Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2008., 01:03   #41
Prosli smo sve moguce uzroke kaslja..najcesce djeluju zajedno
Grijanje..oni sretnici koji imaju termostat- e kod nas je grijanje u sobi regulirano na 16 stupnjeva po noci, isto se otkriva-al mame se naviknu ak dijete blizu spava...a poslije i oni se sami pokrivaju.
Treca mandula..operirali..skup simptoma-dijete hrce, nos zacepljen, zadah iz usta(ne dati se smesi ni kad dijete ima alergiju-dr vole sve prepisati njoj-a mama ipak zna najbolje). Kad smo izvadili ih-on se preporodio..nema hrkanja
Alergiju imali od 3 mj zivota..dokazano sa 6...samo nadjite pravog dr da vas uputi..eozinofili,,IGe pretrage rade se u svakom laboratoiju-a onda tek testiranja po potrebi.
Suh zrak..smanjiti grijanje..mi tada nismo koristili etericna ulja,samo kamilicu....pomaze kad dijete kaslje otvoriti malo prozor..staviti ga da bocno spava. Al ak vani smrdi..ko sto je kod nas nekad slucaj- bolje ne otvarati...nego po danu zraciti i isprasiti posteljinu

Da li kasalj prestaje nakon sto prestane slijevanje..il je konstatno kasljanje tokom cijele noci? E onda ga svakako odvedi dr i budi dosadna..nama je pomoglo

Alergija se najcesce ne vidi obicnim pregledom, koliko puta je moj mali znao kasljati, a nema temp..dodjemo doktoru-pluca u redu, viroza-nista ajde kuci..a po noci ne spavamo. Preporucam napraviti krvne pretrage..za svaki slucaj
Evo i veceras je moj mali malo kasljao..ne duze od pola sata nakon sto legne..sad dise sasvim normalno.
Efedrin kapi su odlicne za manju djecu kod alergija, meni bolje neg operil i djelotvornije od njega.
Najvaznije je pronaci uzrok i otkloniti ga..sretno svima-nadam se da sam bar malo pomogla
b-mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 21:40   #42
Quote:
Esni kaže: Pogledaj post

Vidices bice bolje!Ja sam isto primjetila da kad je grijanje skroz smanjeno da bolje spava,nebudi se!Doduse moj je u vreci pa nebrinem oko pokrivanja!Samo nastavi tako!
Draga Zmijice, i moja je tako dugo kasljala i imale sve iste simptome. Na kraju se uspostavila da je alergicna na pelud. Sada smo vec mjesec dana na terapiji...Uradi pretrage!
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 22:09   #43
Mandy kako funcionira taj inhalator... mislim znam da odrasli drže glavu iznad toga a kako bebe?
koliko košta?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 00:00   #44
Sam da velim kako lijena mater nije isla nikam.

Nakon jedne temperaturice i prehlade dobio upalu uha, popio antibiotik i prestao kasljat
Evo dobro je vec 3 tjedna :kuckuc:
Isto i vama zelim
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 01:13   #45
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
Mandy kako funcionira taj inhalator... mislim znam da odrasli drže glavu iznad toga a kako bebe?
koliko košta?
postoje inhalatori koji imaju cijevčicu pa je dovoljno da je osoba u uspravnom položaju stoji/sjedi, svejedno.

mi dobili maskicu za bebe i za odrasle te posebno nastavke za direktno u nos i u usta...(2 razl nastavka)...

evo kako Miha izgleda dok se inhalira...
inhaliranje-1
inhaliranje-2
inhaliranje-3

u početku sam mu pjevala i bilo je super..malo se bunio na početku al bi se smirio i čekao da završi..sad smo na prozoru..on viče pesu ili grize masku za donji dio i čeka kraj...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 10:32   #46
thanks na slikicama
a koji je to inhalator? gdje ga ima kupiti? cijena?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 23:41   #47
Čitajući sve ovo sam se malo zabrinula, pogotovo ovo za hripavac.

