Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2008., 02:31   #41
Umjesto da raspravljaš argumentirano o temi ti napadaš mene osobno. To mislmi da sve govori o tvoj infantilnosti. Ne mislim više gubiti vrijeme na tebe, jer kako kaze ona izreka: Ne trošite vrijeme na budale jer se one neće promijeniti. Ni kratkoročno, ni dugoročno

Ali ako ima tko pitanje o dijeti i mom iskustvu kod Cara...tu sam!
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 14:35   #42
Ovo uopće nije bio napad na tebe, već obrana od tvog suludog napada na mene. S obzirom na to da ti nije smetalo napisati nekoliko postova u kojima dovodiš u pitanje moj karakte i količinu hrane koju ja pojedem, sasvim je očito da tebi napadi nis strani.
Sada odustaješ jer jednostavno više nemaš što za reći. Sve što sam ja napisala je istinito i smisleno.

Za tebe imam dva savjeta: 1. svoju narodnu izreku primjeni na sebi. Činjenica je da nikakva dijeta i iglice neće promjeniti tvoj stav o prehrani koji te doveo na BMI koji imaš.
2. nemaš apsolutno nikakvo pravo vrijeđati ljude koji su išli na operacije želuca jer za to je potreban puno veći karakter i puuuuno više hrabrosti nego li za držati se neke niskokalorične dijete. To može i svaka anoreksična tinejđerica. Ne znam samo kako imaš obzira ispitivati ih na njihovom topicu o pretragama i tražiti pomoć, a ovdje ih nazivati nekarakternim. Što bismo onda mogli reći o tvom karakteru?

Moji argumenti, ako ti je bilo toliko teško shvatiti ih su slijedeći:

- dijetom od 500-700 kalorija ćete si usporiti bazalni metabolizam i to je činjenica. ne znam kako ti uopće nije neugodno pokazivati elementarno nepoznavanje biologije i tvrditi da je to jednostavno premalo kalorija da se metabolizam uspori
- promijeniti način prehrane, a ne uvesti fizičku aktivnost ne vodi nikamo. uz 500 ili 700 kalorija dnevno o kakvoj fizičkoj aktivnosti možemo pričati? apsolutno nikakvoj, osim ako vam krajnji cilj nije klinička smrt
-jedan obrok za osobu normalne težine od kojeg se može najesti, a ne prejesti sigurno iznosi 500 kalorija. ako podjelimo sve kalorije koje možete ubijeti dnevno na carevoj dijeti s brojem obroka dobijemo manje od 200 kalorija po obroku. tko se od toga može najesti (mislim pritom na odrasle osobe)?
-niskokalorična dijeta nikome neće promijeniti navike koje su dovele do debljanja, bez obzira na to koliko se postepeno vraćao starim navikama poslije dijete
-dijeta doktora Cara kod nikoga nije imala trajan uspijeh. Čak niti 2-3 godine nije trajno. Trajno je za čitav život.
-dr. Car nije nutricionist, što smatram vrlo bitnim podatkom

Možda je jesam infantilna zato jer sam ti rekla istinu - bojiš se operacije, pa tražiš zadnju slamku spasa.
A i imaš općenito iskrivljeno mišljenje o sebi i krivi stav prema prehrani. U jednom od postova si upotrijebila izraz 'žderanje'. Ljudi ne žderu, ljudi jedu. Oni koji sami za sebe govore da žderu, na taj način pokazuju ljutnju prema sebi i svom nedostatku kontrole.
I zadnje - minimalan BMI za balon je 30. Bez brige, primit će te. Samo treba malo karaktera za napraviti operaciju

I naravno, ovo je također moj zadnji post. Ali ako nekoga zanima bilo što vezano uz zdravu prehranu ili fitness, slobodno se javi...
__________________
Yo soy un hombre sincero
De donde crecen las palmas
lady in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 17:08   #43
Jel ima tko drugi na ovom forumu osvim ove? Njoj ne treba dijeta nego PSIHIJATAR
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 18:20   #44
moderatori? osim sto bi trebalo upozoriti neke osobe da budu malo kulturnije i da ne vrijeđaju (ne samo mene već i druge ljude), trebalo bi reagirati i kada se na podforumu kao što je zdravlje pišu očite neistine i gluposti. netko bi to mogao shvatiti ozbiljno
__________________
Yo soy un hombre sincero
De donde crecen las palmas
lady in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 23:59   #45
Quote:
lady in red kaže: Pogledaj post
Ovo uopće nije bio napad na tebe, već obrana od tvog suludog napada na mene. S obzirom na to da ti nije smetalo napisati nekoliko postova u kojima dovodiš u pitanje moj karakte i količinu hrane koju ja pojedem, sasvim je očito da tebi napadi nis strani.
Sada odustaješ jer jednostavno više nemaš što za reći. Sve što sam ja napisala je istinito i smisleno.

