Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2019., 16:35   #1
Bivši odbija plaćati alimentaciju

pozdrav,molim zene koje su slično prosle da malo objasne.Naime otac 2 cure treba placati 2,300kn trenutacno radi i ima placu 4000 plus na ruke.nezeli placati,bila kod socijalnog,pokusala na fini prisilnu naplatu,s fine vratili jer je faliven podatak u sudskom rjesenju koje cekam vec tri mjeseca sa ispravkom,u medjuvremenu podnijela i kaznenu prijavu,i sada cekam,,nitko nista,,jos..
zanima me dali ce se on moci ikako izvuci ili ce ga pravda jednom dostici,,naime sezonac je i dok ja opet posaljem na finu ispravljeno rjesenje on nece raditi....:face
palm:
bila bih zahvala za neku info...hvala
mali princ00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2019., 16:56   #2
Pa budimo realni, ako ima 4k kuna plaću točno kakva je pravda da on daje 2300 kuna? Tko točno, gdje i kako u RH može živjeti od 1700 kuna neto? Ovo na ruke nema smisla računati jer je to tako i tako ilegalno. Nije da ga opravdavam u smislu da je to ok, ne znam kakav je tip ali nemreš se čuditi da netko ne želi ostati na 1700 kuna neto.
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2019., 17:23   #3
Na drugoj temi piše da dobiva 4000 kn na račun + 5000 kn na ruke. Znači, 9k kuna mjesečno.
Ako je sud odredio 2300 kn alimentacije, sigurno nisu tu cifru izvukli iz dupeta nego su našli valjan razlog zašto mora plaćati taj iznos.
Poubelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2019., 17:31   #4
Koliku placu ima je nebitna stvar. Sudskim rjesenjem ima odredjenu visinu alimentacije, a vidim njemu je dosudjena minimalna zakonska. On jedino moze opet sudskim putem traziti umanjenje alimentacije ako za to ima osnove, a buduci je radno sposoban osnove nema.
To su dva odvojena postupka i na ovom kaznenom sud uopce nece o tome raspravljati. Ovdje se ne radi samo o novcima nego o kaznenom djelu zanemarivanja djeteta.

Izvuci se moze jedino ako dokaze da je radno nesposoban ili da pobjegne u inozemstvo, ali tada mozes teretiti njegove roditelje.

Kad dostavis Fini ispravan dokument oni ce mu, ako nema sredstava na racunu ovrsiti pokretnine i nekretnine, ako ni tu nema nicega vratit ce ti dopis da nemaju kaj ovrsit, ali ovrha ce i dalje stajati na svim njegovim racunima i cim nekaj sjedne automatski se ovrsuje (ako pricamo o ovrsnom prijedlogu za zaostale alimentacije). Sa stavljanjem trajnog naloga na racun nemam iskustva.

Kaj se tice kaznene prijave, ako si sve odradila kak treba sud ce sazvati rociste vec za cca 2 mjeseca i nakon od prilike isto toliko na drugom rocistu donijeti presudu na kojoj ce optuzeni dobiti uvjetnu i rok u kojem mora isplatiti dug ako ne zeli u prdekanu.
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2019., 17:38   #5
Ovo mi više djeluje kao harač i nebi me čudilo da čovjek pobjegne iz države. Ne poznajem dotičnu osobu, znam da treba imati obavezu ali ako tip ne zarađuje u tom rangu kako bivša traži onda tu nema sreće. Zatvoriš ga u zatvoru onda ti tek tada ne može ništa platiti.

Morate tražiti muškarca koji više zarađuje. Zakon ne vrijedi ako se udate za pijanca, jer takvih boli ona stvar za alimntaciju. Takve ljude nitko ne želi u zatvoru, nego ih puste da piju.
Pythonhim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2019., 17:45   #6
Quote:
Pythonhim kaže: Pogledaj post
Ovo mi više djeluje kao harač i nebi me čudilo da čovjek pobjegne iz države. Ne poznajem dotičnu osobu, znam da treba imati obavezu ali ako tip ne zarađuje u tom rangu kako bivša traži onda tu nema sreće.

Morate tražiti muškarca koji više zarađuje a ne osobe koje za to nisu sposobni.
E... pricamo o tisucu kuna mjesecno po djetetu.

To je minimalna zakonska alimenatacija za skolsku dob, nista ona nije trazila ekstra, to je alimenatcija koja bi bila dosudjena i osobi koja ne radi, a radno je sposobna.

Po tvojoj logici bi ljudi mogli stancat djecu i ostavit ih na ulici da umru od gladi, jer eto, oni ne rade.
Ili bi samo jedan roditelj trebao brinuti za dijete?
Jel netko pita skrbnika bilo m ili z koliko on zaradjuje i kako uspije sam uzdrzavati dijete.
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2019., 17:47   #7
Quote:
Poubelle kaže: Pogledaj post
Na drugoj temi piše da dobiva 4000 kn na račun + 5000 kn na ruke. Znači, 9k kuna mjesečno.
Ako je sud odredio 2300 kn alimentacije, sigurno nisu tu cifru izvukli iz dupeta nego su našli valjan razlog zašto mora plaćati taj iznos.
Gdje su plaćeni doprinosi? To je onda još jedno kazneno djelo.
Pythonhim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2019., 17:51   #8
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
E... pricamo o tisucu kuna mjesecno po djetetu.

