Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2011., 19:24   #41
konkretno ne znam. potraži malo neki drugi plejer na njihovoj prestigio plazzi, a i pogledaj jel već izašla službena verzija 2.2 androida, on bi trebao biti bolji i podržavati više raznog sw...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 16:42   #42
OK, hvala
DEJAVU is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 23:49   #43
Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
otkud ti to?
Dobro, mislio sam na samsungov 10" model i Motorolu.
Nije da su im cijene na razini netbookova.
Neka Asus,Acer i MSI izbace nešto, pa cijena bude osetno niža od 499$ za osnovni iPad 2.
Terminator_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 15:02   #44
U svrhu dodatnog informiranja svekolikog pučanstva o zbivanjima u segmentu tablet pc-ja, stavljam ovdje linkove na kojima se također može nešto pametno vidjeti:

link 01
link 02
link 03 - review Prestigio PMP3084B
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 14:09   #45
Evo i mene, 5. mjesec je skoro tu pa da lijepo više odaberem tablet:

VIEWSONIC ViewPad 7
POINT OF VIEW Tegra, 10.1''
Easypix tablet "EASYPAD 1000"

Ako se dobro sijećam i znam, Easypix tablet nema Android Market. Slušam vaše komentare i odabir!

EDIT: Zaboravio sam pitati jel POV Tegra2 ima 3G?

Zadnje uređivanje Darth. : 04.04.2011. at 14:18.
Darth. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 12:30   #46
Thumbs up

pozdrav svima!

molio bih iskusne da komentiraju ovo, ako vrijedi ista (interspar katalog od 20.04.):

Tablet PC 7'' JoyPlus M778

CPU: Telechips TCC8803; ARM Cortex-A8 process, 1.2 GHz
RAM: 512 MB DDR2
Interna memorija: 4 GB
Wireless IEEE 802.11 b/g
Kamera 1.3 Mpx
OS Android 2.2
ulazi/izlazi: mini USB, HDMI standard port, Micro SD...

Cijena: 1.295,99 kn

Da li se ta stvar isplati za te novce (dobre stvari i nedostatci) i mozda neka usporedba sa POV 7''???
Ili je razlika u cijeni prema POV 10'' ipak premala (cca 1000 kn) s obzirom sto ovaj drugi nudi???

Hvala!
coa999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 19:21   #47
• Joyplus M718 i M778

I Chipoteka je ušla u krug trgovina u kojima se mogu pazariti nekakvi padovi...

Ponuda se sastoji od dva modela Kineske firme (ili brenda?) JoyPlus temeljena na Telechipsovim rješenjima. Oba modela su dosta slična, i su veličine 7" a razlika se osim ispod poklopca vidi u verziji Android OS-a s kojim stižu. Cjenovno su vrlo pristupačni, direktna konkurencija POV Mobii tabletu od 7".

Jeftiniji model M718 je veličine 7", rezolucije 800x480 pixela na rezistivnom zaslonu, 256mb sistemske memorije i 4gb flash NAND memorije. Osim wifi-ja, ima mini HDMI, USB host i SD utor. Na njega je instaliran Eclair (Android 2.1), no tablet ima predinstaliran market te zahvaljujući nekim poboljšanjima ARM11 arhitekture na kojoj je baziran (prvenstveno videoakceleracije putem NEON ekstenzije) može normalno vrtjeti MKV i H.264 video prikaz.

Skuplji model je također veličine 7" i iste rezolucije 800x480 pixela na rezistivnom zaslonu (postoji i verzija s kapacitivnim zaslonom, samo ne kod nas), no temeljen je na Telechipsovom SoC-u TCC8803 u kojem se nalazi Cortex-A8 procesor koji je jednojezgren ali zahvaljujući arhitekturi može u jednom taktu obraditi dvije instrukcije. Kada tomu dodamo NEON, ARM-ovu ekstenziju za grafičku akceleraciju i Android 2.2 (Froyo) dobijamo u stvari potentnog mališana koji se uz 512Mb rama i ugrađenih 4Gb NAND flash memorije sasvim fino snalazi u dosta zadataka. Također dolazi s predinstaliranim Android Marketom (izgleda da je Google ipak poustio i bar nekim proizvođačima licencirao Market ) i s najavom da se za njega razvija i Gingerbread verzija 2.3 Androida.


