Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2013., 12:50   #41
ako se bilo pod istragom, ista je obustavljena protiv tebe...nakon koliko vremena se briše iz evidencije.,..hvala
grickolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 20:51   #42
Kakva istraga je u pitanju i tko je obustavio (policija, DO, odbačaj suda, oslobađajuća presuda)?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 12:05   #43
isprika ako sam na krivom pdf ali ovaj mi se čini naprikladniji.
prije par godina sam bio uhvaćen s 0.6 g marice. išao sam na prekrš.sud i dobio 2000 kn kaznu. to je bilo doba kad su se dizale kaznena i prekršajna prijava, međutim ja sam samo obavješten o prekršaju i pozvan na prekrš.sud. o kaznenoj prijavi ništa službeno nikad nisam dobio, niti mi je itko išta rekao.
prošlo je nekoliko godina i ja nikad nisam imao problema u prometu ili prelasku granice. često sam zbog posla prelazio granicu, pogotovo BiH. nekad bi mi pogledali auto ali sve u roku minut-dva i doviđenja. nekad ne bi ništa osim putovnice ili gepeka.
prije tjedan daana na ulazu u hr iz bih odvoje me sa strane, dvije ženskice pregledale auto i dolazi frajer po mene da idemo u kabinu. na sugestiju tih cura. to se sve događa dopodne, poslovni put, radni dan. taj frajer što me trebao pregledati me nije ni gledao nego je popričao sa mnom i smijao se mojoj situaciji i svojim kolegicama.
mislim ok mene to ne pati, ništa ne skrivam pa me boli đon ali čovjek mi je rekao da imam kaznenu prijavu. ja njemu "prekršajnu prijavu" a on u mene malo zbunjeno "aha".
o ćemu se tu radi ? vidim da ima ljudi koji znaju dosta o postupanju policije pa možda možeete pomoći.
jel moguće da negdje stoji kako sam kazneno gonjen ??? iako nisam.
usput rečeno, taj prijelaz sam prešao barem 30 puta zadnje 2 godine i uvijek sve ok do nekidan.
-bobetko- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 12:15   #44
Postoji zabilježba da je potegnuta kaznena prijava ali i zabilježba da je prijava odbačena.Netko ne gleda da je prijava odbačena jer postoji i podatak da je djelo učinjeno i onda tako tretiraju osobu.Taj dio da je kaznena prijava bila i odbačena može se zahtjevom MUP-u brisat ali podaci o događaju će zauvjek ostat tako da će policija opet sve znat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 12:21   #45
auu brzi ste kolega, svaka čast
razumijem da detalji događaja ostaju u evidenciji, to me ne opterećuje nisam ubio čovjeka, ali me čudi da se ovo dogodi prvi put nakon valjda 50 kojekakvih evidentiranja policije.
možeš li mi reći kome šaljem zahtjev za brisanje ? policijskoj postaji koja me obradila tad ili ??
-bobetko- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 13:48   #46
Pošalješ mail na policijsku upravu, pa ćeš vidjeti što će ti odgovoriti. Postoji mogućnost da još nisu nastupili rokovi za brisanje.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 14:38   #47
jj

hvala !
-bobetko- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 23:05   #48
Imam pitanje za frenda.

Dakle, prijatelj je strani drzavljanin, no ispostavilo se da posto mu je tata Hrvat ima i nase drzavljanstvo (iako to nije znao, niti mu je tko rekao. Tko zna, mozda je i na izborima glasao, no to nije tema za tu )

Prije godinu i po po izlasku iz Hrvatske su ga pretresali, i nasli mu marihuanu. Dobio je novcanu kaznu i uvjetnu za svercanje droge preko granice. Da li moze to brisati iz evidencije i nakon koliko vremena?
tom-cvrle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2013., 09:45   #49
Može, nakon što nastupi rehabilitacija (još koja godina), ali dio će u policijskim evidencijama uvijek biti vidljiv.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 14:48   #50
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Kakva istraga je u pitanju i tko je obustavio (policija, DO, odbačaj suda, oslobađajuća presuda)?
Do koliko se ja sjećam.nedostatak dokaza...prošlo je već 5 god i neželim. Se toga niti prisjecati, užasno iskustvo u.mome životu a razlog presmješan...samo mogu reći ovaj internet koliko je dobar isto tako zna uje.ati nečiji život. Hvala u svakom slučaju
grickolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 15:06   #51
Thumbs down

