Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2010., 12:10   #21
Quote:
me in honey kaže: Pogledaj post
hahahah, da otvorimo anketu
ajde ne verujem da nikad niste bili u situaciji da vam je dijete popilo antibiotik a da ste skoro pa sigurni da nije trebalo ili bez vadjenja krvi.. pogotovo sta sam primjetila da su veliki dio pedijatara vrlo laki na tim antibioticima bez ikakvih dodatnih pretraga
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:12   #22
daj joj bolje malu žličicu jabučnog octa ujutro, popodne i navečer, i nek nakon tog popije vode da si ispere okus. totalno gadno, ali još nikad nije zakazalo kod upaljenog grla. nakon dan-dva bi trebalo grlo bit bolje
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:13   #23
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
ajde ne verujem da nikad niste bili u stuaciji da vam je djete popilo antibiotik a da ste skoro pa sigurni da nije trebalo ili bez vadjenja krvi.. pogotovo sta sam primjetila da su veliki dio pedijatara vrlo laki na tim antibioticima bez ikakvih dodatnih pretraga
Moja je nažalost dvaput vukla upalu grla da nismo imali pojma.
Računali, ah malo je crveno, nema temp. proći će.
Na kraju završila na sumamedu.
Ja sam kod moje male ZA antibiotik.
Za drugu djecu ne znam.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:15   #24
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Moja je nažalost dvaput vukla upalu grla da nismo imali pojma.
Računali, ah malo je crveno, nema temp. proći će.
Na kraju završila na sumamedu.
Ja sam kod moje male ZA antibiotik.
Za drugu djecu ne znam.
znaci bakterijska upala grla moze bit bez ikakve temperature?
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:15   #25
Quote:
tiki-vz kaže: Pogledaj post
daj joj bolje malu žličicu jabučnog octa ujutro, popodne i navečer, i nek nakon tog popije vode da si ispere okus. totalno gadno, ali još nikad nije zakazalo kod upaljenog grla. nakon dan-dva bi trebalo grlo bit bolje
Kod virusne upale (iritacije) dobar je i sladoled.
Ohladi, ublaži.... To svi doktori kažu.
Vjerujem da je ocat gori, pa to mora da peče onako jadno i crveno grlo.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:17   #26
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
znaci bakterijska upala grla moze bit bez ikakve temperature?
Može.
Moja je vukla pneumokok.
Otišli napravit bris jer je MM kašljao, pa rekosmo, ajdmo svi, više nam je bilo zanimljivo nego išta.

Pneumokoki i eširihiju, u grlu. Slabo mi je bilo kad sam vidjela što piše.
Jebiga to je bio prvi mjesec u jaslicama kad su se lizali međusobno.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:19   #27
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Može.
Moja je vukla pneumokok.
Otišli napravit bris jer je MM kašljao, pa rekosmo, ajdmo svi, više nam je bilo zanimljivo nego išta.
a krvna slika, jel i ona moze bit ok (u takvim slucajevima kad nema fibre) a da je ipak bakterija u pitanju tj. da bris pokaze bakteriju?

jeste tad vadili krv ili samo bris?
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:20   #28
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
a krvna slika, jel i ona moze bit ok (u takvim slucajevima kad nema fibre) a da je ipak bakterija u pitanju tj. da bris pokaze bakteriju?

jeste tad vadili krv ili samo bris?
KKS joj je uvjek OK.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:22   #29
Gle, meni je jako glupo tebe plašit sad.
Sva su djeca različita, svaki imunitet reagira drukčije.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:23   #30
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
KKS joj je uvjek OK.
ovo stvarno nisam znala..vrlo rijetko smo imali upale grla, ne znam jel dva puta u ovih 6 godina...
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:28   #31
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
ovo stvarno nisam znala..vrlo rijetko smo imali upale grla, ne znam jel dva puta u ovih 6 godina...
Ajde mani, odi sutra ponovo na pregled.
Ako ju voliš bosti, traži CRP. Ostalo ti je skoro pa nebitno.
To sve ako ima temp.
Ako nema temp do sutra uopće, ne moraš ju ni vodit, samo će još nešto tamo pokupit.
Ako se kroz tjedan dana ne smiri kašalj vodi vadit bris i da joj sluša pluća.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:39   #32
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Ajde mani, odi sutra ponovo na pregled.
Ako ju voliš bosti, traži CRP. Ostalo ti je skoro pa nebitno.
To sve ako ima temp.
Ako nema temp do sutra uopće, ne moraš ju ni vodit, samo će još nešto tamo pokupit.
Ako se kroz tjedan dana ne smiri kašalj vodi vadit bris i da joj sluša pluća.
ma ne volin je bost