Također je novost (nije direktno vezana za ovaj tablet) da je Adobe Systems uspio napraviti verziju Flash playera koji koristi i hardversku akceleraciju SoC-eva iz tableta (odaziva se na ime (verziju) 10.1) pa bi sad navodno prikaz flash animacija i web stranica sa flash sadržajem trebao biti u redu...

Kad pobrojimo sve navedeno, uz vrlo koristan prikaz i slike koje je prenio kolega daxxx88 (pcexpert), taj Joyplus M778 ispada vrlo zahvalna stvarčica primjerene cijene. U razlike u kvaliteti izrade samih uređaja, a pogotovo ekrana, ne mogu ulaziti jer ih nisam imao u rukama, no, najavljeni Gingerbread uz videoHD reprodukciju, Android market i USB utor s kojeg se mogu prikazivati titlovani filmovi čine ga definitivno najpovoljnijim uređajem na našem tržištu (ukoliko vas veličina ekrana od 7" zadovoljava), povoljnijim i od POV Mobii 7" tableta koji je do sada bio najboljeg omjera uloženo/dobiveno.

Linkovi iz kojih se može saznati više:

http://www.chipoteka.hr/

http://www.micdigi.com/2011/01/a8-co...s-coming-soon/

http://www.micdigi.com/2011/02/tcc88...o-haipad-m708/

http://en.wikipedia.org/wiki/ARM_architecture

http://joyplusgroup.com/products_inf...782550442.html



• Prestigio MultiPad PMP7100C

Također se pojavio i Prestigiov 10.1" model sa Multitouch displayem rezolucije 1024x600 pixela. Malo manje od pola kilograma, 256Mb RAM memorije, 8Gb NAND flash memorije, SDHC card podrška, 7-satna baterija, videocall kamera, HDMI, 2 USB porta, WiFi do "n" standarda i Bluetooth 2.1+EDR - uz Android 2.2 (Froyo) čine impresivan popis. Iznutricu čini Texas Instruments-ov SoC TI OMAP 3630 sa jednojezgrenim 1GHz ARM Cortex-A8 procesorom (ali s mogućnošću obrade dvije instrukcije u jednom taktu) i jednojezgrenim PowerVR SGX530 grafičkim procesorom.

Već prije spomenuh kako su iz Prestigia rekli da oni ne razvijajau vlastita rješenja tableta, već da se oslanjaju na suradnju sa vrlo iskusnim ARCHOS-om.Ovaj Prestigiov 10" multipad je upravo to. Malo stariji ARCHOS. Ne može se čak reći niti "prošle generacije" kad su generacije u tabletima izrazito relativan pojam... Jednostavno, ARCHOS ide dalje, razvija nove modele, a jedan od svojih vrlo solidnih modela je prepustio Prestigiu... i to je to.

Kao što smo već rekli, podrške za Android Market nema, no, zato postoji Prestigio plazza, a i Prestigiova podrška užurbano radi, kao što se vidi po količini raznih uradaka koje izbacuje:

http://www.prestigio.com/Launcher-Widgets-tablet-pcs

Kvalitet ekrana i upotrebljivost treba provjeriti tako da čekamo nekog sa iskustvima iz prve ruke , Flash player bi trebao raditi jer verzija 10.1 navodno radi bez problema na Froyu, hoće li biti Gingerbreada i Honeycomba - ne zna se.

Cijena koja na nabavi kreće od 2.200kn je solidna za ono što pruža, jer ipak je to 10" tablet. Direktna konkurencija mu je POV Tegra 10" tablet koji je malo skuplji ali zato i hardverski jači, no trenutno baš i nije raspoloživ u trgovinama, izgleda da je kontigent bio prilično skroman...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.