Ovako da počnem od početka, moja cura ima 18mj.
Tjedan dana je kašljala (zrelo) i nosić joj curio, bili smo kod pedice i ona nam je rekla da joj kupim nekakav biljni sirup i da joj grlo nije upaljeno. Kupila sam Apipol, kojeg je pila tjedan dana. Kašalj se smanjio i skoro nestao. Otad je prošlo 2 tjedna (u međuvremenu smo opet bili kod pedice na cjepljenju i rekla je da su grlo i pluća ok).
Mene brine što se ona još uvijek zna zakašljati, uglavnom jednom-dvaputa noću, ali toliko jako da se probudi i kašlje i kašlje -nikada prestati. I zakašlje se isto tako jednom-dvaput preko dana. Nosić joj jako malo curi, skoro pa nimalo.
Noću nam grijanje neradi, cijelo prijepodne je prozor u spavaćoj otvoren a i ostale sobe često prozračujemo.
Da li je to nešto prolazno ili se trebam zabrinuti???
Što mi preporučujete?? Help? (paničar mi je drugo ime!!)
Lubenic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 07:26   #48
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Moj gegavac od 14 mj vuce kasalj jos od Bozica.
Prvo je bila temperatura, kasalj kao da se davi...
Pedijatrica rekla upala grla, popili Amoxil i sve ok.
Medjutim, kaslje i dalje, ali samo po noci. I budi se u kaslju, dugo treba da se smiri.
I curi mu nos cijeli dan, od prozirnog do zelenog, pa nazad.
Ponovo pedijatrica koja ne nalazi nis na plucima, grlu, usima.
Osim na nosu za koji kaze da je pun sekreta i da ga to po noci davi.
Napravili bris nosa - sve ok.

Ideje, prijedlozi, iskustva?
Je li moguce da je to alergija?
Obavezno otiđi s djetetom na pregled kod specijalista jer vjeruj mi to je mučenje za djete i moj je tako 3 mj kašljao ! Na Srebrnjak ili negdje u bolnicu gdje imaju Respiratorno alergološku ambulantu za djecu!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 13:24   #49
Kašalj koji ne prolazi :(

Moj djecak od 2 godine kaslje vec danima tj. pocelo je prije 2 mjeseca sa pauzama...prvi put se desilo nakon prehlade i upale uha, navecer ga stavim spavat, pocne kasljat sve dok taj kasalj ne postane toliko ucestal da ga moram dignut, 2 puta je i povratio od kaslja. Izvela bih ga vani na balkon zbog svijezeg zraka i to bi mu pomoglo, al onda sutra opet isto....bili smo kod par doktora...probali i Prospan i sljez i antibiotike i Zyrtec (antihistamin) i nista nije pomagalo...onda je stalo i sad prije 2 tjedna nakon prehlade opet isto....kaslje danima vec, po danu nije toliko lose (on je vesel, nikakva temperatura nista)...radili bris, dobili nalaz upala gornjeg respiratornog trakta, opet antibiotici, prehlada prosla ali kasalj ostao....stavili ga na Ventolin, pomogao donekle...ali od svega najvise mu pomaze svijezi zrak, pokusavam s njim biti vani koliko god mogu, spavamo sa otvorenim prozorom, imamo osvjezivac zraka, pazim da u stanu nikad nije povise 21c...jede zdravo, zobenu kasi, voce, povrce, cokolino i sokove nikad nije ni pio/jeo...tu di zivimo nema smokija i inih grickalica tu i tamo pojede stapice i komad cokolade...vise ne znam sta da radim...vodimo ga kod dr u pon za test na alergije pa cemo vidit sta ce rec. ne mogu objasnit da se ovaj napadaj kaslja javi navecer uvije kad ide spavat, onda ga dignemo, evo i sinoc je povratio, 15 min na balkon i onda spava bez problema cijelu noc i evo danas opet kaslje cijeli dan....ima li ko ikakvih iskustava preporuka? Bila bi vam zahvalna, ne mogu ga vise slusat,a dr nisu od velike pomoci svak svoju pricu bez konkretnih odgovora
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 13:47   #50
Ne znam za djecu, ali ja sam znala imati takvih problema i kupila sam onaj uređaj za inhalacije i ovlaživač zraka (po preporuci doktora). Nakon toga je bilo sve
__________________
vjencanje Abel Ruben i Adelina
MalaZelenooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 13:53   #51
I mi imamo problema sa kašljem. Ali i sa bronhitisom. Svako cjeđenje nosa i mi završimo na ventolinu.

