Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2011., 12:52   #361
Na kraju sam kupil TIG 200A i za sad kaj sam isprobaval sam prezadovoljan.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 14:38   #362
Kaj si išao u Ljutomer po njega ?? I ja razmišljam o tom aparatu jer se ispostavilo da ovo kaj su mi kod nas nudili nudili ne uključuje kablovinje već treba još doplatiti 900 kn.Ili kupiti prek e-baya budući za manju lovu daju i nožnu papuču??
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 19:01   #363
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Kaj si išao u Ljutomer po njega ?? I ja razmišljam o tom aparatu jer se ispostavilo da ovo kaj su mi kod nas nudili nudili ne uključuje kablovinje već treba još doplatiti 900 kn.Ili kupiti prek e-baya budući za manju lovu daju i nožnu papuču??
Da, to je odmah prije Ljutomera desno. Papucu ne daju uz taj model.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 12:20   #364
Exclamation Einhell inverter BT-IW 160 TIG zavarivanje ISKUSTVA???

Pozdrav ljudi,

imam potrebu za manjim TIG zavarivačem (izrada lustera, lampa, itd. sitnijih stvarčica od 10-ak mm - 12 mm željeznih cjevčica...), pa razmišljam kupiti Einhell inverter BT-IW 160A... Naravno jasno mi je da ta stvarčica baš i nije Heavy Duty mašina ali i ne košta baš puno ... Neki kažu da (ni)je sve u parama .

Jel' ima netko iskustva sa tim aparatom??? Zanima me najviše kakva mu je uspostava luka (početak vara), mislim, da li je potreban direktan dodir iglom na materijal koji se zavaruje ili samo primaknuti iglu prema materijalu kojeg želimo zavariti???

Zahvaljujem...
misura is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.04.2011., 19:37   #365
Quote:
misura kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,

imam potrebu za manjim TIG zavarivačem (izrada lustera, lampa, itd. sitnijih stvarčica od 10-ak mm - 12 mm željeznih cjevčica...), pa razmišljam kupiti Einhell inverter BT-IW 160A... Naravno jasno mi je da ta stvarčica baš i nije Heavy Duty mašina ali i ne košta baš puno ... Neki kažu da (ni)je sve u parama .

Jel' ima netko iskustva sa tim aparatom??? Zanima me najviše kakva mu je uspostava luka (početak vara), mislim, da li je potreban direktan dodir iglom na materijal koji se zavaruje ili samo primaknuti iglu prema materijalu kojeg želimo zavariti???

Zahvaljujem...
Teško da češ naići na forumaša da ima baš taj aparat

U principu 160A ti je dovoljno za neke sitnije radove, ali ne gine ti i boca argona koja košta 1.300-1.500 kn, punjenje argona 600 kuna i troši se dosta brzo , pa onda reducir ventil 260kn, automatska maska i naravno taj aparat.

Tig postupak je jedan od najskupljih upravo radi potrošnje argona, ali da ne misliš da te odgovaram, samo da ne veliš poslije - nisam znao

Uzeo ti i ja tig prije par godina iz znatiželje, zavarivanje inoxa još kako tako (isplativiji posao) ali kod zavarivanja željeza potrošnja argona mi je pojela zaradu

Ako je aparat jeftini teško da ima visokoferkventno paljenje - ali provjeri jer je i to dosta bitno

Evo ako sam ti bar malo pomogao
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 16:17   #366
Durafix?

Naišao sam prije nekog vremena na nekom forumu o motorima na ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=jijW310xvp4

Izgleda odlično, šta mislite o tome? Ima negdje u HR za kupiti pa planiram, ali me zanima još mišljenja. Jeli se netko imao prilike susresti sa ovim?
miko10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 19:24   #367
To je lemljenje aluminija
Elektroda od 20-tak cm košta 20-tak kuna.
Imam ih (od preko bare)!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 20:46   #368
Ja sam na kraju naručio ovo preko e-baya ,košta 350€ .
Inače,ima u "Uradi sam" u Strmcu još jedan RHINO160 TIG sa kompletom kablovinja za 2500 kn .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 07:55   #369
pomoc