Zadnje uređivanje taipan : 19.04.2011. at 19:41.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 19:27   #48
@ Darth.:

- Easypix nije uopće spomena vrijedan, preslaba konfiguracija koja je strašno precijenjena
- 10" tableti u pravilu nemaju 3G (bar zasad i ne računajući ipad 2 ) pa POV Tegra nema 3G

@ coa999:

- kao što ćeš vidjeti kad proučiš gornje linkove i tekst, Joyplus M778 je prilično dobro rješenje... imaš ga i u Chipoteki. U ovom trenutku kad se ne zna hoće li se za POV Mobii 7" raditi upgrade na Froyo, Joypad je ipak favorit jer već dolazi s Froyom a upgrade na Gingerbread je najavljen... A također ima predinstaliran i Market...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 22:10   #49
Inace kupio sam onaj Prestigeov model PMP3084B, no necu o njemu jer je vec dosta receno. htio sam se osvrnuti na ovaj od 999 kuna model koji se moze nabaviti i u Tisak media ducanima. Normalno, uredjaj nije bio napunjen pa ga nisam mogao isprobati da vidim kako radi, ali citajuci knjizicu sa uputama, tamo bar tako pise podrzava i 3G!! E pa sada, ja na stranici od chipoteke to nevidjeh da pise u specifikaciji ni jeftinijeg ni skupljeg uredjaja.
__________________
Kako oblikovati potpise
Japac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 14:33   #50
da se mene pita (ali na svu sreću ne pita me se ) ja bih svaki uveženi takav ili sličan uređaj prvo dao nekom stručnjaku u ruke da ga prožvače i vidi što se uopće sve nalazi u njemu jer škrtim kineskim uputama i bisernim prijevodima se ne može vjerovati.

no, tada bi dobro prošli kvalitetni uređaji s dobrim odnosom cijena/ono što se dobije - dok one druge nitko ne bi kupovao...

a kod 3G podrške može biti još jedna stvar, a to je ona čarobna riječ "ready" pa sad ti misli jel "3G ready" (ili supported, ili tako nešto) u stvari znači da je 3G modul ugrađn u uređaj ili znači da će prepoznati 3G usb stick ako ga uštekaš?
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 15:22   #51
The new convertible is in town!

• Dell Inspirion Duo Tablet PC 1090

Netragom (vjerojatno od sramote) nestade iz ponuda Viewsonicov tablet PC od 7" koji je koštao skoro 5kk, a 10" vjerojatno nikad nećemo ni vidjeti jer je u grad stigao novi igrač, Dell convertible!

10,1" kapacitivni LED multitouch HD reze 1366x768, dvojezgreni Atom N550 na 1.5GHz, 2Gb DDR3 memorije, GMA3150 grafika, USB, Wi-Fi, webcam, 320Gb hard diska na 7krpm i Windows 7 - i to sve za cijenu počevši od 4.4 kk na nabavi...

E, da, skoro sam zaboravio... dobijete i simpatično kućište s tipkovnicom u koje možete uglaviti tablet pa se pravite da imate nettop ili netbook, kakovećgod...

Ali kao što to obično biva, s verzijama 1.0 , ima i nekih "malih" nedostataka..... autonomija je prvi, od deklariranih 4 sata, kad uključite wifi i radite, izdržat će 2,5 sata. sitni konstrukcijski problemi, sporost (dobro, to ovisi o ukusima), postolje (dock) koje se mora dokupiti, diskutabilan kvalitet ekrana i tipkovnice (opet ovisi o ukusima).... - uostalom, standardni lajtmotiv za rasprave koji se proteže kroz vrijeme otkad je svijeta i prijenosnika...

Kada pobrojimo sve što mali Duo donosi i usporedimo to s kapacitivnijim 10" tabletima, uz naglasak na cijenu, Duo će sigurno imati svoj krug obožavatelja, kako zbog karakteristika tako i zbog iznimno zanimljivog koncepta odvojive tipkovnice. No kao što u dolje navedenim linkovima netko reče, pitanje je koliko će taj okretni mehanizam kućišta u praksi trajati... A i ja sam uvijek pristalica verzija 2.0 (bilo čega ) jer one obično donose niz rješenja za dječje bolesti svog prethodnika...

http://www.laptopoutlet.co.uk/netboo...bluetooth.html
http://www.engadget.com/2010/11/30/d...on-duo-review/
http://reviews.cnet.com/laptops/dell...-34328122.html
http://www.expertreviews.co.uk/lapto...l-inspiron-duo
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.

