Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2003., 00:20   #81
Quote:
zhabotinsky kaže:
Hmmm.... JB jest icon isto kao sto je to i Jelena Karleusa ili Ceca Raznjatovic ili Severina u jednoj drugoj kulturi.
Pa to ti je kao da kažeš da je Coelho u jednoj kulturi isto što je Murakami u drugoj. Naravno da je to na izvestan način tačno; čemu pretenciozno otkrivanje tople vode? Naravno da različite kulture imaju različite ikone, ali treba naglasiti da uopšte nisu u pitanju nacionalne kulture, već lične kulture onih koji se tim ljudima dive.
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 00:46   #82
Quote:
Žlzc kaže:
Pa to ti je kao da kažeš da je Coelho u jednoj kulturi isto što je Murakami u drugoj. Naravno da je to na izvestan način tačno; čemu pretenciozno otkrivanje tople vode? Naravno da različite kulture imaju različite ikone, ali treba naglasiti da uopšte nisu u pitanju nacionalne kulture, već lične kulture onih koji se tim ljudima dive.



btw, Zeko, koje su tebi glumice najljepse?
 
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 00:56   #83
Meni su ljepše starije glumice (dok su bile mlade), nego ove sada. Prije su bile puno nježnije i ženstvenije, a sad je pojam ženstvenosti Jeniffer Lopez (koliko god vam bila dobra).

Meni je bila krasna Nathalie Wood, a Audrey Hepburn je bila prekrasna jer je zracila nekom unutarnjom ljepotom, tako da je i u godinama zracila tom istom ljepotom.
__________________
C'est la vie...
Mystique is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 01:10   #84
Quote:
Pale Blue Eyes kaže:
I ne kuzim koji je tvoj problem... pa kaj i da sam Jane stavila za avatar zbog toga kaj je ona uz Julie Christie za mene najljepsa zena ever... niti bih ju strpala na moju listu najljepsih glumica... jer ne smatram da to je (iako neki ovdje smatraju da je L. Casta glumica)...
Hm... morao sam reagirati na ovo. Jane Birkin? Ona Jane Birkin? Sorry, ali na avataru je još ok, ali u nekim filmovima je izrazito ružna. Za razliku od Julie Christie koja ima neku magiju u sebi... ili je to zbog vremena u kojem je glumila? Meni taj vremenski period ima neku magiju.

A za ovo da je L. Casta glumica... Pa da, i Britney Spears je glumica.

Meni je od mlađih čarobna Nathalie Portman, a od starijih dama je Lauren Bacall ( kad je tek upoznala Bogija) totalno posebna.
__________________
Don't worry... be stupid!
Stari Mačak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 01:39   #85
Ajde, da i ja svoje ljepotice nabrojim kada sam vec napisala 16 postova na ovom topiku...

Julie Christie, Lauren Bacall, Charlote Rampling, Ingrid Bergman, Nastassja Kinski, Catherine Denevue, Deborah Kerr...Liv Ullman u Bergmanovim filmovima, Grace Kelly u Hitchockovim flmovma, Jacqueline Bisset u Day for night, Dominique Sanda u Conformistu, Carole Bouqet u That Obscure Object of Desire, Anna Karina u Alphaville i Pierrot Le Fou, Maggie Cheung u In the mood for love, michelle pfeiffer u opasnim vezama, Jeanne Moreau u Jules et Jim, Anouk Aimée u Un Homme et Une Femme i u 8 1/2, Jean Seberg u breathless, Audrey Hepburn u Breakfast at Tiffany’s, Eve Marie Saint u N by NW i u On the waterfront, Ali MacGraw u Getaway i Love story, Candice Bergen u the dominno principle, Jennifer Jones u Duel in the sun, Maud Adams(najljepsa bond girl uz C. Boquet) u the man with the golden gun, Rita Hayworth u Gildi, Marlinka u Misfits, 7 godina vjernosti i neki to vole vruce, Mia Farrow u Rosemary's baby, Ava Gardner u The Snows of Kilimanjaro i Mogambu, Irene Jacob u Red i DOuble life of Veronique... dosta
 
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 01:58   #86
PBE,da si ti glumica za tebe bi glasovao,
ovako....hmmm, Charlize nije loša
__________________
_____\o/_____/|_______________
takozvani is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 02:11   #87
Talking sad ja nemrem stati sa nabrajanjem

od starih su mi jos ljepe... Maureen O'Hara, Carole Lombard, Veronica Lake, Katherine Hepburn, Francis Farmer....
 
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 02:14   #88
..i Monica Belucci (jel sam dobro napisao?)
__________________
_____\o/_____/|_______________
takozvani is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 02:15   #89
KAko sam samo zaboravila Sybil Sheperd u The LAst Picture Show?
 
