sad sa dijetetom“ ili „ti ako hočeš da idem, ja odem“...a ono, iz čistog mira...
Kad ju pitam da li me voli, voli me.Vjerujem da me voli, jer inače se super slažemo, ona je nježna i super prema meni, ali eto, ono najvažnije „SEKS“ nedostaje...jer ona nema potrebe.

Danas ću joj probati još jednom razgovarati s njom, opisati stvar, situaciju, valjda ću izvući još šta iz nje...
Ako ima tko kakav savjet, slobodno recite, ja sam se morao negdje izjadati.

Hvala!
Znas kaj je? Dosadan si,ne zanimljiv,ne napaljujuc itd i ponasas se ko neki glupi ne izživljeni klinac. Pa kak bi se zeni i dalo s tobom sexat???? Molis ju i kumis,sta ti vise molis,njoj se manje da,jer si dosadan i ne znam koju zenu to napaljuje i u njoj budi zelju za seksom,ja bi te sterala u krasan po kratkom postupku. Pokazi joj da ju volis,ljubi ju,al samo ljubi,poljubi ju u prolazu,grli,mazi,pricaj s njom,al ne o seksu,ne trubi stalno o tome,radje ju izmasiraj kad to vec radis i u toku toga pocni ljubit lagano po ledjima,po vratu,svuda i kad ces to radit tako njezno i napaljujuce (bez spominjanja seksa i kak ti bas bi i moras jer ces inace bit zivcan,bla) a ona vec opustena,ziher ce seks doc sam po sebi miljon puta sigurnije od klecanja i moljakanja
Marsovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 07:22   #91
kako da grlim ženu kad i to ne želi?

još ću jednom ponoviti, kad prođe 19:00h, kao da nešto specijalno uđe u nju.

em joj se spava, em ju sve boli itd. Koliko puta ju želim samo ljubiti i maziti, no ti no neće..

Razumijete? Ona ništa ne želi, kakav mrtvi dodir, ništa - jedino običan poljubac i to je to. Ako ju ljubim po vratu ili šta ja znam šta, malo mazim po kosi, neće to. Jer nije za ništa zainteresirana.

Psi? da, 3 komada, ja se brinem o njima što se tiće šetnje, češljanja itd, ona samo ujutro daje njima jest - 20 min posla (neću da nabrajam vrijeme,ali tako je).

Zašto dijete koje će za par dana godinu dana navršiti ne može samo zaspati osim u njenom naručju?
Interesantno je, ona recimo na večer jede ili nešto radi,a mali je već jako umoran i spava mu se.
Krene plakati i cviljeti. Ja ga uzmem, probavam uspavati - on se koči, frasti - ne želi.

Ostavim ga, igram se još sa njim, reko iscrpit ću ga da će sam zaspati - NEMA ŠANSE!

On na večer mora točno uz mamu biti i samo tako može zaspati. Dok recimo po danu kad ide spavati, sa bilo kim zaspi.

Kad je 100% zdrav, -ne muće ga zubi, nos, ništa, on se svejedno budi svaka 2h kao tek rođena beba. Čak je onda spavao duže nego sad.

U čemu je problem? Da li dijete sa godinu dana može recimo 6-7 sati bez hrane? znači, najede se navečer jer jede sve s nama, i da spava do jutra?ne znam ni sam više...

Još je na grudima samo da napomenem
325i is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 07:54   #92
da može cijelu noć bez hrane,dajte mu navečer bebimil i spavat će ti 5 sati,i neka ga prestane dojit,to je koma svaka 2 sata se budi a godinu dana ima?! a to uspavljivanje navečer se rješava tako da mu daš flašicu kad to pojede stavi ga u kinderbet i ti i žena izađite iz sobe,derat će se 2 sata i tako 2 dana a onda će treći dan sam zaspat,tako smo mi ukinuli čaj po noći .ako ti mali ima skoro godinu to i nije tako mala beba,i već vas jako dobro vesla,a cica mu definitivno više netreba
mlada mama1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 07:57   #93
ja sam dojila mjesec dana i izludila,naravno da ti je žena bezvoljna!
mlada mama1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 08:04   #94
Što je najbolje, dečko je po danu jako dobra beba.

Ali stvarno predobra, od uvijek je takav, samo mu daj neku zanimaciju, i mali se igra. Sad već polako i samostano hoda, tako da stvarno preko dana uživamo s njim.

Samo eto, nije problem što on po danu pocica 2-3 puta, nego po noći cica duplo.

A ja njoj nikako da dokažem da to nočno cicanje treba ukinuti, jer mali nije sigurno gladan, on to u snu plače i traži sisu - navika.

