Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2017., 11:52   #1
Škola, droge, prijava

Poduzima li skola (srednja) neke korake ukoliko se sumnja da neki ucenik konzumira drogu i preprodaje ju? Osim kontaktiranja roditelja. Zove li se policija, centar za soc. skrb... nesto trece? Ili ne?

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 12:50   #2
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Poduzima li skola (srednja) neke korake ukoliko se sumnja da neki ucenik konzumira drogu i preprodaje ju? Osim kontaktiranja roditelja. Zove li se policija, centar za soc. skrb... nesto trece? Ili ne?

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
u teoriji, da.
mora prijaviti sumnju policiji, koja onda u skladu s obradom proslijedjuje drzavnom odvjetnistvu (djeca iznad 14godina, dakle srednjoskolci, su kazneno odgovorni)
hitnu mogu pozvati ako je diejte u skoli pod utjecajem opijata (i hitna isto tako obavjestava policiju)
czss-u moraju poslat sve obavijesti o tome, pa onda oni vide kaj ce sa roiteljem i di ce ga/ju/obitelj uputiti.

dijete kada ispituje policajac ne smije btii samo, pa ako roditelj nije dostupan (ili se sumnja da bi mogao utjecati na dijete) bude prisutan socijalni radnik.

u praksi, ovisno kolko su spremni otvoriti oci, vidjeti, i kolko im se da zajebavati.
ako se radi samo o glasinama, ne naprave nista.
a pogotovo ako se glasine odnose na izvan skole.

ako se blizi vrijeme nekog izleta, a dijete je problematicno, onda znaju prijaviti, jer si ne zele na vrat natovariti uz zahjevno dijete, jos i dodatne probleme (pogotovo ak idu prek granice )
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 12:59   #3
Pa konkretno, jedna profesorica je rekla razrednici da je ucenik mutan. Razrednica vec ima info da dotican ucenik dila drogu (to je samo sumnja) i zna da pusi.
Roditelji su upoznati sa situacijom, ali za sad od njih nema konkretnih koraka. Koliko znam (a ne znam bas puno) isli su na neke razgovore s psiholozoma, pa u neka savjetovalista... ali ocito od toga nikakve koristi jer u zadnja dva tjedna iz skole dolaze info prvo o sumnji u dilanje, a sad i da je ucenik napusen na satu.

Ima mozda tu neki profesor sa iskustvom u ovakvim situacijama i kako se u praksi reagira? Ovo u teoriji sto pise Nosorog zvuci okej, ali sto se zaista radi...?
Ako roditelji zmire, skola zmiri... ode klinac k vragu.



Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk

Zadnje uređivanje Nykas : 21.03.2017. at 13:17.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 14:42   #4
Ma što poduzima? U mojem slučaju se dilala trava u razredu i sigurno da je netko od 30 djece cinkao nešto no ništa. Ista stvar i sa alkoholom gdje su se nosile litre u torbama,učenik je mogao doći komotno napušen i pijan na nastavu i ništa. Nama se dileri šeću pred očima,u mojem slučaju živi u socijalnom stanu,dakle društvo plaća stan i još nam truje djecu. Najrađe bi preporučio da se niti ne ide u školu zbog toga il ida se školuje vani. U Europi su ljudi opsjednuti papirima, u Americi ne. Pa što ako je napušen? Ja bi pušio travu (samo u razdoblju jednog razreda) ali ne bi dilao i prošao bi bez popravnog. Vladanje bi mi bilo uzorno. S druge strane,bilo je likova koji su dobili ukore a ja nikada u srednjoj nisam dobio ni opomenu. Pušač trave nije opasan za okolinu kao pušač,više su opasniji remetioci nastave,nasilje. Zapravo,nije se ni dilala trava kad je taj donio travu besplatno a s druge strane,igrao se poker za lovu od novaca koje su starci dali,to naravno nije problem. Mogu reći da su pušači trave bili jako mirni učenici koji ne bi radili probleme profesorima,nitko na njih nije imao primjedbe pa zašto bi se zbog toga nešto poduzelo ako je u školi sve ok? Kao da na to neće naletjeti u izlasku.

Zadnje uređivanje Detektor : 21.03.2017. at 14:59.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 23:48   #5
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Pa konkretno, jedna profesorica je rekla razrednici da je ucenik mutan. Razrednica vec ima info da dotican ucenik dila drogu (to je samo sumnja) i zna da pusi.
Roditelji su upoznati sa situacijom, ali za sad od njih nema konkretnih koraka. Koliko znam (a ne znam bas puno) isli su na neke razgovore s psiholozoma, pa u neka savjetovalista... ali ocito od toga nikakve koristi jer u zadnja dva tjedna iz skole dolaze info prvo o sumnji u dilanje, a sad i da je ucenik napusen na satu.

