Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2008., 21:08   #221
mislis woodgas ? ili sinteticku naftu to je vec malo komplicirano za domacu radinost
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 21:14   #222
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
mislis woodgas ? ili sinteticku naftu to je vec malo komplicirano za domacu radinost
woodgas, i nije u domaćoj radinosti, radi za strano tržište...
ali to je neka druga tema....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 21:58   #223
Kao prvo - ravnalo je u pravu , za detalje pitaj dimnjačara. Nadalje, ako ti je postojeći dimnjak u funkciji onda zaboravi da se možeš priključiti na njega. Tri priključka traže minimalno fi 140 ili 160mm, a i nije poželjno miješati različite energente u dimnjaku (npr.plin i dim iz peći na drva). Sretno

Zadnje uređivanje bucika : 02.07.2008. at 21:59. Reason: dopuna
bucika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 08:53   #224
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
zdravije a ukratko i puno jeftinje
kod nas sve vreme kaskamo za razvijenima i to za 20 godina sad su svi navalili na plin posle ce na toplotne pumpe pa ce se opet vratit na peci na kruta goriva ( mislim na danasnje peci na pirolizu )
zdravije je, a i ugodnije, samo je prvenstveno za obiteljske kuće jer netko tko je recimo u stanu on je ovisan o svemu.
Sad što se tiće plina to je djelomično istina, ali je još uvijek daleko jeftiniji nego da kupiš 10 metara drva, platiš rezanje, a moraš ih i negdje pospremiti kao što imaš i problem s pepelom.
Ali ako zanemarš taj dio i imaš prostora, a iz kamina ili pećio na kruta goriva izvučeš maksimum, a može se jako puno uz kombinacije raznih varijanti, onda je to ok.

Najvažniji od svega je dimovod, a onda možeš kombinirati toplu vodu za kupanje ili pranje suđa, čak i dogrijavanje soba s radijatorima ili postavljanje električnih puhala koji kroz zidne kanalice pušu topli zrak u druge prostorije.
Ima puno varijanti, a ugođaj je potpun.
Mihac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 11:18   #225
Quote:
imperijauzvraća kaže: Pogledaj post
mihac nisi mi odgovorio je li ti to exA savjetovao da u ložište postaviš bakrene cijevi Ak je on ili morte biti genije veky eee onda mi je sve jasno
evo ga opet ovaj, moderator????
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 11:55   #226
riješeno codegun, riješeno
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 23:03   #227
Poštovanje svima,

Krećem adaptaciju obiteljske kuće i odvajam prizemlje od kata. Pošto će na katu biti totalno preuređenje i mislim staviti još jedan dimnjak. U kući već postoji centralno grijanje, ali bi htjeo imati i malu peć na drva. Neki "kamin" (zatvoreni) 6-9kW. Dolje na slici je nacrtana pozicija gdje bi trebao ići novi dimnjak. Volio bi čuti prijedloge oih koji već imaju ili su radili dimnjak da li se to isplati i da li će to dobro raditi.

Napomena: dimnjak kreće sa kata, a vrh sljemena je nekih 7m od dna dimnjaka

catevs is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 11:26   #228
Dimnjak unutar ili van kuće?

Pozdrav,

u dilemi sam postavljanja dimnjaka unutar kuće ili s vanjske strane na fasadu. Pa bi molio Vaša razmišljanja i prednosti određenog rješenja. Dimnjak je predviđen za kaminsku peć, a grijana prostorija ima oko 18 m2.
Kod unutarnjeg dimnjaka morao bih bušiti deku između katova, dok bi kod vanjskog morao napraviti temelje uz kuću za dimnjak. Dvojba je i koji dimnjak (Schiedel ili neki jeftiniji), jer je to vikend kuća i peć bi bila u upotrebi vjerojatno samo vikendima.
Hvala za savjete.

Lp, Davor.
skiper321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 12:34   #229
Quote:
skiper321 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

u dilemi sam postavljanja dimnjaka unutar kuće ili s vanjske strane na fasadu. Pa bi molio Vaša razmišljanja i prednosti određenog rješenja. Dimnjak je predviđen za kaminsku peć, a grijana prostorija ima oko 18 m2.
Kod unutarnjeg dimnjaka morao bih bušiti deku između katova, dok bi kod vanjskog morao napraviti temelje uz kuću za dimnjak. Dvojba je i koji dimnjak (Schiedel ili neki jeftiniji), jer je to vikend kuća i peć bi bila u upotrebi vjerojatno samo vikendima.
Hvala za savjete.

