Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2014., 13:09   #81
Ajme šta ste se uhvatili Retre, pa sad i da stvarno nekad osjeti ljubomoru ne bi vam priznala Ako kaže da nikad u životu nije osjetila ljubomoru, nek joj bude..meni jedino što je "alarmantno" je to što brani mužu da osjeća ljubomoru. Kao, bio je ljubomoran dok mu ona nije rekla da ne bude, jer joj smeta

Quote:
SpringMaiden kaže: Pogledaj post
Ja se po ovome mogu okruniti za kraljicu ljubomore.
Me too

Doduše, Sizife, neki primjeri po meni nemaju veze s ljubomorom, nego sa nedostatkom poštovanja i ljubavi prema partneru..Na kraju krajeva i s nedostatkom zdrave pameti...Radi toga poneki ovdje mogu pomiješati ono da se radi o nepoštivanju, što izaziva ljutnju, ne ljubomoru i odmah prekid..Nema tog paralelnog svemira u kojem mi je OK da se on drpa s drugom ženskom ne samo u plesu, nego i općenito. Nepojmljivo mi je da spava s drugom ženskom dok je na putu, tu nema oprosta..I za onaj ekstremni primjer u kojem simulira sex sa kolegicom mi je way too much. Mislim da bih doslovno osjetila fizičku bol da on to mora obaviti Al dobro, ovdje nije riječ o meni, ja sam svakako rekla da meni nije sramotno priznati da osjetim ljubomoru

Trebao si ostaviti samo na primjerima u kojima je evidentno da partner nema namjeru prevariti, nema namjeru raditi majmuna od partnerice, ali je došlo do nekih awkward sičuješn koji pomalo zadiru u privatnu sferu.

A inače, još dok smo bili na onoj drugoj temi, sjetila sam se Nikite i Michaela. Njih dvoje su nekad radi posla morali spavati s drugim osobama, iako su se volili i bili u vezi..U takvim hipotetskim situacijama, ko zna ko bi koliko osjetio ljubomoru
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 13:14   #82
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Ja sam skeptičan prema velikom broju tvrdnji drugih ljudi samo iz razloga što nisam doživio njihovo iskustvo. I to je jedini razlog zašto si ti skeptičan prema onima koji na ovoj i srodnim temama tvrde da nisu ljubomorni. Da si doživio gledati neku od scena koje opisuješ i pri tome nisi osjetio ljubomoru, bilo bi ti jasno sve ono što drugi forumaši navode.

Ali nisi pa ti samim time nije pojmljivo. A zamišljati i doživjeti je u ovakvim situacijama nešto sasvim drugo. Imaš brdo swingerskih i srodnih priča kojima je sve bilo hot u pričama s partnerom, a koji su se totalno ohladili kad je s riječi trebalo priječi na djela. A imaš onih kojima je tek prelazak s riječi na djela bio ekstra poticajan
Pa da, ali to samo pokazuje da se ljudi nerijetko (samo)zavaravaju, a često govore ono što je popularno reći.

Neovisno o tome jesu li mi po svojem 'senzibilitetu' bliski, promatram i to koliko djeluju površno ili ne, koliko su shvatili ono što pitam i sl.

Često pišu o svojim racionalizacijama, za koje ne pitam, iz čega vidim da nisu ni shvatili pitanja...

No, ima i onih koji jesu shvatili, a ti su odgovori zanimljivi...

Zadnje uređivanje - Sizif - : 09.10.2014. at 13:28.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 13:20   #83
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Ajme šta ste se uhvatili Retre, pa sad i da stvarno nekad osjeti ljubomoru ne bi vam priznala Ako kaže da nikad u životu nije osjetila ljubomoru, nek joj bude..meni jedino što je "alarmantno" je to što brani mužu da osjeća ljubomoru. Kao, bio je ljubomoran dok mu ona nije rekla da ne bude, jer joj smeta
Odkud ti pobogu to da mu branim da bude ljubomoran?!
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 13:26   #84
Svatko ima svoja pravila i mjerila....u svemu.

No dopuštanje svega što si napisao upućuje da osoba koja trpi i tolerira sve pod b ili c.....nema samopoštovanja.
Prema sebi.
To nema veze sa ljubomorom već sa nepoštovanjem i pomanjkanjom ljubavi.
Prema takvom partneru i prema sebi.

Da je toliko očajna, zaljubljena (čitaj blesav ) ili nedefinirana da dopušta biti glavni hidrant nekom pesu koji ionako zastane kraj svakoga hidranta.Auuu koja snaga duha, koja ljubaffff ultrasvemirskiturbonukelarno neviđena ikada.