al zasto mislis da ako postoji vjerojatnost da je KKS u redu, i kod bakterijske upale, nece i CRP bit u redu u takvim slucajevima....il ce CRP svakako pokazat da je upala u pitanju? ma sad si mi dala mislit, slijedeći put kad mi kazu da je grlo jako crveno trazin i bris
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:48   #33
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
ma ne volin je bost

al zasto mislis da ako postoji vjerojatnost da je KKS u redu, i kod bakterijske upale, nece i CRP bit u redu u takvim slucajevima....il ce CRP svakako pokazat da je upala u pitanju? ma sad si mi dala mislit, slijedeći put kad mi kazu da je grlo jako crveno trazin i bris
Imaš PP.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 13:04   #34
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
ovo je trebao bit cetvri dan temperature ali je ona (za)sad nema (od nocas)..to je razlog sta me muci ovaj antibiotik...da ona kojim slucajem ima fibru i sad ne bih se uopce dvoumila....a sta se tice ovog crvenog grla bilo je jako crveno i u petak i dr je htjela napisak recept za klavocin al kad je dobila krvnu sliku rekla je viroza, ne treba antibiotik...

pretpostavljam da je ovo za bris zajebancija, a nije mi bas do zajebancije
Kakva je ona, je li klonula, dal puno spava, može li pričati, jede li? Ili je živahna kao uvijek? Uglavnom kad je bakterijska upala dijete skroz klone i ne može jesti, a kod virusne trče kao da im nije ništa.

I da, jako je nezahvalno išta savjetovati u ovom slučaju, na tebi je da odlučiš.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 13:05   #35
ma ocat je katastrofa, ali fakat pomogne.... peče samo tu minuticu dok se ne popije vode.
ne znam zašto djeluje, ali djeluje
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 13:41   #36
Lana, neovisno o antib.
Daj joj za kašalj nešto da joj to ublaži, bilo sirup Trputac i sl, ili čaj od kadulje ili bilo što...
I veliku količinu C vitamina, obavezno.

__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 13:43   #37
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
Kakva je ona, je li klonula, dal puno spava, može li pričati, jede li? Ili je živahna kao uvijek? Uglavnom kad je bakterijska upala dijete skroz klone i ne može jesti, a kod virusne trče kao da im nije ništa.

I da, jako je nezahvalno išta savjetovati u ovom slučaju, na tebi je da odlučiš.
ona je ok...jede, igra se, jedino je taj kasalj i nos gnjave...
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 13:44   #38
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Lana, neovisno o antib.
Daj joj za kašalj nešto da joj to ublaži, bilo sirup Trputac i sl, ili čaj od kadulje ili bilo što...
I veliku količinu C vitamina, obavezno.

dajem joj propsan, mazem je sa onom masti od dr. taisa i naravno fizioloska i operil....
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 14:35   #39
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
da moram birat između još jednog vađenja krvi ili antibiotik, dala bi antibiotik...meni napikavanja nisu draga, djete ih sigurno puno gore doživljava, kod djece se na tu virusnu upalu često nadoveže batkerijska ...pa ono, ja bi išla linijom manjeg otpora. Ali neće valjda puno toga biti ako se sačeka ponedjeljak i mišljenej još jednog pedijatra
pretpostavljam da nikad nisi davala djetetu antibiotik odvratnog okusa par dana po dva puta dnevno.
Vjeruj, vađenje krvi je pičkin dim napram toga.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 14:46   #40
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
Kakva je ona, je li klonula, dal puno spava, može li pričati, jede li? Ili je živahna kao uvijek? Uglavnom kad je bakterijska upala dijete skroz klone i ne može jesti, a kod virusne trče kao da im nije ništa.

I da, jako je nezahvalno išta savjetovati u ovom slučaju, na tebi je da odlučiš.
moja malena je bila u istom stanju kad je imala bakterijsku upalu i kad je imala virusnu upalu
u oba slučaja temp preko 39, klonula, stalno spavala, ali je i u jednom i u drugom slučaju jela i pila normalno

lana, ako sad nema temperature onda joj ja ne bi davala sirup nego bi još malo pričekala, ako ima dala bi joj odma
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.