Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2007., 11:57   #1
Gone Baby, Gone

Gledao sam prošli tjedan ovaj redateljski uradak Bena Afflecka... I moram priznati da mi se film zaista nije svidio...

Kao prvo, užasno me nervirao Casey Affleck u prvoj polovici filma za kojeg se vidjelo da je u filmu samo zbog svog brata, a i gluma mu je bila odvratna... Ne sjećam se kad sam se toliko jako naživcirao gledajući nekoga tako na ekranu...

Kao drugo, priča je grozna... Ono što je zapravo najgore od svega je to da se u pojedinim trenucima zbilja vidi da napisani materijal ima super-potencijala, ali vrlo brzo se sve sroza, što zbog same radnje, što zbog režije... Dobro, nije najgore režiran film u povijesti, ali loš je... Da je to režirao recimo Fincher (ima potencijala za njega), bio bi to dobar film... Možda čak i više nego dobar...

Ed Harris je u filmu genijalan... Barem u prvoj polovici... Kasnije, kada cijela priča odlazi k vragu tako i njegov lik odlazi k vragu, pa samim time više i nije bitno glumi li dobro ili ne - naprosto se sve to čini glupim i previše zamršenim...

Sama zadnja scena filma je zbilja OK (to je jedan od onih trenutaka kada se vidi potencijal kompletnog materijala), ali džaba ta scena, kad je 20 minuta prije toga teško smeće...

U svakom slučaju - šteta... Moglo je ovo biti nešto dobro, a ispalo je ispodprosječno...
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 08:13   #2
Gone Baby Gone

http://www.imdb.com/title/tt0452623/
Radnja se bavi potragom za nestalom 7-godišnjom djevojčicom.
Ugodno me film iznenadio, Ben Affleck bi se definitivno trebao držat režije umjesto glume.
__________________
Nothing lasts forever, not even sex with me.
- Alan B'stard
Alan B'stard is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 17:28   #3
Quote:
Alan B'stard kaže: Pogledaj post
Ben Affleck bi se definitivno trebao držat režije umjesto glume.
Ja se zaista nadam da se ti jebeno šališ.
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 07:34   #4
haha, ne, stvarno je dobar film.
jesi gledao?
__________________
Nothing lasts forever, not even sex with me.
- Alan B'stard
Alan B'stard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 09:16   #5
Jesam i film nije dobar. Apsolutno nije dobar. Nevjerojatno loše je režiran, a brijem da je knjiga uništena do ibera.
Amy Ryan je genijalna i zaslužuje Oscara. U trenutku kada se Ed Harris pojavi, sam film se malo popravlja, ali ponajviše njegovom vlastitom zaslugom nego bilo čemu drugome. Kako film odmiče kraju, tako potpuno redateljski i scenaristički pada, pa ga ni Amy ni Ed ne mogu spasiti ni da su odglumili uloge svojih karijera (dobro, Ryanica je vjerojatno i odglumila ulogu karijere).

Da je ovaj film režirao neki veteran, mislim da bi ispao trideset pet puta bolje. Ovako nije ništa. A onaj Cassey Affleck mi je naprosto GROZAN u filmu. Strašna gluma. Prestrašna.
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 09:22   #6
Meni je film dobar, a za Casey Afflecka se slažem.
__________________
Nothing lasts forever, not even sex with me.
- Alan B'stard
Alan B'stard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 09:25   #7
Pa daj malo objasni zašto ti je dobar, pa da se posvađamo.
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 09:31   #8
odlični glumci (osim afflecka naravno), dobra priča, iako se razvodni na kraju, ali to je već ustaljena praksa u hollywoodu.
i po meni sasvim solidna režija.
__________________
Nothing lasts forever, not even sex with me.
- Alan B'stard
Alan B'stard is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 09:42   #9
Ali, ne misliš li da je za to "razvodnjavanje" radnje na kraju ipak najzaslužnija režija? Po meni je to najgori aspekt tog filma - upravo tih posljednjih pola sata koji nemaju ni glavu, ni sredinu, a bogami niti rep.

A uključimo li činjenicu da je Ben napisao i scenarij, onda je lošoća tim veća. Upropastio je potencijalno jako dobar film.

