Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2017., 15:15   #9161
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post


Čekaj, ozbiljno? Ono, u državi s preko 80 posto katolika i nedavnom svjedočenju Hoda za život, ti hoćeš reći da će program zadravstvenog odgoja vrlo realno zaživjeti protivno tom "drugom" mišljenju?

Ma s kim ja pričam...

North, štono bi se reklo... puno zujiš, malo meda daješ.
Ovih 80% uključuje i rigidne katolike, i one koji vjeruju u boga, a istovremeno podržavaju gejeve/abortus/razvod, i one koji odu na misu za Božić i Uskrs, i one koji ne idu nikad, ali se tako izjašnjavaju jer još imaju neki glupi strah koji se uvukao nakon rata kada su odjednom svi bili katolici, a oni koji nisu su automatski bili četnici.

Hod za život sam vidjela na TV-u i meni su ti ljudi kao neki endemi, nikad nisam uživo susrela nikog takvog.

Spolni odgoj u obrazovnoj ustanovi se treba zasnivati na činjenicama, a vjernici imaju potpuno pravo nakon škole svojoj djeci reći da ne smiju masturbirati, seksati se prije braka, koristiti kontracepciju i sl.
Nikako ne obrnuto!
Flying Buttress is offline  
Old 24.05.2017., 15:26   #9162
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post

Barem za škole nije problem. Već imamo program Zdravstvenog odgoja napravljen.
Imamo program koji nije prošao.

Dakle, nemamo program.

Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Predavati bi mogle razne struke, ovisno o tome kako se dogovore, to nije problem ako se ima volje.
Koje struke?

Ako hoćeš da ti objanim što je politička floskula, evo pogledaj svoju iznad citiranu rečenicu.

"Ma možemo, razne struke, dogovorit ćemo se, treba volje..."

Tko točno? Tko bi tebi/meni/Milici kao roditelju bio prihvatljiv i s kojim kvalifikacijama? Meni osobno je to bio najveći problem zdravstvenog odgoja- nema stručnog kadra.

Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Taj program je napravljen kao informativni program, dakle onaj koji nudi informacije o spolnom zdravlju, spolnim bolestima, trudnoći i pobačaju, recimo.
Ja nemam ništa protiv bilo koje od ovih informacija i super mi je da se priča o spolnom zdravlju, spolnim bolestima, kontracepciji i o pobačaju- kao medicinskom zahvatu, a da se po pitanju morala izlože stavovi i jedne i druge strane.

(Naravno, ja još jednom ističem da većina žena koje pobace nisu neinformirane tinejdžerice, nego žene sa sređenim životima. Ovo je samo mala digresija, ali i po pitanju maloljetničkih abortusa bi se trebalo djelovati)

Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Ali, problem je u tome što ga nisu prihvatili crkvenjaci, a ne zato što program iznosi netočne informacije.
Evo, sad radiš na tome da ga prihvate crkvenjaci.
Između ostalih, i ja sam crkvenjak i slažem se da djecu u školama treba upozoriti na spolno prenosive bolesti i da se izloži problematika abortusa.

Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh, pro-lajf ekipi nisu prihvatljive činjenice o zdravlju samo zbog njihovog svjetonazora, a ne zato što nešto ne štima sa činjenicama, kao npr. što u programu piše da masturbacija nije bolest i da se od toga ne suši kičma, da su homoseksualci isto ljudi kao i heteroseksualci, da se za seks treba koristiti kontracepcija, pa se navode i kontracepcijska sredstva, da je pobačaj legalan medicinski zahvat u Hrvatskoj, koji bi po zakonu trebao biti dostupan i djevojkama od 16g, itd. itd.. Sve su to informacije koje se ne sviđaju prolajferima i crkvenim krugovima, pa se onda ne dopušta da se ni o pobačaju i kontracepciji išta dozna.
Prolajf ekipa tvrdi da se od masturbacije suši kičma?

I ti me kriviš što na neka tvoja pitanja ne odgovaram?

Homoseksualci jesu ljudi i od heteroseksualaca ih razlikuje spolna orijentacija.
Imaš li problem s takvom konstrukcijom?
Jer ako ćeš upotrijebiti "jednakost", neće ići.
To nije činjenica i ne možeš to uvoditi u školske klupe kao ispravno.

Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Ali, nije stvar samo u zakonskom rješenju. Stvar je u primjeni tog zakona. Zakon se opstruira na svakom koraku. Ženama se odbijaju zahvati, zavlače im se termini, čak iza zakonskog roka, prolaze kroz ponižavajuće tretmane i procedure, vrijeđa ih se, uskraćuje im se anestezija, itd. itd.. Slažeš li se ti i s tim dijelom postupanja ili ti je bitan samo tekst zakona?
U drugom segmentu zdravstva je sve bajno?
Svi su termini na vrijeme, operacije se izvode po narudžbi, svi su doktori i sestre ljubazni i krasni, a samo se prema ženama koje rade abortuse ponašaju drukčije?

Problemi koje navodiš nisu vezani uz abortus, nego uz zdravstvo općenito.

Spolno prenosive bolesti, kontracepcija, trudnoća i abortus, homoseksualnost- sve se to može izložiti tako da bude prihvatljivo svima.

No zapravo, ono što uzrokuje maloljetničku trudnoću ili prijenos spolnih bolesti nije toliko neinformiranost, nego nezrelost i neiskustvo.
Ne da se ne zna za kontacepciju, nego se vjeruje onome: "Na vrijeme ću ga izvaditi i volim samo tebe, nisam ni s jednom/jednim drugom/drugim".
A to se već teže predaje na nastavi.

Ako uvedemo edukaciju koja se bavi samo biološkim činjenicama, a po moralnim pitanjima izložimo stavove i jedne i druge strane- meni se to čini pošteno i u redu.
Onda pitanje nije samo hoću li ja pristati na to da moje dijete sluša o abortusu kao neupitnom pravu žene, nego je pitanje i hoće li neka žena tvojih stavova pristati na to da njeno dijete čita o tome da je abortus upitno pravo žene.

Hoćemo li edukaciju, i mislimo li da će to smanjiti broj pobačaja i povećati međusobno razumijevanje, onda se i od jednih, ali i od drugih traži tolerancija.

Tko bi pisao udžbenik?
Doktor, psiholog, sociolog, a za iznošenje stavova iz drukčijih perspektiva, što uključuje interdisciplinarnost- tko? Novinari?
okruglica is offline  
Old 24.05.2017., 15:31   #9163
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Spolni odgoj u obrazovnoj ustanovi se treba zasnivati na činjenicama!
Lakše reći nego učiniti, kad su nekima "činjenice" svašta.
okruglica is offline  
Old 24.05.2017., 15:39   #9164
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post

U sekularnoj državi u kojoj je po Ustavu Crkva odvojena od države ti po školama (državnim) želiš nametati spolni/zdravstveno odgoj pod pokroviteljstvom RKC-a?
.
Eh, da... lako je kada prolajf ekipa mora biti tolerantna, pa ispada nazadna i tupa jer ne želi, no kad se od suprotne strane traži isto- što onda?
Nema uvažavanja tuđeg mišljenja?

Onda ne tražite od nekog drugog ono što sami niste spremni dati.
okruglica is offline  
Old 24.05.2017., 15:43   #9165
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Lakše reći nego učiniti, kad su nekima "činjenice" svašta.
Ne razumijem na što se referiraš.
Evo recimo, činjenice su: definicija abortusa, objašnjenje njegove legalnosti, definicija embrija i fetusa, objašnjenje u čemu je razlika. Činjenica nije:
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
da se po pitanju morala izlože stavovi i jedne i druge strane.
Moralni dio priče, kako ga ti vidiš, možeš ti doma objasniti svojoj djeci. Kao i sve drugo što uključuje tvoj osobni pogled na moralnost nekog djela.



Činjenica je da su homoseksualci jednako vrijedni heteroseksualcima.
Činjenica nije:
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Homoseksualci jesu ljudi i od heteroseksualaca ih razlikuje spolna orijentacija.
Imaš li problem s takvom konstrukcijom?
Jer ako ćeš upotrijebiti "jednakost", neće ići.
...jer nitko, govoreći o jednakosti, ne tvrdi da homoseksualci i heteroseksualci imaju jednaku spolnu orijentaciju , nego da imaju jednaka ljudska prava kao i heterići.