Za tebe imam dva savjeta: 1. svoju narodnu izreku primjeni na sebi. Činjenica je da nikakva dijeta i iglice neće promjeniti tvoj stav o prehrani koji te doveo na BMI koji imaš.
2. nemaš apsolutno nikakvo pravo vrijeđati ljude koji su išli na operacije želuca jer za to je potreban puno veći karakter i puuuuno više hrabrosti nego li za držati se neke niskokalorične dijete. To može i svaka anoreksična tinejđerica. Ne znam samo kako imaš obzira ispitivati ih na njihovom topicu o pretragama i tražiti pomoć, a ovdje ih nazivati nekarakternim. Što bismo onda mogli reći o tvom karakteru?

Moji argumenti, ako ti je bilo toliko teško shvatiti ih su slijedeći:

- dijetom od 500-700 kalorija ćete si usporiti bazalni metabolizam i to je činjenica. ne znam kako ti uopće nije neugodno pokazivati elementarno nepoznavanje biologije i tvrditi da je to jednostavno premalo kalorija da se metabolizam uspori
- promijeniti način prehrane, a ne uvesti fizičku aktivnost ne vodi nikamo. uz 500 ili 700 kalorija dnevno o kakvoj fizičkoj aktivnosti možemo pričati? apsolutno nikakvoj, osim ako vam krajnji cilj nije klinička smrt
-jedan obrok za osobu normalne težine od kojeg se može najesti, a ne prejesti sigurno iznosi 500 kalorija. ako podjelimo sve kalorije koje možete ubijeti dnevno na carevoj dijeti s brojem obroka dobijemo manje od 200 kalorija po obroku. tko se od toga može najesti (mislim pritom na odrasle osobe)?
-niskokalorična dijeta nikome neće promijeniti navike koje su dovele do debljanja, bez obzira na to koliko se postepeno vraćao starim navikama poslije dijete
-dijeta doktora Cara kod nikoga nije imala trajan uspijeh. Čak niti 2-3 godine nije trajno. Trajno je za čitav život.
-dr. Car nije nutricionist, što smatram vrlo bitnim podatkom

Možda je jesam infantilna zato jer sam ti rekla istinu - bojiš se operacije, pa tražiš zadnju slamku spasa.
A i imaš općenito iskrivljeno mišljenje o sebi i krivi stav prema prehrani. U jednom od postova si upotrijebila izraz 'žderanje'. Ljudi ne žderu, ljudi jedu. Oni koji sami za sebe govore da žderu, na taj način pokazuju ljutnju prema sebi i svom nedostatku kontrole.
I zadnje - minimalan BMI za balon je 30. Bez brige, primit će te. Samo treba malo karaktera za napraviti operaciju

I naravno, ovo je također moj zadnji post. Ali ako nekoga zanima bilo što vezano uz zdravu prehranu ili fitness, slobodno se javi...
potpuno si u pravu sto se tice svega sto si napisala o kalorijama,prehrani i vjezbanju.kao sto sam ranije napisala,jedino takva,zdrava prehrana i fizicka aktivnost su dobra i efikasna kombinacija za citav zivot.a doktor car je pametan covjek:dok se vecina njegovih kolega za ne preveliku placu muci po bolnicama s bolesnicima koji boluju od razlicitih teskih bolesti,on lijepo pika svoje iglice i daje svoju dijetu i super zaradjuje.svaka cast,covjek je pametan i dobro se poslovno snasao!
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 18:23   #46
Šteta što se ne javi nitko tko je bio uspješan kod Cara, da pojasni zašto je njegov pristup kvalitetan, zdrav i dobar.

Što se tiče ovih načelnih smjernica o vježbanju i zdravoj prehrani pa to smo čuli već sto puta!! Naravno da je to odličan način. Jedino baš ne vidim da ga se ljudi efikasno drže....
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 18:58   #47
@hannah3 - pa naravno da nije tip idiot. kako bi inače jedan internist otvorio ambulantu za lječenje pretilih osoba i još uspio naći toliko klijentele?
što ne bi bilo realnije da ljudi koji žele smršaviti, a to i dobro platiti da odu nutricionistu koji je kompetentniji? ne, jer dr.Car obećeje brže rezultate. a kako i ne bi uz tako niskokaloričnu dijetu. ja sam sigurna da niti jedan jedini nutricionist ne bi tako nešto napravio.

