Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2008., 10:21   #21
Uf, znam da aparatici nisu zdravi, smrdi soba kad se ukljuci. Ali sto cu, prije zaista nikad nismo imali previse komaraca (onih vulgaris koji zuje i peckaju u predvecerje i po noci) iako zivimo u podrucju koje je idealno za njih.

Medjutim, od prije par godina su se doselili tigrasti komarci, izgledaju malo mesnatije od onih domaćih, ne zuje skoro ni malo, i zadrzavaju se cijelo vrijeme oko kuce ili u kuci. Peckaju i po danu.

Bebo na ubode obicnog komarca nema neku pretjeranu reakciju (uobicajeno crvenilo), ali ovo je strasno, izgleda gadno i vidim da ga smeta.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 11:16   #22
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
jel zna neko nešto o uv lampama koje navodno nisu štetne a štite, tj privlače ih pa visokim naponom ubijaju... prednost je što nema neke jače kemije, ali ipak svo to zračenje... jel ima neko neka pro ili contra saznanja??
Kao što sam već prije napisala,imam tu lampu,ali meni se nije baš nešto pokazala.Najbolje je prije nego se ide spavati,provjeriti sobu i ako ima koji komarac,ubit s reketom na baterije koji je izvrstan za to.Nema više fleka po zidovima.
tinki28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 11:28   #23
Naspricat malo Autana po okviru prozora i po vratima i mirna Bosna, fino prozracis, nema stete, a ni komaraca.
__________________
Family Happiness Rules...
Sentinel & Onyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 18:24   #24
novorođenče i aparatić protiv komaraca

Je li opasno koristiti klasičan aparatić protiv komaraca u sobi novorođenča? Ili su bolji oni koji rade na principu ultrazvuka (od chicca zanza no)? Kakva su vaša iskustva? I općenito što je najsigurnije koristiti protiv ostalih insekta i mravi u sobi gdje boravi beba?
tommy.g is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 22:14   #25
A šta je s ostalim insektima (tipa mravi, leptirice i neke neidentificirane malene mušice)? Šta koristiti protiv njih kad je beba u blizini?
tommy.g is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 23:06   #26
mrežica je definitivno super izbor, samo postoji masa ljudi čije bebe dijele krevet s njima. što onda? meni je lako, a moja frendica mlati cijelu noć maloj oko glave jer skupa soavaju. Joj, i kod nas ima tih gadnih tigrastih komaraca, sivo-zeleni su i dobila sam prošle godine par upalnih procesa od njih
__________________
stiže poklon za Božić
tete is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 11:35   #27
mi smo prošle godine uzeli u peveca mrežice (pakirane u kutiji, mjere oko 110x130cm, sa trakom za lijepiti-16kn) i stvarno su bile super, čak se klinci nisu probudili kad je tuča udarala u prozor, jer je mreža ublažila udarce. Ali strgala se kad je zapuhao prvi jaki jugo, više ju nisam našla...mislim da ćemo ove godine u dječju sobu staviti mrežu, ali onu metalnu. Čak sam razmišljala da maćom kupim baldehin, što bi bilo super kad bi on bio novorođenče, ali ovak niš od toga.
imamo ljubičastu lampu, najviše privlači leptire koji idu na svjetlo. jednostavno im je privlačnija od običnog bijelo-žutog svjetla, ali mislim da ne pali baš za komarce jer oni idu tragom CO2, a ne svjetla.
Probali smo i onu žutu žarulju protiv komaraca, (vani, na terasi) koja kakti ispušta neki vrag protiv njih...niš koristi (a bila je oko 40kn). Za spirale koje dime sa čula da su jako štetne. Mi smo ih nekad znali na terasi zapaliti, očito su više nama smrdile nego komarcima.
Jedino prirodno što znam (što je i moj djeda prakticirao) je metvica koja se utrlja u kožu i komarci bježe ko vrag od tamjana. Isto vrijedi i za kućne muhe. On je znao naveče, kad ide pljeviti vrt, utrljati to lišće u gole djelove tijela i nije imao problema sa komarcima. Baka je metvicu držala na kuhinjskom prozoru i tu i tamo bi se koja muhica prošvercala, ali to je ništa s obzirom da su imali blago u blizini. Metvicu možete kupiti u teglici po raznim velikim centrima. Još ju nisam isprobavala na sebi jer nije neka najezda velika bila kod nas.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 15:18   #28
Quote:
petra593 kaže: Pogledaj post
Metvicu možete kupiti u teglici po raznim velikim centrima. Još ju nisam isprobavala na sebi jer nije neka najezda velika bila kod nas.
Hvala na informacijama! Na kojem odjelu stoji ta metvica u teglici?
tommy.g is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 15:38   #29
a sad...kako gdje..u konzumu je stajala kod voća i povrća, u mercatoru na posebnoj polici pokraj centralne vitrine suhomesnatog..tako bar u Zadru. Najbolje da odmah pitaš prodavačice.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 16:08   #30
Moj did je stavljao lovorov list u eletrični aparatić (nije bilo požara )
Jel možda on može biti štetan za dijete?? Prirodno je, ali ima dosta jak miris.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 16:35   #31
Neki dan slušala sam pedijatra kako govori da se bebe do godine dana ne preporuča ničim mazat za zaštitu od komaraca, pa ni tim sredstvima KAO namjenjenim za bebače.

