Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2013., 16:56   #181
zanima me da li netko ima saznanja u vezi zamrzavanje godine na efosu??je li jos uvijek moguce to obaviti,molim ikog sa imalo iskustva s tim da mi odgovori jer stvarno je hitno..pozz
vinkovci1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 17:05   #182
kj

Trebao bi mi obrazac za molbu za retroaktivno zamrzavanje godine koji se upucuje glavnoj tajnici ffzg-a.U referadi mi je rečeno da po novom više nema fizičkog obrasca već da se on ispunjava i šalje elektroničkim putem.Pokazano mi je i gdje se nalazi na stranici fakulteta,međutim zaboravila sam moze pomoc?
opušteno is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 01:27   #183
Može li mi tko pomoći u vezi ovoga. Naime radim vec 2mj u jednoj firmi preko sc. Stari mi na birou, stara ima plaju jedva 3milje a digli su kredit za stan i jedva prezivljavamo.. stari dobiva neku naknadu od biroa i nemozemo skrpat kraj sa krajem i odkada sam ja nasao posao u 9mj, poceli smo se snalaziti. ali problem je taj sta sam ja upisao Teh fakultet u Ri, prva godina, i nisam u mogucnosti ici na faklutet i raditi jer mi sef stavlja smjene kako njemu pase pa bi 90% bi mi bilo izostanaka. da li ja na temelju ovog razloga ( financijskog ) mogu zamrznut barem jednu godinu dok ne stanemo na noge? dali ako se zamrzne godina i dalje moze radit preko sc jer mi firma nedaje posao ako nemam studentski ugovor. ako itko ima iskustva na RiTeh neka mi se javi ili pm mi posalje jer mi je stvarno hitno.
Shifter07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 21:37   #184
Smile

Bok svima, nova sam na forumu ali vazno mi je sto prije saznati...Jos sam u srednjoj a zelim upisat psihologiju na FFZG, zamrznula bi prvu godinu jer bi isla u Ameriku godinu dana muziku studirat. Zanima me jel to dovoljno opravdan razlog i kolika je vjerojatnost da bi mi to uvazili? Nakon toga bi se normalno vratila u Zg i krenula studirat. Ne znam puno o tome ali nemam bas ni koga pitat pa pls odg. ak znate
bumbi1047 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 19:49   #185
Zbog trudnoće planiram zamrznuti godinu (iduću) a u ovoj položiti što mi se da (rodit ću oko 9. - 10. mj) a onda tokom iduće čistiti što ostane. Budući da sam treća godina, mislim da imam pravo i na apsolventsku. Interesira me se odlučim na 'zamrzavanje zbog trudnoće' da li se to odnosi na 2013./2014. ili na 2014./2015.? Važno mi je što će pisati na tom papiru da mi još ne uzmu stipendiju za ovu godinu (tj. da me ne zezaju da moram vratiti zbog primanja u godini 'mirovanja obaveza') koju primam redovno jer redovno sve obavljam i tako će biti do kraja akademske godine. Molim konkretne informacije ili iskustva. Hvala.
pink-flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 22:02   #186
Zamrzavaš tekuću akademsku godinu, tj. 2013/14.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 14:46   #187
Quote:
pink-flower kaže: Pogledaj post
Zbog trudnoće planiram zamrznuti godinu (iduću) a u ovoj položiti što mi se da (rodit ću oko 9. - 10. mj) a onda tokom iduće čistiti što ostane. Budući da sam treća godina, mislim da imam pravo i na apsolventsku. Interesira me se odlučim na 'zamrzavanje zbog trudnoće' da li se to odnosi na 2013./2014. ili na 2014./2015.? Važno mi je što će pisati na tom papiru da mi još ne uzmu stipendiju za ovu godinu (tj. da me ne zezaju da moram vratiti zbog primanja u godini 'mirovanja obaveza') koju primam redovno jer redovno sve obavljam i tako će biti do kraja akademske godine. Molim konkretne informacije ili iskustva. Hvala.
Pretpostavljam da molbu trebaš nositi u dekanat (bar je kod nas tako), najbolje ti je da onda odeš u dekanat i pitaš onoga kojem se molbe inače predaju, oni uglavnom znaju odgovore na ta pitanja. E sad, ja jesam zamrzavala godinu, ali ne zbog trudnoće nego zbog bolesti i zamrznula sam tekuću akademsku godinu, dakle onu godinu u kojoj sam bila bolesna što je logično jer onda nisam mogla ići na predavanja i izlaziti na ispite. Inače, na stranicama fakulteta u statutu ili razno raznim odredbama (sve su to, dokumenti fakulteta, jel) bi trebala pronaći bar neke informacije o ''mirovanju studentskih obveza''. Mislim da možeš zamrznuti i 2 godine za redom.

