Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2014., 20:58   #6461
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Bilo je rasprave i tih fotki na forumu. Bitno je staviti neki šamotni štit , neku ciglu , ispod onog poklopca za punjenje kotla , tako da se taj jadni poklopac ne pregrijava od IC zračenja kad se pojavi žestoka baklja na dnu kotla.
Nije mi jasno od kojeg materijala je uopce taj poklopac, ako je od gusa, pretpostavljam da ne moze puknuti od visoke temperature nego naglim hladenjem sto bi se dalo rijesiti stavljanjem izolacije s gornje strane da ne dolazi do naglog hladenja, ili se varam?

Ne znam koliko se sjecate tog kotla, meni je dosao sa stitom na lancu u toj prednjoj komori, mogao bi se on mozda iskoristiti
skyman is offline  
Old 20.01.2014., 21:39   #6462
Quote:
skyman kaže: Pogledaj post
A sad si mu sve rekao, i sam se valjda toga sjetio..nije baš tako jednostavno...

Ivek objasni malo kako će raditi to sve, ako ćeš ti zapaliti peć i radit će cijelo vrijeme onda ti treba samo fotoćelija sa relejom, ako će se paliti i gasiti automatski, e onda tu treba puno više kemijanja...
evo ovim putem se svima ispričavam jer to nije tema ovog foruma, ali trebam pomoč. zamislio sam ovako, na napajenje sam postavil digitalni termoprekidač sa pokazivačem temperature. on služi da u slučaju dizanja temperature u kotlu iznad zamišljene isključi cijeli sistem. poslije njega ide napajanje na ventilator preko potenciometra da mogu regulirati broj okretaja ventilatora a ujedno i snagu plamenika. drugi dio ide napajanje na elektromotor preko digitalnog tajmerana elektromagnetnu sklopku pošto je motor trofazni. misli sam i ja na fotočeliju ali ima problem. plamenik je konstruirani na način da ispod dovoda zraka ostaje 4-5 cm piljevine i ona tinja . nju fotočelija ne vidi ali nakon tri sata pokrenut ventilator i bez problema zapalio piljevinu. znači fotočelija neb i to dozvolila. trebam nekaj drugo. ne odgovara ni termoprekidač jer je plamenik šamotni obložen staklenom vunom pa ostaje dugo topli. LP
ivek-k is offline  
Old 21.01.2014., 00:32   #6463
za ivek-k

dosta sam proucavo peci na taj sistem, i vecina ima sistem kakav je ramzay opiso, sa klapnom
takvi sistemi su izvedeni tako i ne rade "napamet" ko pelet sistemi, neko preko klapne odreduju kolicinu doziranja, a kad ide u mirovanje onda tinja polako sa malo ili nimalo vjetra i opet ponekad doziraju piljevinu...te sitnice treba probavat i probavat i probavat

a i sam si napisao, niti fotocelija niti termoprekidačmoze odrađivati pouzdano posao i onako kako treba
renato2107 is offline  
Old 21.01.2014., 05:18   #6464
Quote:
dep kaže: Pogledaj post
iz nekog razloga ne mogu otvoriti slike, pa imam jedno pitanje!

Da li ta peć ima pante za vrata ili si morao nešto kemijati, mislim radi čišćenja??
poz
ma kemija... moram odvrnut 4 vijaka da skinem plamenik.... ugl. par min više posla kod čišćenja....

i svako malo treba cistit jer je malo ložiste, nema mjesta da se pepel negdje taloži...
dadobmw is offline  
Old 21.01.2014., 17:43   #6465
Kapa

Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Koliko ti je kapa dignuta od krova ?
Danas sam bio vrijedan, sve lijepo izmjerio, popeo sa na krov i poslikao.
Dakle, od uboda u zid pa do kape točno 638cm plus 60cm od uboda u peć. Znači, od ložišta do kape točno 7m. Sam dimnjak na krovu je 1m. 80cm zidanog i 20cm cijevi unutarnjeg promjera 12cm. Moj je ovaj sa nakrivljenom kapam i pogledom na more.

[IMG]http://www.zaslike.com/files/gmoxr06gb68m1ulddp41_thumb.jpg[/IM
G]


Na krovu sam našao i ovo. Susjed taj dimnjak ne rabi ali je sama kapa dosta načeta korozijom. Bavim se mišlju da je eksperimentalno montiram.

dankobo is offline  
Old 21.01.2014., 17:59   #6466
Quote:
dankobo kaže: Pogledaj post
Danas sam bio vrijedan, sve lijepo izmjerio, popeo sa na krov i poslikao.
Dakle, od uboda u zid pa do kape točno 638cm plus 60cm od uboda u peć. Znači, od ložišta do kape točno 7m. Sam dimnjak na krovu je 1m. 80cm zidanog i 20cm cijevi unutarnjeg promjera 12cm. Moj je ovaj sa nakrivljenom kapam i pogledom na more.

[IMG]http://www.zaslike.com/files/gmoxr06gb68m1ulddp41_thumb.jpg[/IM
G]

Na krovu sam našao i ovo. Susjed taj dimnjak ne rabi ali je sama kapa dosta načeta korozijom. Bavim se mišlju da je eksperimentalno montiram.

