Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2015., 19:54   #881
Quote:
0000 kaže: Pogledaj post
Svaki profesionalni vojnik je potencijalni ili stvarni masovni ubojica. Svaki porezni obveznik koji financira svoju profesionalnu vojsku je onaj koji drži lopovu ljestve tj. plaća profesionalnog ubojicu. Možemo pričati o moralu tko je gori, onaj koji drži ljestve ili onaj koji krade ali u principu su obojica isto, nemojmo biti licemjerni...i mi smo u NATO savezu i rado će mo iskoristiti kišobran ako zatreba ali imamo i obvezu sufinanciranja tj. podrške.
Svijet funkcionara tako kako funkcionira a ostalo su utopije.
Zaboravljaš krucijalnu činjenicu: nisu svi ljudi profesionalni vojnici. To je toliko malen postotak ljudi, zapravo.

A vući ovakve paralele...ostavit ćemo to za pdf politika.
Požuri Polako is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 20:39   #882
Quote:
Požuri Polako kaže: Pogledaj post
Zaboravljaš krucijalnu činjenicu: nisu svi ljudi profesionalni vojnici. To je toliko malen postotak ljudi, zapravo.

A vući ovakve paralele...ostavit ćemo to za pdf politika.
a jebiga, vi bi malo vukli paralele malo ne bi.
kad vama ide u prilog ondak vučete a kad ne ide ondak ne vučete

ljudi moji tamo je ratna zona, s vrlo kompliciranim načinom ratovanja.
očekivati nekakvog mekušca za snajperom je debilana samo takva,
lik je obavljao nezahvalan posao i zato je na kraju krajeva i ošo ukuratz.

ameri s obzirom na svoje vojne i demokratske tekovine misle da su u pravu i tu nema boga da ih uvjeri u suprotno.

dokle irak u zadnjih par decenija sa svojim postupcima itekako dovodi u pitanje svoju vjerodostojnost i dobronamjernost. barem u bliskom okruženju.
najveći štos je što su se nameračili na saveznike amerikanaca.

ja sam mišljenja da oba imaju putra na glavi, ali da ga jebeš ne mogu se složiti s razmišljanjem da ameri tamo rade šta hoće i ubijaju nasumice,
ne mogu i točka.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 20:55   #883
0000 sad domoralizira porezne obveznike, optužujući sve nas kao podjednako odgovorne za sve ratove u svijetu. Kao da je porezni obveznik odgovoran za pojedinca koji je dovoljno glup da ode u jebenu misiju u pripizdinu poput Afganistana.

Da, zapravo, dobro je rekao, plaćamo vojsku da bi isti ti vojnici zapravo češali jaja i nadrkavali se međusobno. Ako ih već plaćamo, šta ne naprave autocestu Zagreb - Sisak, svejedno kurca ne rade. Al, ne, plaćaš im povratnu, avionsku kartu Zagreb - Frankfurt - Tel Aviv - Kabul - Tel Aviv - Frankfurt - Zagreb. Želim znat jel koji vojnik, naš hrvatski ubio koje dijete u Afganistanu. Želim znat na šta mi troše pare. Jebo im ja m*** besposlenu.
Požuri Polako is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 02:24   #884
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Casulties of War, već spomenuto ovdje. Jedina stvar koja je izmjenjena su imena protagonista dok je sam slučaj ostao jako, jako vjeran istini.
Morat cu osvijeziti pamcenje, pa cu ti javiti. Davno pogledah taj film.
A i to je eventualno jedan nacin da se snimi malo realniji prikaz, jer zivimo u doba kada kazes nekome tko je crne koze da je crn i dobijes 20 godina zatvora i oznacen si citav zivot kao rasist, silovatelj, sexist, anarhist itd itd
Quote:
Pogledaj film The Siege of firebase Gloria. Vietkong i Amerikanci realno prikazani, obje strane su donosile glupe odluke i radile jako glupe stvari. Jedan od razloga zašto se film neće naći na listama top 10 filmova o tom ratu.
Morat cu ovaj pogleda, iskreno nikada ni cuo.
A gle, ja nezelim nista ovdje opravdavat, no meni ima smisla da netko tko snima nesto o svojoj zemlji (pogotovo patriot), da ce ,u vecini slucajeva, uljepsat prikazanu situaciju, namjerno i ne namjerno, zato sto on vidi to tako ili zeli vidjeti tako.
Jer jebiga, svatko ima svoje misljenje i vecinom ljudi nemogu biti 100% neutralni/objektivni. Tako ce Srbi govoriti kako smo krivi za rat, a mi cemo njih tuziti.