Zadnje uređivanje taipan : 20.04.2011. at 15:29.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 16:01   #52
• MSI WindPad 100

Stigao je i slabiji od dva MSI-jeva tableta. Ovaj slabiji, oznake WindPad 100 je zapravo prerađen MSI-jev netbook Wind U s generičkim komponentama, već malo postarijim u današnjim uvjetima. Iz netbooka su izvadili jednojezgreni Z530 Atom i GMA 500 grafiku (jednojezgreni PowerVR SGX535) i oko toga izgradili tablet koji vozi Windowse 7. Korektno, 2Gb rama, svi potrebni priključci, webcam... ali i nimalo uzbudljiva cijena od gotovo 4.0kk na nabavi...


Drugog modela oznake WindPad 110 pogonjenog Tegrom 2, kapacitivnim zaslonom i Androidom još nema kod nas...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.

Zadnje uređivanje taipan : 20.04.2011. at 16:19.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 16:40   #53
Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
da se mene pita (ali na svu sreću ne pita me se ) ja bih svaki uveženi takav ili sličan uređaj prvo dao nekom stručnjaku u ruke da ga prožvače i vidi što se uopće sve nalazi u njemu jer škrtim kineskim uputama i bisernim prijevodima se ne može vjerovati.

no, tada bi dobro prošli kvalitetni uređaji s dobrim odnosom cijena/ono što se dobije - dok one druge nitko ne bi kupovao...
a kod 3G podrške može biti još jedna stvar, a to je ona čarobna riječ "ready" pa sad ti misli jel "3G ready" (ili supported, ili tako nešto) u stvari znači da je 3G modul ugrađn u uređaj ili znači da će prepoznati 3G usb stick ako ga uštekaš?
E. pa sada, vec bi i velika stvar bilo da odma prepozna modem vanyski, jer eto ja se cijelo jutro jebem da nes takvo nadjem ponetu. mislim neku podrsku za 3g vanjski modem... ima neko nesto o tome? Android je u pitanju naravno.
__________________
Kako oblikovati potpise
Japac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 13:10   #54
http://en.wikipedia.org/wiki/Tethering
http://www.google.hr/#q=android+2.1+...gs_rfai=&hl=hr
http://www.prestigioplaza.com/produc...tigio/PMP7070C

vidi što iskopah

malo baci oko na ovo, mislim da bi ovime nešto mogao napraviti...
a i ovaj zadnji link je interesantan, kaže da se sedmica može apgrejdati na 2.2 i da na njoj radi flash 10.1 (koji i radi samo na 2.2)...

btw, 2.2 ima ugrađen tethering, to znam, jer ga imam na optimusu

a odskrolaš li do dna, naći ćeš jednu vrlo zanimljivu izjavu da će tijekom ovog (!) mjeseca izaći 2.2 za tvoj tablet
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 17:19   #55
zainteresirao sam se za ovaj tablet Joyplus M718 ako neko zna dali se može na njega spojiti dvbt-tuner za gledati tv onda bi to bio posao s njim imaš praktički sve '???
teribile is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 09:35   #56
Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
http://en.wikipedia.org/wiki/Tethering
http://www.google.hr/#q=android+2.1+...gs_rfai=&hl=hr
http://www.prestigioplaza.com/produc...tigio/PMP7070C

vidi što iskopah

malo baci oko na ovo, mislim da bi ovime nešto mogao napraviti...
a i ovaj zadnji link je interesantan, kaže da se sedmica može apgrejdati na 2.2 i da na njoj radi flash 10.1 (koji i radi samo na 2.2)...