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 02:21   #90
1. rebeca demornay od kad sam je gledala u mušketirima.
2. meg ryan
2. angelina jolie
3. sophie marceau u ani karenjini
4. charlize
4. michelle pfeiffer
5.natalie portman
ito je trnutno to,vjerojatno ću s sjetiti još nekih.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 02:39   #91
Quote:
Žlzc kaže:
Pa to ti je kao da kažeš da je Coelho u jednoj kulturi isto što je Murakami u drugoj. Naravno da je to na izvestan način tačno; čemu pretenciozno otkrivanje tople vode? Naravno da različite kulture imaju različite ikone, ali treba naglasiti da uopšte nisu u pitanju nacionalne kulture, već lične kulture onih koji se tim ljudima dive.
Procitao sam jednu Murakamijevu knjigu pred jedno tri godine, a Coelha nisam citao, ali koliko sam upucen, cini mi se da paralela Coelho/Murakami ne stoji upravo zbog ovog "sadrzaj-stil-stav" kriterija. Ukratko, Coelho je kako cujem sund, a Murakami ipak nije. Sto se tice ikona i kulture, rekao bih da se radi o mixu osobnog i drustvenog, gdje ova drustvena komponenta nije iskljucivo nacionalna (iako sam se trebao preciznije izraziti pa reci "za neke adolescente iz nekih predgradja Beograda ili Zagreba"), ali je vezana i za nacionalnu kulturu (podneblje?), pa onda za socijalni status, porijeklo, obrazovanje....... jer ipak jedna sredina stvara Karleuse/Severine, a druga (drugacija) Christine/Britneyice. Razlike izmedju njih naravno postoje, ali ako se paralela dobro odabere, zapravo su te razlike male (manje nego sto se to obicno misli IMO).

Sto se tice pretencioznosti (Blow-up, op.a.), nije mi to nikako bila namjera biti. Moj motiv javljanja na ovu temu je bilo nesto sto mi se ucinilo kao kontradikcija izmedju jednog stava prema ovoj temi i izbora self-prezentacije na ovom forumu. Usput sam zelio malo skrenuti diskusiju s pukog nabrajanja. A "otkrivanje tople vode".... pa rekoh da mi je zanimljivo vidjeti promjene u masovnom ukusu, a jedna od tih je i relativan nedostatak "domacih ikona" na ovim listama.
__________________
teenage dreams/so hard to beat...
zhabotinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2003., 03:07   #92
Angelina Jolie


Sve drugo je NEUSPOREDIVO s njom......
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 19:21   #93
Dina Meyer
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2003., 00:59   #94
Glumice

Podnaslov ovog topica bio bi:Zašto više nema velikih filmskih diva?Film pratim recimo od početka 90-ih, i zaista mislim da se može reći da se u tom razdoblju(a i dužem) nije pojavila neka glumica koja bi zaludila svijet svojom glumom i izgledom(kombinacija to dvoje upravo i čini filmsku divu).
Sjetimo se nekadašnjih glumica koje su prekrasno izgledale i uz to bile izuzetno talentirane glumice.
Grace Kelly, Merilyn Monroe, Vivien Leigh, Elizabeth Taylor, Sophia Loren, Ingrid Bergman, Julie Christie...
Vrlo često se zbog njih išlo u kino. Prave, klasične ljepotice i velike glumice.
Danas toga više nema. Ni blizu.
Ljepoticama se naziva G.Paltrow, S.Bullock, C.Diaz, J.Roberts... U usporedbi sa gore navedenima sve do jedna ružno pače.
Nit ljepote, nit glamura, ni talenta, ni karizme gore navedenih.
Ja bi filmske dive!
__________________
"Težak rad isplatit će se jednog dana. Lijenčarenje se isplati odmah. "
Ed Wood is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2003., 11:36   #95
We'd like to say that Monica Bellucci is just a woman, but we would be lying. She is not a mortal woman; she is a cruel joke from Mother Nature with the sole purpose of driving men of all ages to the point of insanity. How can anyone be so beautiful? Why are examples of the perfect woman like Monica rarer than a Chicago Cubs World Series title?



http://www.alwaysgirls.com/wallpaper...ellucci01.html

http://www.askmen.com/women/actress_..._bellucci.html
 
Odgovori s citatom
Old 26.07.2003., 11:37   #96
Pogledaj film Malena.
 
Odgovori s citatom
Old 26.07.2003., 14:47   #97
Quote:
Deo kaže:
Pogledaj film Malena.
Cijelim filmom sam zijevao kad god bi se ona pojavila......
__________________
Ustahien
Ustahien is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2003., 07:38   #98
Agreed, Monica Belluci, VRRRRRH!!!

__________________
"There are three kinds of lies: lies, damned lies and statistics." Mark Twain.
IL_Mamba_Negro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 01:51   #99
Gledam ovaj film na TV s Elizabeth Shue i gotovo sam otvorih ovakav topic. Odem na Tražilicu (znate da je cijeli Forum sad pretraživ?) i nađem ovu temu sa duelom Zhabotinskog i PBE koji nisam prije uočio.

Ima dobrih topica u dubini ovog foruma vrijednih dizanja.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 02:54   #100
Quote:
Anderlon kaže:
Ima dobrih topica u dubini ovog foruma vrijednih dizanja.
Zadnje sto sam cuo je da se za to dobija ban. Moli Boga da moderator previdi ili se pravi da ne vidi

Btw, Ms. Shue je ipak 2nd class beauty cija je karijera zapocela s filmom u kojem glumi innocent looking djevojku Tom Cruisea... nesto kao Zelwegerica, Tripplehornica, Newtonica
__________________
** Government is a disease masquerading as its own cure.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.