da sada ne kopam po cijelom treadu, potrebam mi je aparat za varenje inox-a, trebam zavariti oko 150 metara inox cijeve. Posto puno radim sa wurthom uzeo sam njihov aparat za tig varenje, medutim nije pokazao kvalitetnim, brzo se pregrijava i uspostavi kontakt tek kada se spoji igla za materijalom sto nije bas ispravno. Mozete li mi preporuciti aparat koji bi zadovoljio moje potrebe. Bocu i argon imam posta sa njime punimo izo staklo.
staklarstvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 16:43   #370
Molio bih pomoć oko aparata za zavarivanje aluminija.
Treba mi aparat kojim bih zavarivao aluminijske cijevi sa debljinama
stijenke od 2-3mm. Ne mislim to raditi svaki dan 8 sati. Pa ako može
pomoć na koji način. Znam da su najbolji aparati AC/DC odnosno AC
za zavarivanje aluminija ali je to jako skupo, a meni ne treba takav
profesionalni aparat. Može pomoć, kako?
viadrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 19:15   #371
Gospodo Forumaši: STAKLARSTVO i VIADRUS za ono što tražite treba vam ohoho kunića
Kvalitetan zavar aluminija je jedino sa AC/DC i koji ima visoko frekventno paljenje (nije potrebno "strugati" elektrodu)
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 00:55   #372
Viadrus,te debljine aluminijumskih cevi se vrlo uspešno i brzo zavaruju MIG postupkom običnim aparatom bez pulsa.
__________________
Popravlja sve osim karaktera-nema delova
ognjeni_zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 09:45   #373
Mig i tig

Quote:
ognjeni_zmaj kaže: Pogledaj post
Viadrus,te debljine aluminijumskih cevi se vrlo uspešno i brzo zavaruju MIG postupkom običnim aparatom bez pulsa.
Reci molim te, da li obični MIG na koji bi umjesto CO2 stavio argon, i znam da
pričaju nešto o preradi radi žice, koja je za aluminij drugačija. Jesi li siguran da će to odraditi korektno budući da je meni vrlo važno da u zavarene okvire ne ulazi voda, jer su često izloženi intenzivnom pranju pod pritiskom.
Ako to stoji, da li znaš koje amperaže bi bilo dobro uzeti MIG aparat?
Hvala ti puno.
viadrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 10:25   #374
Obični MIG /MAG, samo ga treba malo doraditi.
Umjesto CO2 trebaš Argon plin, a umjesto V kotačića trebal bi biti kotaČić s U profilom kanala. Bilo bi dobro da je bar dva, a najbolje 4 pogonska kotačića.
Ide ti kratki kabel s pištoljem, cca 2m, jer se Al žica rado gužva. U njega ide teflonska umjesto žičane vodilice. Glede snage aparata: sve iznad 200A ti je dobro, jer se može postići dobra intermitencija, dok sama struja zavarivanja ide do nekih 120...140A. Važno je da aparat ima Euro konektor, da možeš promijeniti kabel s pištoljem, i da postoje odgovarajući kotačići za pogon žice (koji se naravno mogu nabaviti i zamijeniti).
Kvaliteta zavara zavisi o variocu, a ne o tehnici zavarivanja.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 11:05   #375
za aluminij ti treba nest takvo
http://www.youtube.com/watch?v=V_MiG...eature=related
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 11:08   #376
Sve donedavno(dok mi nije izletio povoljno Iskravar AC/DC 350 A Tig) ja sam MIG postupkom zavarivao kartere kojekakve posude,praktično sve osim hladnjaka(to radim tvrdim lemljenjem sa onom"čuvenom" žicom).I danas kad treba nešto žestoko i brzo da se "sprži" ja radije hvatam pištolj od Mig-aparata.Normalno da estetika vara zaostaje za Tig-om ali se zato brzina zavarivanja ne može porediti(u korist Mig-a).A o ceni nema potrebe da pričamo.Po meni,najveći,da ne kažem jedini problem kod zavarivanja aluminijuma je transport žice a to se rešava na nekoliko načina.Aparat,normalno trofazni,trostubni poželjno preko 250 A(da bi mogao da ostvari sprej kad treba nešto deblje da se zavari)a i da ima"u rezervi konja"-snage,što uostalom važi i za gvožđe.Otvori ovaj link,ima malo opširnije
http://www.elitemadzone.org/t311641-...inijuma-spreju
__________________
Popravlja sve osim karaktera-nema delova
ognjeni_zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 14:44   #377
Quote:
ognjeni_zmaj kaže: Pogledaj post
Sve donedavno(dok mi nije izletio povoljno Iskravar AC/DC 350 A Tig) ja sam MIG postupkom zavarivao kartere kojekakve posude,praktično sve osim hladnjaka(to radim tvrdim lemljenjem sa onom"čuvenom" žicom).I danas kad treba nešto žestoko i brzo da se "sprži" ja radije hvatam pištolj od Mig-aparata.Normalno da estetika vara zaostaje za Tig-om ali se zato brzina zavarivanja ne može porediti(u korist Mig-a).A o ceni nema potrebe da pričamo.Po meni,najveći,da ne kažem jedini problem kod zavarivanja aluminijuma je transport žice a to se rešava na nekoliko načina.Aparat,normalno trofazni,trostubni poželjno preko 250 A(da bi mogao da ostvari sprej kad treba nešto deblje da se zavari)a i da ima"u rezervi konja"-snage,što uostalom važi i za gvožđe.Otvori ovaj link,ima malo opširnije
http://www.elitemadzone.org/t311641-...inijuma-spreju
Upravo tako

