Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2010., 17:47   #201
Quote:
pupylator kaže: Pogledaj post
Jel ima netko ko donekle poznaje (bilo bi dobro i da koristi) Eplan P8 a da nema posao???
zašto?

ja između ostalog radim sa ePLANom, ali imam posao.

jel nešto honorarno ili?
Igor1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 17:53   #202
Quote:
pupylator kaže: Pogledaj post
Ja sam isprobavao model 1214. To je kao najači kaj nude...zanimljiv je mora se priznati iako još nema svih modula...

Recimo model 1211 ti je oko 150e a 1214 oko 300e.

Vrlo lako se spajaš na njega odakle hoćeš,malo software guši računalo ali kaj sad...
čini se dosta zanimljiva ta nova serija,a i čini se cijenom prihvatljiva. znaš li možda cijenu analognih i digitalnih modula, onako okvirno?
Igor1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 20:16   #203
Quote:
Igor1711 kaže: Pogledaj post
čini se dosta zanimljiva ta nova serija,a i čini se cijenom prihvatljiva. znaš li možda cijenu analognih i digitalnih modula, onako okvirno?
Znam...ovak

SM1231-cca 175
SM 1232-cca 185
SM 1234-cca 255
SB 1232-cca 75

Ak te još kaj zanima pitaj samo
pupylator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 20:34   #204
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Volim putovanja i bilo bi mi to zanimljivo, samo me zanima kakvi su uvjeti za početnika? Koliko se vremena provede u inozemstvu?
Ma ima posla i kod nas...
__________________
Kupujem štrik i pištolj...ako štrik pukne
pupylator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 20:45   #205
Ima za 4000kn, ako i za toliko nađeš. Industrija nam je totalno u banani.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 20:48   #206
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Ima za 4000kn, ako i za toliko nađeš. Industrija nam je totalno u banani.
Može biti i 4 ako si na početku...ja radim u jednoj HRVATSKOJ firmi koja proizvodi strojeve i plača je ok a i ostali uvjeti...a mogučnost učenja nemjerljiva lovom...
Nekom to niš ne vrijedi ali meni jako puno...tak da ono
__________________
Kupujem štrik i pištolj...ako štrik pukne
pupylator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 20:51   #207
Je istina je da na početku najviše vrijedi iskustvo koje stekneš u firmi. Ali nisam našao još neku firmu koja se samo u HR bavi automatizacijom postrojenja.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 20:54   #208
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Je istina je da na početku najviše vrijedi iskustvo koje stekneš u firmi. Ali nisam našao još neku firmu koja se samo u HR bavi automatizacijom postrojenja.
Pa dobro mi imamo tu i tam koji izlet van ali to je mali dio projekata s obzirom na projekte u hr
__________________
Kupujem štrik i pištolj...ako štrik pukne
pupylator is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 20:58   #209
E takav posao je moj san. Putovanja po HR i malo po van. To je odlično jer neki odu van na više od god dana. Da mi je u ZD naći takvu firmu.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 21:00   #210
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
E takav posao je moj san. Putovanja po HR i malo po van. To je odlično jer neki odu van na više od god dana. Da mi je u ZD naći takvu firmu.
E tu ti nemogu baš puno pomoći...
__________________
Kupujem štrik i pištolj...ako štrik pukne
pupylator is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 04:50   #211
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Volim putovanja i bilo bi mi to zanimljivo, samo me zanima kakvi su uvjeti za početnika? Koliko se vremena provede u inozemstvu?
Pročešljaj malo prijašnje stranice.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 07:41   #212
Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Je istina je da na početku najviše vrijedi iskustvo koje stekneš u firmi. Ali nisam našao još neku firmu koja se samo u HR bavi automatizacijom postrojenja.
kako misliš samo u HR?
da radi samo u HR a da ne radi vani ili?

evo npr. tvrtka exor radi dosta posla po hrvatskoj i svijetu. mislim da čak i u tvom zadru imaju par ljudi (nemoj me držati za riječ).

onaj tko ne zna ništa raditi ili ne radi ništa, njemu je i 4000 kuna previše.
Igor1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 09:32   #213
Znam da exor ima ured u zadru pa ću ih kontaktirati. Istina je da je 4000kn puno za one koji ne znaju ništa niti žele naučiti. Diploma ništa ne znači. Ima među najboljim studentima ljudi kojima ja ne bi dao ništa praktično raditi. Jednom nam je profesor rekao kako su najbolji prosječni studenti.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 14:39   #214
,,,

Ja sam prosječan student, prosjek 3.0, ali nisam prepisivao, sve me zanimalo, i tako sam naučio. Radio sam ja u EPLAN-u nešto malo, dovoljno da znam cross-referencirati, nacrtati dispoziciju opreme, adrese elemenata i to. Bio sam u Exor-u pred mjesec dana, kažu da su prije dosta zapošljavali, sad baš i ne, zbog krize.
NCC-1702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 11:34   #215
pozdrav svima. i ja sam bila u exoru, moram pohvaliti marka, sto se tice predavanja a i podrske. eplan mi je definitivno olaksao stvar.

