Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2014., 16:29   #6781
Mozes francuski, ruski i madarski ja mislim al to ides onda fakultativno pa se ne stavlja kao treci jezik. Al pitaj za svaki slucaj
Tamara Ćorić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 20:38   #6782
Ovo je glupo pitanje al' moze li se u petoj imat sta slobodnog vremena ako mislim proci sa dosta dobrom ocjenom (4.7-4.8 po mogucnosti?
studylol is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 22:27   #6783
Quote:
studylol kaže: Pogledaj post
Ovo je glupo pitanje al' moze li se u petoj imat sta slobodnog vremena ako mislim proci sa dosta dobrom ocjenom (4.7-4.8 po mogucnosti?
O blagi Bože.
Naravno da ne. U ovih godinu dana razvila sam sposobnost fotosinteze jer mi je heterotrofan način prehrane oduzimao previše vremena, a spavam isključivo pod školskim odmorima i u javnom prijevozu.

Okej, a sad ozbiljno:
U životu nisam upoznala osobu koja je toliko lijena kao ja. Uz to sam jako odsutna duhom i znam imati problema s koncentracijom. Izvan škole učim dva jezika i pohađam dramsku grupu. Svaki vikend idem u kazalište. Osim što učim, doma i čitam, gubim vrijeme na kompjuteru, pišem i gledam serije i filmove. Poprilično sam sigurna da nemam nekakve iznadprosječne sposobnosti. Prošla sam s 4.9.
Pouka basne: vremena ima, ako ga znaš iskoristiti. Pitaj za pomoć ako ti nešto nije jasno, probaj učiti na vrijeme, sudjeluj na satu, radi projekte (ehhh, da sam sve to radila od početka do kraja, koliko bi mi lakše bilo!). Znam ljude s puno natrpanijim rasporedom od mojega koji prolaze s pet. Samo smireno, i pamet u glavu.
__________________
"Aut futue, aut pugnemus," ait.
mentulastabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 12:41   #6784
Evo upisala sam petu pa me zanima kako izgleda prvi dan škole (npr. kad i gdje trebamo doći...),
i jel imate neke savjete za prvaše (u vezi profesora, učenja i tako...)?
Unaprijed hvala
idek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 09:41   #6785
Ja sam također upisala petu ove godine i imam par pitanja..
Dakle upisala sam informaticki smjer (c) i zanima me općenito o tom smjeru,kakav je,je li istina da tamo ima vise decki nego cura,u kojim je razredima najcesce c smjer,kaj skola pocinje petnaest minuta ranije? I jos jedno poprilicno glupo pitanje..Ima li škola ormarice za knjige hahaha neki su rekli da ima pa me zanima hahahahaha
mik1302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 18:36   #6786
Isto sam upisao petu ove godine i također sam upisao c program.
Da škola počinje u 7:45 i traje do 13:35 i popodne 13:45 do 19:35
Ja kada sam bio tamo i predavao upisnicu nisam ih vidio.
Ak sam u krivu slobodno neka me netko ispravi.