Još nažalost ima žena i muškaraca koji ljubavlju smatraju "može/mogu ja raditi sve jer je to demokracija u vezi "
Sve pod c nema veze sa ljubomorom već sa nezrelošću, egoizmom i nepoštovanjem partnera....i glupošću.

Nisam tako očajna da bi bila čekalica tipu koji, normalnim načinom razbijanja dosade, smatra seks sa drugom osobom...i očekuje da i ja to smatram normalnim u vezi.
Kaj got!
No thx.....
Kako bi rekla moja mama kada bi mi maloj ispao bombon na pod: ostavi to, ima ih još Ne bi sebe tako gazila da je zlatan, da ima milijune i da sa njim imam petorke.
Zaboravi!
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 13:26   #85
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Doduše, Sizife, neki primjeri po meni nemaju veze s ljubomorom,
Svi imaju. Recimo, onaj primjer s plesom je samo zato da se vidi granica s obzirom na prisnost dodira. Swingerima je to nerijetko tek početak... i 1c koji je nekome 'katastrofa', njima je sitnica... što opet ne znači da i prema vlastitom priznanju u nekim puno 'problematičnijim' situacijama neće osjetiti ljubomoru... zato je tema tako i postavljena... jer ljudi se u doživljaju ljubomore, kao i u negiranjima osjećaja, individualno jako razlikuju...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 13:30   #86
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Odkud ti pobogu to da mu branim da bude ljubomoran?!
Šta nisi rekla da je bio ljubomoran dok mu nisi pojasnila zašto po tebi to nije uredu i da je nepotrebno? Sorry, ako sam nešto pobrkala, tako nekako sam to shvatila iz prošle teme..jer na temelju tog tvog posta sam ja napisala nešto u stilu da ne samo da bi me izluđivalo da moj partner ama baš nikad ne osjeti ljubomoru, nego još da traži i od mene da to zatomim..

@Sizife, ne nemaju! Da postoje forumski timovi, ja bih bila na tvojoj strani, ako ti to išta znači..ALI, griješiš u pokušaju dočaravanja ljudima koji tu emociju poistovjećuju isključivo s nečim negativnim. Zašto? Zato što svaki moj primjer do sad mene nije lišio moje časti ni dostojanstva i neupitno je da se nalazim u zdravoj vezi i zato smatram da je ta ljubomora pozitivna. Tvoji ekstremni primjeri se dotiču one nezdrave veze i ljubomore u kojoj bi se ja kao trebala boriti s nekim kretenom da ne dira nepropisno druge ženske, a on sam da ima imalo pameti to ne bi radio ni mrtav pijan, ako me voli i poštuje..Razumiš li? Zato ti ova ekipa "Nisam ljubomoran, to je nešto negativno" to i shvaća na krivi način..jer po meni, ljubomora neće nekoga zadržati uz mene, ljubomorom ja neću natjerati nekog da me voli niti poštuje, ako on to sam već ne osjeća! To su dvije različite stvari

Zadnje uređivanje TheAria : 09.10.2014. at 13:36.
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 13:39   #87
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
@Sizife, ne nemaju! Da postoje forumski timovi, ja bih bila na tvojoj strani, ako ti to išta znači..
Čekaj, čekaj? Koja je to 'moja strana'?

Možeš li to definirati? (ja ne mogu)
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 13:45   #88
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Čekaj, čekaj? Koja je to 'moja strana'?

Možeš li to definirati? (ja ne mogu)
Definirati stranu? Pa ovaj tim koji ljubomoru smatra sastavnom emocijom u nekom trenutku veze tj. ljudi koji ne viruju da netko ko voli ama baš nikad ne osjeti ljubomoru..jesam u krivu

Ako misliš definirati ovo drugo-evo ja koja otvoreno kažem da jesam ljubomorna, ti ne "priznajem" ljubomoru u onim ekstremnim primjerima. Imala bih istu rekaciju kao Retra ili Honey da se usudi nekog drapati kraj mene ili poševiti iz dosade-mržnja, prijezir, bijes, okretanje na peti i umiranje moje ljubavi prema njemu..Tu nema ljubomore, nula bodova, nema rasprave! U svim ostalim tvojim primjerima u kojima on u biti ne radi ništa loše, a ja malo pozelenim, mogu pričati o ljubomori..
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 13:54   #89
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Ako misliš definirati ovo drugo-evo ja koja otvoreno kažem da jesam ljubomorna, ti ne "priznajem" ljubomoru u onim ekstremnim primjerima. Imala bih istu rekaciju kao Retra ili Honey da se usudi nekog drapati kraj mene ili poševiti iz dosade-mržnja, prijezir, bijes, okretanje na peti i umiranje moje ljubavi prema njemu..Tu nema ljubomore, nula bodova, nema rasprave!
Tu sve pršti od ljubomore!