Moja situacija iz 2005. god.. (muka mi je samo kad se sjetim).. Naime stjecajem okolnosti i svoje naivnosti 2005. god sam osuđena zbog prevare iz čl. 224 st. 1. Kaznenog zakona na 5 mjeseci zatvora i prema čl. 67 st. 1. st. 2 i st. 3 Kaznenog zakona su primijenili uvjetnu osudu od 2 god.. Do dana današnjeg nisam počinila nikakvo kazneno djelo niti ponovila isto nedjelo pa me zanima da li to imam u dosjeu te da li ako tražim potvrdu o nekažnjavanju ( nevođenju ) kaznenog postupka na meni hoće li to pisati i da li postoji mogućnost brisanja istog..i kome se obratiti za to.. također me zanima s obzirom da sam u tom slučaju bila nebranjena stranka (bez odvjetnika) da li mogu svog suučesnika sada okriviti za to budući da je on imao odvjetnika i cijelu krivnju prebacio na mene i izašao ne krivim za to nedjelo..
njuškicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 08:18   #52
Ako je policija postupala onda si još uvijek u njenim evidencijama.Možeš zatražit da te obrišu (ne mogu iz svih) tek 2015-te. Potvrda ti je sada čista.Što se tiče suučesnika završena priča.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 08:40   #53
Policija je postupala odnosno bila sam samo kod njih na ispitivanju 1 x prije suđenja, od tada nisam imala nikakvih problema npr. kod prelaska granice ili legitimacije prilikom provjere od strane prometnih policajaca ( jel to znači da se onda to ne vidi?) Znači ako idem po potvrdu za zapošljavanje ( npr. u vrtiću traže da nisu počinjena nedjela protiv djece- ne znam točno koji članak) jel to znači da mi stvarno neće pisati ništa odnosno niti da sam dosad bila osuđivana ( jer vidim da su promijenili te potvrde pa navode sve stavke)... Čak sam mislila jedan dan proći izvaditi tu potvrdu pa da vidim što piše...da više ne mislim na to.. uhh..
njuškicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 08:50   #54
Nisam mislio da ćeš imat nekih problema ako si u policijskin evidencijama (osim ako ne naletiš na negog tupog koji ne zna što je rehabilitacija ili koji ne zna da se nekome može i zadesit neko djelo ali ni ne zna da li je osoba kažnjena ili oslobođena).Vidi se, ali te sposobni ne smatraju kriminalcem.

Rehabilitacija je nastupila pa se smatraš neosuđivanom osobom i potvrda bi trebala bit čista.Ukoliko nije treba zatražit od min pravosuđa da utvrde rješenjem da je rehabilitacija nastupila po zakonu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 09:38   #55
Puno hvala, proći ću po potvrdu pa se javim..
njuškicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 18:00   #56
Molim pomoc! Dakle, kad sam imao 18 godina, u trgovini hm sam ukrao predmet cijene 60 kn. Zastitar me uhvatio i pozvao policajca koji je moje ime i broj osobne zapisao u notes i pozvao kolegu koji mu je potvrdio da nisam prije imao problema s policijom...Tada je rekao da ce me pustiti ako platim predmet, sto sam i napravio..Pitao sam ga hoce li mi ime uci u nekakav policijski zapisnik, na sto je on rekao da ne..Medutim, paranoican sam i dalje me strah...Planiram se prebaciti na pravo te sto ako pri zaposljavanju odvjetnicke firme mogu to negdje pronaci?
MarkoMo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 18:33   #57
Quote:
MarkoMo kaže: Pogledaj post
Molim pomoc! Dakle, kad sam imao 18 godina, u trgovini hm sam ukrao predmet cijene 60 kn. Zastitar me uhvatio i pozvao policajca koji je moje ime i broj osobne zapisao u notes i pozvao kolegu koji mu je potvrdio da nisam prije imao problema s policijom...Tada je rekao da ce me pustiti ako platim predmet, sto sam i napravio..Pitao sam ga hoce li mi ime uci u nekakav policijski zapisnik, na sto je on rekao da ne..Medutim, paranoican sam i dalje me strah...Planiram se prebaciti na pravo te sto ako pri zaposljavanju odvjetnicke firme mogu to negdje pronaci?
Ako nisi bio osudjen i nisu te nasli krivim, onda se nemas cega bojati.
24-sata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 20:07   #58
Quote:
MarkoMo kaže: Pogledaj post
.Pitao sam ga hoce li mi ime uci u nekakav policijski zapisnik, na sto je on rekao da ne..Medutim, paranoican sam i dalje me strah...Planiram se prebaciti na pravo te sto ako pri zaposljavanju odvjetnicke firme mogu to negdje pronaci?
Ako je nešto pisao (kasnije u postaji) onda jesi u policijskim evidencijama ali bez brige do toga ni najbolja odvjetnička firma ne može doći ni na koji način (legalno).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 14:11   #59
mene zanima da li europska unija isporucuje svoje gradjane zemljama koje nisu u europskoj uniji? npr. ako osoba ima tjeralicu u bosni a drzavljanstvo hrvatsko i prilikom putovanja biva uhapsen u austriji,hoce li ga austrija isporuciti bosbi ili?
tonis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 19:50   #60
Zamolio bih nekoga tko zna da mi odgovori na pitanje:
Dakle, što se tiče izdavanja dozvole za držanje oružja, u zakonu stoji slijedeće:

