Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2014., 12:23   #1
Partneri i prošlost

koliko treba reći novom partneru o svojoj prošlosti? treba li uopće spominjati stvari za koje znate da mu se ne bi svidjele? ima li to uopće smisla ako se radi o nečemu iz davne prošlosti?

na početku svoje zadnje veze ja sam sama rekla neke stvari, na faci mu se vidjelo da nije baš sretan ali to je bilo to. nikakvih problema nije bilo.

ali moram priznati da kad bih se sad opet našla u takvoj situaciji, poučena tuđim negativnim iskustvima, ne znam bi li rekla. čini se da ljudi uopće ne žele istinu, koliko god tvrdili suprotno.
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 13:13   #2
Ovisi, ako je partner samopouzdan i pri zdravom razumu ništa ga neće smetati. Ali zašto? Zašto bi me to uopće zanimalo? Volim iskrenost i želim odnos ispunjen povjerenjem ali mislim da nije svatko spreman na slike koje proizlaze iz prepričavanja prošlosti.
U slučaju da bašbaš želiš, prvo mu naglasi kako je najjebač ikad.

Ako je neki imao mrcinu samo reci da te bolilo i nikad ti nije bilo dobro.

Čak mi se čini da žene imaju manje problema sa prihvaćanjem burne prošlosti.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 13:16   #3
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Čak mi se čini da žene imaju manje problema sa prihvaćanjem burne prošlosti.

Istina ali ne puno manje problema. Kao i muskarci, nesigurne zene imaju itekako problema sa prosloscu muskarca.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 13:18   #4
Ne shvaćam zašto bi se partneru govorilo te stvari
Ja prva ne želim znati s koliko ih je spavao, što su sve radili, kakve su bile itd.
S time apsolutno ništa ne dobivaš a vrlo ti lako može nešto zasmetati, iako ne bi trebalo, ali ljudi smo i imamo osjećaje. I zašto se uopće onda time zamarati? Što bi se točno trebalo dobiti s dijeljenjem seksualnih stvari iz prošlosti?
Najljepše je kad se partneri osjećaju kao da su si prvi, najvažniji i najbitniji, ostalo što je bilo prije je nebitno. Kad se stvori romantična atmosfera sve je ljepše. Zbog čega bi morala slušati o x njegovih bivših i zašto bi me to zanimalo? Stvarno ne znam.
SportsGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 13:22   #5
One se uglavnom boje njegovog promiskuiteta, a muškarce smeta što je tamo neki šaban gurao svoju smrdljivu kurčinu u "njegovu" rupu.

Slikovito razmišljanje je put u pakao u slučaju pretresanja prošlosti.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 13:25   #6
Moja se prošlost nikoga ne tiče i nebi trebala.Jednom sam neke detalje bila ispričala ali on ih nije dobro prihvatio.Još mi je predbacivao zbog toga.Sada kada razmišljam što sam radila,kako sam radila i što nisam trebala a napravila sam,ne ponosim se nekim djelima,ali to nije ono što bi netko budući trebao znati.Uostalom,gdje piše da taj netko ima baš čistu prošlost i sve pet.U to vrijeme napravila sam to što jesam,postupila kako jesam i to trebam zadržati za sebe. Moralista mi je pun K***C.
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 13:42   #7
Apsolutno me ne zanima koliko je netko imao partnera prije mene, a pogotovo me ne zanimaju detalji vezani uz seks. Jedino što mi je važno je da je moj dragi zdrav.
Isto tako da me netko upita bilo šta iz prošlosti ne bi dobio odgovor. Da, imala sam dečke, nije išlo, prekinuli smo i to je kraj ikakvog razgovora o toj temi.
Vjerojatno sam imala sreće do sada jer nijedan me nije nikada pitao ništa o prošlosti. Kao u stilu ne žele znati, jer što manje znaš bolje je
mijauvau is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 14:11   #8
Kažeš koliko je potrebno.
U startu vrlo malo ( nije valjda blesav pa da si misli kako si živjela u kuli zatvorena), koliko je nužno. Valjda više pričaš o sebi ( u sadašnjem vremenu), sklonostima, što voliš, što ne, o svojoj osobnosti i takvim stvarima.

Ono što ga zanima o tvojoj prošlosti, što mu je bitno pitat će sam i onda je na tebi da mu pružiš odgovor. Obrnuto isto tako. Držim da nije dobro muljati i lagati jer te to kad tad lupi po glavi.

Kako veza napreduje tako napreduje i upoznavanje, pa je lakše prihvatiti ( progutati) neke stvari iz prošlosti. Ako zbog prošlosti veza pukne onda niste osobe jedna za drugu, jer ako te ne može prihvatiti sa tvojom prošlošću zapravo ne može prihvatiti tebe jer te je prošlost oblikovala u osobu koja si sada.
Plava Gruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 14:23   #9
dobro, al ne mora se pitanje iz uvodnog posta odnositi isključivo na seksualni aspekt.
nije mi isto ako bi mi novi partner rekao da je s bio s x žena ili da je volio jednu ili dvije prije mene. tj. još bi mi bilo gore čut da ih je bio s puno, a volio samo jednu, ne zbog broja s koliko ih je bio, nego zbog toga što je volio samo tu jednu i očito poslije je imao još njih, al nijednu nije zavolio, pa bi vjerojatno pomislila kako je u glavi stvorio sliku te svoje idealne i nijedna mu je nikad neće moći zamijeniti...
što se mene tiče, ja radije ne bih znala detalje o njegovim prošlim vezama... eventualno bi me zanimalo je li zdrav, kako je gore rekla mijauvau.
ako bi me pitao, odgovorila bih mu jasno i kratko to što me pita. iako bi prvo pokušala saznat pita li to informativno ili mu je to nešto što će utjecati na daljnju našu vezu. moraliziranje mi isto tako ne treba.
__________________
...ya agarraste por tu cuenta las paaaaaaarrandas, paloma negra, paloma negra, dónde andarás...
majoneza88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 14:35   #10
Ne vidim smisao u tome da se partneru govori apsolutno sve o svojoj prošlosti.