No dobro nebitno, ne da mi se vise trositi vrijeme na nekog Kyle,
imas lijepi pozdrav
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 15:18   #885
Quote:
Požuri Polako kaže: Pogledaj post
0000 sad domoralizira porezne obveznike, optužujući sve nas kao podjednako odgovorne za sve ratove u svijetu. Kao da je porezni obveznik odgovoran za pojedinca koji je dovoljno glup da ode u jebenu misiju u pripizdinu poput Afganistana.

Da, zapravo, dobro je rekao, plaćamo vojsku da bi isti ti vojnici zapravo češali jaja i nadrkavali se međusobno. Ako ih već plaćamo, šta ne naprave autocestu Zagreb - Sisak, svejedno kurca ne rade. Al, ne, plaćaš im povratnu, avionsku kartu Zagreb - Frankfurt - Tel Aviv - Kabul - Tel Aviv - Frankfurt - Zagreb. Želim znat jel koji vojnik, naš hrvatski ubio koje dijete u Afganistanu. Želim znat na šta mi troše pare. Jebo im ja m*** besposlenu.
Jel' znaš šta profesionalna vojska radi kada ostane bez posla? Ode tamo negdje i napravi sebi posla...da joj se ne bi moglo spročitati češkanje muda.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 20:00   #886
Malo off topica ali s obzirom da ovdje mnogima smeta američki propagandni film vjerujem da će te onda uživati u Camp X-Ray. Meni je odličan i možda je početak drugačijeg pogleda na rat...iako sumnjam jer je komercijalno vrlo tanak. Taođer zanemarite imdb ocjenu koja je politički motivirana a ne kvalitetom filma koji je odličan.

Za kraj mene su oduševila oba filma. I ovaj propagandni ali i djelomično antiratni kao i X-Ray koji je čista kritika i nedvojbeno antiratni.
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 13:21   #887
Quote:
0000 kaže: Pogledaj post
Malo off topica ali s obzirom da ovdje mnogima smeta američki propagandni film vjerujem da će te onda uživati u Camp X-Ray. Meni je odličan i možda je početak drugačijeg pogleda na rat...iako sumnjam jer je komercijalno vrlo tanak. Taođer zanemarite imdb ocjenu koja je politički motivirana a ne kvalitetom filma koji je odličan.

Za kraj mene su oduševila oba filma. I ovaj propagandni ali i djelomično antiratni kao i X-Ray koji je čista kritika i nedvojbeno antiratni.
A gledaj, mene to isto smeta kao što me smetalo i u filmu Argo. Našle se američke junačine na tuđem terenu pa popuju. Bez obzira na to, film mi je dobar jer prikazuje ljudsku patnju i besmisao rata. Vodiš rat iz ljubavi prema domovini? Malo morgen.
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 12:41   #888
Odgledao sinoć, razočaran sam da je Clint pristao da snimi jedan takav predvidljiv i jeftin propagandni uradak, ovo mu je zapravo prvi pravi redateljski promašaj(imho).
Ziggy Pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 13:03   #889
I mene je iznenadilo da je Clint redatelj. Ne znam ima li to ikakve veze ali on je poznati republikanac te kao takav i predstavnik desničarske struje u USA. Objašnjava li to išta, ne znam, ali znam da su mu gotovo svi uratci redovito visoko ocijenjeni i rado gledani.
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 13:18   #890
Quote:
Funny Queen kaže: Pogledaj post
I mene je iznenadilo da je Clint redatelj. Ne znam ima li to ikakve veze ali on je poznati republikanac te kao takav i predstavnik desničarske struje u USA. Objašnjava li to išta, ne znam, ali znam da su mu gotovo svi uratci redovito visoko ocijenjeni i rado gledani.


Je, ali nipošto nije neki neobrazovani redneck, on spada u bogatu i utjecajnu republikansku elitu. Meni su recimo oba njegova filma o Iwo Jimi vrlo dobra, normalni ratni filmovi (jedno 15 puta bolji od Fury, recimo).

Ne znam, možda ni sama knjiga, odnosno scenarij, nije bila najbolji materijal za snimiti film, u svakom slučaju meni najgori njegov do sada.
Ziggy Pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 19:37   #891
Je, Clint je podbacio jerbo s godinama dolazi zamor mnogih funkcija pa tako i umnih. Sjećam se da je i Charlton Heston pod zadnje dane zbog valjda spolne nemoći bio gun crazy kak ga je i prikazao Moore u svom dokumentarcu. A btw. neko dijete je ovdje napisalo da je šteta što mi nemamo nekog kao Kyle. Imamo mi mnoge junake i borce koji su branili svoje u svojoj zemlji ali nemamo Hollywood da pozlati svakakva sranja ! Da je amer Jakov Sedlar bi bio ponosan na ovakav shit !
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 20:09   #892
Po kojim kriterijima je podbacio?

Film je odlično zaradio što cilj broj 1. Osvojio je neke nagrade, gledan je i komentiran.
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 20:17   #893
Quote:
0000 kaže: Pogledaj post
Po kojim kriterijima je podbacio?

