Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2020., 20:21   #1
Imate li plan kako s ljubimcima u kriznim situacijama (požar, potres, poplava...)?

Kako naslov kaže, jeste li ekipirani i imate li plan kako se se evakuirati zajedno sa životinjama u takvoj situaciji? Kako ste se ekipirali? Jeste li uopće razmišljaji o takvim situacijama?

Imam razloga za takvo pitanje jer nažalost imam nimalo ugodno osobno iskustvo i požara i potresa, a puno toga i gledamo oko sebe skoro svakodnevno.

Živim u neboderu na visokom katu a sa mnom i moje četiri mace, povremeno i još koja kad pričuvam do udomljenja. Prije nekih 20-ak godina u neboderu je bio veliki požar, na sreću bez ljudskih žrtava, ali izgorjelo je dva stana potpuno a treći djelomično, i to je iskustvo koje neću zaboraviti dok sam živa. Mi s katova iznad požara nismo mogli doslovce nikud - ni na hodnik se nije dalo izaći, sve crno od dima da prst pred nosom ne vidiš, a guši za poludit.

U to doba sam imala dva patuljasta kunića i strpala sam ih oboje u veliki kavez od ovog starijeg i većeg i nekako s tim ogromnim kavezom (120 x 80 cm) i djetetom za ruku uspjela pretrčati susjedi u stan dijagonalno od našeg. Njihov balkon je bio malo zaklonjen, vjetar je nosio dim od njega pa se tamo malo lakše disalo. Kod nas u stanu se nije moglo ni od vrućine ni od dima, užasno je bilo. Tako smo dočekali vatrogasce. Nije bilo šanse ni pod razno da se spustimo stepeništem do prizemlja ili pred zgradu na sigurno i zrak.

Za vrijeme ovih nemilih potresa u Albaniji, bila sam u Tirani na službenom putu. U hotelu, opet neboderu visokih katova, kvalitetno građenom, ali osjećaj je bio jeziv. O svemu ostalom da i ne pričam.

Nakon ovog s potresom, ne mogu prestati razmišljati kako se ekipirati da u ovakvom nekom slučaju možeš brzo i efikasno evakuirati i sebe i životinje - npr. kako ih spremiti u transportere, dvije po dvije? Jer 4 transportera ne mogu nositi u rukama. Ne znam što bi se moralo dogoditi da ih ostavim u takvoj situaciji, valjda jedino da moram birati da spasim dijete ili njih. O tome uopće ne mogu misliti.

Dakle, što biste vi učinili? Kako?
__________________
https://www.aier.org/article/an-education-in-viruses-and-public-health-from-michael-yeadon-former-vp-of-pfizer/
Kmiček is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2020., 23:33   #2
Dve naprijed, dve nazad.

https://backiepackie.com/wp-content/...89-53b19d.jpeg
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2020., 09:21   #3
nemam plan. cetvrti kat, cetiri macke. ne vozim auto. nemam plan I am doomed anyway.
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2020., 15:02   #4
Ako ću imati vremena mačorima ću staviti povodce i vući ih za nama na sigurno
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2020., 23:29   #5
Palo mi je to nekoliko puta na pamet. U prizemlju smo. Otvaram prozor i svi kroz prozor skačemo van.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2020., 11:37   #6
Mi općenito nemamo plan ni za sami sebe, a kamoli za
kućne ljubimce...
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2020., 23:37   #7
Quote:
Kmiček kaže: Pogledaj post
Kako naslov kaže, jeste li ekipirani i imate li plan kako se se evakuirati zajedno sa životinjama u takvoj situaciji? Kako ste se ekipirali? Jeste li uopće razmišljaji o takvim situacijama?

Imam razloga za takvo pitanje jer nažalost imam nimalo ugodno osobno iskustvo i požara i potresa, a puno toga i gledamo oko sebe skoro svakodnevno.

Živim u neboderu na visokom katu a sa mnom i moje četiri mace, povremeno i još koja kad pričuvam do udomljenja. Prije nekih 20-ak godina u neboderu je bio veliki požar, na sreću bez ljudskih žrtava, ali izgorjelo je dva stana potpuno a treći djelomično, i to je iskustvo koje neću zaboraviti dok sam živa. Mi s katova iznad požara nismo mogli doslovce nikud - ni na hodnik se nije dalo izaći, sve crno od dima da prst pred nosom ne vidiš, a guši za poludit.

U to doba sam imala dva patuljasta kunića i strpala sam ih oboje u veliki kavez od ovog starijeg i većeg i nekako s tim ogromnim kavezom (120 x 80 cm) i djetetom za ruku uspjela pretrčati susjedi u stan dijagonalno od našeg. Njihov balkon je bio malo zaklonjen, vjetar je nosio dim od njega pa se tamo malo lakše disalo. Kod nas u stanu se nije moglo ni od vrućine ni od dima, užasno je bilo. Tako smo dočekali vatrogasce. Nije bilo šanse ni pod razno da se spustimo stepeništem do prizemlja ili pred zgradu na sigurno i zrak.

Za vrijeme ovih nemilih potresa u Albaniji, bila sam u Tirani na službenom putu. U hotelu, opet neboderu visokih katova, kvalitetno građenom, ali osjećaj je bio jeziv. O svemu ostalom da i ne pričam.

