Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2014., 14:08   #241
bok upisala sam redovno prvu godinu na jednom fakultetu no međutim pala sam 3 predmeta i odlučila da ne želim više ić na taj isti faks i plaćati predmete koji me prvenstveno ne zanimaju, planiram sada pauzirat jednu godinu i sljedeće godine upisati neki drugi faks, zanima me dali ja mogu upisati drugi faks kao redovni student ili kako to već funkcionira ?
nemampojma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 20:46   #242
Quote:
nemampojma7 kaže: Pogledaj post
bok upisala sam redovno prvu godinu na jednom fakultetu no međutim pala sam 3 predmeta i odlučila da ne želim više ić na taj isti faks i plaćati predmete koji me prvenstveno ne zanimaju, planiram sada pauzirat jednu godinu i sljedeće godine upisati neki drugi faks, zanima me dali ja mogu upisati drugi faks kao redovni student ili kako to već funkcionira ?
Da, kao redovni.
Savjetnik FFZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 21:47   #243
mene zanima,a ko mi to netko može bolje pojasnit. 2012/2013 upisala sam prvu godinu na agronomskom u Zg-u i nisam ostavrila 35 ectsa. ove godine 2013./2014. upisala sam ponovo ponavljačku 1. godinu,ali sumnajm da ću skupit 60 ectsa, možda najviše skupim 48 ectsa. E sad me zanima jeli gubim pravo studiranja ako ne skupim 60 ectsa. ili mogu upisat parcijalu, tj. ponovo upisat po 3. put predmete iz prve i predmete iz druge godine?
cubacuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 23:28   #244
Quote:
Nina F kaže: Pogledaj post
Upisala sam prvu godinu na jednom fakultetu i ostvarila 0 ECTS bodova te se ispisala s tog fakulteta.Sad sam prva godina na drugom fakultetu pa me zanima gubim li studentska prava ako ne ostvarim najmanje 35 bodova koliko je potrebno za upis dijela predmeta iz 2. godine?
Zna li netko odgvor na ovo?
Nina F is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 23:52   #245
Quote:
nemampojma7 kaže: Pogledaj post
bok upisala sam redovno prvu godinu na jednom fakultetu no međutim pala sam 3 predmeta i odlučila da ne želim više ić na taj isti faks i plaćati predmete koji me prvenstveno ne zanimaju, planiram sada pauzirat jednu godinu i sljedeće godine upisati neki drugi faks, zanima me dali ja mogu upisati drugi faks kao redovni student ili kako to već funkcionira ?

Da,upisuješ taj drugi kao redovan student s time što ćeš na upisima platiti punu školarinu i onda kasnije ne ćeš morati plaćati,naravno ovisi o uspjehu.Navodno ne možeš biti redovan student na 2 fakulteta pa ćeš se morat ispisati sa starog.mislim da isto ovisi i koji fax jer se kod nekih plaća pola školarine,kod nekih cijela.Btw čula sam od nekih koji su se prebacivali na drugi fax da nisu ništa platili.Ja nekako vjerujem u tu prvu opciju.Kod mene je ista stvar.
Vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 23:55   #246
Quote:
cubacuba kaže: Pogledaj post
mene zanima,a ko mi to netko može bolje pojasnit. 2012/2013 upisala sam prvu godinu na agronomskom u Zg-u i nisam ostavrila 35 ectsa. ove godine 2013./2014. upisala sam ponovo ponavljačku 1. godinu,ali sumnajm da ću skupit 60 ectsa, možda najviše skupim 48 ectsa. E sad me zanima jeli gubim pravo studiranja ako ne skupim 60 ectsa. ili mogu upisat parcijalu, tj. ponovo upisat po 3. put predmete iz prve i predmete iz druge godine?