Da je on dijelio nešto intelektualno, npr. igrao partiju šaha s tom drugom ženom, ti ne bi imala nikakav problem s tim, zar ne? No, on je dijelio nešto što je ljubavne ili seksualne prirode... a ti nisi intelektualnomorna i ne smeta ti da on s drugom ženom dijeli svoju intelektualnost i da s njom igra šah ili da ju poučava matematici... ali jesi ljubomorna i smeta ti da on svoju ljubav (i/ili seksualnost) dijeli s drugom ženom.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 13:54   #90
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Šta nisi rekla da je bio ljubomoran dok mu nisi pojasnila zašto po tebi to nije uredu i da je nepotrebno? Sorry, ako sam nešto pobrkala, tako nekako sam to shvatila iz prošle teme..jer na temelju tog tvog posta sam ja napisala nešto u stilu da ne samo da bi me izluđivalo da moj partner ama baš nikad ne osjeti ljubomoru, nego još da traži i od mene da to zatomim..
Radili smo na njegovoj ljubomori. Nastojala sam mu pomoći da stekne više povjerenja u mene i da postane sigurniji u sebe. Nisam mu zabranila ljubomoru (dobim fleke kada si partneri nešto međusobno zabranjuju ), ali sam mu jasno dala do znanja da je neutemeljena i da se osjećam ružno zbog toga.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 13:55   #91
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post

neki primjeri po meni nemaju veze s ljubomorom, nego sa nedostatkom poštovanja i ljubavi prema partneru..Na kraju krajeva i s nedostatkom zdrave pameti...Radi toga poneki ovdje mogu pomiješati ono da se radi o nepoštivanju, što izaziva ljutnju, ne ljubomoru

Trebao si ostaviti samo na primjerima u kojima je evidentno da partner nema namjeru prevariti, nema namjeru raditi majmuna od partnerice, ali je došlo do nekih awkward sičuješn koji pomalo zadiru u privatnu sferu.
Meni se osobno čini da dobra većina ovih navedenih primjera nema veze sa ljubomorom, nego kao što TotallyAria kaže s nepoštivanjem partnera i nedogovaranjem granica u čijim će okvirima veza postojati, bez vrijeđanja nečijih moralnih i inih osjećaja.

Primjeri za ljubomoru bi bili možda smisleniji kada bi primjeru 1 - znači patrner pleše s drugom osobom - ti gledaš - recimo da kamera snima događaj i svima je jasno vidljivo da je to samo ples i ništa više
ponuđeni odgovori su npr.
a) ti u toj situaciji vidiš da ti se partner dobro zabavlja. Tebi je drago zbog njegovog veselja.
b) Misliš si u sebi - previše su si blizu. Šta si on misli! Gle samo drolju kako ga zavodi.
c) Ruke su mu otputovale previše južno, ne može to tako! Demonstrativno se dižeš sa stolca i ideš razdvajati svog partnera od njegove plesne partnerice. Tebe treba tako držati, a ne nju.

Kod 2. primjera - Partnet ti je fotograf. Ti saznaješ da upravo sada snima akt fotografije s prekrasnim modelom.
Kako se ti ponašaš:
a) Ti si ok s tim jer znaš da to radi zbog love, čistog entuzijazma prema fotografiji itd... Vjeruješ mu da zna što radi i da te neće povrijediti. Razgovarali ste o svemu tome prije i ti se možeš nositi s takvim načinom života.
b) Mislima ti prolaze kojekakve scene. Zamišljaš si u glavi taj model kako mu se neodoljivo smješka. Kako ga mami! Pitaš se da li se znaju od prije. Pojavljuje ti se upitnik nad glavom, da nije možda koja njegova bivša i sada ti ga želi preoteti!
c)Hvata te panika. Ne može to tako! Vadiš mobitel i momentalno ga zoveš da mu kažeš kolika je kurva ta koju sada fotografira. Šta on ima slikat kojekakve radodajke! Nek se izvoli spremit odma i nek dolazi kući - ili još bolje ti po njega.