Činjenica je da je abortus neupitno žensko pravo, a ne:
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Onda pitanje nije samo hoću li ja pristati na to da moje dijete sluša o abortusu kao neupitnom pravu žene, nego je pitanje i hoće li neka žena tvojih stavova pristati na to da njeno dijete čita o tome da je abortus upitno pravo žene.
... jer živimo u zemlji u kojoj je abortus žensko pravo i legalan zahvat.
Flying Buttress is offline  
Old 24.05.2017., 15:48   #9166
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Imamo program koji nije prošao.

Tko točno? Tko bi tebi/meni/Milici kao roditelju bio prihvatljiv i s kojim kvalifikacijama? Meni osobno je to bio najveći problem zdravstvenog odgoja- nema stručnog kadra.

Spolno prenosive bolesti, kontracepcija, trudnoća i abortus, homoseksualnost- sve se to može izložiti tako da bude prihvatljivo svima.

Ako uvedemo edukaciju koja se bavi samo biološkim činjenicama, a po moralnim pitanjima izložimo stavove i jedne i druge strane- meni se to čini pošteno i u redu.

Tko bi pisao udžbenik?
Doktor, psiholog, sociolog, a za iznošenje stavova iz drukčijih perspektiva, što uključuje interdisciplinarnost- tko?
Uhvatila si se drugih perspektiva, stavova i morala.
Cemu? Doktor, psiholog i sociolog. Dovoljno.

Problematika abortusa i seksualnosti sa moralne strane moze se razmatrati na etici ili vjeronauku.

Si procitala moj post (nespretno mi trazit preko moba)? Sta fali mom kurikulumu, koliko ondje ima abortusa?

Bio bi spomenut maltene jednom recenicom kao cinjenica da je to zadnji i najgori, tezak, skup i invazivan izbor.
Dovoljno.

Edit: potrudila sam se naci taj moj post https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=9114
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Old 24.05.2017., 15:48   #9167
ček, ja trebam biti tolerantna prema tome da se mome djetetu u sklopu zdravstvenog odgoja prešućuje koje vrste kontracepcije postoje, kako se pravilno koriste i od čega sve (ne) štite, zato što ti* smatraš da je predbračni seks grijeh, kontracepcija grijeh i da se od trudnoće (samo u braku, molit ću!) čuva brojanjem plodnih dana i VGV metodom, te da informiranje o metodama kontracepcije promiče promiskuitet?

*"ti" kao tipični hrvatski vjernik-katolik-hodač, ne kao "ti, okruglica"
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 24.05.2017., 17:48   #9168
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
ček, ja trebam biti tolerantna prema tome da se mome djetetu u sklopu zdravstvenog odgoja prešućuje koje vrste kontracepcije postoje, kako se pravilno koriste i od čega sve (ne) štite, zato što ti* smatraš da je predbračni seks grijeh, kontracepcija grijeh i da se od trudnoće (samo u braku, molit ću!) čuva brojanjem plodnih dana i VGV metodom, te da informiranje o metodama kontracepcije promiče promiskuitet?

*"ti" kao tipični hrvatski vjernik-katolik-hodač, ne kao "ti, okruglica"
Roditelji na temi: Bude li stvarno ovako, jeste li spremni odbiti poslati djecu i školu?
Ako vas bude dovoljno i ako se dobro organizirate, možda već to bude dovoljno.

Što mislite o tome?

Npr. na jesen kad počne škola, jednostavno... ne počne.

Lijepo dovoljno vas se skupi i ne popuštate.

Ja mislim da biste na taj način barem nešto postigli.
listen21 is offline  
Old 24.05.2017., 17:55   #9169
okruglice, to što program nije prošao ne znači da ne valja.
pa živiš u ovoj zemlji, valjda si pratila sve oko te priče... koji to stručni kadar tebi ne odgovara?
ne misliš da određena opcija opstruira uvođenje određenih predmeta u nastavu? imamo vjeronauk koji po svim pravilima svjetovne države (sekularne jelte) ne bi trebao biti u redovnom programu, a pogotovo ne usred satnice.

tebi je to ok?
Gzena is offline  
Old 24.05.2017., 18:03   #9170
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post


Meni osobno je to bio najveći problem zdravstvenog odgoja- nema stručnog kadra.
Ima stručnih ljudi, a nema stručnog kadra?

