Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2008., 18:42   #181
ja sam počela nositi krajem 5.mjeseca, i do 7. se nisam usudila redovito s lećama pojavljivati u javnosti tj, nosila sam ih, ali sam imala osjećaj da se totalno sve vidi. onda je bilo ljeto, nisam baš puno nikud išla, nosila sam ih puno manje, po doma, pa se nikako nisam do kraja privikla
od 9.mj nosim ih svaki dan na posao i tek kad sam ih počela stavljati svaki dan po 8 sati, krenulo je u normalu.
malo mučenički je ali se isplatilo. da sam ih odmah poslije nosila konstantno možda bih se i privikla prije
bubicaa is offline  
Old 21.12.2008., 12:44   #182
Talking

Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
ja sam počela nositi krajem 5.mjeseca, i do 7. se nisam usudila redovito s lećama pojavljivati u javnosti tj, nosila sam ih, ali sam imala osjećaj da se totalno sve vidi. onda je bilo ljeto, nisam baš puno nikud išla, nosila sam ih puno manje, po doma, pa se nikako nisam do kraja privikla
od 9.mj nosim ih svaki dan na posao i tek kad sam ih počela stavljati svaki dan po 8 sati, krenulo je u normalu.
malo mučenički je ali se isplatilo. da sam ih odmah poslije nosila konstantno možda bih se i privikla prije
ok nadam se da ce i meni biti tako.tnx
ninchi-nin is offline  
Old 26.12.2008., 12:58   #183
Quote:
ninchi-nin kaže: Pogledaj post
molim vas neka mi neko kaze nes o tim pumpicama ??????? evo prvi put cujem o njima!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pa, te pumpice su za skidanje leće, njih nasloniš na oko (na sredinu leće), pritisneš i ona ostane na pumpici! To je to!
__________________
All I'm askin' for is just a bit LOVE
Ice_princess666 is offline  
Old 26.12.2008., 18:02   #184
Cool

Quote:
Ice_princess666 kaže: Pogledaj post
Pa, te pumpice su za skidanje leće, njih nasloniš na oko (na sredinu leće), pritisneš i ona ostane na pumpici! To je to!
jeli to za polutvrede ,tvrde ili meke???????????????Meni je moje polutvrde prelako skinit
da bar izume pumpicu za stavljanje!!!!!!!!!!!
ninchi-nin is offline  
Old 26.12.2008., 18:06   #185
to je za tvrde i polutvrde
stavljanje je peace of cake

ajme koliko upitnika i uskličnika stavljaš smiri malo doživljaj
bubicaa is offline  
Old 27.12.2008., 12:51   #186
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
to je za tvrde i polutvrde
stavljanje je peace of cake

ajme koliko upitnika i uskličnika stavljaš smiri malo doživljaj
A STAS
MENI IH NIJE TOLIKO TESKO NI SKINIT NI STAVITI,AL TAKO SAMO PITAN.
ninchi-nin is offline  
Old 27.12.2008., 17:33   #187
Molila bih da mi netko ovo rastumači.

Na nalazu mi piše:

VOD -2,75 Dsph =1,0
VOS 0,05 -3,00 -0,75 Dcyl ax 180=1,0

Dg myopia oc dex
Astigm myopicus comp oc sin


A na kutiji od leća:

Desno oko: D -2,75 BC 8,4 DIA 14,0
Lijevo oko: D -2,75 CYL -1,25 AXIS 180 BC 8,6 DIA 14,5


Nekako mi se čini da ta dioptrija s nalaza nije jednaka dioptriji s kutije za leće (lijevo oko)???? Ili možda griješim? Jel netko zna nešto o ovome? I zašto mi je taj BC različit???

Leća za lijevo oko ima te neke dvije crtice, sinoć sam ih stavila vodoravno i sad mi je oko relativno oko. Bolje vidim a i donekle sam se riješila crvenila koje je bilo strašno dok nisam počela pazit na te crtice. Nitko mi nije rekao da treba pazit na te crtice!! Inače, leću za astigmatizam sam počela nosit tek prije desetak dana, tako da o njima ne znam puno, a ne znam da li su te crtice, odnosno njihovo pogrešno postavljanje uzrokovalo to crvenilo??
ined is offline  
Old 28.12.2008., 13:37   #188
Question

Quote:
ined kaže: Pogledaj post
Molila bih da mi netko ovo rastumači.

Na nalazu mi piše:

VOD -2,75 Dsph =1,0
VOS 0,05 -3,00 -0,75 Dcyl ax 180=1,0

Dg myopia oc dex
Astigm myopicus comp oc sin


A na kutiji od leća:

Desno oko: D -2,75 BC 8,4 DIA 14,0
Lijevo oko: D -2,75 CYL -1,25 AXIS 180 BC 8,6 DIA 14,5


Nekako mi se čini da ta dioptrija s nalaza nije jednaka dioptriji s kutije za leće (lijevo oko)???? Ili možda griješim? Jel netko zna nešto o ovome? I zašto mi je taj BC različit???

Leća za lijevo oko ima te neke dvije crtice, sinoć sam ih stavila vodoravno i sad mi je oko relativno oko. Bolje vidim a i donekle sam se riješila crvenila koje je bilo strašno dok nisam počela pazit na te crtice. Nitko mi nije rekao da treba pazit na te crtice!! Inače, leću za astigmatizam sam počela nosit tek prije desetak dana, tako da o njima ne znam puno, a ne znam da li su te crtice, odnosno njihovo pogrešno postavljanje uzrokovalo to crvenilo??
Nisam sigurna sto to znaci ni meni to nije jasno
ninchi-nin is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.