Mislim, čemu? Ne treba lagati, i mislim da je u redu odgovoriti iskreno na ono što ga/ju zanima, ali otkrivati baš svaki detalj svoje seksualne/ljubavne/bilokakve prošlosti, pogotovo ako ga taj detalj može povrijediti ili učiniti nesigurnim u sebe, mi nema smisla.

Naravno, želja da se možda neka traumatična ili bolna iskustva podijele sa svojim partnerom mi je razumljiva i čak obavezna (ako želim ta on to zna).
SpringMaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 14:38   #11
Quote:
MaloJa kaže: Pogledaj post
Sada kada razmišljam što sam radila,kako sam radila i što nisam trebala a napravila sam,ne ponosim se nekim djelima,ali to nije ono što bi netko budući trebao znati.
Znaš ono: kad ostarimo, žalit ćemo za onin šta nismo napravili, a ne šta jesmo.

Triba zamračit sve iz prošlosti! Zamračit u smislu da nije na izvol'te. Ubacit malo intrige u buduću vezu, a ako ima partner pokaže muda, onda mu se selektivno izdavat.
Zamračivanje facebooka se također podrazumijeva.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 14:42   #12
Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
koliko treba reći novom partneru o svojoj prošlosti?
Onoliko koliko je nužno i koliko ga zanima, ali u kratkim činjeničnim rečenicama bez puno opisnih pridjeva.

Quote:
treba li uopće spominjati stvari za koje znate da mu se ne bi svidjele?
Ne.

Quote:
ima li to uopće smisla ako se radi o nečemu iz davne prošlosti
Nema.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 15:19   #13
Quote:
speculaas kaže: Pogledaj post
ako ima partner pokaže muda, onda mu se selektivno izdavat.
Zamračivanje facebooka se također podrazumijeva.
selektivno izdavanje

zamračivanje fejsbuka? u kojem smislu? postaviti postavke privatnosti da svi vide postove iz 2010.-e, ali samo on ne?
__________________
...ya agarraste por tu cuenta las paaaaaaarrandas, paloma negra, paloma negra, dónde andarás...
majoneza88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 15:45   #14
Quote:
majoneza88 kaže: Pogledaj post
selektivno izdavanje
Sve šta kažeš može se i oće iskoristit kontra tebe.

Quote:
zamračivanje fejsbuka? u kojem smislu? postaviti postavke privatnosti da svi vide postove iz 2010.-e, ali samo on ne?
Ukinit sve i zapalit arhivu!

Maknit ljubljenja i grljenja . Ako ti išta znači takvi materijal iz bivših veza, onda neka bude samo za tvoje oči.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 16:30   #15
Čini mi se dosta glupim potezom bit s osobom kojoj bi preteško palo da te upozna.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 16:44   #16
Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
koliko treba reći novom partneru o svojoj prošlosti? treba li uopće spominjati stvari za koje znate da mu se ne bi svidjele? ima li to uopće smisla ako se radi o nečemu iz davne prošlosti?

na početku svoje zadnje veze ja sam sama rekla neke stvari, na faci mu se vidjelo da nije baš sretan ali to je bilo to. nikakvih problema nije bilo.

ali moram priznati da kad bih se sad opet našla u takvoj situaciji, poučena tuđim negativnim iskustvima, ne znam bi li rekla. čini se da ljudi uopće ne žele istinu, koliko god tvrdili suprotno.
Bolje rec istinu nego zivjet u lazi
scootertechno is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 16:46   #17
Nije laž neiznošenje podataka ako nisu traženi.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 16:51   #18
Quote:
speculaas kaže: Pogledaj post
Sve šta kažeš može se i oće iskoristit kontra tebe.
oooo daaaaaa, znam, znam, znaaaaam, jako dobro znaaaam


Quote:
speculaas kaže: Pogledaj post
Ukinit sve i zapalit arhivu!

Maknit ljubljenja i grljenja . Ako ti išta znači takvi materijal iz bivših veza, onda neka bude samo za tvoje oči.
nemam s tim problema, takvih stvari i ne stavljam na fejsbuk, nikad, nikako, ni pod kojim okolnostima
__________________
...ya agarraste por tu cuenta las paaaaaaarrandas, paloma negra, paloma negra, dónde andarás...
majoneza88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 17:19   #19
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Čini mi se dosta glupim potezom bit s osobom kojoj bi preteško palo da te upozna.
tako i ja mislim. jer onda taj uopće ne voli mene, nego neku svoju zamišljenu sliku mene. ali evo odgovori uglavnom idu u drugom smjeru.
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 17:29   #20
Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
tako i ja mislim. jer onda taj uopće ne voli mene, nego neku svoju zamišljenu sliku mene. ali evo odgovori uglavnom idu u drugom smjeru.
U redu, al onda ste vi glupe jer ste se usudile bit s nekih kome je preteško upoznat vas.
Ne mislin da ste glupe, nego da i kod nekog za koga se čini da je kapacitet, može se ispostavit da to nije, a vi već s njin u vezi.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.