Kako je uopće došlo do toga? Tko je za to odgovoran?

U svakom slučaju, to nije ništa nepromjenjivo i nerješivo.
Malo manje zapošljavanja po političkoj i rođačkoj liniji, a više po znanju i sposobnostima i bit će stručnog kadra kol'ko hoćeš.
listen21 is offline  
Old 24.05.2017., 18:30   #9171
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
ček, ja trebam biti tolerantna prema tome da se mome djetetu u sklopu zdravstvenog odgoja prešućuje koje vrste kontracepcije postoje, kako se pravilno koriste i od čega sve (ne) štite, zato što ti* smatraš da je predbračni seks grijeh, kontracepcija grijeh i da se od trudnoće (samo u braku, molit ću!) čuva brojanjem plodnih dana i VGV metodom, te da informiranje o metodama kontracepcije promiče promiskuitet?

*"ti" kao tipični hrvatski vjernik-katolik-hodač, ne kao "ti, okruglica"
Ispada da moras zagovarati ::nekakvu:: edukaciju koja ce ::nekako:: smanjiti broj abortusa a istovremeno opet ::nekako:: biti prihvatljiva i "drugoj strani," iako ta druga strana, pretpostavljam, nece da ta ista edukacija konkretno poduci djecu kontracepcijskoj uporabi (nego bi da se sve svede na propovijedanje apstinencije).

A ako ne mozes ::nekako:: proizvesti prijedlog koji bi polucio cudo zvano 'smanjen broj abortusa dok se djecu uci samo i jedino apstinenciji po skolama," onda nisi iskreno zainteresiran za rjesavanje "problema abortusa."

Eto, tako ja nju citam.....

I evo, ja cu priznati da ne znam gdje je tocno ogromni problem sto se same stope tice jer meni 3,000 abortusa godisnje u zemlji od 5 millijuna ljudi nije nimalo velika brojka. Da bi ih moglo biti manje, okej. Ali mislim da oni koji vjeruju da se broj doslovno na nulu moze svesti, sanjaju.
Atticus Finch is offline  
Old 24.05.2017., 19:07   #9172
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Eh, da... lako je kada prolajf ekipa mora biti tolerantna, pa ispada nazadna i tupa jer ne želi, no kad se od suprotne strane traži isto- što onda?
Nema uvažavanja tuđeg mišljenja?

Onda ne tražite od nekog drugog ono što sami niste spremni dati.
Što nije jasno u "Crkva je odvojena od države"? Trebaš potražiti značenje riječi "sekularna"?

Ništa se tu ne nameće, to je Ustav.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is online now  
Old 24.05.2017., 23:13   #9173
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
U drugom segmentu zdravstva je sve bajno?
Svi su termini na vrijeme, operacije se izvode po narudžbi, svi su doktori i sestre ljubazni i krasni, a samo se prema ženama koje rade abortuse ponašaju drukčije?

Problemi koje navodiš nisu vezani uz abortus, nego uz zdravstvo općenito.

Spolno prenosive bolesti, kontracepcija, trudnoća i abortus, homoseksualnost- sve se to može izložiti tako da bude prihvatljivo svima.

No zapravo, ono što uzrokuje maloljetničku trudnoću ili prijenos spolnih bolesti nije toliko neinformiranost, nego nezrelost i neiskustvo.
Ne da se ne zna za kontacepciju, nego se vjeruje onome: "Na vrijeme ću ga izvaditi i volim samo tebe, nisam ni s jednom/jednim drugom/drugim".
A to se već teže predaje na nastavi.