što se njegovih klijenata tiče, mislim da je potpuno ista stvar kao i s 'vidovitim Milanom' (http://www.youtube.com/watch?v=SFeNgr1AbUo)
Strašno je skupo, no ipak je linija non-stop zauzeta koliko ga ljudi zovu. Čak i kad shvate da od njegovog proročanstava ništa, radije će sami sebe uvjeriti da nisu bili na dobroj pošti ili da su krivo zapamtili vrijeme, nego da je on prevarant.
Kada bi sami sebi to priznali, to bi značilo da nema nikakve šanse da se proročanstvo ikada obistini.
Tako je i s dr.Carom. priznati sam sebi da je tip prevarant je isto kao i priznati sam sebi da nema ništa od brzog i efikasnog mršavljenja i da je jedni način zdrava prehrana i vježbanje. a da im se to da, ne bi niti došli do toga da treba tražiti pomoć dr.Cara.

Iz mog iskustava - možda 2% ljudi u mom fitness centru je debelo. I to ne pretilo već nekih 10-15 kila viška. Ostali su većinom vitki... Zato jer se trude...
__________________
Yo soy un hombre sincero
De donde crecen las palmas
lady in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 19:16   #48
Koliko ljudi ide u fitness centre? Dva posto ukupne populacije u HR? .-)
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 23:47   #49
koliko posto hrvatske pupulacije je pretilo? pa oduzmi to od 100 posto i dobiti ćeš postotak ljudi koji brinu za svoje zdravlje
u zagrebu svaki kvart ima barem jedan fitness centar i u kojem god da sam ja bila do sada ima hrpa ljudi. pogledaj malo topice na rekreaciji (ako ti je takvo sto ikada uopce palo na pamet), trčanje, orbitrek, vježbe uz renatu sopek - sve je to oblik rekreacije, ne moraju svi bildati. sve je to samo stvar KARAKTERA

pogledaj ljude oko sebe, ako ti to ne pričinjava preveliki problem. na deset ljudi normalne težine imaš jednog debelog. misliš da je ovih 9 vitko od zraka? dobro ajde, vjeruješ ti stvarno svačemu
__________________
Yo soy un hombre sincero
De donde crecen las palmas
lady in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 08:01   #50
Quote:
cudim_se kaže: Pogledaj post
Šteta što se ne javi nitko tko je bio uspješan kod Cara, da pojasni zašto je njegov pristup kvalitetan, zdrav i dobar.

Što se tiče ovih načelnih smjernica o vježbanju i zdravoj prehrani pa to smo čuli već sto puta!! Naravno da je to odličan način. Jedino baš ne vidim da ga se ljudi efikasno drže....
Što znači kvalitetan, zdrav i dobar? Ja znam nekoliko ljudi koji su bili, skinuli hrpu kilograma, relativno lagano i bez nekih vidljivih posljedica, ali da je netko od njuih poslije dijete radio detaljnije preglede - nije. Isto kao što nitko nije zadržao postignutu težinu - kod svih je radio jo-jo efekt.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 08:31   #51
Samo kratko - nemam namjeru nekome objašnjavati jel Car dobar ili nije, samo ću napisati svoje iskustvo - ja sam kod Cara bila prije 10 godina, smršavila sam 40 kila, ostala bez noktiju i kose, imala katastrofalnu krvnu sliku i završila priču tako da sam se srušila nasred Importane centra. Dakle, bila sam disciplinirana, uživala u njegovom urlanju da sam "glupo žensko, i da on nas žene ne razumije, da mu plaćamo da mršavimo a onda žderemo" (to je urlao na mene jer sam smršavila 500 grama a ne njegoviš planiranih 800 grama) i završila bolesna.

Toliko o Caru. Ne ponovilo se.
__________________
"predatorica"
petra_pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 08:33   #52
Quote:
cudim_se kaže: Pogledaj post
Šteta što se ne javi nitko tko je bio uspješan kod Cara, da pojasni zašto je njegov pristup kvalitetan, zdrav i dobar.