Knjigu Gone Baby Gone napisala je ista osoba koja je napisala i Mističnu Rijeku. I obadvije knjige imaju vrlo slične aspekte. Ali kad pogledaš oba filma, razlika je ista kao i razlika između balerine i slona. Clint Eastwood je genijalno odradio posao (osim posljednjih deset minuta koji su šit šitova, ali dobro), dok je Ben sve uništio svojim neznanjem i nemogućnošću prikazivanja nečeg toliko kompleksnog.
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 16:08   #10
Eh, by the way moderatori, ova tema postoji od ranije...
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 19:54   #11
Thumbs down

Quote:
Vajta kaže: Pogledaj post
Knjigu Gone Baby Gone napisala je ista osoba koja je napisala i Mističnu Rijeku. I obadvije knjige imaju vrlo slične aspekte. Ali kad pogledaš oba filma, razlika je ista kao i razlika između balerine i slona. Clint Eastwood je genijalno odradio posao (osim posljednjih deset minuta koji su šit šitova, ali dobro), dok je Ben sve uništio svojim neznanjem i nemogućnošću prikazivanja nečeg toliko kompleksnog.
Ako je knjiga i bila dobra, scenarist-redatelj je to uspjesno skrio.

Mystic River....genijalno..?! Ma daj...
TUTUOLA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 19:57   #12
Quote:
Vajta kaže: Pogledaj post
Ali, ne misliš li da je za to "razvodnjavanje" radnje na kraju ipak najzaslužnija režija? Po meni je to najgori aspekt tog filma - upravo tih posljednjih pola sata koji nemaju ni glavu, ni sredinu, a bogami niti rep.

A uključimo li činjenicu da je Ben napisao i scenarij, onda je lošoća tim veća. Upropastio je potencijalno jako dobar film.
Ne režija, već scenarij. Ali po meni je Afflect napravio solidan posao, pogotovo ak uzmeš u obzir neiskustvo.
__________________
Nothing lasts forever, not even sex with me.
- Alan B'stard
Alan B'stard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 23:28   #13
Pogledah film i mogu reci da mi se prilicno svidio tj. jaaaaako svidio. Izmedju ovih Gold.Glob. nominiranih No Country For Old Men, Juno i Gone baby gone, ovaj mi je jos najbolji. (Dobro jos mi ostaje za pogledat Atonement i There Will Be Blood u kojeg polazem mnogo nade)

Casey mi je dobar i dovoljno uvjerljiv, mrsav je i ne kurci se previse; I am private dick and I gonna kick everbody ass, sto se vidi u onoj sceni u baru, kada elegantno rjesava napetost izvlacenjem pistolja.

Ogromnih zamjerki na reziju starijeg brata nema, mozda malo previse kadriranja, ali ok.

Slozena prica, zapravo mi se ucinilo da su upletene 3 price u film, dovoljno preokreta, moralna dilema za kraj.... Nice guy finish last! I sto ces vise!
Dogma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 14:59   #14
Dosta dobar film. Sam završetak daje do znanja kako je osnovni temelj filma tendencija za poticanjem gledateljevog preispitivanja moralne dileme glavnog junaka. Meni tu, osobno, kraj uopće nije razvodnjen. Neki naglašavaju kako je režija loša, a mislim da je to kod pojedinih isključivo zbog razloga što je redatelj Ben Affleck (koji je po mnogima šund glumac, ali prije svega što im je iritantan). Po meni film, po tom pitanju, upravo zbog njegovog neiskustva (što se kuži), ima stanovitog šarma. Režija je čist fajn.
strasnomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 21:49   #15
meni je film dobar.

daklem, od čega krenuti? Ajmo od redatelja. Ja zaista skidam kapu tom Afflecku. Glumi na sve strane, a ako se ne varam, i pokupio je nagradu na Mostri, napisao je odličan scenarij (za kojeg je, ako se ne varam, osvojio Oscara), a sad se odlučio prihvatiti i režiranja filma, koji je na kraju pobrao mnoge dobre kritike, i, shodno tome, ispao dobar uradak. U svijetu današnjih jet-settera, pomodnih zvijezda i općenito hollywoodskog stanja, to je nešto što zaista treba cijeniti. Dodatno ga cijenim nakon što sam se sjetio da se jedno vrijeme njegovo ime vezivalo isključivo uz termin "Bennifer", a pomak od toga ka ovome danas je nešto što ne može proći bez pohvale.
Ne samo da se uhvatio režije, nego je producirao film, a surađivao je i na scenariju svoje omiljene knjige (tako kaže Bernardelli). Sad, koliko je on "pokvario" knjigu ne znam jer nisam djelo čitao, ali film je ispao sasvim dobar.
Ne znam čemu tolike zamjerke s Vajtine strane oko režije. Režija je na prilično visokom nivou kad se uzme u obzir stanje današnje hollywoodske režije, a pogotovo kad se tome pridoda činjenica da mu je to prvi put. Ja sam režijom zadovoljan, i to poprilično.
Zadovoljan sam i sa glavnim glumcem, Caseyjem Affleckom, mlađim bratom redatelja Bena. Odradio je posao korektno i s velikom dozom sigurnosti, iako mi se sam lik na momente činio premoćan i gotovo za nijansu nadrealan.
Harris i Freeman su stara garda i njih nema potrebe komentirati, a Amy Ryan (nikad čuo za nju nit je gledao) je stvarno posao odradila izvrsno.
Što se same priče tiče, vrlo je zanimljivo to prikazano. Kao krimić koji te vuče iz lošega u gore, iz goreg u najgore, da bi na površinu ispala sasvim dobronamjerna i pravedna priča koja se jednostavno nije činila takvom, i u tome je bio cijeli njen problem.
Volim twist filmove, al na ovakav način twista i nisam često nailazio (ne pada mi ništa slično trenutno napamet).
Netko je zamijetio kako Affleck ima previše kadriranja, i to je zaista, uz prekid dvoje privatnih istražitelja pri kraju filma, koji nije nimalo bio potreban niti ga se scenaristički može objasnit, jedina moja zamjerka filma, uz to da me to kadriranje nije previše ni smetalo.
Moram još napomenut kako je par dionica zaista izvrsno izvedeno, poglavito skok Angie u vodu te kompletno upadanje u kuću pedofila.

