Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2010., 09:32   #261
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
iliti..nemore se od govana pita napravit.
Otprilike tako.

Nisam sklon drastično-gadljivim metaforama, ali kad smo već krenuli: nema tog BMW-a koji će neutralizirati smrad.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 10:38   #262
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
nema tog BMW-a koji će neutralizirati smrad.
kako ne? onaj zadah nove nevada crne kože na X5ici ili 6ici....itekako kamuflira ostale neugodne mirise
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 10:55   #263
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
kako ne? onaj zadah nove nevada crne kože na X5ici ili 6ici....itekako kamuflira ostale neugodne mirise
Nakratko!
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 11:23   #264
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
kako ne? onaj zadah nove nevada crne kože na X5ici ili 6ici....itekako kamuflira ostale neugodne mirise
Neko se kuži u materiju
__________________
...da ne znam više sebe sama,
ni dima bola u maglama.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 11:52   #265
Quote:
xcal kaže: Pogledaj post
Ja ti kupim BMW-a, ti vesela. Sto je u tome lose?

Ili, da prevedem na romanticniju verziju, da me ne ubije 80% forumasa.
Organiziram romanticnu veceru, laganu setnju, razgledavanje planetarija, potrudim se u seksu, ujutro (u podne ) dorucak u krevet. Sto je u tome lose?

Uvijek manipuliramo partnerovim osjecajima, to je temelj veze.

Kupiš li mi BMW- srvarno ću biti vesela.

Lord ti je već objasnio. Razveseliti partnera nije manipulacija, manipulacija je razveseliti partnera s skrivenom namjerom da se nešto postigne.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 12:00   #266
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Što je temelj dobre veze?

Ja ne tvrdim da je trgovina temelj, ali da je sveprisutna i da to ne mora značiti da je veza samim time i loša, to da.

Recimo kompromis je neka vrsta trgovine. Šta vrijedi kompromis, ako je uvijek jednostran? To nije trgovina, to je otimanje. Komadić po komadić kompromisima čovjek trga komadiće sebe, a ako se nadopunjuje kompromisima s druge strane od njega na kraju ne ostane ništa.

Kao što je Lord već rekao, temelj dobre veze je dvoje ljudi koji su kompatibilni. Ako je taj uslov zadovoljen onda su svi kompromisi sitnije vrste ne od onih kojima kidamo komadiće sebe. Nije isto pristati pripaziti da pastu ne cijediš po sredini ili ne slušaš glasno muziku i np. pristati da se djecu odgaja u duhu neke vjere iako si ateist ili da napustiš posao i odeš za partnerom/icom u drugi grad.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 12:17   #267
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Lord ti je već objasnio.
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Kao što je Lord već rekao...
Ništa, ništa, samo da ne ostane nezamijećeno.

Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 12:46   #268
Evo ovakoc... ja mislim da je prevara u dobrom braku moguća.

Ljudi smo. Svi mi. I ma kako i koliko dobar taj brak bio, on nije i ne može biti savršen, jer... pa ljudi smo!

Sad je samo stvar u tome koliko je tko od nas sposoban miriti se s činjenicom da je potrebno manje od savršenstva za sreću.
Koliko nam je dušica spremna boriti se sa spoznajom da potpuno ispunjenje nije dio čovjekove egzistencije i to shvatiti kao zdravu težnju i dio sebe, a ne kao vječito nezadovoljstvo i traženje mekih gnjezdašca u koje položiti nemirno srdašce svoje...

Jer, kada se jednom nađeš na zelenijoj susjedovoj travi, vidiš da ni ona nije baš tako zelena kako se činila iz tvog dvorišta.

Nevjera je manje moguća(da ne kažem baš "nemoguća", jer svašta se meni događa za što bih nekada prije bila uvjerena da se dogoditi ne može) u braku u kojem su dvoje ljudi prilično sretni i zadovoljni i sasvim im je u redu što je to "prilično", a ne beskonačno.
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 12:48   #269
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Kao što je Lord već rekao, temelj dobre veze je dvoje ljudi koji su kompatibilni. Ako je taj uslov zadovoljen onda su svi kompromisi sitnije vrste ne od onih kojima kidamo komadiće sebe. Nije isto pristati pripaziti da pastu ne cijediš po sredini ili ne slušaš glasno muziku i np. pristati da se djecu odgaja u duhu neke vjere iako si ateist ili da napustiš posao i odeš za partnerom/icom u drugi grad.
Hehehe...pasta za zube. nnnnnda...
__________________
...da ne znam više sebe sama,
ni dima bola u maglama.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 13:29   #270
Quote:
mother kaže: Pogledaj post