Ako uvedemo edukaciju koja se bavi samo biološkim činjenicama, a po moralnim pitanjima izložimo stavove i jedne i druge strane- meni se to čini pošteno i u redu.
Onda pitanje nije samo hoću li ja pristati na to da moje dijete sluša o abortusu kao neupitnom pravu žene, nego je pitanje i hoće li neka žena tvojih stavova pristati na to da njeno dijete čita o tome da je abortus upitno pravo žene.
nadam se da sam ono o "jednakosti" krivo shvatila, ali radije necu pitati.

abortus je malo hitniji zahvat (iako je vecina zahvata hitna; da nije, ne bi bilo potrebe za njima) jer ako prodje rok, onda se odstranjuje nesto sto je slicnije zivotu i osobi nego sto je bilo prije tjedan-dva-tri.

nitko u skoli ne propagira abortus, treba ga navesti kao nesto sto je tesko i neugodno i najbolje bi bilo da ne dodje do toga; ali postoji kao opcija. edit: katjes je to bolje rekla nego ja.

i, nije li abortus bio neupitno pravo zene kad si ti isla u skolu? pa si ipak razvila svoje misljenje i odluke. nitko te nije tjerao na abortus, niti ce tjerati i nagovarati tvoju kcer.
countrywoman is offline  
Old 25.05.2017., 07:29   #9174
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Ne razumijem na što se referiraš.
Evo recimo, činjenice su: definicija abortusa, objašnjenje njegove legalnosti, definicija embrija i fetusa, objašnjenje u čemu je razlika. Činjenica nije:
Moralni dio priče, kako ga ti vidiš, možeš ti doma objasniti svojoj djeci. Kao i sve drugo što uključuje tvoj osobni pogled na moralnost nekog djela.



Činjenica je da su homoseksualci jednako vrijedni heteroseksualcima.
Činjenica nije: ...jer nitko, govoreći o jednakosti, ne tvrdi da homoseksualci i heteroseksualci imaju jednaku spolnu orijentaciju , nego da imaju jednaka ljudska prava kao i heterići.



Činjenica je da je abortus neupitno žensko pravo, a ne: ... jer živimo u zemlji u kojoj je abortus žensko pravo i legalan zahvat.
Očito, ono što su tebi činjenice, meni nisu.

I tvoj post vrlo jasno pokazuje da ljudi proguravaju svoje stavove pod činjenice.
Možemo se tako igrati i ti i ja i onda ništa od toga.

Ali ako ćemo biti korektni, onda ćemo naći informacije koje nisu upitne.
Sve drugo zaslužuje izlaganje i jedne i druge strane i to mi se čini najpoštenijim.
okruglica is offline  
Old 25.05.2017., 07:34   #9175
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Ispada da moras zagovarati ::nekakvu:: edukaciju koja ce ::nekako:: smanjiti broj abortusa a istovremeno opet ::nekako:: biti prihvatljiva i "drugoj strani," iako ta druga strana, pretpostavljam, nece da ta ista edukacija konkretno poduci djecu kontracepcijskoj uporabi (nego bi da se sve svede na propovijedanje apstinencije).

A ako ne mozes ::nekako:: proizvesti prijedlog koji bi polucio cudo zvano 'smanjen broj abortusa dok se djecu uci samo i jedino apstinenciji po skolama," onda nisi iskreno zainteresiran za rjesavanje "problema abortusa."

Eto, tako ja nju citam.....

I evo, ja cu priznati da ne znam gdje je tocno ogromni problem sto se same stope tice jer meni 3,000 abortusa godisnje u zemlji od 5 millijuna ljudi nije nimalo velika brojka. Da bi ih moglo biti manje, okej. Ali mislim da oni koji vjeruju da se broj doslovno na nulu moze svesti, sanjaju.
A tko je rekao da se djecu ne treba informirati o kontracepciji?

Ako mene pitaš, obavi li se samo jedan pobačaj manje, super, i to je uspjeh.

Doduše, i opet napominjem, maloljetnički abortusi nisu toliko zastupljeni kao oni drugi.
okruglica is offline  
Old 25.05.2017., 07:56   #9176
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Očito, ono što su tebi činjenice, meni nisu.

I tvoj post vrlo jasno pokazuje da ljudi proguravaju svoje stavove pod činjenice.
.

?

Cuj, nekad su i rasisti mislili da su njihove 'cinjenice' istinitije od drugih cinjenica.

