Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2009., 20:57   #81
Quote:
Mijaja kaže: Pogledaj post
a kliconoša ne može biti kliconoša dugo?
kapljično je recimo ono griženje igračaka...
tko zna koliko može biti, ali gregica se ne bi razbolio nakon mjesec dana..
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 20:58   #82
pa i njima su rekli da su došli navečer kad je temperatura skočila da bi ih vjerojatno vratili kući pod objašnjenjem da je viroza....
mm uvijek viče da ima vremena za hitnu, da nema potrebe da idemo...bome Vam ja sada svaku temperaturu iznad 39 pićim u zaraznu, nek vade krv....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 21:01   #83
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
tko zna koliko može biti, ali gregica se ne bi razbolio nakon mjesec dana..
da to mi je jasno, jer rekla je ova moja ped. da u roku 48 sati reagira ako misli reagirati....
jer ja sam se bojala za Martu neznajući (tj. misleći da gadura čući u nama i čeka)...
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 21:09   #84
ja sam u strahu već 5 g otkad mi se rodila prva kćer...

ove zime smo sa mlađom prošli febrilne konvulzije, trodnevnu groznicu i gripu, i kod svake od ove bolesti jurila sam na hitnu i mislila u sebi samo da nije ms

a ovo s Gregijem me dotuklo Bože dragi...


naišla sam na ovaj članak
http://urednik.slobodnadalmacija.hr/...4/Default.aspx
Limuncin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 21:13   #85
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
evo članka doktora božinovića iz zarazne bolnice..nije toliko zapetljan i težak za shvatiti jer obično sve što sam dosad čitala o meningokoku je toliko zapetljano, nerazumljivo, složeno..očaj..

i čini mi se sveobuhvatnim člankom..
Da, ovo je stvarno dobar i jasan članak. Hvala, Tashi!
Cuska Frntifljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 21:15   #86
Quote:
Mijaja kaže: Pogledaj post
...bome Vam ja sada svaku temperaturu iznad 39 pićim u zaraznu, nek vade krv....
htjedoh pitat, vezano za boldano, u masu slučajeva m.sepse sam pročitala da su krvni nalazi bili u redu kako je to moguće???

znači izvadiš krv i bez obzira na dobre nalaze ne možeš biti na miru, smrt može nastupiti za par sati... ja ne znam kako ću ja preživjeti ove njihove mlade godine
Limuncin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 21:18   #87
ja sam strašno ljuta na hitnu pedijatriju klaićeve bolnice i tamo više ne idem..

jako osorno i strašno ovlaš prihvaćaju pacijente..kad smo mi došli s janom 3.10. s vrlo lošim nalazima i vrlo loše kliničke slike - ostavili su nas čekati puna 3 sata jer nije imao temperaturu..temperatura je jedva bila 38
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 21:20   #88
Quote:
Limuncin kaže: Pogledaj post
htjedoh pitat, vezano za boldano, u masu slučajeva m.sepse sam pročitala da su krvni nalazi bili u redu kako je to moguće???

znači izvadiš krv i bez obzira na dobre nalaze ne možeš biti na miru, smrt može nastupiti za par sati... ja ne znam kako ću ja preživjeti ove njihove mlade godine

ja sam nekako mislila da bi bar leukociti bili povišeni, jer i meninigokona sepsa uzrokuje one upale nečega u stanicama (tako sam nekako pročitala u članku koji je Tashi dala)...
ako je upala dali bi joj neki antibiotik i to bi ubilo meningokok, bar bi ga oslabilo...
To je moja logika koju ću provjeriti kod pedice ili ako ima neki pedijatar među nama da nam kaže jel to može tako funkcionirati???
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 21:27   #89
u stanju sepse, meningokok uništava leukocite i trombocite. nema obrane organizma, nema zgrušavanja krvi pa se krv razlijeva po tijelu..i kaže se - javlja se krvarenje iz svih organa

mi kad smo došli u zaraznu - isto su nam prvo vadili krv na niz testova, između ostalog da se otkloni sumnja na meningokok, i liječnik je janu čašom prelazio po podlakticama i trbuščiću da vidi ima li kapilarnih podljeva

ja imam izuzetno pozitivno iskustvo sa zaraznom i mi uvijek njih zovemo za savjet
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 21:53   #90
Vidi li se da li je netko kliconosa obicnim brisom nosa i grla ili treba traziti bas tu bakteriju?
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 21:55   #91
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
ja sam strašno ljuta na hitnu pedijatriju klaićeve bolnice i tamo više ne idem..

jako osorno i strašno ovlaš prihvaćaju pacijente..kad smo mi došli s janom 3.10. s vrlo lošim nalazima i vrlo loše kliničke slike - ostavili su nas čekati puna 3 sata jer nije imao temperaturu..temperatura je jedva bila 38
3 sata?? Pa to su mala djeca!!
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 21:56   #92
Quote:
Cuska Frntifljuska kaže: Pogledaj post
Kod ovog temperatura naglo raste, kao kod gripe, a nije blaza kao kod prehlade ili eventualno zubeka. Ako je temp naglo porasla i tesko se spusta, doktoru! Za svaki slucaj.
visoka je temperatura i kod urinoinfekta
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 22:25   #93
postoji 13 različitih grupa meningokokne bakterije
65-70% zaraženih se zaraze sa grupom B, za koju nema cjepiva.

