Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2009., 14:58   #61
Quote:
Klaun kaže: Pogledaj post
II. gimnazija - najbolja opća gimnazija u Zagrebu. Nevjerojatno jako opće znanje (osobe koje maturiraju u II. imaju vjerojatno najrazvijeniju opću kulturu u Hrvatskoj). Nema ekstrema u nastavnom kadru. Nije teško proći s od 2-4, no za peticu se jako moraš potruditi Negativna strana je nerazvijena učenička participacija tj. malo mogućnosti za kreativan izričaj.

Lijepo od tebe što si napisao da si bivši učenik II. gimnazije. Stoga, dakako, nisi objektivan. Zaista je presmjela tvoja izjava o općoj kulturi i onome što steknu učenici te gimnazije. Hrvatski je valjda ipak najvažniji predmet u tom mozaiku, a kako on izgleda u vašoj školi, to je u najmanju ruku dvojbeno. Frendica mi je pričala: nikada nije imala niti jedan sat jezika (gramatike), ja sam joj pomagala oko mature i učila je osnovne stvari. Moja bivša škola (XVI.) je u hrvatskom daleko ispred, iako i ona zaostaje za drugima (npr. za Klasičnom koja ima dvoje sjajnih profesora), a da i ne govorim o Petoj.
__________________
fatalna & zlobna
Elena Derevko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 22:49   #62
moze mi neko pomoc...sad ce upisi a neznam koju gimnaziju da upisem...koja je dobra i u kojoj kasnije dosta ucenika upise faks....najablize mi je X.-jel ona dovoljno kvalitetna....npr. jel bolja po znanju od 8.,6. ili 11.???molim vas odgovorite...........
zavodnik64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 15:42   #63
Quote:
zavodnik64 kaže: Pogledaj post
koja je dobra i u kojoj kasnije dosta ucenika upise faks....najablize mi je X.-jel ona dovoljno kvalitetna....npr. jel bolja po znanju od 8.,6. ili 11.???molim vas odgovorite...........
Po mom mišljenju je u većini toga bolja (nisam nikad pohađala ni jednu od tih škola pa znam samo iz druge ruke), makar ne puno bolja, sve je to podjednako, ovisi ipak najviše o tebi što te točno zanima i koliko ćeš učiti.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 16:40   #64
Quote:
kiki.lokosica kaže: Pogledaj post
a Kušlanova???
Ja idem tam. Profesori su objektivni, blago zajebani. Moraš se namučit da bi prošla s pet. S 4 prođeš bez problema. Ima tema baš o toj školi.
goodlap is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 20:50   #65
Exclamation Hej ljudeki

Ove godine se upisujem u srednju
Nije mi problem kaj se nemogu odlučit nego su mi više problem bodvi.
Nije da sam obdarena što se tog tiče..imala bi oko 54/55 bodova. Razmišljala sam o 11. gimnaziji u savskoj al sve više vidim po forumima da nije na baš najboljem glasu. Neznam što drugo...normalno da su na dobrom glasu samo ove neke nadnaravne gimnazije poput V. XV. ILI I.... 11. mi se ne čini tak loša a i treba mi tramvajem možda 15 min do nje...molim nekog ako je išao ili ide ili možda zna kak je tamo da mi kaže jer mi to fkt treba.. još malo... Hvala unaprijed! pussa
osmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 23:05   #66
Quote:
zavodnik64 kaže: Pogledaj post
moze mi neko pomoc...sad ce upisi a neznam koju gimnaziju da upisem...koja je dobra i u kojoj kasnije dosta ucenika upise faks....najablize mi je X.-jel ona dovoljno kvalitetna....npr. jel bolja po znanju od 8.,6. ili 11.???molim vas odgovorite...........

Nećeš pogriješiti ako između spomenutih gimnazija izabereš X-u.
neopitroid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 23:41   #67
Quote:
kiki.lokosica kaže: Pogledaj post
imam ja frendova koji idu u mioc i svi kazu da samo moraju ucit i ucit... da nemaju vremena za nista. a i nevolim matematiku i fiziku...
LAŽ!!

