Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2014., 01:37   #8961
Može li mi netko objasniti ovo : Studenti koji ostvaruju bodove od tocke 4.1 zakljucno s tockom 4.11. mogu steCi najvise 60% bodova u odnosu na bodove koje stjecu po 2. i 3. tocki.


Pod točku 4 spadaju svi dodatni bodovi, a 2 i 3 su ocjene, izravni i etc...
Mjauuu is offline  
Old 28.07.2014., 10:54   #8962
npr. skupiš 1000 bodova što se tiče ocjena i tome sličnog.
dakle, onda možeš dobiti maksimalno 600 bodova na temelju tih dodatnih bodova (braća, sestre, primanja i tako dalje...)
s time da bodovi za branitelje ne ulaze u to.
anđeo tame is offline  
Old 28.07.2014., 14:00   #8963
dakle koliko sam te sada skuzila ove godine moze se imati vise dodatnih u postotku nego ocjene?
Bodovi za branitelje kuda spadaju ? :O
Mjauuu is offline  
Old 28.07.2014., 14:05   #8964
ne znam kako je bilo prošle godine, što je bilo s bodovima za branitelja, jer brojka od 60% je ostala ista.
bodovi za branitelje su posebno, ne spadaju ni pod jednu navedenu točku (oni su točka 5.1).
onda kad sve izračunaš (ocjene i dodatne bodove pazeći na 60%), samo dodaš bodove za branitelje.
dakle, iz onog gore primjera, 1000 za ocjene plus 600 dodatnih, pa na to sve skupa (1600) dodaš još 200 za branitelje, pa dobiješ 1800
anđeo tame is offline  
Old 28.07.2014., 14:21   #8965
Da, ali pod uvjetom da li on/ ona uopće ostvaruje sve bodove koji čine onih 60 posto.
Marven is offline  
Old 28.07.2014., 18:51   #8966
Quote:
Marven kaže: Pogledaj post
Da, ali pod uvjetom da li on/ ona uopće ostvaruje sve bodove koji čine onih 60 posto.
da, naravno, nisam to napomenula.
na to trebaju paziti samo oni kojima dodatni bodovi prelaze tih 60%.
anđeo tame is offline  
Old 31.07.2014., 18:56   #8967
Bok,zanima me koliko je bodova prošle godine bilo potrebno da se dobije dom u Rijeci?
anjuska is offline  
Old 31.07.2014., 23:15   #8968
Pozdrav, može li mi netko reći da li je ovo jedini natječaj koji se raspisuje za studentske domove u ovaj ak. godini? Situacija je takva da se nisam prijavila jer sam mislila da ga neću dobiti, no u međuvremenu mi je tata ostao bez posla, a mama ne prima plaću pa smo bez ikakvih primanja...postoji li neka naknadna prijava ili drugi natječaj? Unaprijed hvala.
*b_r_i_n_e_t_a* is offline  
Old 31.07.2014., 23:31   #8969
Pozdrav!

Mislim da ce mi falit oko 70 bodova za dom... Zanima me gledaju li oni samo bodove ili gledaju, ako je netkom roditelj preminuo?

Uzimaju li studenti vecinom 2. ili 3. razred, i zanima me pojam "ilegalca" u domu..

Hvala
Dolz is offline  
Old 01.08.2014., 00:00   #8970
Quote:
*b_r_i_n_e_t_a* kaže: Pogledaj post
Pozdrav, može li mi netko reći da li je ovo jedini natječaj koji se raspisuje za studentske domove u ovaj ak. godini? Situacija je takva da se nisam prijavila jer sam mislila da ga neću dobiti, no u međuvremenu mi je tata ostao bez posla, a mama ne prima plaću pa smo bez ikakvih primanja...postoji li neka naknadna prijava ili drugi natječaj? Unaprijed hvala.
ne, samo je jedan natječaj po akademskoj godini


Quote:
Dolz kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Mislim da ce mi falit oko 70 bodova za dom... Zanima me gledaju li oni samo bodove ili gledaju, ako je netkom roditelj preminuo?

Uzimaju li studenti vecinom 2. ili 3. razred, i zanima me pojam "ilegalca" u domu..