ja cu moju curku cijepiti protiv meningokokne bakterije grupe C, bolje išta nego ništa..

poznajem dvije porodice čija su djeca bila pogođena sa najagresivnijom formom oboljenja. jedan dječak od osam mjeseci je umro u roku tri dana, a drugi (isto osam mjeseci) je preživio sa užasnim posljedicama. slijep je, ima kontrakture po čitavom tijelu, invalid je...jedva su ga spasili. da ne govorim da je godinu dana proveo u bolnici i da je imao milijun operacija..presađivanje tkiva..itd, itd.

ne znam kako se štititi. koliko često dijete dobije temperaturu, no kako ne paničariti pri svakoj prehladi?
ja svojoj skidam temperaturu po savjetu pedijatrice tek iznad 39'C. ne želim biti paranoidna, no nisam pametna.
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 22:32   #94
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Vidi li se da li je netko kliconosa obicnim brisom nosa i grla ili treba traziti bas tu bakteriju?
ja sma cijelu femili odvukla na bris i rekla teti da rade na sve kaj mogu u ovakvoj situaciji.....
u ponedjeljak, najkasnije u utorak su rezultati..
privatni labos, naravno, mislim da soc. ne bi tako brzo to obavili....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 22:35   #95
Počela i mene panika loviti. Ovaj post od zoro me dokrajčio (bebolino ima 8 mjeseci)... U svoj ovoj strašnoj tuzi sada i strah.
Kako se zaštiti? Ne vjerujem nikako cjepivima, rušenjem imuniteta mogu još i štetu napraviti. Da li jak imunitet može biti čimbenik u borbi protiv bolesti?
__________________
07/2008

"Whenever people agree with me I feel I must be wrong."
sanja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 22:51   #96
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
ja sam strašno ljuta na hitnu pedijatriju klaićeve bolnice i tamo više ne idem..

jako osorno i strašno ovlaš prihvaćaju pacijente..kad smo mi došli s janom 3.10. s vrlo lošim nalazima i vrlo loše kliničke slike - ostavili su nas čekati puna 3 sata jer nije imao temperaturu..temperatura je jedva bila 38
ja imam dvije curice, starija ima 5, a mlađa 2 godine. kad god je trebalo s njima u bolnicu (bilo na hitnu po noći,bilo u toku dana) uvijek smo išli na Sv. Duh (po mjestu stanovanja). Čak i prošlo ljeto kad je mlađa dobila visoku temp(39,7) prvo smo išli na sv.duh a onda su nas od tamo poslali na zaraznu jer su sumnjali na mononukleozu. Nikada nismo bili u klaićevoj, a mislim da ni nećemo.I na SD smo uvijek brzo gotovi jer djeca imaju prednost.
Maxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 22:54   #97
svih nas je ulovio strah, to je jasno, svatko od nas sepita može li se takvo što dogoditi i njemu i kako to spriječiti. da me je strah, jest. da nisam u četvrtak vodila dijete u trgovinu sa sobom- nisam. i čitam čitam čitam... moj je zaključak slijedeći- bar u našem slučaju- svaka temperatura i mi smo (i bit ćemo i dalje) na vađenju krvi. to je standard koji je kod naše pedijatrice uvijek. da li zato jer je lovro bio jako bolestan kao novorođenče ili joj je to uobičajeno ili štogod, ali uvijek ja zovem čim mu se prva temperatura pojavi i ona uvijek kaže da idemo vaditi krv odmah, ma gdje bili. to mi kao ulijeva malo olakšanja sada. kažem malo jer sam sad pod dojmom, gadnim dojmom, pod kakvim smo svi iako velika većina nas je samo tu čitatelja sa foruma... napraviti bris grla i nosa da vidimo jel smo kliconoše? u našim slučajevima ne vidim smisla, to malo može pa ne mora biti... cjepljenje? posebno za to ne vidim smisao kad se kod nas pojavljuje soj za kojeg cjepiva nema...
da me je strah- je... već smo jednom preživjeli lumbalnu punkciju i ne želim da to nikada više mora prolaziti...
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 22:55   #98
ček mijaja...jesi ti bila u dodiru s gregijem i roditeljima ?koliko znam , jesi...pa jesi ti onda kliconosa, ne do Bog ??!!!

kak znati jesi kliconosa?! ovo je prekomplicirano, uzas
bas se bojim
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 23:04   #99
kad se radi bris,jel se radi nosa ili grla?
Mrzim kad pročitam ovakve stvari,jadna djeca,a panika i strah te hvataju da ti srce pukne
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 23:08   #100
svaki 10-i je kliconoša,to niš ne znači.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:04.