E sad, ako ćeš ne želiš zamrznuti 2013./2014. onda ćeš morati dati sve ispite, a one koje ne daš, upisuješ drugi put, a ako zamrzneš predmete koje ne stigneš položiti dogodine ti se računaju kao da si ih upisala prvi put. Samo pazi, od onog trenutka kada ''zamrzneš'' akademsku godinu ti više nemaš pravo polagati ispite. Molbe za mirovanje se mogu predati do kraja akademske godine.

Mislim da ne moraš zamrznuti tekuću akademsku godinu ako ne želiš, već da možeš zamrznuti 2014./2015. jer je to ionako period kada ćeš tek roditi, ali onda vjerojatno molbu trebaš predati kada počne iduća akademska godina (barem je tako napravila moja prijateljica kada je bila trudna, ali ona je na nekom žnj visokom učilištu koje ima neke čudne procedure općenito pa to ne bih uzela kao nešto mjerodavno, uglavnom ona je zamrznula godinu u kojoj je bila trudna i godinu nakon što je rodila).

Kažem ti, najbolje ti je da odeš do referade i/ili dekanata i objasniš im što bi ti htjela, oni bi te trebali uputiti.
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 10:21   #188
Do kada se može zamrznuti tekuća godina? Imam određene psihološke smetnje i naručen sam za 20.07. kod psihijatra. Mogu li zamrznuti do 30.09 ili postoji neki raniji rok?
jack stow is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 06:02   #189
Što mi je činiti????... pls pomagajte!!!

Pozdrav, što mislite o mojoj situaciji.


U veoma sam kompliciranoj situaciji pa ako može kakav savjet...
Ovako, pogledao sam pravilnik svog faxa i na mojem faxu je pravilo da se status studenta ima za vrijeme propisanog trajanja studija, a najdulje za vrijeme koje je dvostruko dulje od propisanog trajanja studija, znači u mojem slučaju šest godina. Inače studiram petu godinu zaredom i sam plaćam studij. Isto tako kad se upisuje u višu godinu studija moguće je upisati najviše do 63 ectsa.
Sad tu dolazim do problema, jer kad se budem upisivao u višu godinu studija da bih upisao sve što mi nedostaje onda bih trebao upisati 37 ectsa plus još dvije stvari, a to su stručna praksa i završni rad koji nose 30 ectsa, znači to bi onda ukupno bilo 67 ecsta, a najviše dozvoljeno je 63. Kao što sam rekao, imam pravo šest godina studiranja na svom faxu i ako ne bih sve to uspio upisati (znači kompletnih 67 ectsa) onda ne bih mogao više uopće rješiti sve do kraja i završiti fax, jer gledajući taj pravilnik ne mogu više upisivati sedmu godinu, stoga ne znam što mi je činiti po tom pitanju. Ima li tko kakav savjet????

Drugi dio problema je slijedeći, a to je da su upisi u višu godinu studija drugi tjedan, a ja trenutno nikako ne mogu upisati novu fakultetsku godinu jer za nekoliko mjeseci idem raditi u inozemstvo i to je neodgodiva stvar i zato da ne izgubim tu šestu godinu studiranja koju sad ne mogu upisati onda mi je jedino rješenje da zamrznem godinu. Ima li tko ideju što napravit glede toga, dakle što da najbolje navedem pod razlog zamrzavanja godine, jer ne želim da me odbiju!?


Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Zadnje uređivanje Braand : 14.09.2014. at 06:10.
Braand is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 08:18   #190
Quote:
Braand kaže: Pogledaj post
Pozdrav, što mislite o mojoj situaciji.


U veoma sam kompliciranoj situaciji pa ako može kakav savjet...
Ovako, pogledao sam pravilnik svog faxa i na mojem faxu je pravilo da se status studenta ima za vrijeme propisanog trajanja studija, a najdulje za vrijeme koje je dvostruko dulje od propisanog trajanja studija, znači u mojem slučaju šest godina. Inače studiram petu godinu zaredom i sam plaćam studij. Isto tako kad se upisuje u višu godinu studija moguće je upisati najviše do 63 ectsa.
Sad tu dolazim do problema, jer kad se budem upisivao u višu godinu studija da bih upisao sve što mi nedostaje onda bih trebao upisati 37 ectsa plus još dvije stvari, a to su stručna praksa i završni rad koji nose 30 ectsa, znači to bi onda ukupno bilo 67 ecsta, a najviše dozvoljeno je 63. Kao što sam rekao, imam pravo šest godina studiranja na svom faxu i ako ne bih sve to uspio upisati (znači kompletnih 67 ectsa) onda ne bih mogao više uopće rješiti sve do kraja i završiti fax, jer gledajući taj pravilnik ne mogu više upisivati sedmu godinu, stoga ne znam što mi je činiti po tom pitanju. Ima li tko kakav savjet????