Može im se namazati odjeća i posteljina ali koža NE!!!

Također se mogu koristiti tabletice koji idu u one aparatiće, ali teblete obavezno moraju biti za bebe.

U slučaju uboda i opekotina na suncu preporučio je kamagel.
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 14:56   #32
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
Moj did je stavljao lovorov list u eletrični aparatić (nije bilo požara )
Jel možda on može biti štetan za dijete?? Prirodno je, ali ima dosta jak miris.
baš danas mi je frendica to za lovor rekla.. i meni je prvo palo na pamet da to možda lagano dimi i izgara i da nije dobro. ali, vjerojatno nije tako, jer tablete ne gore ipak!
mi stavili maloj til iznad kindija, mm ubušio kukicu u strop i za to zavezali. ugl, visi oko cijelog krevetića do poda i super joj je, ali zato nas pojedu.. i bed mi je kad je uzmem u krevet nahraniti, a oni vrebaju okolo, jer mi je ogroman gušt ostaviti je uz mene do jutra. ovako, ako jako zuje, vratim je u kindi
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 09:12   #33
Budući da drugi tjedan idemo na more (), pripremam se za komarce jer ih tamo ima u rojevima. Kupili smo zasada ipak onu Chicco kremicu koja može od 0+ N(iako se nadam da neće trebati), a idem sutra u Turbo limač kupiti mrežu za krevetić, pa da ga bar zaštitim po noći kad su ionako najaktivniji.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 21:33   #34
jel itko isprobao onaj novi aparat za komarce od radia? Kao punjen je ekakvim pjeskom il tako nešto?!?!
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 21:44   #35
abilan,prvi put čujem za to,mi smo Filipu stavili friško ubranu lavandu u džepić od ogradice na krevetiću i ne grizu ga
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 21:47   #36
meni danas magistra rekla za bebače samo eterično ulje citronele..ništa sprejevi, ništa mazalice
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 22:28   #37
Vidiš mogla bi i ja isprobat to s lavandom, toga imam more u blizini kuće.

A to sam vidila od nedavno ga reklamiraju na teveju.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 20:55   #38
Quote:
abilan kaže: Pogledaj post
Vidiš mogla bi i ja isprobat to s lavandom, toga imam more u blizini kuće.

A to sam vidila od nedavno ga reklamiraju na teveju.
ma lavandu obavezno! to je najprirodnije šta može bit

ali ne puno da ne smanta dite
anthrax is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 21:28   #39
Quote:
tinki28 kaže: Pogledaj post
Kao što sam već prije napisala,imam tu lampu,ali meni se nije baš nešto pokazala.Najbolje je prije nego se ide spavati,provjeriti sobu i ako ima koji komarac,ubit s reketom na baterije koji je izvrstan za to.Nema više fleka po zidovima.
mi isprobali, i super je... neka Vector iz Metroa, bo... isprobala i Citronelu, et.ulje, nije mi se baš pokazala, valjda ovisi od proizvoda do proizvoda ....
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 21:32   #40
stavila ja večeras lavandu u spavaću.. mala ima til oko kindija, nju ne pikaju, sad ćemo vidit kako ću se ja provest noćas
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:29.