Ako imamo muža i ženu, brak, ako muž ima mane u granicama normale, ako žena osjeti da je voli, ako se on sjeti njezinog rođendana, godišnjce,ako joj unatoč svom poslu nekad i usisa, opere suđe i djete te ga stavi spavati, ako je iznenadi na neki glupavi dan sa najobičnijom ružom, ako kad je slobodan skuha, ako joj ne njurga ako je kupila koju krpicu previše, ako trpi njezine ma kakvi oni bili, ako nakon jebene svađe on dođe i zagrli je pa i ako nije kriv, ako nije ljubomoran na malo poveći dekolte, ako se sexa redovito...ukratko, ako je normalan...da li se može dogoditi prevara u ovakvom braku, da li se prevare događaju zbog zapostavljenosti, ili mislite da je samo manja mogućnost kod ovakvog braka,ali je isto sve otvoreno?
S kim god da sam pričao, pitao bi ih isto što i vas ovdje gore, odgovori su bili - "nema šanse, kod prevare mora nešto ne valjati, u takvom braku prevare nema"
ovo je recept ako želiš bit prevaren
ConOBrien is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 15:24   #271
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Možeš i meni jednog, kad te već krenulo kupovanje nepoznatima?

"U tome je loše" ako je kupovina popraćena rečenicom "Ja želim nešto zauzvrat".
Ponestalo, onaj je bio zadnji

Darivanje je uvijek popraceno (neizgovrenom) recenicom "ja zelim nesto zauzvrat".
Hoces reci da si nekad dobio dar, a nije se ocekivalo da ces dati nesto zauzvrat? Makar cerek i glupavo klimanje glavom tetki koja je dala BMW-a u omjeru 1:43 jer je mislila da imas 6, a ne 36 godina.
xcal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 15:28   #272
ova tvoja brojčana razdioba poklonjenog...prilično mi je zbunjujuća
aj probaj ponovo objasnit
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 15:35   #273
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Kao što je Lord već rekao, temelj dobre veze je dvoje ljudi koji su kompatibilni. Ako je taj uslov zadovoljen onda su svi kompromisi sitnije vrste ne od onih kojima kidamo komadiće sebe. Nije isto pristati pripaziti da pastu ne cijediš po sredini ili ne slušaš glasno muziku i np. pristati da se djecu odgaja u duhu neke vjere iako si ateist ili da napustiš posao i odeš za partnerom/icom u drugi grad.
Ja bih radije u drugi grad, nego gledao pastu po sredini.
Mogu djeca biti i Zoroasterijanci ako ne moram slusati glasno finske naodne epove.

Ovo sa "kidanjem komadica sebe" mi zvuci malo previse melodramatski. Mozda bolji izraz je koliko sam ja spreman na promjene zbog druge osobe.
xcal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 15:51   #274
Quote:
xcal kaže: Pogledaj post
Ja bih radije u drugi grad, nego gledao pastu po sredini.
Mogu djeca biti i Zoroasterijanci ako ne moram slusati glasno finske naodne epove.

Ovo sa "kidanjem komadica sebe" mi zvuci malo previse melodramatski. Mozda bolji izraz je koliko sam ja spreman na promjene zbog druge osobe.

To kidanje komadića samog sebe je uzeto iz Svibinog posta jer sam na njega odgovarala, pa sam upotrijebila isti izraz.

A ostalo. Naravno, o tome i pričam. Svaka osoba ima svoje razmišljanje o tome preko čega ne može prijeći. Ti bi eto, za razliku od mene, mogao pristati na to da ti djeca budu Zorosterijanci, meni bi to spadalo u nepremostive razlike. Za uspješan brak potrebno je dvoje ljudi koji se slažu, ili im bar ne smetaju razlike, u onim stvarima koje oboje drže važnima.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 16:00   #275
Quote:
xcal kaže: Pogledaj post
Darivanje je uvijek popraceno (neizgovrenom) recenicom "ja zelim nesto zauzvrat".
Nije.

Izlažući se mogućnosti opće sprdnje (ajde, barem nismo na LJES-u, tamo me ne bi spasili svi mogući sveci ): moja su darivanja popraćena neizgovorenom rečenicom "zahvalan sam nekome/nečemu što te mogu darivati".

