Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2021., 13:25   #1
Ceremonijalni kakao

Jeste li kada sudjelovali na kakao ceremoniji? Kakva su vaša iskustva? Jeste li kada pripremali ceremonijalni kakao i je li kakao u ceremonijalne svrhe moguće pripremiti sirovim Crello kakaom iz Perua kakav se može kupiti u dućanima s eko hranom?

Djelovanje ceremonijalnog kakaa je nedovoljno istraženo. Jedni tvrde da djeluje na nervnoj razini, drugi da nema posebnih efekata, a postoje navodi koji spominju da kakao ima određeno psihoaktivno djelovanje.
freakyzika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2021., 08:03   #2
Rijetko kad pijem kakao, nemam neku posebnu ceremoniju
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2021., 10:30   #3
"Ceremonija kakaa je vrsta šamanskog iscjeljivanja, ukorijenjena u pomaganju ponovnom balansiranju energija u nama, otvaranju srca i vraćanju dobrog zdravlja."

Svaki dan sam poslije osnovne škole moral baki preko puta na kakao. Ceremonija je bila takva da kad sam joj došel u kuću, zaposjela me u stolicu i pred mene stavila kakao skuhan toliko vruće da nisi mogel šalicu dotaknuti. Kako ga zbog prevelike vrućine nisam mogel zeksati u jednom dahu, dok bi tako čekal da se ohladi, rešetala bi me pitanjima; "koje predmete si imal, si bil kaj pitan, kolko si dobil...".
Kakao se polako hladil ali meni je postajalo sve vruće i vruće... Energija u meni je kolala, ravnodušnosti i školske obamrlosti je nestajalo, čuo sam zov ptice u svojim njedrima, život u meni se budio dok konačno nisam rekal "aj bok! Dojdem opet sutra."

RIP bakica, dobar ti je bil taj kakao.
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2021., 09:52   #4
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
"Ceremonija kakaa je vrsta šamanskog iscjeljivanja, ukorijenjena u pomaganju ponovnom balansiranju energija u nama, otvaranju srca i vraćanju dobrog zdravlja."

Svaki dan sam poslije osnovne škole moral baki preko puta na kakao. Ceremonija je bila takva da kad sam joj došel u kuću, zaposjela me u stolicu i pred mene stavila kakao skuhan toliko vruće da nisi mogel šalicu dotaknuti. Kako ga zbog prevelike vrućine nisam mogel zeksati u jednom dahu, dok bi tako čekal da se ohladi, rešetala bi me pitanjima; "koje predmete si imal, si bil kaj pitan, kolko si dobil...".
Kakao se polako hladil ali meni je postajalo sve vruće i vruće... Energija u meni je kolala, ravnodušnosti i školske obamrlosti je nestajalo, čuo sam zov ptice u svojim njedrima, život u meni se budio dok konačno nisam rekal "aj bok! Dojdem opet sutra."

RIP bakica, dobar ti je bil taj kakao.

Savršena ceremonija.
Impala 73 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:47.