Quote:
Cro2009 kaže: Pogledaj post
odi u mioc, tam je fkt. kul
Potpis

Quote:
M_and_M kaže: Pogledaj post
XV ti ima dosta širok društveni krug... hoću reći uvijek se nađe par ljudi s kojima si baš dobar a i nemoraš puno ni učit a ni drugi jezik :double :
Potpis

Quote:
rock on... kaže: Pogledaj post
koji su ti zaboga..
draga moja ja sam ti prošle godine završila mioc, namučila se bome nisam. sva 4 razreda prošla s 5.. malo pogledaš i pročitaš koji put večer prije testa/usmenog i prolaziš s 5icom bez problema. iskreno mislim da se u današnje vrijeme možda više uči u nekim drugim gimnazijama tipa peta jerbo ipak nije mioc ko što je nekada bio. društva ima tako da zbilja ako ti nije do velikog štrebanja, više do zajebancije, a opet ne želiš neku gimnaziju koja nije baš na glasu onda je mioc ok za tebe.
Potpis

Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
Ovo za V. ne znam, ali za MIOC sigurno ne moraš biti ne znam kako nadaren za mat i fiz. Dokle god nisi potpuni antitalent za ta dva predmeta ili vrlo blizu tomu, ne ćeš imati problema s njima
Opet potpis

Quote:
padmé_amidala kaže: Pogledaj post
baš me zanima kako si ti "ne šmokljan" i što čini nekog šmokljanom?

VII je onak hercegovacka skola hehe=) moja best frendica ide tam i ono kaze da ima dost zatupljenih ljudi i tracerica kaj glume svetice ovo ono a s 15 se vec fukaju(ipak to nije karakterizacija skole)...Opći predmeti se dost dobro nauče kod njih,povijest,hrv,geografija itd...Al onak ravnateljica je dost konzervativna i kakti ne smijes bas u minjacima dolazit i to sto je totalno bezze...

Ja idem u MIOC,i skola mi je zakon od opremljenosti, do ekipe, lokacije, profesora koji su fkt ono prijateljski nastrojeni=)
POTPIS!!
Karlovsky120 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 11:28   #68
...ja sam išla u 11.-u i nije mi baš ok bila....
banana_8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 10:32   #69
ja iam frendicu koja ide u 11.-u i kaže da je jako teška... ja se isto ove godine upisujem u srednju, i u opciji su mi bile 2., 5., 7. i mioc... imam 60 bodova tako ću nadam se upast u bilo koju. nije da mi matka nejde, al nisam baš neki "klikeraš" ... gotovo sam sigurna da ću u 7. ak ima netko tko se upisuje u sedmu nek se slobodno javi
ciao
Zagreb <3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:08   #70
Kakva je Nadbiskupska Klasična gimnazija?
Martuanne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:28   #71
Bok svima

Imam jedno pitanje. Upravo završavam 8.razred i već sam odlučila da ću u 2.
Nisam jedna od onih koji biraju srednje samo prema društvu (ipak želim predznanje za fax).
Već sam si u glavi posložila da će biti teško i da ću morati daleko više učiti nego sad,ali kako je tako je.

Pitanje: Ima li netko nekakvih iskustava sa treniranjem uz srednju školu?
Bavim se sportom i svi mi govore da ću ga u srednjoj moći zaboraviti...Jesu li profesori u II. barem malo "susretljivi" u vezi toga?

Hvala.
__________________
:Sunrise,sunrise,looks like mornin' in you eyes:
misstina560 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 19:13   #72
daj odi u sedmu xD
Zagreb <3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 21:17   #73
..ja sam se prebacila iz 11.-e...teško je i meni je bio tamo preveliki pritisak,a profesori ti nisu baš neš..čast iznimkama..al recimo banalni predmeti kao npr.tjelesni i etika ti postanu u 11.-oj noćna mora...hrv nećeš dobro naučit,matematiku će te maltretirat i neće ti niš dobro objasnit...ja sam skužila da previše živaca trošim i da ne mogu tam više izdržat...postaneš živčan i nadrkan,a kolko smo se tek puta plakali..pogotvo u 1.raz...ak te zanima neš,pitaj...
banana_8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 22:16   #74
ima li tu koga iz pete? ak ima, molim nek mi kaže kako je i je li onako teško kao kaj se priča?
pozz
Zagreb <3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 22:23   #75
Quote:
Zagreb <3 kaže: Pogledaj post
ima li tu koga iz pete? ak ima, molim nek mi kaže kako je i je li onako teško kao kaj se priča?
pozz
Ima. tezina ovisi o sastavu profesora, naravno. Ali kako god okrenes - price da je grozno tesko su mit.