To je minimalna zakonska alimenatacija za skolsku dob, nista ona nije trazila ekstra, to je alimenatcija koja bi bila dosudjena i osobi koja ne radi, a radno je sposobna.

Po tvojoj logici bi ljudi mogli stancat djecu i ostavit ih na ulici da umru od gladi, jer eto, oni ne rade.
Ili bi samo jedan roditelj trebao brinuti za dijete?
Jel netko pita skrbnika bilo m ili z koliko on zaradjuje i kako uspije sam uzdrzavati dijete.
Ne opravdavam ga, ali kako ćeš čovjeka natjerati da plaća 57.5% od neto plaće. Ne znamo čime se taj tip bavi, da li je poduzetnik ili običan klošar.

Ima tip opciju, sam si naveo koja je. Odslužiti kaznu i praviti se blesav i biti u pijanom stanju, zadnja pobjeći iz države.

Puno će njih plaćati alimnetaciju a ima njih koji ne žele iz nekog razloga. Hrvatska je nesigurna po pitanju egzistencije, tako da se slažem imati djecu za prosječnog muškarca nije opcija, jer su to sve zakonske obaveze.
Pythonhim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2019., 17:57   #9
Quote:
Pythonhim kaže: Pogledaj post
Ne opravdavam ga, ali kako ćeš čovjeka natjerati da plaća 57.5% od neto plaće. Ne znamo čime se taj tip bavi, da li je poduzetnik ili običan klošar.
Kazem, nebitno je koliku placu ima, duzan je placati minimalnu zakonsku alimentaciju ili na sudu dokazati da nije radno sposoban ili traziti umanjenje ako postoje osnove.

Osnove nisu ja sam klosar, ljencina, ne radi mi se tezak fizicki posao i sl.
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2019., 17:59   #10
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Kazem, nebitno je koliku placu ima, duzan je placati minimalnu zakonsku alimentaciju ili na sudu dokazati da nije radno sposoban ili traziti umanjenje ako postoje osnove.

Osnove nisu ja sam klosar, ljencina, ne radi mi se tezak fizicki posao i sl.
Na njemu je da odluči što želi. Posljedice će sam snositi.

Ako se radi o klošaru, od njega se teško mogu novci izvuči. To su ljudi koje boli ona stvar za sustav.
Pythonhim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2019., 18:02   #11
Quote:
Pythonhim kaže: Pogledaj post
Na njemu je da odluči što želi.
Ali to vuče neke posljedice za sobom. Djeca su njegova zakonska obaveza. I djeca koštaju puno više od 1000 kn mjesečno. Što da svi roditelji kažu da će djeca ovisiti o tome što oni žele i što je njima lakše? To tako ne funkcionira.
__________________
Beauty ain't always a little, cute colored flower. Beauty is anything where people be like, 'Damn.'
Lakshimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2019., 18:04   #12
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Tko točno, gdje i kako u RH može živjeti od 1700 kuna neto?
A koje dvoje djece može živjeti od 2300 kn neto?
Quote:
Ovo na ruke nema smisla računati jer je to tako i tako ilegalno.
Čovjek okreće 5 kila kuna na ruke - lako moguće, upravo zato da bi sjebao i državu za davanja i bivšu za iznos alimentacije, ali to ne treba računati jer je ilegalno???

Baniraj se na tjedan dana jebote
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2019., 18:09   #13
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Pa budimo realni, ako ima 4k kuna plaću točno kakva je pravda da on daje 2300 kuna? Tko točno, gdje i kako u RH može živjeti od 1700 kuna neto? Ovo na ruke nema smisla računati jer je to tako i tako ilegalno. Nije da ga opravdavam u smislu da je to ok, ne znam kakav je tip ali nemreš se čuditi da netko ne želi ostati na 1700 kuna neto.
znaci on je po struci kuhar i radi kao kuhar,ne pomocni kuhar placa mu je 9,10000kn a s poslodavcem se dogovorio da mu samo 4000 placa na racun.dao je otkaz na stalnom radnom odnosu presao je u sezonski posao,radi cc 6,7mje na godinu.zdrav je ima zanimanje i znanje za dobru placu,mislim da 2300 za djecu nije puno jos jer nedaje nista vise uz to i netreba samo da placa to sto treba,
mali princ00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2019., 18:11   #14
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Koliku placu ima je nebitna stvar. Sudskim rjesenjem ima odredjenu visinu alimentacije, a vidim njemu je dosudjena minimalna zakonska. On jedino moze opet sudskim putem traziti umanjenje alimentacije ako za to ima osnove, a buduci je radno sposoban osnove nema.
To su dva odvojena postupka i na ovom kaznenom sud uopce nece o tome raspravljati. Ovdje se ne radi samo o novcima nego o kaznenom djelu zanemarivanja djeteta.