Isto mu je bolje vani. I isto počne čim legne u krevet kašljat dok ne povrati. Tim povraćanjem oni izbace tu sluz koja ih muči (bronhijalna sluz) a neznaju drugačije osim tako.

Nemam rješenje nego samo ti želim reći da nas ima još takvih. I od moje prijateljice klinjo mora da nije prestao kašljat od svoje 1ve godine. Isto sve žive briseve napravio i ništa.
agata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 14:14   #52
E da, i meni je jedan dr rekao 'to je toliko uobicajeno, sigurno jedno 20 posto dijece prolazi to dugotrajno kasljanje, obicno stane tamo negdje sa 6 godina' i budite sretni sta nije pocelo i ranije, ma super a jeste radili mozda alergoloske? mene strah cim cujem taj ventolin pomislim na astmu, mada koliko znam kasalj kod astme se javlja vecinom nakon napora, a njemu je kad trci i igra se bolje. Strah me da nisu alergije na prasinu grinje i sl di nema bas pomoci ja sam sezonski alergicar - na pelud pa znam kako je

I ti uzorci me ubijaju, uvijek navecer, mislila sam zato sta je u lezecem polozaju, ali kako onda objasniti da nikad ali bas nikad popodne kad spava jedno 2 sata ne zakaslje? zao mi je sta nisam medicini studirala nekad, izgubljena sam vise od dr misljenja, pokusaja i svega...
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 15:57   #53
Moj mali isto zna imat epizode kaslja poslije nekih prehlada, viroza itd i isto najcesce kaslje navecer kada legne tj kada se umiri. Briseve smo radili i u nosu ima S. Pneumonie ali to nema nikakve veze sa kasljem jes su svi imunolnski testovi uredni. No uglavnom do neki dan je kasljao i nisu mu pomogli ni Prospan niti Ventolin pa mi vrag nije dao mira i zvala sam frenda doktora i poslije se lupala po glavi jer se toga nisam sjetila - inhalacija kamilicom .
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 16:30   #54
Wedding a kako ga inhaliras? Ovaj moj ne miruje ni sekund tako tesko da ga mogu pokrit rucnikom i stavit na inhalator
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 18:40   #55
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Moj mali isto zna imat epizode kaslja poslije nekih prehlada, viroza itd i isto najcesce kaslje navecer kada legne tj kada se umiri. Briseve smo radili i u nosu ima S. Pneumonie ali to nema nikakve veze sa kasljem jes su svi imunolnski testovi uredni. No uglavnom do neki dan je kasljao i nisu mu pomogli ni Prospan niti Ventolin pa mi vrag nije dao mira i zvala sam frenda doktora i poslije se lupala po glavi jer se toga nisam sjetila - inhalacija kamilicom .
moj isto kašlje već 8 dana, jučer smo otišli kod dr i zbrisali kući, bilo je užasno puno djece i svi kašlju, tak da nismo htjeli riskirati dobiti nešto gore, budemo probali ovu inhalaciju
noći su nam užasne- po sat vremena kašlje, noćas sam popiz i dala mu ventolin u 2 ujutro da se malo smiri od sve te sluzi u grlu
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 19:21   #56
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
Wedding a kako ga inhaliras? Ovaj moj ne miruje ni sekund tako tesko da ga mogu pokrit rucnikom i stavit na inhalator
Onak blago seljacki iznad zdjele i pokrijem mu glavu rucnikom, a ni moj nema mira pa ga podmitim sa jednim crticem vise hahaha. E da i kamilica mora bit ona prava tj. Cvijetovi a ne ona bedastoca u vrecici.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 20:44   #57
Jel to produktivni ili suhi kasalj?
Kod produktivnog (iskasljavanje sluzi, ispovraca sluz..) nama pomogla crna rotkva i med! sad ih ima na placu Pa onda kupanje u kudi sa par kapi etericnog ulja eukaliptusa ili rivansere.
A ako je suhi, laringitis.. Onda pomaze inhalator i ne smije biti suhi zrak u prostoriji. Kod laringitisa se ne smije bilo sta davati da nebi jos vise potaknulo kasalj..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 21:01   #58
Uf, sve to prolazili jedno 2 godine sa mojim starijim sinom.
Trajalo je od njegove 5 pa do 7 godine i to bi krenulo negdje u 10. mjesecu i trajalo sve do 4-5 mjeseca, sve identično kako si opisala.
Prošli smo antibiotike, sirupe, ovlaživale zraka , imamo inhalator (preporučam da ga kupiš jer je svakako ublažio noćni kašalj)l briseve,doktore.....
Na kraju smo završili na Jordanovcu i našli su mu alergološku reakciju no nisu uspjeli ustanoviti na što.
I onda je prošlo kao odrezano. Ne znam kako i zašto.
Pazili smo na prehranu, propolis kapi svaku večer (i danas ih uzima), inhaliranja udarno čim nosić počne curiti (njemu bi obično tako počelo).
On je već imao dijgnozu kronični bronhitis i rekoh, jednostavnio je samo od sebe stalo.
Pereporučam da odete provejriti alergiju jer često puta to zna biti uzrok.
I svakako inhalator, i fulmikol sirup nam je ubrzao te faze kašlja - suhi kašalj pretvarao u iskašljavanje.
I puno strpljenja.
Sretno.
__________________
Čovjek ima ono što daje.
Samo jedan dio svemira možete promijeniti a to ste vi sami.
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 21:50   #59
isto isto isto.
uzas zivi. i nocas je povratio samu sluz.
isli na briseve, vadjenje krvi, sad je na antibiotiku jer je dobio neku opaku bolestinu, ali kasalj nam ne daje mira. od 10 mj. do 4.mj.
i rekli su nam da moramo na testiranje ici jer je ocito alergicar ili ima astmu.