Mislim da bi prvo trebao dodati još jedno pola metra cijevi! Lako je moguće da ti ovaj mali "krović" od drugih dimnjaka prilikom vjetra stvara dodatan podtlak/pretlak ( prije će biti podtlak ) na tvoju cijev.
A ova druga kapa bi trebala biti isti princip kao i ona moja,ako ju susjed ne koristi možeš probati sa njom.
bmwmilos is offline  
Old 21.01.2014., 18:15   #6467
Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Mislim da bi prvo trebao dodati još jedno pola metra cijevi! Lako je moguće da ti ovaj mali "krović" od drugih dimnjaka prilikom vjetra stvara dodatan podtlak/pretlak ( prije će biti podtlak ) na tvoju cijev.
A ova druga kapa bi trebala biti isti princip kao i ona moja,ako ju susjed ne koristi možeš probati sa njom.
Ne, ovo u zavjetrini nije moj dimnjak već ovaj na linku, sa nakrivljenom kapom.

dankobo is offline  
Old 21.01.2014., 18:19   #6468
Na njega sam i mislio,uvijek se dimna kapa ( odnosno završetak dimnjaka ) treba dignuti barem pola metra uvis od bilo koje druge prepreke. S obzirom da je "krović" od ovih drugih dimnjaka usmjeren uvis ( kao normalni krov ) sa koje god strane da puše vjetar po tom "kroviću" skreće uvis i vjerojatno ti stvara povećani podtlak u dimnjaku!
bmwmilos is offline  
Old 21.01.2014., 18:27   #6469
Norme

Evo jedan od razloga zašto sam se odlučio kupiti peć iz Italije:

http://www.anic-italia.it/pdf/puntscher.pdf
dankobo is offline  
Old 21.01.2014., 18:29   #6470
Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Na njega sam i mislio,uvijek se dimna kapa ( odnosno završetak dimnjaka ) treba dignuti barem pola metra uvis od bilo koje druge prepreke. S obzirom da je "krović" od ovih drugih dimnjaka usmjeren uvis ( kao normalni krov ) sa koje god strane da puše vjetar po tom "kroviću" skreće uvis i vjerojatno ti stvara povećani podtlak u dimnjaku!
Da, imaš pravo. Malo je nagnut i zacijelo stvara ubrzanje (Venturijev efekt).
dankobo is offline  
Old 21.01.2014., 21:09   #6471
Quote:
dadobmw kaže: Pogledaj post
ma kemija... moram odvrnut 4 vijaka da skinem plamenik.... ugl. par min više posla kod čišćenja....

i svako malo treba cistit jer je malo ložiste, nema mjesta da se pepel negdje taloži...
Trebao bi peć preraditi za rođaka koji se teško kreće i čišćenje bi bio problem ako nije moguće namontirati pantove. I ovako s klasičnim vratima bi mu bio problem???
dep is offline  
Old 21.01.2014., 23:14   #6472
Quote:
dankobo kaže: Pogledaj post
Evo jedan od razloga zašto sam se odlučio kupiti peć iz Italije:

http://www.anic-italia.it/pdf/puntscher.pdf
Poznata talijanska firma Wohler g.m.b.h.
ramzay is offline  
Old 21.01.2014., 23:52   #6473
Evo za vlasnike 2000B kotlova, eksperimentirao sam s stavljenjem prve komore u funkciju i micanjem deflektora na lancu iz prednje komore, rezultati nisu bilu ništa bolji nego s tim deflektorom. Verzija kotla s 32 Kw bosch inače dolazi sa zaštićenim gornjim poklopcem u cijelosti. Dapače, rezultati su bili čak nešto i lošiji.

Tako da onaj gospodin koji je tu na forumu govorio o 20% boljim rezultatima s prvom komorom u funkciji je izvlačio te podatke očito iz glave uspoređujući potrošnju s ostalim ljudima s tim kotlom prikopčane na druge dimnjake i druge sustave. Da to je baš pokazetelj -.-
skyman is offline  
Old 22.01.2014., 04:31   #6474
Quote:
skyman kaže: Pogledaj post
Evo za vlasnike 2000B kotlova, eksperimentirao sam s stavljenjem prve komore u funkciju i micanjem deflektora na lancu iz prednje komore, rezultati nisu bilu ništa bolji nego s tim deflektorom. Verzija kotla s 32 Kw bosch inače dolazi sa zaštićenim gornjim poklopcem u cijelosti. Dapače, rezultati su bili čak nešto i lošiji.

Tako da onaj gospodin koji je tu na forumu govorio o 20% boljim rezultatima s prvom komorom u funkciji je izvlačio te podatke očito iz glave uspoređujući potrošnju s ostalim ljudima s tim kotlom prikopčane na druge dimnjake i druge sustave. Da to je baš pokazetelj -.-
EDIT: Jedva sam našao i proučio te stare postove

@ramzaj i zmajdin, vidim vi ste tada komunicirali s članom.