Što se tiče ovih načelnih smjernica o vježbanju i zdravoj prehrani pa to smo čuli već sto puta!! Naravno da je to odličan način. Jedino baš ne vidim da ga se ljudi efikasno drže....
Paaa, evo ja se držim smjernica o zdravoj prehrani i to uopće nije teško niti tlaka, a smršaviti i održavati težinu može samo ona osoba kojoj se dogodio onaj famozni mentalni klik u glavi kada poželi riješiti svoj problem - svi oni koji djetiraju i sanjaju pohane šnicle, obično u kratkom roku vrate kilažu.

Što se Careve dijete tiče, vidjela sam samo jednu koja je po njegovoj dijeti smršavila i izgledala pristojno, danas ju je strahota pogledati koliko je debela! Sve je to yo-yo maltetiranje dok kod ne shvatiš da nisi ni postala debela u mjesec-dva, pa niti skinuti kile ne možeš u tako kratkom roku.

Pametno je napisala ona koja je rekla da je mršavila u roku godine dana, uz promjenu prehrane i laganu fizičku aktivnost.
__________________
Generation X
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 10:28   #53
Naravno da Yo-Yo efekt uništava organizam, to nije sporono. Ali to nije Careva krivnja, zar ne?

Ja govorim o njegovu programu, u koji sam se uvjerila da je kvalitetan. U početku sam i ja pričala da je to sve shit, ali kad sam se krenula DOSLOVNO držati svega, shvatila sam da je sve točno kako je rekao. Ono što me najviše šokira i neobjašnjivo mi je - da moraš jesti u točno određene sate i ako jedeš samo pola sata kasnije kile ne idu dolje. Ista količina hrane, kalorija, svega, ali ako pojedeš u pola pet ručak, a ne do četiri, zajeb!

Ne kužim kako i zašto, ali je on tvrdio i na predavanjima objašnjavao kako to funkcionira, nije logično, ali je tako!

Petra, žao mi je što je bilo tako i žao mi je što nisi uspjela održati tu kilažu te si morala pribjeći puno drastičnijim mjerama. Šteta je, što kad si već skinula tih 40 kila nisi to i održala.....ne mislim da je za to kriv Car, sorry :-) Vjeorjatno skidanje 40 kg je šok za organizam, čak ti ni krv ne daju davati kad toliko smršaviš, ali pitanje je kako si ti "završila" dijetu tj. jesi li se "skinula" postupno ili si nakon tog pada u nesvijest samo prestala dolaziti?

Inače, ja znam osobu koja je obavila radikalan zahvat na želucu, smršavila je, ali nije promijenila "mentalni sklop". Ona nikad ne bi smršavila niti jednom metodom, osim tom agresivnom, fizičkom....zašto? .....zato kaj u glavi nije spremna...da ne kažem nešto drugo...

Ja se isto svaki dan borim. Ima dobrih dana i ima loših dana. Samo što su sad loši dani "prejela sam se čušpajza od kelja i čak tri šnite kruha", a prije su loši dani bili "pojela sam pizzu i big mac menu iz McDonladsa".....sve je to u glavi i u okolnostima tj. stresu....a što se tiče Cara ja bih preporučila svima koji su DOŽIVJELI TAJ KLIK, a ako nisu - onda bolje da ne troše novce i vrijeme...definitivno...
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 10:37   #54
jooj svi ste se bacili u rasprave ko da je to sve neka velika mudrost.


ova dijeta dr. cara je u redu za one koji zele dosta brzo izgubiti kile, i radi se o tome da je hrana raznolika, npr. crno pecivo, kravlji sir ujutro, popodne skampi, krumpir i rajcica i navecer 2 kriske dinje, moze se cedevita piti i voda.
a ako si spreman na promjene i imas dovoljnu samokontrolu, nece ti on trebati izravno, nego papir s dijetom, jer tako i tako moras sam biti dovoljno jak!

radi se o KOLICINI!!!a to je najveci problem zasto ljudi dobiju kile, jer NE ZNAJU stati.

meni ova dijeta ne treba, imam 168cm, 52 kg, ali o tom yo-yo efektu...
isto nije uopce neka mudrost.

onaj koji nakon takve niskokaloricne dijete nastavi jesti malo, umjereno i POSTEPENO povecava unos kalorija, i pritom vjezba, sigurno mu se to nece vratiti.

a oni koji vrate su oni koji su mislili- ''pa idem ja sad brzo ovo izgubit, poslije kog briga'', tako da je krivnja iskljucivo u pojedincu, a ne u dr.Caru.