Quote:
Članak 10.

Nadležno tijelo izdat će fizičkoj osobi odobrenje za nabavu oružja za oružje kategorije B ukoliko ispunjava opće i posebne uvjete.
Opći uvjeti za izdavanje odobrenja za nabavu oružja fizičkoj osobi su:
1) da ima opravdani razlog za nabavu oružja,
2) da je navršila 21. godinu života,
3) da nije pravomoćno osuđena za kaznena djela protiv Repub­like Hrvatske, za kaznena djela protiv vrijednosti zaštićenih međunarodnim pravom, za kaznena djela protiv života i tijela, kaznena djela protiv opće sigurnosti ljudi i imovine te kaznena djela koja u sebi sadrže elemente nasilja, a sadržani su u kaznenim djelima protiv imovine, protiv slobode i prava čovjeka i građanina, protiv spolne slobode i spolnog ćudoređa, protiv braka, obitelji i mladeži, protiv pravosuđa, protiv javnog reda, protiv službene dužnosti, protiv Oružanih snaga Republike Hrvatske, protiv okoliša koja se odnose na mučenje ili ubijanje životinja, ili ako je za takvo kazneno djelo pokrenut postupak,
4) da nije pravomoćno kažnjena za prekršaj odnosno da se ne vodi postupak za prekršaj iz područja javnog reda i mira i drugih zakona u kojima su propisani prekršaji s elementima nasilja, posebice za prekršaje iz područja nasilja u obitelji ili joj je izrečena zaštitna mjera radi nasilja u obitelji,
5) da ne postoje druge okolnosti koje ukazuju da bi oružje moglo biti zlouporabljeno, a osobito: češće i prekomjerno uživanje alkohola, konzumacija opojnih droga ili drugih omamljujućih sredstava, poremećeni obiteljski odnosi, sukobi s okolinom, agresivno i ekscesno ponašanje te drugi poremećaji u ponašanju, disciplinske povrede propisa o lovstvu ili športskom streljaštvu i sl.,
6) da ima uvjete za siguran smještaj i čuvanje oružja.
Posebni uvjeti za izdavanje odobrenja za nabavu oružja fizičkoj osobi su:
1) da je na zdravstvenom pregledu utvrđeno da je zdravstveno sposobna za držanje i nošenje oružja,
2) da raspolaže tehničkim znanjem i vještinom za pravilnu uporabu oružja i da poznaje propise koji se odnose na držanje ili držanje i nošenje oružja.
Iznimno od stavka 2. točke 2. ovoga članka odobrenje za nabavu oružja može se izdati policijskim službenicima Ministarstva unutarnjih poslova, pripadnicima Oružanih snaga Republike Hrvatske i pravosudne policije s navršenih 18 godina života, koji su prema posebnim propisima ovlašteni držati i nositi oružje, zaštitarima koji su prema posebnim propisima ovlašteni držati i nositi oružje, članovima športske streljačke udruge koji se aktivno natječu u streljaštvu i osobama s položenim lovačkim ispitom.
Budući da sam kao klinac dobio nekoliko prekršajnih zbog tuča i sličnih pizdarija, da li se u ovom slučaju (dozvola za držanje) išta "briše" iz evidencije ukoliko je prošao zakonom određen broj godina od toga, odnosno da li sam ja u mogucnosti dobiti dozvolu?
hellraiser88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:15.