Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2015., 08:39   #161
Pa sa svime što i sad ima, samo onda nije se tako ponašala u tom dijelu života što se tiče nemarnosti.

Bem mu miša, pa onda je normalno radila doma kod svojih, isto zarađivala novce a ne ono pomagala, plus čistila je doma dvije manje kuće i kasnije meni pomagala.

Sad pak ispada po njenom da kad odradi 8h na poslu, ništa više doma ne radi jer ono - ona radi na poslu ljudi moji. Vaoo, vi ostale žene sigurno ne radite, samo doma rintate, kuhate, čistite, perete peglate.

Daj molim te, u RH ako želiš živjeti i nešto si priuštiti, molit se bogu da oba dvoje partnera ima posao i jedan barem plaču približno prosječnoj što govore da nam je prosječna.

ps - krenuo sam pisati još par stvari što se događa, ali jednostavno neda mi se, nemam volje, na kraju ispada da sam sebe sprdam.
325i is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 08:46   #162
Kakvi su tvoji roditelji bili?
Kako to da ti tako čistiš uredno?
Jesu ti i otac i mater bili uredni?
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 09:29   #163
Da, ak nisam ujutro složio krevet bila bi kazna

Bili su mrvicu stroži, u moje vrijeme se činilo kao da pretjeruju, ali sad vidim da nisu pretjerivali, da takvi roditelji i trebaju biti - da kad se osamostališ da nisi baksuz.

Meni nije bed, niti kad sam moram doći sa posla, staviti nešto kuhati, usput malo vježbe u kući sa utezima, pa jelo, pa posao vani, pa pospremiti kuću, navečer malo zasvirati ili računalo i eto - sretan sam tako.

Kad se nakupi gnjeva u glavi da imam previše obaveza, uzmem si vikend slobodno, odmorim se i opet mogu par tjedana tako.

Samo pitanje je što bi trebalo da mene sad natjera da prestanem biti takav - da krenem biti nemaran, nesavjestan, bez kompromisa, a partneru tvrditi da ga jako volim.
325i is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 11:12   #164
Quote:
325i kaže: Pogledaj post
Da, ak nisam ujutro složio krevet bila bi kazna

Bili su mrvicu stroži, u moje vrijeme se činilo kao da pretjeruju, ali sad vidim da nisu pretjerivali, da takvi roditelji i trebaju biti - da kad se osamostališ da nisi baksuz.

Meni nije bed, niti kad sam moram doći sa posla, staviti nešto kuhati, usput malo vježbe u kući sa utezima, pa jelo, pa posao vani, pa pospremiti kuću, navečer malo zasvirati ili računalo i eto - sretan sam tako.

Kad se nakupi gnjeva u glavi da imam previše obaveza, uzmem si vikend slobodno, odmorim se i opet mogu par tjedana tako.

Samo pitanje je što bi trebalo da mene sad natjera da prestanem biti takav - da krenem biti nemaran, nesavjestan, bez kompromisa, a partneru tvrditi da ga jako volim.
Ja nekako to vidim kao da je u ona "pobjegla" od staraca i mislila da će sad malo "odmoriti" od svega...pogotovo što je vidjela da si ti samostalan i nemaš problem sa spremanjem i kuhanjem.
Nisi ni prvi ni zadnji koji je tako prošao....ja bih iskreno malo preispitala tu njenu "ljubav" na neki svoj način ...čisto neka se iskristalizira razlog njenog suživota sa tobom...
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 11:20   #165
Pa jel tvoje dite s tobom zivi .. koliko ti ono imas godina..

slazem se s komentarom iznad. ja isto mislim da se cura makla od svojih.
a pogotovo ako joj je ovo prvi put da s nekim zivi...

a uostalom sta ne nabavite kućnu pomocnicu.
onda ne bi ni ti ni ona cistili..

i bili bi sritni (ako je jedino u ciscenju problem)..

ah da ne bi bili sritni jer bi ona tipkala na mob sa ŽNJ tipovima..

Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 11:38   #166
Živi da, i nema nikakve veze on sa ovom situacijom.

Ovako da ne zamaram više ljude, pričao sam sa njom danas, opet je prvo da ona nezna zašto se promjenila, da ne osječa da njoj nije dobro, da nema stres.

Nakon par minuta govori da je luda, da naravno da je luda kad je proživjela puno problema prije itd, kao da sam se ja cijeli život moram nositi sa njenim problemima a neće si pomoći - a ja za svoje probleme šutim i uopće ju neželim petljati u svoju prošlost, želim samo bolju budućnost.

Sve u svemu, danas je zadnji dan svega ovoga, čeka nas još jedan razgovor i neznam što bude - ako neće krenuti na bilo kakav ispravak ovog našeg odnosa, razići ćemo se dok nije kasno.