Ne da mi se pisati dalje, no ovako mi više do izražaja dolazi smisao ljubomore.
Plava Gruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 13:59   #92
Samo u 1a slucaju ne bi bila ljubomorna. Ajde, i ovo s profesijama vezanim za golotinju bi si uspjela izracionalizirat kad bi se stvarno potrudila.

Mislim da je romanticna ljubav nuzno povezana s jednom dozom posesivnosti (nikako ne patoloske posesivnosti vec ono, to je moje bjezi ).

Potpuni izostanak osjecaja ljubomore, po mom misljenju, je uglavnom pojava kod nekih, da se tako izrazim, ekstremnijih odnosa, tipa swinganja, pa recimo nije rijetka pojava 'posudjivanja' partnera u BDSM vezama, ili cuck old i to. Dakle kod ljudi slobodnijeg seksualnog ponasanja. I to je sta se mene tice u redu, dapace i sama radim na tome da se oslobodim te posesivnosti jerbo me trojci sve vise privlace.

Razumijem autorovu potrebu da ukaze na neke stvari, ali meni osobno nije nista neobicno to sta ljudi tako olako izjavljuju tvrdnje koje imaju ogromnu tezinu i iza kojih bi trebali bit mjeseci i godine upoznavanja i preispitivanja i sebe i partnera.



Btw, imam prijateljicu koja vec dugo vremena tvrdi da dok je sve transparentno apsolutno nema problema s ljubomorom, ali i inace je sklona saranju van veze pa mi se nekako vise cini da je to zbog toga da sebi da jos malo prostora za manevriranje i opravdavanje. Bas cu je ispitat sta stoji iza toga.
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 14:02   #93
@ Plava Gruda

Ti pišeš o postupcima, a ja za to ne pitam.

Netko može intenzivno osjećati ljubomoru, ali ne mora postupiti na načine koje si navodila. Ponavljam, brkate stvari. Osjećaje, za koje pitam, s racionalizacijama i postupcima, za koje ne pitam. (ali možemo i o tome, nakon što se odgovori na ono za što pitam.)
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 14:05   #94
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Tu sve pršti od ljubomore!

Da je on dijelio nešto intelektualno, npr. igrao partiju šaha s tom drugom ženom, ti ne bi imala nikakav problem s tim, zar ne? No, on je dijelio nešto što je ljubavne ili seksualne prirode... a ti nisi intelektualnomorna i ne smeta ti da on s drugom ženom dijeli svoju intelektualnost i da ju počava šahu ili matematici... ali jesi ljubomorna i smeta ti da on svoju ljubav (i/ili seksualnost) dijeli s drugom ženom.
Uuu, nisam više u tvome timu

Ja kao ja sam ljubomorna i na to da on intelektualno dijeli nešto s nekom zgodnom ženskom, mislim hellouuu Ali ne bih reagirala, ne ih se svadila s njim, ne bih mu branila da igra s nekom drugom šah!

U tvojim c primjerima imala bih čitav spektar različitih emocija, a u to te uvjeravam da ne spada ljubomora. Kod mene ti vrijedi ona "I love you, but I love me more", a da vidim svog čov'ka da pored mojih zdravih očiju i mene ovako divne, krasne on ide pipati drugu žensku Probudila bi mi se jedino emocija: koji k si on umišlja i aj je*at nekog drugog

Ne bi me to potaknulo na "borbu" za njega, potaknulo bi jedino moje instant hlađenje..

Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Radili smo na njegovoj ljubomori. Nastojala sam mu pomoći da stekne više povjerenja u mene i da postane sigurniji u sebe. Nisam mu zabranila ljubomoru (dobim fleke kada si partneri nešto međusobno zabranjuju ), ali sam mu jasno dala do znanja da je neutemeljena i da se osjećam ružno zbog toga.
Je, u pravu si, našla sam posli taj post
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 14:22   #95
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
@ Plava Gruda

Ti pišeš o postupcima, a ja za to ne pitam.

Netko može intenzivno osjećati ljubomoru, ali ne mora postupiti na načine koje si navodila. Ponavljam, brkate stvari. Osjećaje, za koje pitam, s racionalizacijama i postupcima, za koje ne pitam. (ali možemo i o tome, nakon što se odgovori na ono za što pitam.)
Možda brkam, ne znam nisam stručnjak.
No čini mi se da i ti brkaš i sam ne znaš što pitaš.