Quote:
Hoces reci da si nekad dobio dar, a nije se ocekivalo da ces dati nesto zauzvrat?
Naravno da jesam. Kakvim ste to ljudima okruženi?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 16:02   #276
Quote:
xcal kaže: Pogledaj post
Ponestalo, onaj je bio zadnji

Darivanje je uvijek popraceno (neizgovrenom) recenicom "ja zelim nesto zauzvrat".
Hoces reci da si nekad dobio dar, a nije se ocekivalo da ces dati nesto zauzvrat? Makar cerek i glupavo klimanje glavom tetki koja je dala BMW-a u omjeru 1:43 jer je mislila da imas 6, a ne 36 godina.
Brkaš normalno očekivanje da vidimo kako se netko obradovao poklonu s manipulacijom. Manipulacija je:

a)kad se poklonom pokušava kupiti pažnja, seks, osjećaji, to da ga/ju partner ne ostavi
b) kad se pokušava navesti partnera da napravi nešto čemu se opire
c) da se ublaži ljutnja na nešto loše što se napravi
d) kad se poklon kasnije koristi kao argument u svađi: "Ja sam tebi kupio/la BMW a ti si takav/va
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 02:57   #277
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Kao što je Lord već rekao, temelj dobre veze je dvoje ljudi koji su kompatibilni. Ako je taj uslov zadovoljen onda su svi kompromisi sitnije vrste ne od onih kojima kidamo komadiće sebe. Nije isto pristati pripaziti da pastu ne cijediš po sredini ili ne slušaš glasno muziku i np. pristati da se djecu odgaja u duhu neke vjere iako si ateist ili da napustiš posao i odeš za partnerom/icom u drugi grad.
A gdje je ljubav? Kompatibilan mozes biti i sa prijateljem.
NickCave is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 03:02   #278
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Kao što je Lord već rekao, temelj dobre veze je dvoje ljudi koji su kompatibilni. Ako je taj uslov zadovoljen onda su svi kompromisi sitnije vrste ne od onih kojima kidamo komadiće sebe. Nije isto pristati pripaziti da pastu ne cijediš po sredini ili ne slušaš glasno muziku i np. pristati da se djecu odgaja u duhu neke vjere iako si ateist ili da napustiš posao i odeš za partnerom/icom u drugi grad.
A gdje je ljubav? Kompatibilan mozes biti i sa prijateljem.
NickCave is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 03:19   #279
Quote:
bluemood kaže: Pogledaj post
možeš ti radit mila moja koliko hoćeš al ako nemaš eho s druge strane pada ti sve u vodu.....

mja reakcija na tvoje godine je bila zbog napadačkog i pomalo iritantnog prvog posta...jer si tako nešto samo mlađa osoba može dopustiti....
Pa zato te i pitam-ako nema "eha" s druge strane, cemu onda sve? Zar te to ne povredjuje (vrijedja bi bio krivi izraz)? Zasto si s njim?

Moj post nije bio napadacki. Samo kazem sto mislim. I kako lord byron kaze-poznam vas dobro jer niste "moji". Smijeh.

Uglavnom,liseni ste romantike,izgubili ste vjeru. Ali niste vi krivi.

Btw, ne moras mi zeljeti srecu. Ja sam je nasla, tj naisla na nju. Govorim o ljubavi. Koja je temelj svake srece.
Ja tebi iskreno to isto zelim,da naidjes na nekog tko ce ti vratiti vjeru. A da to ne bude ljubavnik.
NickCave is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 08:17   #280
Quote:
NickCave kaže: Pogledaj post
Pa zato te i pitam-ako nema "eha" s druge strane, cemu onda sve? Zar te to ne povredjuje (vrijedja bi bio krivi izraz)? Zasto si s njim?

Moj post nije bio napadacki. Samo kazem sto mislim. I kako lord byron kaze-poznam vas dobro jer niste "moji". Smijeh.

Uglavnom,liseni ste romantike,izgubili ste vjeru. Ali niste vi krivi.

Btw, ne moras mi zeljeti srecu. Ja sam je nasla, tj naisla na nju. Govorim o ljubavi. Koja je temelj svake srece.
Ja tebi iskreno to isto zelim,da naidjes na nekog tko ce ti vratiti vjeru. A da to ne bude ljubavnik.
zašto sam s njim je moj osobni razlog....sebično al tako je, i ne ne vrijeđa me jer jer sam sama tako odabrala i sad snosim posljedice loše odluke...al ništa nije za zauvijek, jel tako? .....ljubav je temelj svake sreće...al nije dovoljna za opstanak.....hvala na željama i sama se istome nadam....a tebi želim još puno, puno leptirića i ljubavi...lucky you
bluemood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:52.