Član je bio markole, vidim 2012 godine govori o prednosti ECOM2 plamenika jer odmah s vrata kreće plamen i iskorištava prvu komoru, onda 2013 godine dolazi sa slikama gdje je u toj prvoj komori deflektor i horizontalna pregrada, tako da nije u funkciji ta komora nego druge dvije komore + dodani turbulatori. Toliko o tome.
skyman is offline  
Old 22.01.2014., 05:48   #6475
Quote:
skyman kaže: Pogledaj post
EDIT: Jedva sam našao i proučio te stare postove

@ramzaj i zmajdin, vidim vi ste tada komunicirali s članom.

Član je bio markole, vidim 2012 godine govori o prednosti ECOM2 plamenika jer odmah s vrata kreće plamen i iskorištava prvu komoru, onda 2013 godine dolazi sa slikama gdje je u toj prvoj komori deflektor i horizontalna pregrada, tako da nije u funkciji ta komora nego druge dvije komore + dodani turbulatori. Toliko o tome.
Daj link da se podsjetimo starih vremana
ramzay is offline  
Old 22.01.2014., 10:15   #6476
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Poznata talijanska firma Wohler g.m.b.h.
Ne to, nego pristup problemu i regulativa istog. Ovo ostalo je samo alat. Njemačka ili Ruska lopata biti će jednako beskorisna ako je nema tko primiti u ruke.
dankobo is offline  
Old 22.01.2014., 12:40   #6477
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Daj link da se podsjetimo starih vremana
Evo najlakše tu je ime člana, pa se mogu pogledati svi njegovi postovi na temu, ima ih samo 18:

https://www.forum.hr/member.php?u=453994

Ta prva komora na stranu, zanimaju me ovi turbulatori koje je taj član stavljao:



ove postojeće je malo produžio (zapravo koliko vidim s njegovom peći nisu ni došli, to je sam radio, inače s 32kw dolaze ti jedni turbulatori), i dodao u ovu komoru prije te sa tvorničkim turbulatorom još jedan manji turbulator, također ne vidi se ovdje na ovoj gore slici 2000B, ima još jedna zadnja komora prije nego plinovi odu kroz dimovodnu cijev u koju bi također stali turbulatori.

Sad jel postoji takva stvar kao previše turbulatora, jel bi bilo poželjno dodat turbulatore u sve te komore? Znam da bi problem stvarao eventualno slab dimnjak, ali kod mene je i preprejak...

Evo tu se vidi ta skroz zadnja komora i taj izlaz kroz dimovodnu cijev van, to je od jednog člana slika koliko se sjećam s teme o loženju na drvima, loži se peć na drva

http://postimg.org/image/bd773xknj/
skyman is offline  
Old 22.01.2014., 14:45   #6478
Quote:
ivek-k kaže: Pogledaj post
evo ovim putem se svima ispričavam jer to nije tema ovog foruma, ali trebam pomoč. zamislio sam ovako, na napajenje sam postavil digitalni termoprekidač sa pokazivačem temperature. on služi da u slučaju dizanja temperature u kotlu iznad zamišljene isključi cijeli sistem. poslije njega ide napajanje na ventilator preko potenciometra da mogu regulirati broj okretaja ventilatora a ujedno i snagu plamenika. drugi dio ide napajanje na elektromotor preko digitalnog tajmerana elektromagnetnu sklopku pošto je motor trofazni. misli sam i ja na fotočeliju ali ima problem. plamenik je konstruirani na način da ispod dovoda zraka ostaje 4-5 cm piljevine i ona tinja . nju fotočelija ne vidi ali nakon tri sata pokrenut ventilator i bez problema zapalio piljevinu. znači fotočelija neb i to dozvolila. trebam nekaj drugo. ne odgovara ni termoprekidač jer je plamenik šamotni obložen staklenom vunom pa ostaje dugo topli. LP
prema temperaturi ispušnih plinova???
prema temperaturi u ložitu???

tako rade viadrus peći na pelet.
stmat is offline  
Old 22.01.2014., 16:53   #6479
sory kaj upadam ko pravi pravcati padobranac,spominje se viadrus peč,imam U22 "mislim 35kW jer grijem 180m2" i ložim na drva,zadovoljan sam,da li se isplati i koliko košta ugradnja plamenika za pelet,ako ima original ili drugi zamjenski,imam i ferolijevu peč na ložu (koja ne radi več godinama i bila je predviđena za zamjenu na plinski brener -ipak prešao na viadrus i drva), tak da sigurno ima i feroli i viadrus i centrometal plamenike za pelet,u čemu je razlika između njih i da li se isplati staviti ikoji drugi osim viadrusov na U22,svaka pomoč je dobrodošla,zahvaljujem na razumijevanju!
mbukal is offline  
Old 22.01.2014., 21:43   #6480
da bi bilo koristi od komore za drva plamenik bi trebo vertikalno izgarat

ili mora bit verzija kotla koja ima bocnu rupu na kotlu za ugradit plamenik
http://www.youtube.com/watch?v=SReBWTXxo2I
posto smo mi brdoviti balkan nama prodaju uvjek osiromasenu staru verziju koju vise nemreju podvalit kod sebe i evropi
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.