Film je odlično zaradio što cilj broj 1. Osvojio je neke nagrade, gledan je i komentiran.

Podbacio je jer u usporedbi sa većinom ranijih Clintovim filmova lošiji. To što je dobro prošaao na blagajnama ništa ne govori o njegovoj kvaliteti.

(Ili to što se o njemu puno priča, ništa ne govori koliko vrijedi. U doba kad je snimljen "Unforgiven", nije bilo interneta, pa normalno da je bilo manje pisanja o "Unforgiven".)
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 20:39   #894
U stvari je bolji nego njegovi zadnji filmovi. Ovaj film mu je uzlazna putanja ako ga uspoređuješ sa Jersey Boys, J. Edgar, Hereafter...Nakon tri fijaska snimio je vrlo dobar film. Ako će mo filozofirati kvaliteta je subjektivna stvar a prolazak na blagajnama mnogi uzimaju kao jedno od važnijih mjerila. Pričamo o filmskom biznisu.
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 21:27   #895
Quote:
0000 kaže: Pogledaj post
U stvari je bolji nego njegovi zadnji filmovi. Ovaj film mu je uzlazna putanja ako ga uspoređuješ sa Jersey Boys, J. Edgar, Hereafter...Nakon tri fijaska snimio je vrlo dobar film. Ako će mo filozofirati kvaliteta je subjektivna stvar a prolazak na blagajnama mnogi uzimaju kao jedno od važnijih mjerila. Pričamo o filmskom biznisu.
Film spada u umjetnost. Film je sedma.
A biznis je i prodavanje trulih jabuka na pijaci.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 22:10   #896
Uf sad si me prosvijetlio...a ja mislio da su one aukcije slika i turneje glazbenika biznis. Znači to je umjetnost

Ali dobro neću cjepidlačiti ako mi netko da formulu kvalitete .
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 22:46   #897
Quote:
0000 kaže: Pogledaj post
U stvari je bolji nego njegovi zadnji filmovi. Ovaj film mu je uzlazna putanja ako ga uspoređuješ sa Jersey Boys, J. Edgar, Hereafter...Nakon tri fijaska snimio je vrlo dobar film. Ako će mo filozofirati kvaliteta je subjektivna stvar a prolazak na blagajnama mnogi uzimaju kao jedno od važnijih mjerila. Pričamo o filmskom biznisu.

O biznisu neka pričaju računovođe, mi čemo o filmovima.

Kvaliteta? Najmanje govori o kvaliteti koliko je ljudi kupilo nešto, jer ako to nešto govori, onda je hamburger iz Mc Donaldsa ili gumeni bomboni najkvalitetnija hrana na svijetu.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 23:12   #898
Nema problema, možemo pričati o kvaliteti filmova do prekosutra i nazad. Meni je za moj ukus ovaj film kvalitetan, i nikakvi i ničiji argumenti me ne mogu razuvjeriti da to nije. Zašto? Zato jer sam guštao u gledanju U njegova tri prethodna filma sam uživao manje. Ne vidim kamo nas takva rasprava o filmovima može odvesti ali samo navalite
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 23:55   #899
Quote:
0000 kaže: Pogledaj post
Nema problema, možemo pričati o kvaliteti filmova do prekosutra i nazad. Meni je za moj ukus ovaj film kvalitetan, i nikakvi i ničiji argumenti me ne mogu razuvjeriti da to nije. Zašto? Zato jer sam guštao u gledanju U njegova tri prethodna filma sam uživao manje. Ne vidim kamo nas takva rasprava o filmovima može odvesti ali samo navalite

I meni je AS kvalitetan, tu nema sumnje, ali su mi kvalitetniji filmovi koji imaju složenije likove i njihove međuodnose.

Kvaliteta kada je u pitanju umjetnost se ne može svoditi samo na lovu.
Može kod pitanja konkretnih praktičnih proizvoda sa točnim specifikacijama.
Na primjer koji je frižider kvalitetniji? Vjerojatno je to onaj prodavaniji.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 06:34   #900
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Kvaliteta kada je u pitanju umjetnost se ne može svoditi samo na lovu.
ni ne svodi se samo na lovu,
ustvari svodi se, ali u proporcionalnom omjeru u smislu da pokrije troškove koji su bili neophodni s obzirom na koncept i "raskoš" koju film nudi.

normalno da nekakva drama u kojoj dvoje sjede za stolom ne košta puno
ali ako ti 75% filma dočaravaš publici misije u iraku i zbog toga imaš hrpu filmskih djelatnika na grbači ondak treba to i financijski pokriti.

treba to u startu moći jasno odvojiti/prepoznat i ondak bi ovakvih bespotrebnih polemika bilo znatno znatno manje
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:42.