Nema tu tvojih i mojih cinjenica, a ako se ne slazes s navedenim onda sam razocarana jer nisam mislila da si toliko netolerantna.
Gzena is offline  
Old 25.05.2017., 07:59   #9177
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Uhvatila si se drugih perspektiva, stavova i morala.
Cemu? Doktor, psiholog i sociolog. Dovoljno.
Nije dovoljno.
Ako želiš informirati djecu o piluli poslije, onda ih trebaš i informirati o tome zašto je diskutabilna.
Što se točno događa(da ju ne uzmu bez da znaju sve, jer je to vid manipulacije neznanjem), u detalje.

Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Problematika abortusa i seksualnosti sa moralne strane moze se razmatrati na etici ili vjeronauku.
Ne slažem se.
U tom slučaju tupavi ljudi samo imaju priliku različite stavove od svojih okarakterizirati (ne)vjerničkim.
A moralne dileme vezane uz abortus nisu isključivo vjerničke, što će reći i neki intelektualci koji nemaju veze s vjerom.

Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Si procitala moj post (nespretno mi trazit preko moba)? Sta fali mom kurikulumu, koliko ondje ima abortusa?

Bio bi spomenut maltene jednom recenicom kao cinjenica da je to zadnji i najgori, tezak, skup i invazivan izbor.
Dovoljno.
Da je to dovoljno, ova tema ne bi imala toliko stranica koliko ima.

Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Edit: potrudila sam se naci taj moj post https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=9114
Ok. Čini mi se u redu osim uskraćivanja jednog dijela informacija i osim što mi još uvijek nedostaje prikladna osoba za predavanje nečega takvog.
Nije niti malo lako pričati o ovoj tematici pred razredom, a da to ispadne ozbiljno, informativno i pravilno prenešeno.
okruglica is offline  
Old 25.05.2017., 08:03   #9178
Uspjeh u smislu manje abortusa je ziher i bilo bi ne 1 nego na stotine manje.
Nadalje, jbg sad skrecem sa teme, izazovi danasnjeg doba nisu samo nezeljene trudnoce. Sex odgoj je neophodan jer nepricanjem i gurkanjem tog aspekta zivota u tabu postaje zabranjeno voce i u teen glavama nesto posebno interesantno za istrazivanje a pogotovo da starci o tom ne znaju. U kombinaciji sa dostupnoscu pornografije u svakavim oblicima i kategorijama mogu si svasta isprojicirati u glavama u tim formativnim godinama kad su povodljivi, uce o sebi, tijelu, psihi i granicama, samopostovanju...



Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Old 25.05.2017., 08:09   #9179
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
?

Cuj, nekad su i rasisti mislili da su njihove 'cinjenice' istinitije od drugih cinjenica.
Čuj, u tome i je stvar.
Hajdemo nazivati činjenice činjenicama, a ne svoje osobne stavove.

Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Nema tu tvojih i mojih cinjenica, a ako se ne slazes s navedenim onda sam razocarana jer nisam mislila da si toliko netolerantna.
Ima tu itekako mojih i tvojih činjenica.

A s navedenim ne da se ne slažem ja, nego velika većina ljudi i to se treba uzeti u obzir.

Po pitanju činjenica, to je samo sterilna, ogoljena biologija. Događa se to, to i to.
Po pitanju stavova- neka bude zastupljena i jedna i druga strana.

E sad, ja sam razočarana ako je to tebi problem.
okruglica is offline  
Old 25.05.2017., 08:10   #9180
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Uspjeh u smislu manje abortusa je ziher i bilo bi ne 1 nego na stotine manje.
Nadalje, jbg sad skrecem sa teme, izazovi danasnjeg doba nisu samo nezeljene trudnoce. Sex odgoj je neophodan jer nepricanjem i gurkanjem tog aspekta zivota u tabu postaje zabranjeno voce i u teen glavama nesto posebno interesantno za istrazivanje a pogotovo da starci o tom ne znaju. U kombinaciji sa dostupnoscu pornografije u svakavim oblicima i kategorijama mogu si svasta isprojicirati u glavama u tim formativnim godinama kad su povodljivi, uce o sebi, tijelu, psihi i granicama, samopostovanju...



Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Slažem se.
okruglica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.