ugl. ima nas vidim.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 22:18   #60
Wedding, moj je za crtice nula bodova, doduse tek su mu 2 godine, jedino nekad baci pogled na baby tv...a tako mi i treba kad sam htjela biti primjerna majka pa kao da ne gleda tv i eto sad ga ne interesira bas off topic, jos uvijek je i na Aptamil 3, boca ujutro i navecer, probala kravlje mlijeko, rizino, cokolino, ma kakvi, oce svoj Aptamil...

Leonee, nije laringitis jer nema onaj karektiristicni lavez kasalj....ima sekreta, tako je i pocelo, dr dijagnosticirao bronhitis, pa onda kao prosao bronhitis i ostao kasalj...jutros naprimjer curi nos, kaslje, popdne spavao 2 sata bez problema do veceras nista kasalj, ne curi nos ma nista, i onda opet oko 8 sati poamlo kasljuca i evo sad pokusava zaspat cujem kaslje i samo se nadam da nece i veceras ponovo povracat slinu i morat na balkon. Mene strah posto zivimo u velikom gradu da nije do smoga, i meni nekad zasmeta, ima puno vlage, evo i sad je magla, nisam pamtena vise, otvaram zatvaram prozore, stavljam ga spavat tek oko 3-4 popodne da uhvatimo sta vise sunca...zaboravila sam napomenut da ide 3 sata u vrtic, krenuo ima mjesec dana pa me strah da nije to razlog....znam da djeca 1 godinu vrtica prodju sve i svasta

Lavice, ajde barem malo utjehe ma bitno mi je samo da nije nesto kronicno i da ce proc pa kad tad...izdrzat cemo, samo ovo neznanje me ubija, a dr kao sto sam rekla svak svoju pjesmu....nekad mi se cini da bi i ja mogla postavljat dijagnoze i pripisivat ljekove....

Tajwy, i meni se cini da nas nazalost ima dosta, i strah me da su ovo problemi modernijeg doba....hrana s kemikalijama, zrak pun svega i svacega ma uzas...a nista lakse mi je cim znam da mogu ovako s vama na forumu ramjenjivat iskustva savjete...puno mi pomogne da se ne osijecam ko Pale sam na svijetu

Idemo u pon do doktora pa cu ga upirat da napravi alergoloske pretrage iako ne znam koliko su pouzdane za ovaj uzrast. Ja sam alergicna na pelud, svake godine u proljece sve gore, radila testove i od svega kao alergicna na jednu travku, a toliko putujem i seljakam da nema sanse da je samo to. Dobro je jedan moj dr rekao 'sta cete i kad napravite pretrage i vidite da ste alergicni na pelud, rinje prasinu, krom ili sl.' a to svuda oko nas nadam se samo da nije nesto takvo mom djecaku, al onda opet ima puno gorih stvari...uf mogla bi do sutra
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.