Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2008., 12:55   #2041
Nećeš valjda ti kapitulirat i mrskim Mađarima dat obiteljsko blago za džabe, ?
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 12:59   #2042
dali postoji i u slučaju dionica za radnike INE klauzula po kojoj doiješ 1 na svakih 10 ako ih ne prođaš u prvoj godini ili ne registriraš kod brokera-a?
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 20:38   #2043
nitko nije komentirao jučerašnji članak u Večernjem da je fondovima 2800kn
vrlo prihvatljiva cijena?
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 10:57   #2044
Pa nek prodaju.
meni se čini da je to naručeni članak jer da fondovi žele prodati već bi se mogli dogovoriti.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 12:13   #2045
evo opet u današnjem vecernjem strana 3 lijevo dolje. braniteljima se savjetuje (tko je taj koji savjetuje??))
da prodaju INU (kao da oni raspolažu tim dionicama) i da kupe npr HPB???!!! da li je deal vec sklopljen?

Braniteljski fond dobija HPB (kao šatro super deal, a "oni" MOL itd.

ništa ne piše slučajno, sjetim se Dodiga koji je rekao da je 95% informacija dostupno u javnim medijima.
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 12:34   #2046
sve je to navlačenje i nagovaranje kako bi se stvorilo javno mišljenje o već gotovom dealu.
Srećom da većina malih dioničara misli da to nije fer.
Budimo svjesni da će uskoro (slijedeće godine) lokalni izbori (neki izbori sigurno) i sve će se to vratiti HDZ-u bilo pozitivno bilo negativno.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 15:07   #2047
Quote:
ruler kaže: Pogledaj post
nitko nije komentirao jučerašnji članak u Večernjem da je fondovima 2800kn
vrlo prihvatljiva cijena?
Citat sa http://www.ina.hr/default.aspx?id=436 :

Osnovna djelatnost Sektora proizvodnje nafte i plina je proizvodnja nafte, kondenzata, prirodnog i tekućih plinova, etana, geotermalne i vode visoke tehnološke kvalitete te skladištenje prirodnoga plina. Sektor proizvodnje upravlja, nadzire i održava proces proizvodnje, sabiranja i pripreme ugljikovodika za transport do potrošača te preradu i oplemenjivanje plina, provodi aktivnosti na izradi tehničko-tehnoloških studija, projektiranju, izgradnji i opremanju proizvodnih bušotina i instalacija te puštanju postrojenja u rad.

Nafta i plin su dominantni izvori energije u 20, a ostat će i u 21. stoljeću. Znanstvenici procjenjuju da čovječanstvo još desetljećima za svakodnevne potrebe neće imati bolji izvor energije od ugljikovodika. Uz vodu, nafta i plin su glavne sirovine koju uzimamo iz prirode. I dok su zalihe vode obnovljive, naftu i plin koristimo nepovratno. Stoga mi koji se bavimo proizvodnjom nafte i plina, imamo posebnu odgovornost da racionalno gospodarimo tim energentima.

Sektor proizvodnje nafte i plina kao posljednja karika u neraskidivom tehnološkom lancu istraživanje - razrada - proizvodnja ugljikovodika, sve svoje potencijale stavlja na racionalno i optimalno odvijanje proizvodnog procesa, projekte koji donose novu proizvodnju, nove tehnologije, kao i na odgovorno gospodarenje rudnim blagom, uz stalnu srb o okolišu.

Malo je zemalja u svijetu koje imaju tako bogatu i dugu naftašku prošlost kao Hrvatska. Prve rudarske koncesije za istraživanje i proizvodnju na prostoru Međimurja i Moslavine - temeljene na uređenom srednjoeuropskom rudarskom zakonodavstvu, sačuvane kao izvorni arhivski dokument - dokaz su neprekinute i uspješne 150-godišnje tradicije naftnog rudarstva u Hrvatskoj.


Svi govore o nafti i plinu, a zaboravljaju na vodu -> e, to je obiteljsko blago.

Btw, kad ćemo mi ono u EU??
xarix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 12:04   #2048
Oglasila se uprava i kaže da je ponuda MOL-a sasvim OK. (barem sam tako čuo u prolazu na Radiju 101)
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 12:16   #2049
Pa i meni je OK!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 13:15   #2050
E pa meni nije ok
Tomislav13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 13:52   #2051
http://www.zse.hr/userdocsimages/nov...nje_Uprava.pdf

E pa očito da je!

INA d.d. - mišljenje Uprave o dobrovoljnoj ponudi za preuzimanje upućene svim dioničarima Društva objavljenoj od strane MOL Hungarian Oil and Gas Public Limited Company
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 14:02   #2052
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
http://www.zse.hr/userdocsimages/nov...nje_Uprava.pdf

E pa očito da je!

INA d.d. - mišljenje Uprave o dobrovoljnoj ponudi za preuzimanje upućene svim dioničarima Društva objavljenoj od strane MOL Hungarian Oil and Gas Public Limited Company
Pa kako ti moze bit dobra cijena ako je sada na burzi 2850kn.

kako je onda 2800 kuna dobra cijena
Tomislav13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 14:46   #2053
Kad pogledam stanje na burzi svi sretni (baš sretni) vlasnici dionica Ine imaju odličnu priliku da za raziku od vlade RH koja će svoje dionice mjenjati za Molove, svoje dionice "mjenjaju" npr.:
dionice DLKV u odnosu 1 naprema 4
dionice LKPC u odnosu 1 naprema 1 (i još vam ostane)
dionice HT u odnosu 1 naprema 10 (kod IPO je odnos bio 1 naprema 6)
... nema više volje za nabrajnje


Kad bi još u analizu ubaci i maksimalne cijene... e koje bi to cifre bile... posebno za DLKV i LKPC.
At Strašnomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 15:11   #2054
Upravo je to moja misao!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 15:21   #2055
Upravo sam to cinio i cinim.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 15:24   #2056
Vidite kako ipak ima ljudi koji su na istoj valonoj dužini.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 20:48   #2057
Ovih dana malo sam se poigrao s inom. Kupio je deset minuta nakon objave javne ponude po 2800. Izračunao sam da neće ispod te garantirane cijene, da može samo ići gore.

Međutim, kad sam danas vidio da Uprava prihvaća cijenu od 2800, a OMV ne trza, prodao sam je taman da ne izgubim na proviziji.

Sretna okolnost je što su sve druge dionice u međuvremenu pale.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 20:53   #2058
Ja sam je isto utopio u petak. I danas se malo preselio u ATPL i LEDO. Još ležim u busiji. Mogli bi još zaroniti. Jedva čekam sutra gledati pre-trade.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 21:15   #2059
Evo sutra rasprodaje na INI kada vas pročitaju.
Ipak ste vi - dva barda invetsiranja.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 21:30   #2060
Realna vrijednost dionice INE 1300 kunića

U Ini svoje prihvaćanje MOL-ove ponude opravdavaju i analizom revizorske kuće Price Water Coopers koja tvrdi da je sadašnja vrijednost Inine dionice ispod 1300 kuna.
Ko danas nije potonuo sutra će sigurno.
Nakon proloma oblaka ne dolazi sunce nego poplava.
__________________
Mi nismo na dnu...mi činimo dno...
Oni koji su na dnu su iznad nas.
×××L**S××× is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:06.