Prije više godina uzeo sam MIG/MAG i prezadovoljan sam, lijepše mi je raditi alumunij nego željezo
Mislio sam uzeti Tig-AC/DC, ali za brzo zavarivanje alumunija MIG/MAG je zakon, jedino varovi nisu tako estetski, ali ako poslije obradiš brusilicom i finom turpijom sve ok
Jedino me muči što mi nekako lakše zavariti na klasičan način nego sa pulsom, u biti uopče neznam čemu mi taj puls služi
ono teoretski mi je jasno, ali praktično
I da se osvrnem na neka pitanja (dali svaki aparat MIG/MAG uz argon može poslužiti za aluminij)
U principu da , ali pogonski točkovi moraju biti barem na dva pogona - U oblika, teflonski bužir i duljina da nije preko 2met.
I to bi bilo to
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 18:54   #378
Pitao bih iskusne zavarivače a i one malo manje iskusne da mi kažu koje staklo ide za koju snagu zavarivanja jer imam staklo broj 12 u masci već 10-ak godina i nikad nisam imao ni najmanjeg problema s očima.

Međutim nekidan sam kupio "pravljeni" aparat u čovjeka koji ih je napravio na desetke i isprobavao sam razne elektrode na njemu i mogu reći da sam zadovoljan jer topi elektrodu četvorku s debelom oblogom( radi se o krom elektrodi).

Nakon sat-dva oči su mi se počele "sušiti" i grebati a mislim da ne trebam napominjati da tu noć nisam spavao, otišao sam u okulista i rekli su da nije oštećena očna pozadina i dali mi kapi i mast i rekli da će to proći brzo, napominjem da sad malo lošije vidim na lijevo oko pa me brine koliko treba da to prođe i ostavlja li posljedice?

Prije testa tog novog aparata sam čistio stakla na masci nekim razređivačem pa da možda nisam pobrisao nekakvu zaštitu? Trebam li kupiti nova ili jača stakla za masku ili de se ostavim onog što nije za mene?

Zahvaljujem unaprijed!
__________________
Redneck is back
Last.Rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 19:05   #379
Pa trebao si primjetiti da je bljesak jači!
Krom elektrode emitiraju jače svijetlo, što bi tek bilo da si radio sa aluminijskom
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 21:10   #380
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Pa trebao si primjetiti da je bljesak jači!
Krom elektrode emitiraju jače svijetlo, što bi tek bilo da si radio sa aluminijskom
Znači ipak je to zbog jače elektrode Čovjek se uči dok je živ i umre glup! Ma bilo je samo malo čisto da vidim može li pržiti četvorku ali evo vidim da prži i oči dobro.

Jedan tip inače zavarivač iz brodogradilišta mi tupi da mi se to nije moglo dogodit kroz staklo broj 12. Dobro nisam potrošio nego možda tek trećinu te četvorke pa mislim da neće biti nekih problema.
__________________
Redneck is back
Last.Rebel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.