Ima mozda tu neki profesor sa iskustvom u ovakvim situacijama i kako se u praksi reagira? Ovo u teoriji sto pise Nosorog zvuci okej, ali sto se zaista radi...?
Ako roditelji zmire, skola zmiri... ode klinac k vragu.

skola prijavljuje sumnju.
ne igra se skola detektiva i ne treba istrazivati pusi li dijete, dal je npuseno na satu i dal dila.

ako iz skole dolaze sumnje o dilanju, onda skola to mora prijaviti, inace sudjeluje u tome i podrzava dolazak dilera u prostorije skole svaki dan.
koji bi bio cilj skole da roditelju prijavi da njegovo dijete dila travu?
ili to roditelj vec zna, i podrzava (mozda mu je dijete produzena ruka)
ili ne zna, ali ce vrlo vjerojatno svoje dijete zastitit i negirat kad mu polciija pokuca na vrata (tj moze se pripremiti sad kad zna da drugi znaju)

obavijestiti roditelja, bez drugih institucija, je dobra prilika da se sve zataska. postupak kao takav, sulud.

na cijem je satu napusen? kak to znaju? kaj radi na tim satovima?

ucenik koji sjedi napusen na nastavi moze biti zabavan /pa tesko da ce ga netko prijavit izbacit sa satai/
moze biti miran i sutljiv /takav je dobrodosao, jos manja sansa da ga se izbaci/
ak radi nered na satu, to mozebit vec neka prijava strucnoj sluzbi skole (neovisno dal je napusen ili nije), pa krece neki postupak, al mu se istovremeno moze zvat i hitna i policija, pa imas testiranje (plus pozitivan test),policiju i roditelje, 3u1
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 08:27   #6
Moja frendica radi u srednjoj. Svaki tjedan je tamo policija, nema više izlazaka na wc pod satom (jer su dilali), šeću se murjaci u civilu. Svako malo razgovori s roditeljima, CZS, a par puta je dolazila i hitna.
Koma
Jedino ne znam detalje tko koga prvi obavještava
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 08:53   #7
Ja sam jednom prijavila razrednici sumnju da je ucenik napusen pod satom...ali ona nista nije konkretno nije napravila. Inace je skoro cijeli razred bio vrlo problematican.

Taj decko je u medjuvremenu zavrsio skolu, i danas ga vidim da se krece u sumnjivom drustvu
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 08:59   #8
zar je kod nas kaznjivo biti pod utjecajem?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 09:23   #9
Pa kak ne bi bilo kaznjivo? Rijec je o ilegalnoj supstanci. Ili mozes okolo hodati napusen?



Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 09:41   #10
pa mozes koliko ja znam
ono sto ne smijes je voziti, i ne smijes biti na radnom mjestu pod utjecajem (pretpostavljam da je i za skole isto)
ali, ne moze se bas lako utvrditi ima li netko droge u organizmu ili je bas pod utjecajem
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 09:42   #11
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ali, ne moze se bas lako utvrditi ima li netko droge u organizmu ili je bas pod utjecajem
kak ne? a testovi?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 09:55   #12
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa mozes koliko ja znam
ono sto ne smijes je voziti, i ne smijes biti na radnom mjestu pod utjecajem (pretpostavljam da je i za skole isto)
ali, ne moze se bas lako utvrditi ima li netko droge u organizmu ili je bas pod utjecajem
Pa upravo to - u skoli i na poslu nemres. Jebi ga, u gradu se nitko nece zagledati u tebe. Al ak se klinac cudno ponasa u skoli, ili si napljugan u firmi..

Nosorog, nisam ni mislila da bi profe trebali biti detektivi i njuskati okolo, ali da se napravi nesto da dode do situacije koja je npr. u skoli o kojoj pise snow, to bi bio pomak. E sad, jel bi roditelji trebali sloziti frku i zatalasati ili skola... ili zajedno.
Ovi roditelji su svjesni problema. Ali se boje napraviti drastican korak. Jer kako razgovori s djetetom do sad nisu rezultirali nicim, vrijeme je ili za odlazak u centar za soc skrb ili na policiju... ili u suradnji sa skolom napraviti nesto vece na razini skole. Ali eto, nikako napraviti taj korak, a kako su pozivi iz skole postali cesti, zanimalo me sto se u skoli moze napraviti po tom pitanju dok oni vazu kaj napraviti.



Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 09:59   #13
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
kak ne? a testovi?
testovi nisu pouzdani jer utvrdjuju samo prisutnost droge, bar ovi koji se koriste masovno.
ako si se u utorak navecer napusio, u srijedu ces jos imati droge u organizmu.
ali neces biti pod utjecajem.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 10:04   #14
Ali i dalje stoji da si konzumirao zakonom zabranjenu supstancu.

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 10:08   #15
ali, to nije kaznjivo, to sam htjela reci
znaci, mozes se razvaliti do daske, ako ne vozis i nisi na radnom mjestu nema kazne, kuzis
nema kazne za samu razvaljenost ni kad vozis, nego samo za voznju u tom stanju
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 12:03   #16
Mozes svasta raditi dok te ne uhvate

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:54.