Drugi dio problema je slijedeći, a to je da su upisi u višu godinu studija drugi tjedan, a ja trenutno nikako ne mogu upisati novu fakultetsku godinu jer za nekoliko mjeseci idem raditi u inozemstvo i to je neodgodiva stvar i zato da ne izgubim tu šestu godinu studiranja koju sad ne mogu upisati onda mi je jedino rješenje da zamrznem godinu. Ima li tko ideju što napravit glede toga, dakle što da najbolje navedem pod razlog zamrzavanja godine, jer ne želim da me odbiju!?


Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
Zamrzavanje je najlakse dobiti zbog depresije. Podes psihjatru i dobijes dijagnozu i onda s tom dijagnozom ides ljecniku fakulteta po potvrdu koju predajes uz molbu na faksu. Ta potvrda kosta 200 kn.

Sljedece godine opet mozes napisati molbu da ti odobre upis 67 ECTS bodova? Bilo bi najbolje da podes u referadu s njima porazgovarati.
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 12:41   #191
Pođi u referadu i tamo se raspitaj, inače provjeri možeš li u trećoj godini upisati 75 bodova.
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 15:00   #192
Tako cu nesto onda i napraviti, hvala na odgovorima.
Braand is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 15:32   #193
Zamrzavanje godine

Pozdrav
Ovako, studiram i prva sam godina - bio. Sada bih trebao upisati 2. i platiti povecu sumu novca, koju nemam, da upisem faks, na kojem vise nisam siguran da zelim studirati . Dakle, najbolja opcija mi je pauzirati godinu, skupiti lovu i rjesiti sam sa sobom kako i gdje dalje. U medjuvremenu, da li mi se isplati zamrzavati godinu, ako da koliko je to tesko, da li je bas potrebna lijecnicka dokumentacija, ili su fincancijski problem sami po sebi dovoljni? Koja mi prava ostaju po zamrzavanju godine?
korak srca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 15:38   #194
Quote:
korak srca kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Ovako, studiram i prva sam godina - bio. Sada bih trebao upisati 2. i platiti povecu sumu novca, koju nemam, da upisem faks, na kojem vise nisam siguran da zelim studirati . Dakle, najbolja opcija mi je pauzirati godinu, skupiti lovu i rjesiti sam sa sobom kako i gdje dalje. U medjuvremenu, da li mi se isplati zamrzavati godinu, ako da koliko je to tesko, da li je bas potrebna lijecnicka dokumentacija, ili su fincancijski problem sami po sebi dovoljni? Koja mi prava ostaju po zamrzavanju godine?
Moraš imati opravdan razlog i barem 1.položeni predmet i to je to.Obrati se u referadu i sve ćeš saznati
fliper11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 16:07   #195
Quote:
fliper11 kaže: Pogledaj post
Moraš imati opravdan razlog i barem 1.položeni predmet i to je to.Obrati se u referadu i sve ćeš saznati
Pa to i jest jedno od mojih pitanja, kakvi su opravdani razlozi? Raspitao sam se koliko sam mogao, svi govore isto, a to je da ima niz razloga koji jesu opravdani (npr. bolest i sl.) , a ima i niz razloga koji mogu biti opravdani, ukoliko ih dekan odobri (u sto bi spadali i financijski razlozi). S obzirom da to nije sigurno, mene zanimaju iskustva ljudi sa ovakvim problemom, tj koliko je cesto da se odobravaju financijski problemi kao razlog za zamrzavanje studija.
korak srca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 19:30   #196
U principu se ne odobravaju. Svi ljudi koje znam, a koji su zamrzavali zbog financijskih problema, išli su kod psihijatra po potvrdu da boluju od depresije. To je standardna procedura i najlakša stvar koju možeš napraviti.
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 16:08   #197
Da li se može otići kod privatnog psihijatra, nabaviti potvrdu gdje piše da bolujem od depresije i tako zamrznuti godina? Neće biti sumnjivo zbog datuma, znači ako bi sada išla po nalaz kod psihijatra i odmah predala papire za zamrzavanje?
Purpl3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 17:45   #198
Kako su svi drugi, tako ćeš i ti
Najbolje ti je da se prvo javiš studentskom liječniku zaduženom za tvoj faks, on će ti najbolje reći što i kako trebaš i tko ti može napisati potvrdu.
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:01   #199
Quote:
Frigg kaže: Pogledaj post
Kako su svi drugi, tako ćeš i ti
Najbolje ti je da se prvo javiš studentskom liječniku zaduženom za tvoj faks, on će ti najbolje reći što i kako trebaš i tko ti može napisati potvrdu.
Misliš da je to dobra ideja, da nebi bilo kasnije da baš zbog toga što zna da taj nalaz s dijagnozom nije istinit, ne bude odobrio zamrzavanje?

Btw zna netko provjerenog doktora koji bi napisao dijagnozu?
Purpl3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 06:19   #200
Ne ici studentskom lijecniku ukoliko nemas potpunu dokumentaciju i povijest bolesti jer ju on odobrava i daje ti potvrdu koju prilazes uz molbu na faksu.
__________________
"zakaj si ti tak agresivno nastrojena" :D
ljubčiasta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:51.