Izvuci se moze jedino ako dokaze da je radno nesposoban ili da pobjegne u inozemstvo, ali tada mozes teretiti njegove roditelje.

Kad dostavis Fini ispravan dokument oni ce mu, ako nema sredstava na racunu ovrsiti pokretnine i nekretnine, ako ni tu nema nicega vratit ce ti dopis da nemaju kaj ovrsit, ali ovrha ce i dalje stajati na svim njegovim racunima i cim nekaj sjedne automatski se ovrsuje (ako pricamo o ovrsnom prijedlogu za zaostale alimentacije). Sa stavljanjem trajnog naloga na racun nemam iskustva.

Kaj se tice kaznene prijave, ako si sve odradila kak treba sud ce sazvati rociste vec za cca 2 mjeseca i nakon od prilike isto toliko na drugom rocistu donijeti presudu na kojoj ce optuzeni dobiti uvjetnu i rok u kojem mora isplatiti dug ako ne zeli u prdekanu.
odvjetnik je poslao prijavu ima skoro 3mje,,,valjda zna kako treba mislim isli smo da ga prestrasimo jer stvrno vise neznan na koji nacin da krene sa uplatama,na socijalnom je samo rekao da nece placati da ga zatore
mali princ00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2019., 18:12   #15
Quote:
Pythonhim kaže: Pogledaj post
Ako se radi o klošaru, od njega se teško mogu novci izvuči. To su ljudi koje boli ona stvar za sustav.
Pa ok, bitno da ona poduzme sve korake, ako stvarno nije moguce drzava ce tada majci isplacivati pola iznosa alimentacije. Pa i to ce joj puno pomoci.
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2019., 18:16   #16
zadnja stvar koju san zeljela je da ode u zatvor,nakon iljadu puta moljenje i pokusaja dogovora cak sam bil spremnaoprostit neki dug iako steti djeci,samo d anastavi placati,on nezeli ne kaze da nema ili nemoze nezeli jer je to eto njemu puno,ja se samo nadam da ce ga jednom stici pravda da nece otici u zastaru ili sta ja znam sta sve moze biti...
mali princ00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2019., 18:17   #17
Quote:
mali princ00 kaže: Pogledaj post
znaci on je po struci kuhar i radi kao kuhar,ne pomocni kuhar placa mu je 9,10000kn a s poslodavcem se dogovorio da mu samo 4000 placa na racun.dao je otkaz na stalnom radnom odnosu presao je u sezonski posao,radi cc 6,7mje na godinu.zdrav je ima zanimanje i znanje za dobru placu,mislim da 2300 za djecu nije puno jos jer nedaje nista vise uz to i netreba samo da placa to sto treba,
To je znači oko 5000kn mjesečno...2300 je više nego ok.
E sad...čudno mi je to da imaš pravomoćnu presudu i da ga nisi mogla ovršiti putem Fine, nešto ne znamo.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2019., 18:28   #18
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
To je znači oko 5000kn mjesečno...2300 je više nego ok.
E sad...čudno mi je to da imaš pravomoćnu presudu i da ga nisi mogla ovršiti putem Fine, nešto ne znamo.
fina mi je vratila papire jer je u sudskom rjesenju faliven datum rodjenja jednog
djeteta,sad cekam vec 2mje da sud ispravi tu pogresku da opet mogu posalati u finu a on dotada nece vec raditi....prestrasno kako to sve ide sporo kod nas,,ispravak jedne brojke cekam toliko
mali princ00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2019., 18:39   #19
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Pa ok, bitno da ona poduzme sve korake, ako stvarno nije moguce drzava ce tada majci isplacivati pola iznosa alimentacije. Pa i to ce joj puno pomoci.
Nisam rekao da ne pokušava, ljudi su zadrti, gubiš živce. Djeci koliko god da otac ne plaća nije ugodno čuti da im je biološki otac u zatvoru, sve to nosi sa sobom posljedice. Danas stvarno treba znati birati partnera, dobro upoznati iako 100% to nije moguće, jer su ljudi prevrtljivi.

Još nismo desegli takav stupanj da su djeca ostavljena na cesti.
Pythonhim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2019., 18:44   #20
Quote:
mali princ00 kaže: Pogledaj post
zadnja stvar koju san zeljela je da ode u zatvor,nakon iljadu puta moljenje i pokusaja dogovora cak sam bil spremnaoprostit neki dug iako steti djeci,samo d anastavi placati,on nezeli ne kaze da nema ili nemoze nezeli jer je to eto njemu puno,ja se samo nadam da ce ga jednom stici pravda da nece otici u zastaru ili sta ja znam sta sve moze biti...
U zastaru moze otici, mislim do 25 godine djeteta. Do 18 godine života ga možeš tužiti poslije je na vašoj djeci, da odrede žele li to.
Pythonhim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:27.