Hvala
Samo se bodovi gledaju, dobivaš određeni broj za umrlog roditelja i to je to.. Ako ti fali 70 bodova moguće je da ga dobiješ nakon revizije ili kasnije kad se bodovni prag dosta spusti.
Legalni ilegalac je osoba koju oba cimera pristranu primiti u sobu, on plaća pola stanarine (u novim paviljonima na savi 1/3) i ne dobiva krevet, ormar, radni stol itd.. Postoje tu još neke cake npr. da ne smije sama ostati u sobi bez legalnih stanara, ali to nitko ne kontrolira.
Salle is offline  
Old 01.08.2014., 13:37   #8971
Legalni ilegalac je osoba koju oba cimera pristranu primiti u sobu, on plaća pola stanarine (u novim paviljonima na savi 1/3) i ne dobiva krevet, ormar, radni stol itd.. Postoje tu još neke cake npr. da ne smije sama ostati u sobi bez legalnih stanara, ali to nitko ne kontrolira.[/QUOTE]



A kako bi išlo npr. da je netko u sobi na tuđe ime (na ime onoga tko je dobio smještaj), mislim, znam da se ne smije, ali u praksi...?
čokolino is offline  
Old 01.08.2014., 13:48   #8972
To je zabranjeno.
Ako te ulove, izbace te van (i onoga tko ti je dao sobu).
anđeo tame is offline  
Old 01.08.2014., 14:15   #8973
jeli osoba koja se prijavljuje kao legalni ilegalac mora sudjelovati u natječaju, ili može biti neznam, redovni student koji studira izvan mjesta prebivališta, i da to bude dovoljno?
__________________
neću gledati,kako vrijeme otima, ljubičaste oblake u tvojim očima.
D a n a is offline  
Old 01.08.2014., 15:14   #8974
Quote:
čokolino kaže: Pogledaj post
A kako bi išlo npr. da je netko u sobi na tuđe ime (na ime onoga tko je dobio smještaj), mislim, znam da se ne smije, ali u praksi...?

To se zove kupovina/ prodaja doma i zabranjeno je. No, praksa i načini snalaženja studenata su raznoliki.
Marven is offline  
Old 02.08.2014., 02:23   #8975
Kupnja doma koja će te stajati cca 5000kn (ovisno o domu, paviljonu i sl.) + mjesečna stanarina + rizik da te izbace usred godine (uz to onaj od kojeg si kupio gubi pravo prijave u dom narednih godina). Ako ti fali full malo bodova, bolje ti se isplati iznajmiti stan na 1-2-3 mjeseca te pričekati da se bodovna granica spusti. Spušta se sigurno nakon revizije (11.mj. ako se ne varam), a ove godine ti je negdje nakon zimskog semestra prag bio 1 bod tako da je bilo tko mogao dobiti dom (ukoliko su se ranije bili prijavili na natječaj, a čak i neki koji nisu uz dodatno guranje papira). Manje ćeš platiti neki stančić na to kraće vrijeme i manji ti je 'rizik'. Samo savjet, na tebi je da biraš Ali najprije pričekaj rezultate pa vidi, možda bude taman bodova
__________________
Postoji plan da te anđeli ukradu, ili bar na čas da te vrate meni.. <3
bony4 is offline  
Old 03.08.2014., 12:20   #8976
ima li netko mozda informaciju kada ce se ove godine moci najranije useliti? buduci da se proslih godina uvijek moglo par dana prije devetog mjeseca hoce li tako biti i sada?
girl333 is offline  
Old 03.08.2014., 21:42   #8977
Postao sam pitanje na podforumu Lijepa naša, ali tamo očito nema baš puno ljudi pa:
Quote:
Može li mi netko reći koliko košta mjesečni pokaz za javni prijevoz za studente? Jel li besplatan za studente koji su na socijalnoj skrbi? Ili se samo dijelom subvencionira? Nisam iz Zagreba pa me zanima bi li ikako mogao dobiti besplatan prijevoz. Ako možete stavite neku službenu stranicu ili obavijest.
Prije sat vremena sam se čuo s bivšom razrednom kolegicom i rekla mi je da njezina prijateljica u Zagrebu plaća pokaz oko 100 kn mjesečno.
I jel netko može postati mail SC-a da im pošaljem za svaki slučaj ( iako sam rekao onoj ženskoj što je provjeravala dokumente da hoću sobu od 200 kn ) koju kategoriju sobe želim da me ne smjeste u neku od 400 ili 500 kn?
Genneral is offline  
Old 03.08.2014., 21:45   #8978
Je l' nije 120 kn mjesečno za studoše?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Old 03.08.2014., 21:58   #8979
Quote:
Rafa007 kaže: Pogledaj post
Je l' nije 120 kn mjesečno za studoše?
Tako nešto mi je i ona rekla.
Genneral is offline  
Old 03.08.2014., 23:08   #8980
Quote:
Genneral kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći koliko košta mjesečni pokaz za javni prijevoz za studente? Jel li besplatan za studente koji su na socijalnoj skrbi? Ili se samo dijelom subvencionira? Nisam iz Zagreba pa me zanima bi li ikako mogao dobiti besplatan prijevoz. Ako možete stavite neku službenu stranicu ili obavijest.
Za studente je 120kn mjesečno, ili 1200kn za godišnju kartu http://www.zet.hr/cijene-i-vrste-karata.aspx
Ako nisi iz Zagreba ne možeš imati besplatan prijevoz.
Možeš se jedino švercat, mnogi to rade.
fer instrukcije is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:08.