Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2011., 09:42   #161
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
moj neće ići na porodiljni iz jednog jedinog, ali vrlo bitnog razloga - novci. nažalost, u većini obitelji muškarac više zarađuje.
(s tim da smo mi zarađivali isto kad smo počeli zajedno živjeti, samo sam ja u međuvremenu bila na porodiljnom, a on promijenio posao i napredovao)
Od 42. dana do 6. mjeseca starosti djeteta on ima pravo na prosjek svoje plaće, kolika god ona bila. Moj je bio od 3. do 6. mjeseca sa svojom uobičajenom plaćom.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 11:16   #162
Otac na porodiljnom

Pozdrav,
tražila sam ovu temu na forumu, al nisam našla pa otvaram novu. Dakle, situacija je kod mene sljedeća: radim u državnoj službi, sada sam na komplikacijama čija naknada iznosi onih maximalnih 4257,00 KN od HZZO-a. Oko Božića bit će 6 mjeseci od poroda i 'padam' na onih cca 2600,00 KN. Tada bi se vratila na posao jer živimo samo od moje plaće, MM ne radi (zovem ga MM, iako nismo vjenčani ).
E sada, zanima me kolika bi bila njegova naknada u tom slučaju, budući da je nezaposlen? I da li uopće može on otić na 'porodiljni' tih drugih 6 (odnosno 8 mjeseci) budući da nismo vjenčani, da li je to kakva zapreka?
Ima tko sa sličnim iskustvom?
zvrkasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 11:57   #163
Najbolje da odeš pitati na HZZO.
I ja ću ići na posao nakon 5-6.mj, a mm na porodiljni, ali iz razloga što ja imam veću plaću a i radim kod privatnika, pa ne smijem biti predugo odsutna s posla.
Mislim da sam negdje pročitala da je naknada za porodiljni za nezaposlene roditelje oko 1600 kn.
Mislim da neće imati veze da li ste vi vjenčani nego da je on upisan kao otac djeteta i da ste na istoj adresi...
U svakom slučaju pitaj u HZZO-u jer se zakoni i pravilnici gotovo svakodnevno mjenjaju.
vetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 12:26   #164
Quote:
zvrkasta kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
E sada, zanima me kolika bi bila njegova naknada u tom slučaju, budući da je nezaposlen? I da li uopće može on otić na 'porodiljni' tih drugih 6 (odnosno 8 mjeseci) budući da nismo vjenčani, da li je to kakva zapreka?
Ima tko sa sličnim iskustvom?
Samo nezaposlena majka ima pravo na naknadu, otac ne. Totalna glupost. I moj muž je na porodiljnom. Najbolje bi vam bilo da ga negdje zaposlite koji mjesec prije roditeljskog dopusta.
Mislim da nema veze što niste vjenčani.
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 13:09   #165
To što niste vjenčani nema nikakve veze. Naravno bitno je da je on upisan kao otac djeteta. Na žalost i mi smo bili u takvoj situaciji. Otac kao nezaposleni ne može na porodiljni. Odgovor koji smo mi dobili od HZZO-a je da je on ionako doma pošto je nezaposlen. I naravno nema naknade.
malo plavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 20:57   #166
Hvala na odgovorima,moram još otić pitat u HZZO da li moramo biti i prijavljeni na istoj adresi jer ja još uvijek nisam promijenila prebivalište.
zvrkasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 11:59   #167
Mislim da je fora u tome da on kao nezaposlen ne moze preuzeti porodiljni od tebe kao zaposlene... morali bi biti u istom polozaju - znaci ili oboje zaposleni ili oboje nezaposleni. Sto je totalno nefer i bilo bi dobro da nova vlada to promjeni, bio je tu na forumu koma slucaj kad je majka pronasla konacno posao i htjela poceti raditi ali nije mogla jer nisu dali da zaposleni otac preuzme porodiljni od nje sa statusom nezaposlene.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 20:47   #168
Moj susjed je na porodiljnom a bio je nezaposlen...žena je u radnom odnosu i vratila se na posao. Koliko ja znam, nezaposleni tata može dobiti porodiljni samo ako je dobio otkaz, a ako ga je sam dao onda ne može. Tako mi je rekao prijatelj koji nije dobio porodiljni upravo zbog toga što je sam dao otkaz.
__________________
13.04.2011. Stigla Marta
tini75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 10:01   #169
A zna li netko koliko dugo tata mora biti prijavljen da bi mogao ostvariti pravo na porodiljni?
zvrkasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 21:25   #170
ma zar je stvarno bitno da smi prijavlejni na istoj adresi? mi naime nismo...?
a čak mi se čini da ako muž radi samo 1 mjesec ne može na porodiljni .... treba nazvat hzzo - jel neko nešto ovdje saznao? mene isto sve to zanima
Jelena7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 23:21   #171
Mislim da otac treba imati 9 mjeseci bez prestanka ili 18 mjeseci s prekidima u zadnje dvije godine za punu plaću, odnosno maksimalnih cca.2600 kn. A za onih 1600 kn, mislim da je dovoljan i jedan mjesec...
maja&pavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 08:34   #172
Quote:
Jelena7 kaže: Pogledaj post
ma zar je stvarno bitno da smi prijavlejni na istoj adresi? mi naime nismo...?
....
Muž i ja nismo na istoj adresi, i on je doma s djetetom na produljenom porodiljnom.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 19:57   #173
Imam par pitanja pa ako neko zna odgovore bila bi zahvalna
Da li samo tata moze koristiti ona dodatna 2mj ili moze i mama?
Da li kad tata trazi od firme suglsnost mora sam pisat zamolbu ili postoji neka spranca?
Da li za dobit dodatna 2mj tata mora biti na porodajnom 3mj ili 90 dana(bitno nam je zbog datuma)?
Poopsie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 15:00   #174
Porodiljni od mjesec dana za tate

Jel zna kaj je s tim prijedlogom? To je nesto Opacicka spominjala, u sklopu novog zakona, da će očevi po novom imat pravo na mjesec dana porodiljnog nakon kaj se beba rodi... Skupa sa mamama.
Jel to izglasano, kaj je s tim?
__________________
I love you always forever - 11.08.'11. - čekamo 10.6.2013. i jos jednog dečka
tina985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 17:51   #175
http://www.obiteljskicentar.hr/vijesti/1820/

Ne mogu naci nista novije.

Po meni hvalevrijedan pohvat.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 22:39   #176
Da, to je super.
Muž je igrom slučaja bio doma jedno 2tj prije nego nam se stariji rodio i jedno mjesec dana poslje. Ne samo da mi je jako puno pomogao, fizički i psihicki, nego se posebno i povezao sa malim. I sam je rekao da mu je to bilo super sto je bio u tom najranijem periodu toliko sa njim.
Nadam se da će izglasati taj zakon do kad rodim
__________________
I871/L791
Dogodila se ljubav... Za kakvu nikad niste čuli
Kjavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 23:32   #177
zakon mijenjan, to nije izglasano.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 15:06   #178
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
zakon mijenjan, to nije izglasano.
Kad? Kako mijenjan?
__________________
I871/L791
Dogodila se ljubav... Za kakvu nikad niste čuli
Kjavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 15:19   #179
ma kozmetički samo.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 22:06   #180
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ma kozmetički samo.
Al kaj to onda konkretno znaci?
__________________
I871/L791
Dogodila se ljubav... Za kakvu nikad niste čuli
Kjavica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:39.