Nije izvrstan i daleko je od remek-djela (u koja ipak, na kraju krajeva, najvjerojatnije mogu ubrojiti samo "Zodiaca" ove godine), ali ja sam filmom zadovoljan i meni je bio dobar.


za kraj, odlična Bernardellijeva rečenica: It's a rare motion picture that provides such an uncompromising perspective of what is right and what is moral.





edit: prebrzo pišem jer znam da nitko ne čita, pa izostavim mnoge bitne stvari.
Zaboravih napomenut kako su prikazi "svakodnevnog" života bostonskog predgrađa te portretiranje tamošnjih stanovnika izvrsni. U najmanju ruku.
Te kako mogu napisat osvrt na film bez da spomenem kako mi je izuzetno drago bilo vidjeti Johna Ashtona na ekranu, kojeg svi pamtimo kao "ozbiljnog" policajca iz "Policajca s Beverly Hillsa", a kojeg ja možda čak odonda nisam vidio na ekranu.
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 09:31   #16
Oh, Bože... Ja idem u režisere! Jebeš mu sve, ja idem u jebene režisere! Čim napravim prvi film, to ne može biti LOŠE, jer će svi reći: "Ah, to mu je prvi film... Kao takav - dobar je!"

Neodoljivo me to podsjeća na Matiju Klukovića i onaj njegov bogohulni uradak "Ajde dan prođi" kojeg su svi hvalili da je odličan film zbog uvjeta u kojima je nastao i bla bla bla, a odjednom su u potpunosti zanemarili sve aspekte koje taj film sadržava, a koji su svi odreda PREGROZNI... Ali, nema veze jer ipak, hej, to mu je PRVI film i mora biti dobar!

Da je film režirao Martin Scorsese (pod uvjetom da sve ostane doslovno isto kao i u Affleckovoj verziji) - ovdje bi padalo drvlje i kamenje.

Over & Out!
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 09:05   #17
Film me teško razočarao. Slažem se s Vajtom.
raimunda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 12:14   #18
Ah kaj da ja sad velim.....skoro je sve rečeno.....


Ja ću stati uz one kojima je film dobar.....Jer meni se jako svidio,pogotovo režija(i slažem se sa Alan B'stardom kod onoga za Ben Afflecka)....A buraz mu uopće nije loš u filmu(Cassey).....A i Harris i Freeman su jeb*** dobri.....kao i uvijek....
filmash is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 21:21   #19
Ugodno sam iznenađena, stvarno.

Ne znam što znači "previše kadriranja" - meni je film dobro režiran, vrlo fluidan i uvjerljiv u prikazu bijelog i ostalog trasha.
Ono što mi se ne dopada je acting-by-numbers cast (i Morgan Freeman, zaboga, on već duže vrijeme djeluje ko parodija samog sebe i inside industry joke) i naivan scenarij koji je ujedno i platforma za moralističku debatu - mislim da Afflecku bolje ide mikroskopska analiza nego velike ideje, te da bi se trebao okaniti scenarističkog posla. Da nisam pročitala da je Affleck demokrat ovaj film mi ne bi dao nikakve naznake, čak štaviše.
Ali na nivou same priče i razvoja radnje, vrlo dobro odrađen posao i vidi se potencijal.
veruschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 23:04   #20
Casey Affleck.

Film nije loš. Ed Harris odličan.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.