SVATKO JE ODGOVORAN ZA SEBE
wishandhope is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 11:02   #55
Quote:
cudim_se kaže: Pogledaj post
Petra, žao mi je što je bilo tako i žao mi je što nisi uspjela održati tu kilažu te si morala pribjeći puno drastičnijim mjerama. Šteta je, što kad si već skinula tih 40 kila nisi to i održala.....ne mislim da je za to kriv Car, sorry :-) Vjeorjatno skidanje 40 kg je šok za organizam, čak ti ni krv ne daju davati kad toliko smršaviš, ali pitanje je kako si ti "završila" dijetu tj. jesi li se "skinula" postupno ili si nakon tog pada u nesvijest samo prestala dolaziti?
vraćanje mojih 40 izgubljenih kila nema veze sa Carom, niti sam to ikada rekla, ali loša krvna slika, ispadanje kose i loši nokti, rušenje u nesvijest sigurno ima.
__________________
"predatorica"
petra_pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 11:19   #56
Quote:
cudim_se kaže: Pogledaj post
Tip nije nikakav psihopat nego odličan stručnjak! Nije baš simatičan, ali to mi u liječnika nije ni bitno, važnije mi je da dobro radi svoj posao!

On trizi da se jede sve i kad sam na njegovoj dijeti hranim se bolje nego inače i puno raznovrsnije...razno voće..lubenice, dinje, šlijve, ribizl..ma svega!

Evo, ja sam tjedan dana na dijeti i osjećam se kao avion! Ali sam DISCIPLINIRANA, pijem i jedem točno što on zahtjeva i NE PIJEM KAVU pa mi nije ni loše! Uglavnom, toplo preporučujem!
rekoh sama sebi da se neću uvlačiti u raspravu ali samo da nešto pitam:
- jel ti to nikada nisi bila kod cara? ili si sad tek prvi puta krenula? mislim moram pitati jer vidim da si pravi stručnjak.
- tjedan dana na dijeti? i osjećaš se kao avion? svi se nakon tjedan dana osjećaju kao avion pitanje je koliko dugo ćeš izdržati..
- koliko puta si počinjala dijetu i nakon tjedan dana se osječala kao avion?

koliko sam pročitala, tako braniš način rada dr. cara, a nisi nikada bila kod njega. drugo, imaš savjeta sto kako smršaviti a ni sama nisi baš uspješna u tome kad si na putu ka ugradnji balona.
nema mi sve skupa smisla...
__________________
"predatorica"
petra_pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 12:30   #57
Draga, da znaš čitati s razumijevanjem, a što znaju djeca u drugom osnovne, našla bi odgovore na sva pitanja u mojim postovima.
Nisam ti ja kriva kaj ti treba kirurg da smršaviš. Sorry, ali Car ti očito nije mogao pomoći, pa za takve postoji kirurgija
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 13:43   #58
Quote:
cudim_se kaže: Pogledaj post
Draga, da znaš čitati s razumijevanjem, a što znaju djeca u drugom osnovne, našla bi odgovore na sva pitanja u mojim postovima.
Nisam ti ja kriva kaj ti treba kirurg da smršaviš. Sorry, ali Car ti očito nije mogao pomoći, pa za takve postoji kirurgija
e sad sam sve pročitala, "draga", i neću ti ništa pisati, jer koliko sam pročitala, toliko si sigurna u sebe da ne možeš prihvatiti tuđe mišljenje i nisi u stanju voditi ni normalne rasprave bez da vrijeđaš i ljudima preporučuješ psihijatra, a to je daleko ispod mog nivoa, pa ti želim puno sreće kod cara, a najviše zdravlja, a pošto si već utireš put ka ugradnji balona (da li je to zato što nisi baš toliko sigurna u svoju ustrajnost kod cara i uspjeh, ne znam i ne ulazim u to), želim ti sreću i s time...
__________________
"predatorica"
petra_pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 14:07   #59
Are you an alcoholic?
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 14:09   #60
Svidja mi se što je WISH napisala, a što vidim da neki ne mogu nikako shvatiti, SVATKO JE ODGOVORAN ZA SEBE!

I za njega nije odgovoran ni Car, ni kralj, ni petar pan vječno dijete. LOL. Odrasli ljudi su odgovorni za sebe i ne bježe od te odgovornisti. U tom i je bit problema, kao i bilo koje druge ovisnosti - alkoholu, narkoticima, ljekovima za umirenje....
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:47.