Pozdrav.
325i is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 18:02   #167
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Pa jel tvoje dite s tobom zivi .. koliko ti ono imas godina..

slazem se s komentarom iznad. ja isto mislim da se cura makla od svojih.
a pogotovo ako joj je ovo prvi put da s nekim zivi...

a uostalom sta ne nabavite kućnu pomocnicu.
onda ne bi ni ti ni ona cistili..

i bili bi sritni (ako je jedino u ciscenju problem)..

ah da ne bi bili sritni jer bi ona tipkala na mob sa ŽNJ tipovima..

Cura radi u trafici sumnjam da para imaju baš na bacanje i za kućnu pomoćnicu koja bi došla da pobriše proliveno mlijeko i stavi veš na sušenje
Ne mislim da je jedino čišćenje problem...problem je indolentnost, beskompromisnost i nepoštivanje, pa i nedostatak suosjećanja - meni bi bilo žao da moj partner obavlja većinu poslova za nas bez jakog razloga.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 19:44   #168
na forumu je sve moguće, pa tako imati i kućnu pomoćnicu iako radiš u kiosku za max 2000 kuna. ajd, šta se brineš
ekspertica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 18:29   #169
Brijem da zaposlite njenog bivšeg s kojim si je ona još dobra kao kućnu pomoćnicu, da bi nestali svi vaši trenutni problemi.
deboto po bota is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 09:44   #170
Quote:
325i kaže: Pogledaj post
Da, ak nisam ujutro složio krevet bila bi kazna

Bili su mrvicu stroži, u moje vrijeme se činilo kao da pretjeruju, ali sad vidim da nisu pretjerivali, da takvi roditelji i trebaju biti - da kad se osamostališ da nisi baksuz.

Meni nije bed, niti kad sam moram doći sa posla, staviti nešto kuhati, usput malo vježbe u kući sa utezima, pa jelo, pa posao vani, pa pospremiti kuću, navečer malo zasvirati ili računalo i eto - sretan sam tako.

Kad se nakupi gnjeva u glavi da imam previše obaveza, uzmem si vikend slobodno, odmorim se i opet mogu par tjedana tako.

Samo pitanje je što bi trebalo da mene sad natjera da prestanem biti takav - da krenem biti nemaran, nesavjestan, bez kompromisa, a partneru tvrditi da ga jako volim.
Kazna zbog neslozenog kreveta, sori, nije normalna.

Naravno da je nuzno imati radne navike i obavljati redovito svakodnevne poslove, ali tvoj mi se slucaj cini stvarno pretjeran.
Hebosve, ne moze, ali ne moze osoba toliko biti opsjednuta tim svakodnevnim ciscenjima.
I ne govorim to jer mislim da je ok 3 dana ostaviti ves u masini (stvarno fuj), vec ne mogu vjerovati kolika je tvoja mentalna involviranost na tu temu.

Ali ne cudi me to, obzirom kako si odgojen, naime, i ti si u toj prici takodjer dosta ostecen.
Na neki nacin mi je i simpa sto si sreo nju takvu, rekla bih da stosta imate uciti jedno od drugoga.

Mozda bi ona konacno uzela i napravila nesto i sama, kada bi ti jedno popodne bacio motiku iz ruke, usao u kucu i reko jebo sve sad, zelim provesti popodne sa svojom curom, iako nije vikend
Pa sjeo i igrao s njom igrice, malo se zezali, mazili, ili otisli nekamo, u setnju npr. POkazao joj da ti je partnerica i u onim lijepim momentima kada ljudi zajedno gube vrijeme, a ne samo kad odradjuju svakodnevne obveze.
To ti nije palo napamet, a? Da ti je ta cura ovdje prilika da naucis olabaviti u zivotu?
Ali ne, lakse je drzati se kruto svojih nacela i gurati po svome, jelda?

MOzda bi ona tada manje visila na Fejsu i ocekivala da bar netko obrati paznju na nju kao takvu, buduci da je decku doma knauf vazniji od nje. MOzda bi joj ti kao ti konacno usao u vidno i emotivno polje pa bi konacno i osvijestila da treba isprazniti tu ves masinu, cak i ne zato sto mora, vec zato sto ce to sama htjeti.

Zivot ne cine samo duznosti i obveze. Naravno, ne ide bez njih, ali bez playtimea ljudi postaju tupi i odlaze fakat kvragu.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 10:17   #171
Tinch

Meni se desilo, zapravo tako mi je pola braka, samo mi je terapeut objasnio o cem se radi, da stvarno partnera nit slusam sta je rekao, niti to registriram, ni dobro ni lose ni korisno...

U biti to je oblik obrane kad se iskljucis, kad ignoriras to smetalo koje non stop kvoca ili napada ili sta vec jer nitko ne moze svakodnevno non stop gradit nove stitove, naravno da to nije dobra strategija jer treba postavit granice pod cijenu odnosa, ali eto losa obrana na lose tretiranje.

Pa ako te cura ne slusa i ne dozivljava, cisto da znas o cem je rijec

Tek da cura dobije terapiju, tek bi onda najebo
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:18.