Lp, Davor.
Možda ti pomogne moje iskustvo. U vikendici imam kaljevu peć a dimnjak je smješten centralno u kući, tj. na zidu između spavaće i dnevne, u kojoj je i sama peć. Dvije muhe jednim udarcem, dnevna u kojoj se uglavnom boravi se fino grije od kaljeve a dimnjak, koji je u stvari cijeli u spavaćoj, temperira istu za ugodno spavanje.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 16:37   #230
nasrafi montazni dimnjak posebno ako se to ne koristi ucestalo neces proc puno jeftinije ali je brze i jednostavnije to zmontirat i netreba nikakav temelj a gotov si za dva sata
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 10:20   #231
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Možda ti pomogne moje iskustvo. U vikendici imam kaljevu peć a dimnjak je smješten centralno u kući, tj. na zidu između spavaće i dnevne, u kojoj je i sama peć. Dvije muhe jednim udarcem, dnevna u kojoj se uglavnom boravi se fino grije od kaljeve a dimnjak, koji je u stvari cijeli u spavaćoj, temperira istu za ugodno spavanje.
Bolja ti je solucija unutar kuce iz samo jednog razloga -neces ga morati izolirati . Naime svi dimnjaci koji idu vani se moraju dobro termoizolirati jer ce se dogadjati curenje kondensvode po unutarnjoj stijenki pa ce ti zutilo brzo probiti na fasadu i dalje .To znaci skupi dimnjak sa izolacijom ti nece biti dovoljan , morat ces dodatno izolirati staklanom vunom pa limeni oklop oko nj. ili zbuka sa metalnom mrezicom . Unutra kad ga stavis dobijas vise topline ,izoliras samo vanjski dio iznad krova ili ga sazidas vani u sendvic i nema zutila po zidovima.
darkland is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 11:09   #232
mozda mi moze netko pomoci....nije usko vezano uz topic ali je blizu....
otac napravio "konobu" unutra je otvoreni kamin duzin 2m...u pocetku je jako dimilo,podigao visinu dimljaka na cca 2,5m..ne mogu vise zbog bure...
nakon toga je malo poboljsanje...onda sam zatvorio napu sa lijeve i desne strane i malo spustio naprijed...veliko poboljsanje,ali mora biti otvoren prozor..po zimi kad se skupi ekipa hladno za popizd...nisam napisao da nije napravljen dovod svjezeg zraka...i prije 10-15 dana puknuo meni film i stavim na dimnjak ventilator koji vuce 1300m3/h,i naravno zrak struji sa svakog i najmanjeg otvora...jos trebam otvorit negdje otvor za zrak...di ga je najbolje staviti?odmah ispod lozista?
kkresho is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 14:11   #233
ak stavis ispod lozista ces imat problema sa pepelom stavi otvor malo prije lozista i slozi si tak da mozes regulirat dotok svezeg zraka u kamin
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 15:08   #234
mogu regulirat ventilator...mislim da si me krivo shvatio...kad kazem loziste ne mislim da cu busiti loziste,nego doslovno ispod njega...znaci ispod betonske deke gdje se lozi drvo...
kkresho is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 18:20   #235
a kakav ventilator si ti to ugradio u dimnjak ?
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 08:13   #236
ne u dimnjak nego na vrh dimnjaka...postoji ventilator bas za dimnjake,ja sam kupio talijanski oere turbocamino....malo me brine kako ce reagirati na vrucinu..pise da moze do 200c°...ali odlicno vuce...
kkresho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 10:19   #237


evo i slikica
kkresho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 12:28   #238
Inox dimnjaci

Zanima me jeli netko od vas stavljao kod sebe te dimnjake
koliko dođe metar istog(s majstorom ili sami) zadovoljni njime?
Trebao bih za plinsko i na kruta goriva(drva).
darge is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 19:48   #239
skupa stavka su dimnjaci od inoxa
inace ja sam to napravio sam visina 8 m unutrasnja cijev fi 180 debljine 2mm + vanjska oplata sa 3cm izolacije pocincani lim 0.6mm
ukupan utrosak 800kn i jedan dan posla predviden zivotni vijek 15g a do tad ce mi sigurno puhnut selit centralno
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 21:09   #240
uskoro busim,pa ako netko ima kakvu pametnu sad bi bilo vrijeme.....mislim da cu probusiti dvije cijevi fi 160 ispod lozista i dovesti ig do pocetka lozista...valjda ce biti dovoljno....
kkresho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:46.