Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2014., 15:06   #2801
Previše je očekivati da 18 ljudi odustane.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 02:15   #2802
nemam 21god,tak se samo zovem tu soc.rad upisala sam vec.. jesam dobro odabrala.. sta je bolje javna uprava ili socijalni rad,..dvoumila sam se izmkedu toga..sto uopce mogu poslije 3.godine javne uprave,da dodatno jos jednu/dvije god.. sta je po vama bolje..?nisu to bas neke place,ali gdje su vece...1 zanima me soc.rad,izgleda zanimljivo,..
tweety21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 16:42   #2803
Quote:
tweety21 kaže: Pogledaj post
nemam 21god,tak se samo zovem tu soc.rad upisala sam vec.. jesam dobro odabrala.. sta je bolje javna uprava ili socijalni rad,..dvoumila sam se izmkedu toga..sto uopce mogu poslije 3.godine javne uprave,da dodatno jos jednu/dvije god.. sta je po vama bolje..?nisu to bas neke place,ali gdje su vece...1 zanima me soc.rad,izgleda zanimljivo,..
Mislim da si definitivno pogodila s izborom. Em što se tiče kasnijeg (lakšeg) zapošljavanja, em što poslije studija Javne imaš cijele 0.2 perspektive za preživjeti u RH, osim ako nemaš štelu.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 20:09   #2804
Quote:
tweety21 kaže: Pogledaj post
nemam 21god,tak se samo zovem tu soc.rad upisala sam vec.. jesam dobro odabrala.. sta je bolje javna uprava ili socijalni rad,..dvoumila sam se izmkedu toga..sto uopce mogu poslije 3.godine javne uprave,da dodatno jos jednu/dvije god.. sta je po vama bolje..?nisu to bas neke place,ali gdje su vece...1 zanima me soc.rad,izgleda zanimljivo,..
Ako si upisala ono što želiš studirati onda si dobro odabrala. Ostalo su samo varijable.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 11:48   #2805
Ovogodišnja sam maturantica i osrednja učenica, sva tri razreda sam prošla s debelo navučenom četvorkom. Trudim se samo oko predmeta koji su mi zanimljivi, ostale naučim u najboljem slučaju za trojku, a prirodoslovlje mi je poseban trn u oku. Svo slobodno vrijeme provodim u čitanju što beletristike, što literature iz područja koja me zanimaju. Solidno stojim i s pisanjem, mada znam da tu treba još puno rada. Prvenstveno me zanima studij novinarstva, ali se bojim da mi za isti nedostaje predispozicija. Naime, nisam glasna ni prodorna, a ni posebno vješta u komunikaciji. Ipak, najgore od svega je moj strah od javnih nastupa, veliki sam tremaš. Razmišljala sam i o studiju komparativne književnosti na Filozofskom. Sad ću zvučati grozno, ali kod izbora studija mi je bitno da mi ostavlja dosta slobodnog vremena, a tu novinarstvo odnosi uvjerljivu pobjedu nad komparativnom. Čak i da to nije slučaj, novinarstvo mi je ipak puno interesantnije. Roditelji sugeriraju da je najbolje da odem na ekonomiju
Moje pitanje glasi - je li pametno da upišem novinarstvo ? Drugu alternativu osim komparativne nemam, ali ako netko imam kakav prijedlog, rado ću ga razmotriti
Elmena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 12:13   #2806
ekonomija
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 12:23   #2807
Quote:
Elmena kaže: Pogledaj post
Moje pitanje glasi - je li pametno da upišem novinarstvo ?
Uglavnom nije.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 12:26   #2808
Quote:
Rafa007 kaže: Pogledaj post
Uglavnom nije.
Nije pametno generalno upisivati novinarstvo ili konkretno za mene ?
Elmena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 13:33   #2809
Pa generalno ga nije previše pametno upisivati. Sad će se javiti oni filozofi koji će dijelom i imati pravo te reći da možda baš TI, da, da, da, baš TI uspiješ i postaneš nova Mirjana Rakić, Morana Kasapović ili Branka Slavica...

Uglavnom, upiši neki konkretan faks ako već moraš studirati.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 18:10   #2810
Quote:
MićoTatalović kaže: Pogledaj post
Ništa čudno! Ali je još bolje kad ti ljudi koji nemaju pojma kaj je politologija kažu :"Ti mora da si jako pametan kad ideš na tako težak faks!"
Da je zezancija, bilo bi turbo smiješno, ali je zapravo glupo kaj oni to mrtvi-ozbiljni izjave.