A ovo da ga ostavimo da plače - neće žena izdurati ni minutu, već će ga uzeti k sebi...
Jer je predobra majka što se tiče udovoljavanja, ali neke stvari jednostavno mora prihvatiti da krivo radi.
325i is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 08:24   #95
a mali je već jako umoran i spava mu se.
Krene plakati i cviljeti. kakvo cviljenje?vi skačete na svako njegovo cviljenje i ona mu vadi cicu da ga utješi, ne,ne, to djete vas lijepo odgaja, mora se znati tko je tu roditelj, i postaviti mu jasne granice. Taj mali ni ne stigne ogladnit ako mu ona daje cicu svako malo,a ponoći je diže jer ga je ona tako naučila ,da to može, javim se poslije!
mlada mama1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 08:31   #96
Jer je predobra majka što se tiče udovoljavanja, -e to je baš suprotno a ne dobro, ona mu mora prestati udovoljavati jer djete će se što je veće htjeti popesti na plafon ako mu se ne postave granice,i ako mu se na sve udovoljava,baš smo u vrtiću na roditeljskom pričali na tu temu s psihologicom, tako da to što mu udovoljava ponoći šteti njoj a i malom jer vidi da dobi šta hoće i kad hoće samo takoreć zapucketa prstima.
mlada mama1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 08:36   #97
i to što ćete dobit za cijenu da 2 dana naveče plače- je neprocjenjivo, ona će se naspavati i neće biti toliko iscrpljena, mislim da i tebe mrzi jer ti spavaš dok se ona mora dić i samo ona može uz cicu smirit malog, ali treba bit karakter i donjet oluku što je bolje za sve,pa tako može još 2 godine,moja mama je brata dojila do 3 godine-luđakinja ,ja sebi to nikad nebi dopustila,da dijete radi majmuna od mene
mlada mama1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 09:18   #98
Ovo je već treba prebaciti na RID skrenuli smo s teme sexa, a i to imaš na RID.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 09:31   #99
Quote:
mlada mama1 kaže: Pogledaj post
i to što ćete dobit za cijenu da 2 dana naveče plače- je neprocjenjivo, ona će se naspavati i neće biti toliko iscrpljena, mislim da i tebe mrzi jer ti spavaš dok se ona mora dić i samo ona može uz cicu smirit malog, ali treba bit karakter i donjet oluku što je bolje za sve,pa tako može još 2 godine,moja mama je brata dojila do 3 godine-luđakinja ,ja sebi to nikad nebi dopustila,da dijete radi majmuna od mene
ne znam koliko si mlada mama, ali svaka ti je na mjestu.
postoje ljudi koji jednostavno ne razumiju da se djetetu (djeci) NE smije sve dozvoljavati i povlađivati, bez obzira koliko su stari. ovaj limač već jako dobro manipulira sa svojom mamicom, iako naravno nije potpuno svjestan kaj to znači. samo zna da će mama doći svaki put kad on zacvili i to mu je u ovoj fazi (starosti) dovoljno.
moj sin je sa 2 mjeseca morao prijeći na adaptiranu hranu (nisam imala kvalitetno mlijeko) i spavao je od tada po 5-6 sati u komadu po noći.
znala sam ga stavit u kinkač i to je to. kad je bio malo veći (koji mjesec), ostavljala sam ga čak samog u sobi, samo da se ne navikava na moju prisutnost dok spava. naravno, sjedila sam sa druge strane vrata i slušala kako diše, jer sam se bojala da se ne uguši... ali nikada nije bilo uspavljivanja, dizanja po noci, hranjenja ili bilo čega takvoga (osim prvih 2 mjeseca)....maženje u toku dana, prije spavanja - da.
odličan savjet, pustiti ovog limača da malo plače....neće mu biti ništa od malo suza i deranja, koliko god ga je teško slušati. ali kad vidi da ne reagirate, shvatiti će da vas više ne može samo tako vozat. a to će puno pomoći i u ostalim segmentima daljnjeg odgoja.
bravo mlada mama.
discovery_75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 09:37   #100
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Ovo je već treba prebaciti na RID skrenuli smo s teme sexa, a i to imaš na RID.

sa teme sexa se davno skrenulo. pa pisalo se i o depresiji i o svemu.
vjerojatno bi bilo najbolje da autor teme posjedne svoju suprugu u auto i odvede kod psihijatra. ako je žena stvarno u depresiji, naravno da joj se ne sexa.
a ako nije u depri, onda je samo totalno neorganizirana i ne voli svoj život, a možda se i tuče po glavi jer joj nije onako kako je ona to sebi zamislila, pa sad mrzi i sebe i muža i cijeli svijet.
to je cijela mudrost.
discovery_75 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.