Uglv. i mene zanima kakav je smjer
petee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 23:47   #6787
Isto ko i vi sad sam upisala c smjer. Dođeš pred gimnazium al nezz u kolko. Da škola počinje ranije. Obično je c smjer f i g razz ja mislim. To je drugi turnus koji je navodno teži. I da ima više dečkiju nego cura. Ormarići su u podrumu škole. Dođeš pred gimnazium al nezz u kolko.
Tamara Ćorić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 11:40   #6788
Napisat će još prije početka škole na stranici kada i gdje trebamo doc.
I kako idu ti turnusi(jer npr. 1 i 3 razred ujutro,a 2 i 4 popodne)?
Dobro da ima ormariće.
A jer netko zna dal ce objavit popis ucenika i razreda na stranici il cemo doc pa ce nas provzivat?
petee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 21:14   #6789
Nemojte se brinuti zato sto Cete kasnije saznatI popise razreda,tocnije prvi dan skole.Taj dan cete morati doci oko 9 ,ako se ne varam,u gimnazium.Prvo ce vam se predstaviti svi profesori koji ce predavati prvim razredima,nakon toga,uz uvodnu rijec ravnatelja i par pjesama zbora,procitat ce vasa imena i razrede.U narednih tjedan-dva cete imat vremena da se prebacite.Smjene su podijeljene prema razredima(slovima).Prva smjena su razredi a,b,c(d),a druga (d),e,f,g.
D je svake godine u drugoj smjeni,a ove bi trebao biti u prvoj,koja pocinje ujutro ove godine.
Nadam se da sam pomogla
Good time is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 13:02   #6790
Hvala puno.
A koji razred najčešće bude c program?
petee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 00:46   #6791
Ma nema problema,pitaj sta te god zanima
C je inf?
Mislim da nema bas pravila.Kod nas je npr.f opci a kod starijih je mat.,tako da ti sve ovisi o interesu za pojedini program.Isto tako mislim da su 2 inf.razreda i to po jedan u svakoj smjeni ako se ne varam tako da ces se moc prebacit ako ti smjena ne odgovara.
Good time is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 00:01   #6792
Hvala na odgovorima.
Samo još jedno pitanje..kak funkcioniraju inicijalni,mislim šta se pišu čim dođemo?Iz kojih predmeta i tak?
I koji su vam najbolji profesori?
mik1302 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 23:41   #6793
E sad.Ovako,opet ovisi sve o smjeni.Ako upadnes u moju,znaci d,e,f,g smjenu neces pisat puno inicijalnih,bar mi nismo.Ako dobijes najbolju zenu na skoli iz hrvatskog,kraljicu svemira onda ces pisat gramatiku inicijalni vec prvi tjedan a knjizevnost u obliku eseja.Mislim da je kod prof farkas princip isti,prvi/drugi tj sve.Matematika ti je opet kod svakog drugacija jer ima jako puno profesora.Mi smo recimo inicijalni pisali nakon 3 tjedna skole,dok su neki odmah 2.tjedan.Fiziku nismo pisali.U primcipu smo pisali samo hrvatski,ali nikad ne znas.Imas razreda koji pisu po 5-6 inicijalnih u prvih par tjedana.
Najbolji profesori,uff.Definitivno prof. Muhoberac,Radman,Miklic,Vorelica i Santekica(vise je nema).
Good time is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 22:56   #6794
Quote:
Good time kaže: Pogledaj post
E sad.Ovako,opet ovisi sve o smjeni.Ako upadnes u moju,znaci d,e,f,g smjenu neces pisat puno inicijalnih,bar mi nismo.Ako dobijes najbolju zenu na skoli iz hrvatskog,kraljicu svemira onda ces pisat gramatiku inicijalni vec prvi tjedan a knjizevnost u obliku eseja.Mislim da je kod prof farkas princip isti,prvi/drugi tj sve.Matematika ti je opet kod svakog drugacija jer ima jako puno profesora.Mi smo recimo inicijalni pisali nakon 3 tjedna skole,dok su neki odmah 2.tjedan.Fiziku nismo pisali.U primcipu smo pisali samo hrvatski,ali nikad ne znas.Imas razreda koji pisu po 5-6 inicijalnih u prvih par tjedana.
Najbolji profesori,uff.Definitivno prof. Muhoberac,Radman,Miklic,Vorelica i Santekica(vise je nema).
Ti si ili F ili G razred.

Da se nadovežem, prof. Farkaš daje inicijalni samo iz jezika, i ne ocjenjuje se, a prvi esej biraš hoćeš li predati ili ne. Mi smo samo kod nje pisali inicijalni.
I kako kolegici iznad ona ne predaje, dodala bih da je prof. Jelić, iako zahtjevna, super predavač sa šarmantno ciničnim smislom za humor.
__________________
"Aut futue, aut pugnemus," ait.

Zadnje uređivanje mentulastabilis : 28.08.2014. at 23:02.
mentulastabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 14:06   #6795
G
A ti?
Slazem se po pitanju prof.Jelic,ne znam je li na moju srcu ili nesrecu,ali imala sam je prilike upoznati samo izvan ucionice
Good time is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 16:07   #6796
Quote:
Good time kaže: Pogledaj post
G
A ti?
Slazem se po pitanju prof.Jelic,ne znam je li na moju srcu ili nesrecu,ali imala sam je prilike upoznati samo izvan ucionice
Ja sam E.
Mislim da ti je Jelić draža kad ne sjedi ispred tebe s crvenom kemijskom u ruci dvaput tjedno, što potvrđuje činjenica da svima najednom postane najdraža profa u trećem razredu.