I da, ja ću još jednom sugerirati svima koji bi htjeli na politologiju da to ne čine ako nije nužno.
ma oni to brkaju sa patologijom, a to i jest stvarno teško jer je grana medicine
Quote:
Elmena kaže: Pogledaj post
Ovogodišnja sam maturantica i osrednja učenica, sva tri razreda sam prošla s debelo navučenom četvorkom. Trudim se samo oko predmeta koji su mi zanimljivi, ostale naučim u najboljem slučaju za trojku, a prirodoslovlje mi je poseban trn u oku. Svo slobodno vrijeme provodim u čitanju što beletristike, što literature iz područja koja me zanimaju. Solidno stojim i s pisanjem, mada znam da tu treba još puno rada. Prvenstveno me zanima studij novinarstva, ali se bojim da mi za isti nedostaje predispozicija. Naime, nisam glasna ni prodorna, a ni posebno vješta u komunikaciji. Ipak, najgore od svega je moj strah od javnih nastupa, veliki sam tremaš. Razmišljala sam i o studiju komparativne književnosti na Filozofskom. Sad ću zvučati grozno, ali kod izbora studija mi je bitno da mi ostavlja dosta slobodnog vremena, a tu novinarstvo odnosi uvjerljivu pobjedu nad komparativnom. Čak i da to nije slučaj, novinarstvo mi je ipak puno interesantnije. Roditelji sugeriraju da je najbolje da odem na ekonomiju
Moje pitanje glasi - je li pametno da upišem novinarstvo ? Drugu alternativu osim komparativne nemam, ali ako netko imam kakav prijedlog, rado ću ga razmotriti
ja te baš vidim u komparativnoj književnosti, voliš čitati i to bi ti postala i obavezna, pa bi lijepo spojila ugodno sa korisnim, meni to izgleda kao jako lijep studij inače
recimo komparativna i kroatistika ili neki strani jezik
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 19:41   #2811
Na Komparativnoj i Kroatistici se nema baš slobodnog vremena. Dapače.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 22:31   #2812
Quote:
Ikstomi kaže: Pogledaj post
ekonomija
Možda, ali samo ako u prirodoslovlje koje joj je trn u oku nije ubrojila i matematiku. Ali možda je ipak bolje da upiše nešto što voli nego da bude još jedna u gomili prosječnih ekonomista kojih ima daleko više nego poslova za njih.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 22:55   #2813
Kakva književnost i novinarstvo.Ne mogu vjerovat da ću ovo reć,ali bolje odi čak na ekonomiju.
Engine25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 19:35   #2814
Da, komparativna mi se čini zanimljiva, ali sumnjam da ću upasti zbog velike navale, a i mislim da ne ostavlja onoliko slobodnog vremena koliko meni treba

Ekonomija mi je stvarno zadnji izbor, nimalo me ne zanima.

Hvala svima na mišljenjima Ima li još netko kakav prijedlog ?
Elmena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 20:18   #2815
Quote:
Elmena kaže: Pogledaj post
Ima li još netko kakav prijedlog ?
U slučaju volje za radom s djecom i ljudima (uglavnom pojedinačno i u malim grupama) - logopedija, pedagogija, možda i prije spomenuti socijalni rad. (Nisam sigurna da ostavljaju dovoljno slobodnog vremena.)
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 21:07   #2816
Koliko ja znam, ne ostavljaju osim ako ne planira studirati Pedagogiju i npr. Socku na FF-u. A na ova dva se još mora i stolac grijat'.

A ja sad imam jedno ozbiljno pitanje? Zašto se uopće siliš na studiranje?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 21:11   #2817
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
U slučaju volje za radom s djecom i ljudima (uglavnom pojedinačno i u malim grupama) - logopedija, pedagogija, možda i prije spomenuti socijalni rad. (Nisam sigurna da ostavljaju dovoljno slobodnog vremena.)
Hvala ti
Pedagogiju sam i sama imala na umu jer mi se ne čini kao zahtjevan fakultet, barem po pričama Zna li netko mogu li kao pedagog raditi s djecom žrtvama bullyinga ili je to u oblasti psihoterapeuta ? Znam da se i nakon završene pedagogije može ''postati'' psihoterapeut, ali neću sad tako daleko ići

Quote:
Rafa007 kaže: Pogledaj post
A ja sad imam jedno ozbiljno pitanje? Zašto se uopće siliš na studiranje?
Ponajprije studentska prava kako bih mogla raditi, nemam nikakvu struku pošto sam gimnazijalka. No mislim da to sad i nije toliko bitno. Znaš li možda je li teška pedagogija na Filozofskom, ja sam čula da da je lagana

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 25.08.2014. at 00:38. Reason: spajanje postova
Elmena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 22:27   #2818
Iz mojih saznanja lagana.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 22:31   #2819
Quote:
Elmena kaže: Pogledaj post
Ponajprije studentska prava kako bih mogla raditi, nemam nikakvu struku pošto sam gimnazijalka. No mislim da to sad i nije toliko bitno. Znaš li možda je li teška pedagogija na Filozofskom, ja sam čula da da je lagana

Da,a zavrsis li te smjerove na filozofskom koji te zanimaju,imat ces struku,al samo na papiru.
lussylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 22:34   #2820
Pedagogija je još i tražena u odnosu na Socku, Filozofiju i sl. smjerove.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=1I9IUVt1CFg
Rafa007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.