Mislim da možeš.Svaki fax ima neki kriterij po kojem se plaća cijela školarina,mislim da je 30 ects otprilike i čim imaš toliko bi trebala ponovno upisati te predmete uz plaćanje tih ects-a koje ponovno upisuješ i trebala bi uz to i neke s 2. godine bez plaćanja i onda ne plaćaš školarinu
Vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 00:00   #247
Quote:
Nina F kaže: Pogledaj post
Zna li netko odgvor na ovo?
Ne gubiš,jedino bi te školarina mogla dopasti.Studentska prava gubiš ako se ne upišeš u istu ili višu akademsku godinu,ispisom sa faxa i ako u dvije uzastopne godine ne ostvariš barem 35 ects-a.A nijedno od toga nije tvoj slučaj.
Vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 16:52   #248
UPIS U VIŠU GODINU PONAVLJAČA

POZZ.. trebam brzinski pomoć, a u referadi mi ne znaju objasniti telefonski, a nisam u mogućnosti osobno otići do njih...

Naime moja situacija je ovakva:

Redovan student iz akademske godine 2012/2013...
Akademske godine 2013/2014 sam upisala parcijalu 2.godine jer nisam ostvarila potrebne bodove za upis u višu godinu....
Naime ove godine sam dala sve ispite iz 2.godine koje sam imala, no ostala su mi neki ispita sa 1.godine studija (na veleučilištu je dovoljno bodova za upis u višu godinu, odnosno da sam ostvarila broj ECTS bodova s 1.godine za upisi u 2.godinu)...
Sada me zanima da li ja ostvarujem pravo upisa ostatka predmeta iz 2.godine, odnosno upis na 2.godinu kao redovnog studenta pošto sam ostvarila 44ECTS boda s 1.godine i 29ECTS bodova s 2.godine...???


HVALA VAM NA ODGOVORIMA
niky3012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 11:12   #249
Ekipa, molim vas za pomoć i info.

Brat mije student predidplomskog studija građevinarstva u Splitu (FGAG).
Upisao se 2012./2013.godine pri čemu nije riješio sve ispite s te godine pa je ponovno upisao 1.godinu 2013./2014. + neke ispite s 2. (kao neka parcijala). Sad su mu opet ostala 2 ispita s 1.godine (2 semestar), konkretno Matematika II i Statistika.

Mene zanima sljedeće- što se događa sa statusom studenta i koje su mu opcije nakon toga.
Naime, u Pravilniku piše: '

''kada i nakon ponovljenog upisa predmeta ne položi predmet do kraja tekuće akademske godine''

a u Statutu:
''kada student ne položi ispit u okviru osam ispitnih termina''?

Pa me to malo buni, čisto informativno jer smo se mi pripremili na prvu opciju- ako ne položi sad u 9., izgubit će status. No, zanima me što to konkretno znači- može li upisat npr. građevinarstvo u Os ili ZG? Može li se prebaciti na stručni studij u St? Može li upisat građevinarstvo na veleučilištu u Zg?

Molila bih vas ako netko ima konkretne info da podijeli ovdje (upit je poslan referadi, čekamo odgovor ).

Unaprijed hvala svima
__________________
o, daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...to ne zna nitko, samo ti...
mia307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 13:47   #250
pozdrav,jel mozda neko upucen u vezi ZVU-a,smjer radiologija,sto bude kad potrosim 8 rokova? vise ne smijem studirat na tom fakultetu ili postoji neka caka? i jel mogu onda upisat radiologiju u rijeci ili splitu pa da mi oni priznaju sto sam dosad polozio?
elnino3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 15:47   #251
Quote:
elnino3 kaže: Pogledaj post
pozdrav,jel mozda neko upucen u vezi ZVU-a,smjer radiologija,sto bude kad potrosim 8 rokova? vise ne smijem studirat na tom fakultetu ili postoji neka caka? i jel mogu onda upisat radiologiju u rijeci ili splitu pa da mi oni priznaju sto sam dosad polozio?
možeš upisat u rijeci ili splitu, priznaju ti kolegije ako imaju sličan plan i program.
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 21:42   #252
bok, pao sam 8. ispitni rok i izgubio pravo studiranja (skupio sam više od 35 ects bodova u te dvije godine, ako to išta pomaže ), pa me zanima znači li to da više nemogu studirati kao redovni student i znači li to da ako bi se htio prebaciti na neki drugi fakultet, nebi mi se mogli priznali položene kolegije?
studirao sam na foi-u
unaprijed vam hvala
Matijatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 08:40   #253
Naravno da bi mogao samo ne na foi-u. Priznali bi se kolegiji
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 12:34   #254
Molim pomoć,