Nakon ovog s potresom, ne mogu prestati razmišljati kako se ekipirati da u ovakvom nekom slučaju možeš brzo i efikasno evakuirati i sebe i životinje - npr. kako ih spremiti u transportere, dvije po dvije? Jer 4 transportera ne mogu nositi u rukama. Ne znam što bi se moralo dogoditi da ih ostavim u takvoj situaciji, valjda jedino da moram birati da spasim dijete ili njih. O tome uopće ne mogu misliti.

Dakle, što biste vi učinili? Kako?
vrlo vrlo vrlo često imam noćne more vezano za ovako sta,rat,potres, izvanzemaljci,roboti,sve moguce gluposti i uvjek je najveca panika gdje cu sa svojom mackom??? za druge me nije briga užasno sam vezana za nju i nemogu par dana bez nje biti,kad sam bila prosle godine na sezoni plakala sam za njom a ne za ljudima
ugl. neznam sta bih,kad nije pas pa da ga uz nogu vodis, u vrazju mater macju pobjegla bi bas u smrt,od straha,skocila,kako da ju nosim ako gruvaju granate? izgrebla bi me i opet pobjegla,od panike ju nebi mogla u kutiju ugurati,nadam se da ovako cega nece doci inace bih rade imala psa

Ostaviti ju? Nikako, dušu bih izgubila da to napravim.
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2020., 16:16   #8
nitko nije gledao Aliena, Osmi putnik kod nas?

mogu se mace malo pomalo naviknuti na ormu, za svaki slučaj.
https://www.ebay.com/itm/Pet-Cats-Pu...Dkunw&LH_BIN=1 nisu ni skupe
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2020., 20:46   #9
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
nitko nije gledao Aliena, Osmi putnik kod nas?

mogu se mace malo pomalo naviknuti na ormu, za svaki slučaj.
https://www.ebay.com/itm/Pet-Cats-Pu...Dkunw&LH_BIN=1 nisu ni skupe
jesi lud,moja nikad nije bila vani, ona bi se upetljala u to i ugušila garantiram,cim bi prvi auto vidjela
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2020., 01:18   #10
Quote:
Gaissa kaže: Pogledaj post
jesi lud,moja nikad nije bila vani, ona bi se upetljala u to i ugušila garantiram,cim bi prvi auto vidjela
na drugom kraju vodilice je čovjek koji nadzire situaciju, a uz to govorimo o slučaju krajnje nužde, kako hitno istovremeno izvesti više životinja i/ili djece kad nemaš vremena za pakiranje.

ako imaš samo jednu zvjerku, ponesi je u rukama, by all means. ali što kad ti je u rukama dijete i torba s dokumentima? i da, znam da se ne daju sve mačke (pa ni svi psi) vodati na lajni, ali malo pretjeruješ s gušenjem. protestiraju, valjaju se, bježe uz drvo, ali bez self-harminga. da bježiš od požara, išle bi s tobom, nisu ni tako blesave kao što misliš.

najbrže bi bilo pustiti mace da same izađu, ali problem je da se vani ne izgube i stradaju drugačije.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2020., 22:36   #11
Quote:
Kmiček kaže: Pogledaj post
Kako naslov kaže, jeste li ekipirani i imate li plan kako se se evakuirati zajedno sa životinjama u takvoj situaciji? Kako ste se ekipirali? Jeste li uopće razmišljaji o takvim situacijama?

Kako ne. Sve razrađeno. Ima jedan ruksak sa pasjim a drugi s mačjim potrepštinama.

U slučaju nezgodacije žena skupi mačka (i njegov ruksak) a ja pasa (i njegov ruksak).

Onda ih izvedemo vani na sigurno i smirimo ih uz prigodnu pjesmu . Pa ako baš ima vremena vratimo se i po djecu.

To je okvirni plan ali mislim da bilo bolje da im sagradimo atomsko sklonište s dovoljno hrane za bar godinu dana.
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2020., 23:53   #12
A daj, Offshore!


Nisam ekipirana za katastrofu bilo kojeg oblika, jer ne vidim smisao u tome.

Mogu razumjeti ljude koji žive na tajfunskim putevima, u trusnim područjima, koje svako toliko poplavljuje obližnja rijeka. No, meni je bliskija katastrofa da me pregazi automobil ili bicikl ili se sudari auto ili tramvaj u kojem se Luna i ja vozimo, a za to ne znam kako bih se pripremila, osim nekakvog osiguranja, a to nije smisao ove teme, a neće me ni spasiti od nevolje.

I kako to obično biva, katastrofa se najčešće događa iznenada, na mjestu na kojem je najmanje očekujemo. Treba se sjetiti tsunamija u Phuketu, gdje su poginuli turisti, čak i iz Hrvatske. Otišli na plažu, brčkali se u moru i odjednom ode glava.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2020., 10:05   #13
Postavlja se tu još jedno pitanje: ekipirani smo, spasimo se iz ugrožene kuće i što onda? U kuću se ne možemo vratiti, a gdje ćemo naći smještaj a da nas to ne košta ko svetog Petra kajgana?

Nisam se našla u situaciji da bismo bili konkretno životno ugroženi, nego potencijalno: za vrijeme zračnih uzbuna početkom 90-ih stanovnici moje stambene zgrade sklanjali su se u podrumsko sklonište. Mi smo sa psom sjedili u haustoru.

Pa si vi mislite...
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.