Netko je prije pitao treba li u V. biti talent za fiziku i matematiku. U principu ne bas, ali opet - onaj koji se tu upisao ima 5ice iz osnovne iz tih predmeta pa i to pravi nekakvu selekciju. Kod mog profesora za 2 nije potrebno znati rjesavati zadatke, moras znati (samo) teoriju. Matematiku bi kod moje profesorice i tukac skuzio (zbilja savrseno predaje), samo treba raditi i vjezbati zadatke.
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans
Matesonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 08:04   #76
Matesonik...pliz može jedna info?

Da li će u V. prve razrede upisivati u dvije smjene, kao do sad (pola u prvu, pola u drugu)....ili će ih sve staviti u jednu smjenu, pa će u istoj smjeni biti prvi i treći razredi, drugi i četvrti?

A ako će upisivati kao do sada.....koju smjenu preporučuješ?

Hvaaaaaalaaa
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 12:26   #77
Quote:
deatwin kaže: Pogledaj post
Matesonik...pliz može jedna info?

Da li će u V. prve razrede upisivati u dvije smjene, kao do sad (pola u prvu, pola u drugu)....ili će ih sve staviti u jednu smjenu, pa će u istoj smjeni biti prvi i treći razredi, drugi i četvrti?

A ako će upisivati kao do sada.....koju smjenu preporučuješ?

Hvaaaaaalaaa
O ovome se jos raspravlja, napisem cim saznam nesto. Prva ili druga smjena, hehe, svaki cigo svoga konja hvali , ne mozes pogrijesiti. Pogotovo je svejedno jer postoji dobar broj profesora koji predaje i u jednoj i u drugoj smjeni.

Ako bi on isao u mat ili mat-inf smjer, vrlo je vjerojatno da ce zbog odabira smjera biti fiksiran u jedan turnus. Recimo, obicaj je da mat-inf razredi budu u jednoj, mat razred u drugoj smjeni (nebitno kojoj).

BTW, ako je tvoj sin dolazio okoiza 4 na otvoreni dan, brijem da sam skuzio koji je
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans
Matesonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 14:37   #78
Quote:
Matesonik kaže: Pogledaj post
....
Ako bi on isao u mat ili mat-inf smjer, vrlo je vjerojatno da ce zbog odabira smjera biti fiksiran u jedan turnus. Recimo, obicaj je da mat-inf razredi budu u jednoj, mat razred u drugoj smjeni (nebitno kojoj).

BTW, ako je tvoj sin dolazio okoiza 4 na otvoreni dan, brijem da sam skuzio koji je
Jap, bil je oko 4 tam Mršav do bola, s dugom kosom svezanom u rep Izabrao bi matematički smjer..... a pored svega što krasi V. on se zapalil za komade-metalke....što iz Pete što iz Primijenjene preko puta ajme meni

Još uvijek mu je interesantna i Prirodoslovna gimnazija V.Prelog...zbog labosa i lab.nastave iz fizike i kemije...ali i zbog dva već postojeća benda u toj špkoli...mam su ga skužili (pitam se zakaj )...i vrbovali (profa iz informatike) da svira za bend

Koliko imam-o sreću da bodovno stoji tako da može birati...toliko sam već luda od kombinacija...ne znaš tko je gori, on (sa svojim težišnim faktorima izbora) ili ja (sa planom njegovog školovanja do 40-te) jedva čekam da prođu upisi
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 15:30   #79
zanima me još nešto.. razmišljam o farmaciji pa.. koja škola bolje usmjerava, sedma ili peta?
u petoj me strah tih prirodoslovnih predmeta jer sam više za društvene, ali nije sad da neam pojma o fizici i mat.. nisam "klikeraš", a kemiju obožavam tako da... težak mi je izbor ! :-S
hvala unaprijed, pozz
Zagreb <3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 15:34   #80
zanima me još nešto.. razmišljam o farmaciji pa.. koja škola bolje usmjerava, sedma ili peta?
u petoj me strah tih prirodoslovnih predmeta jer sam više za društvene, ali nije sad da neam pojma o fizici i mat.. nisam "klikeraš", a kemiju obožavam tako da... težak mi je izbor !
hvala unaprijed, pozz
Zagreb <3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.