Na efzg-u (redovni studij) u zadnje dvije godine nisam ostvarila 35ectsa pa bih sada trebala izgubiti pravo studiranja, je li tako?

Postoji li mogućnost da uz neku molbu ili štogod se prebacim na izvanredne i nastavim studij? Koje su mi mogućnosti ako ih uopće ima?

Hvala unaprijed!
ConnieBottom is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 21:37   #255
Imam jedno pitanje. Naime, ja ove godine vjerovatno upisujem treći put isti predmet s druge godine, ove odrađujem drugu polovicu treće plus još taj iz druge. Zanima me gubim li ja kakav studentska prava tipa, subvencija na iksici, rad preko Student servisa ili nešto slično?
__________________
Na ovim prostorima barabe su iste, prljave duse vole etnicki da ciste. Istovremeno pjevaju i zlo misle, a kad vec zlo misle - nek o mome vise.
dr.cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 22:23   #256
Hm, tehnički po Bolonji ne bismo ni trebali imati pravo treći put upisati neki kolegij, ali sve ovisi o tome koji si faks i koliko isti studentima gleda kroz prste (tipa na FFZG-u znam ljude koji su četiri godine slušali isti predmet ). Pretpostavljam da ćeš morati pisati molbu kojom tražiš da ti odobre treći upis. Najtočniju informaciju dobit ćeš u svojoj referadi.
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 22:36   #257
Quote:
Frigg kaže: Pogledaj post
Hm, tehnički po Bolonji ne bismo ni trebali imati pravo treći put upisati neki kolegij, ali sve ovisi o tome koji si faks i koliko isti studentima gleda kroz prste (tipa na FFZG-u znam ljude koji su četiri godine slušali isti predmet ). Pretpostavljam da ćeš morati pisati molbu kojom tražiš da ti odobre treći upis. Najtočniju informaciju dobit ćeš u svojoj referadi.
Na mom fakultetu je omogućen treći upis samo me zanima da li u paketu s njim onda ostaju studentska prava. Hvala u svakom slučaju.
__________________
Na ovim prostorima barabe su iste, prljave duse vole etnicki da ciste. Istovremeno pjevaju i zlo misle, a kad vec zlo misle - nek o mome vise.
dr.cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 23:02   #258
Koja će ti ovo biti ukupno godina studiranja? Na preddiplomskome studiju subvencije na X-ici možeš imat 4 godine. Ako ti je ovo 5. godina na preddiplomske (a ako dobro brojim trebala bi biti) nećeš onda imati subvenciju na X-ici. Sva ostala prava ti i dalje vrijede (rad preko Student servisa, itd.)
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 23:30   #259
Quote:
be.redy kaže: Pogledaj post
Koja će ti ovo biti ukupno godina studiranja? Na preddiplomskome studiju subvencije na X-ici možeš imat 4 godine. Ako ti je ovo 5. godina na preddiplomske (a ako dobro brojim trebala bi biti) nećeš onda imati subvenciju na X-ici. Sva ostala prava ti i dalje vrijede (rad preko Student servisa, itd.)
Četvrta mi je godina, pola treće sam odradio ovu godinu a pola sljedeću, jedino što vučem još taj iz druge godine.
__________________
Na ovim prostorima barabe su iste, prljave duse vole etnicki da ciste. Istovremeno pjevaju i zlo misle, a kad vec zlo misle - nek o mome vise.
dr.cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 01:48   #260
Onda imaš sve ako će ti to biti 4. godina ukupnog studiranja.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:32.