exor ima podruznice u splitu i u zadru. ali cini mi se da i ne zaposljavaju pretjerano. znala bih da zaposljavaju :-)

malo me ubilo radno vrijeme od xxxxxx sati tjedno... ali recesija je, i svi se trebamo drzati onoga sto imamo, a ako nemamo nista, onda barem godinu - dvije pristati i na placu od 4000kn, jer ljudi moji, realno gledajuci, bolje je i to nego sjediti kuci prekrizenih ruku.

a da li je tko od vas isprobao neke druge sheme osim nasih dragih simatica? npr. schneiderov TRC3? znam da je neusporediv, ali za neku minimalnu razinu upravljanja po stambenim objektima kazu da dobro dode. ima mogucnost i koristenja tel.linije..ne treba dodatni gsm modul i te sheme.

ako netko nesto zna iz osobnog iskustva... citam.

pozdrav svima i kolegi iz splita sa fesba!
nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 23:27   #216
Dragi kolege, posebice automaticari te ostali,
Nedavno sam diplomirao. U Osijeku, Automatika i procesno racunarstvo. I ja sam u poziciji trazenja posla. Ne zanima me kakve su place, uvjeti, tko koga i koliko... Za pocetak, zanima me koje tvrtke trenutno u HR/inozemstvu zaposljavaju automaticare/pripravnike? Pratim oglase, medjutim, sve je to sturo...
Sudeci po zadnjih 6 stranica, pitam na dobrom mjestu, polako se ovdje koncentrira moja najuza struka...

Pozdrav,
Ivan
Viduka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 01:31   #217
Quote:
Viduka kaže: Pogledaj post
Dragi kolege, posebice automaticari te ostali,
Nedavno sam diplomirao. U Osijeku, Automatika i procesno racunarstvo. I ja sam u poziciji trazenja posla. Ne zanima me kakve su place, uvjeti, tko koga i koliko... Za pocetak, zanima me koje tvrtke trenutno u HR/inozemstvu zaposljavaju automaticare/pripravnike? Pratim oglase, medjutim, sve je to sturo...
Sudeci po zadnjih 6 stranica, pitam na dobrom mjestu, polako se ovdje koncentrira moja najuza struka...

Pozdrav,
Ivan
Ako si pročešljao zadnjih 6 stranica... sve ti je poznato.
Neće ti nos otpast ako se javiš nekoj od tvrtki (bez obzira ako trenutno oglasa nema) i pitaš ih šta te zanima.

Ako si automatičar, pripravnik, i plaća te ne zanima... upadaš bez problema.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 00:30   #218
Ako si pročešljao zadnjih 6 stranica... sve ti je poznato.
Neće ti nos otpast ako se javiš nekoj od tvrtki (bez obzira ako trenutno oglasa nema) i pitaš ih šta te zanima.

Ako si automatičar, pripravnik, i plaća te ne zanima... upadaš bez problema. [/QUOTE]

Ma to i je pristup. Javljam se firmama (bez obzira na natjecaj). Rezultata ima.
Ma samo pozitivno i to je to.

A što se tiče plaće, nije da me ne zanima. Hehe, ne želim dočekat kraj mjeseca i saznati da ću uz rashode biti u minusu. Što je slučaj sa nekim mojim kolegama. Doduše, drugog smjera. Vjerujem da će plaća bit OK. A kasnije, srazmjerno iskustvu, sve bolja...

Pozz
Viduka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 12:43   #219
Quote:
Viduka kaže: Pogledaj post
Ako si pročešljao zadnjih 6 stranica... sve ti je poznato.
Neće ti nos otpast ako se javiš nekoj od tvrtki (bez obzira ako trenutno oglasa nema) i pitaš ih šta te zanima.

Ako si automatičar, pripravnik, i plaća te ne zanima... upadaš bez problema.
Ma to i je pristup. Javljam se firmama (bez obzira na natjecaj). Rezultata ima.
Ma samo pozitivno i to je to.

A što se tiče plaće, nije da me ne zanima. Hehe, ne želim dočekat kraj mjeseca i saznati da ću uz rashode biti u minusu. Što je slučaj sa nekim mojim kolegama. Doduše, drugog smjera. Vjerujem da će plaća bit OK. A kasnije, srazmjerno iskustvu, sve bolja...

Pozz[/QUOTE]

svi smo mi živjeli u takvoj i sličnim zabludama. to je normalno i ok.
Igor1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 20:15   #220
Quote:
Igor1711 kaže: Pogledaj post
svi smo mi živjeli u takvoj i sličnim zabludama. to je normalno i ok.
Da, većinom su to skromni dečki, odnosno, malo troše, tako da su daleko od minusa.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:39.