Ovi neki izbori iz tvojih primjera nemaju baš skoro pa nikakve veze s ljubomorom niti njenim intenzitetom, niti manifestacijom iste.

Uskače mi u oči ovaj gdje zoveš dragu da joj kažeš kako ćeš iz dosade spavati s nekom tamo .... nekakvom koja ti je pri ruci.
To nije primjer događaja koji budi (ili može pobuditi) u nekome osjećaj ljubomore. To je primjer u kojem pokazuješ kako ne poštuješ partnera, kako nemaš mozga, niti takta. Jedino što kod partnera možeš izazvati nakon takve izjave je osjećaj bjesa, ljutnje, razočaranja i iza toga očekivati prekid veze.
Osim u slučaju da imate otvorenu vezu i da ste s takvim situacijama jedan i drugi ok. Ali i pri tom scenariju nema mjesta ljubomori.
Plava Gruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 14:24   #96
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Uuu, nisam više u tvome timu
A mora se biti u 'timovima'?

Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
U tvojim c primjerima imala bih čitav spektar različitih emocija, a u to te uvjeravam da ne spada ljubomora. Kod mene ti vrijedi ona "I love you, but I love me more", a da vidim svog čov'ka da pored mojih zdravih očiju i mene ovako divne, krasne on ide pipati drugu žensku Probudila bi mi se jedino emocija: koji k si on umišlja i aj je*at nekog drugog
Kako to misliš c primjerima? 2c i 3c s 1c nemaju posebnu povezamost, nego su vezani uz profesiju fotografa odnosno glumca.

Što se tiče 1c (na koji si valjda mislila), želio sam vidjeti gdje je kome granica. Uoči da je i 1b nekome neprihvatljivo, a swingerima će i 1c vjerojato izgledati kao 'ništa'.

Dakle, ako je već i 1b nekom neprihvatljivo (zbog dodira tijela u plesu), želio sam vidjeti gdje je ta granica (ne)prihvatljivosti dodira. Gledati tu drugu ženu u oči, proći joj prstima po licu... pa kroz kosu? Je li to veći problem od onih tijela koje su u tom plesu priljubljena? Ako je, zašto je? Ako nije, koji točno dodir postaje 'problem' i izaziva neugodan osjećaj ljubomore?
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 14:26   #97
Quote:
Plava Gruda kaže: Pogledaj post
No čini mi se da i ti brkaš i sam ne znaš što pitaš.
Ne. A jasan dokaz je to što postoje ljudi koji su shvatili i odgovorili na to što pitam, a ne na nešto deseto.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 14:31   #98
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Neće biti, jer postoje i oni koju su temu shvatili i koji su sasvim konkretno i suvislo odgovorili.

...tako da, i uz najbolju volju, ne mogu te shvatiti ozbiljno nakon ovako besmilenog i lako provjerljivog promašaja već u prvoj rečenici.
A šta ti ja mogu kada nećeš da razmisliš zašto neki smatraju ove primjere besmislenim.
Uz to nisi ni sam napisao kako bi reagirao.

Onda se duri i tjeraj po svome.

Samo onda tema nema nekog smisla.
rna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 14:36   #99
Quote:
Plava Gruda kaže: Pogledaj post
To nije primjer događaja koji budi (ili može pobuditi) u nekome osjećaj ljubomore. To je primjer u kojem pokazuješ kako ne poštuješ partnera, kako nemaš mozga, niti takta.
Ako nisi ljubomorna, zašto praviš razliku između toga hoće li on s drugom ženom dijeliti nešto ljubavno u odnosu na to da dijeli nešto intelektualno?
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 14:36   #100
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Svatko ima svoja pravila i mjerila....u svemu.

No dopuštanje svega što si napisao upućuje da osoba koja trpi i tolerira sve pod b ili c.....nema samopoštovanja.
Prema sebi.
To nema veze sa ljubomorom već sa nepoštovanjem i pomanjkanjom ljubavi.
Prema takvom partneru i prema sebi.
Slažem se. Također smatram da bi smisleniji primjeri za ljubomoru bili oni koje je navela Plava Gruda. Dakle neke "normalne" situacije koje si promatrač ovisno o postojanju ili nepostojanju ljubomore različito tumači.

Postojanje ljubomore kod mene se temelji na poštovanju i povjerenju. Situacija u kojoj bi se moj dragi seksao s kolegicom s posla iz dosade bi zacijelo dovela do prekida, ne zato jer sam ja ljubomorna nego zato jer je on idiot koji nema ni trunke poštovanja prema meni i našoj vezi.
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.