A opet, ja sam u sličnoj situaciji s prof. Muhoberac i nekak mi se čini da bi mi bila draža da mi predaje. Jer u profesionalnom smislu ona stoji za sve čemu se divim i ubila bih da mog prisustvovati njenim predavanjima, a kao osoba me se baš nije dojmila.
__________________
"Aut futue, aut pugnemus," ait.
mentulastabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 18:11   #6797
Zanimljivo��

Ah prof.Muhoberac .
Definitivno najkvalitetnija,najbolja i meni osobno jedna od najdrazih profesorica u ovoj nasoj petoj.Ne znam sta bi ti rekla,mislim znam,ali ne bih bas ovdje �� hah.Ona je zena zmaj i sve ovisi jesi joj sjeo ili nisi,radis ili ne.To je to.
Good time is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 21:45   #6798
Quote:
Good time kaže: Pogledaj post
E sad.Ovako,opet ovisi sve o smjeni.Ako upadnes u moju,znaci d,e,f,g smjenu neces pisat puno inicijalnih,bar mi nismo.Ako dobijes najbolju zenu na skoli iz hrvatskog,kraljicu svemira onda ces pisat gramatiku inicijalni vec prvi tjedan a knjizevnost u obliku eseja.Mislim da je kod prof farkas princip isti,prvi/drugi tj sve.Matematika ti je opet kod svakog drugacija jer ima jako puno profesora.Mi smo recimo inicijalni pisali nakon 3 tjedna skole,dok su neki odmah 2.tjedan.Fiziku nismo pisali.U primcipu smo pisali samo hrvatski,ali nikad ne znas.Imas razreda koji pisu po 5-6 inicijalnih u prvih par tjedana.
Najbolji profesori,uff.Definitivno prof. Muhoberac,Radman,Miklic,Vorelica i Santekica(vise je nema).
Radman je jedino dobar ako ne zelis nista raditi na satu. Ako te interesira infomatika mozes se j****.

Culav, Brodanac i Gilic su meni bili dobri.

Quote:
CherryLie kaže: Pogledaj post
Bolje je ono što ti misliš da je bolje. Na etici učiš o etici i moralu, životnim vrijednostima itd. Na vjeronauku učiš o kršćanstvu i ostalim religijama te odnosima među njima.
'ucis' iliti slusas lekicine rantove.
courier is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 14:12   #6799
Quote:
courier kaže: Pogledaj post
'ucis' iliti slusas lekicine rantove.
Lekić nije jedina profa iz etike na školi. Ja imam prof. Pervan Primorac i uživam na satovima. A koliko sam shvatila, prof. Lekić je show od žene.
__________________
"Aut futue, aut pugnemus," ait.
mentulastabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 21:32   #6800
Prof. Lekić predaje prvim i trećim razredima, a prof. Pervan-Primorac predaje 2. i 4. (osim ako se nije nešto mijenjalo, tako je bilo kad sam ja bio u Petoj, što je bilo prije dvije godine).

Prof. Lekić je na izgled stroža, ali na etici ćete svi ionako imati 5. Bez obzira na to ja vam toplo preporučam da tu i tamo otvorite udžbenik iz etike i dobro porazmislite o nekim stvarima i pitanjima koja se tamo nalaze. Ne za školu, nego za život. Inače, na etici će svatko od vas imati neku nastavnu jedinicu koju ćete trebati obraditi u obliku seminara. To ćete raditi u paru s nekim iz razreda (možete i s nekim iz razreda s kojim ćete biti upareni, jer će vam raspored biti takav da će dva razreda istovremeno imati etiku i vjeronauk, pa će "etičari" iz oba razreda etiku slušati zajedno, kao i "vjeronaučari"). Koliko sam imao prilike čuti od svojih bivših kolega iz razreda, slično je i na vjeronauku (više manje obrađujete slične teme, samo se na vjeronauku to obrađuje iz katoličke perspektive).

Na trećoj godini ćete se upoznati s pravom prof. Lekić kada budete slušali sociologiju (i u četvrtom na Politici i gospodarstvu), bit će vam zabavno
DeltaPi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.