btw, 2.2 ima ugrađen tethering, to znam, jer ga imam na optimusu

a odskrolaš li do dna, naći ćeš jednu vrlo zanimljivu izjavu da će tijekom ovog (!) mjeseca izaći 2.2 za tvoj tablet
Zgodno, nadam se da cu do ljeta nes smisliti, da ne cukam laptop sa sobom, jes da je mali lenovo, ali previse trosi struje... ovaj tablet ipak drzi i drzi struju
Hvala na trudu.
__________________
Kako oblikovati potpise
Japac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 11:05   #57
Acer Iconia Tab A500 krenula u prodaju za vrlo povoljnih 450$ kad se uzme u obzir da se temelji na:
10.1"
dual-core 1GHz Tegra 250 SOC
1GB of RAM
16gb
5 megapixel camera + 2 megapixel
HDMI-out
full-sized USB 2.0 port
brushed aluminum back
Android 3.0

Eh još kada bi imao i sd card slot...
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 13:08   #58
Wow!!! Jako, jako, jako lijepi tablet i ima ti microSD ili microSDHC utor, evo vam link http://www.phonearena.com/phones/Ace...AB-A500_id5233

I'm lovin'g it!
Darth. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 17:21   #59
Evo da dodam vlastita iskustva na ovu temu.
Budući da se već neko vrijeme šiljim da nabavim tablet, dosta toga sam pratio po našim i stranim medijima, umalo naručio neki kineski tablet putem dhgate.com-a, no rekoh, još ću malo sačekati da nešto dođe kod nas.

I tako, došla u čipoteku ova dva joyplus modela od kojih sam upazario onaj skuplji m778. To je trenutno najbolja kupovina tableta u hrvatskoj, po mom sudu. Uređaj je hardverski pristojno jak, a način izvedbe ne odaje jeftinog kineza. Onog slabijeg je glupost kupovati jer je samo 200kn jeftiniji a puno manje funkcionalniji.

No međutim, ovdje htjedoh skrenuti pažnju na drugu stvar. Imam asusov netbook, i kada sam na terenu, na internet ga kačim preko nokie sa symbianom s60 bilo bluetoothom, bilo wifi vezom (na nokiji je dignut joiku hot spot lite software). Kako android tablet koji sam kupio ima samo wifi povezivost, bio sam ubijeđen kako ću kad nisam doma, na internet ići wifijem od tableta preko mobitela (tethering metoda). No, tu je uslijedilo razočaranje. Android bilo koje verzije namjerno neda vezanje na wifi adhoc, samo infrastructure mod. Google to nije podržao očito u namjeri da pogoduje telekom operaterima ili proizvođačima hardvera kako bi vlasnici tableta potrošili još koju paru.

Eto, to sam htio naglasiti. Ako vam je važna povezivost na terenu, kupite neki tablet sa 3G modulom ili bar ugrađenim bluetoothom. Samo sa wifijem ćete se kačiti doma ili negdje gdje je siguran infrastructure AP. Da sam znao za ovo ograničenje androida, sigurno bih još sačekao sa kupnjom.
mmarko40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 02:38   #60
Tablet računala

Evo da vam pomognem oko izbora kupio sam point of view mobii 10 tegru i prezadovoljan sam tabletom ,probao neke tegra igre rade ko na pc u ,radi čak i quake 2 i 3 na tom tabletu prosurfajte na youtubeu ,ima custom romova na modacu a može i od advent vege rom koji je isti uređaj samo za britansko tržište i pod drugim brandom
,sve u svemu tablet nudi veči ekran od ipada i jeftiniji je ,ima tegru 250 dual core
wirelles radi bolje nego na pc u i laptopu veči je domet
bluetooth integriran radi savršeno
g senzor
utor za sim karticu moguče je ugradit 3g karticu
ili koristit usb dongle za to
,moguče je snimit ubuntu gore za win 7 još neznam al mislim da če se i to moči
naravno portable verzija
aplikacije skidam s app planetom ,radi google earth ,i sve ostale blagodati ,igre i aplikacije skinete s torenta i ubacite preko wi fi explorera bežično s vašeg pc a na tablet
imate aplikaciju tegra zone koju pokrenete i spojite se na nvidiju i imate informacije o najnovijim tegra igrama koje dolaze i koje su došle ,dalje vam pomogn googl i rapidshare ili ostali cool servisi :P uglavnom nei ga mjenjal za ipad ni za ipad 2

Zadnje uređivanje kiklopkik29zg : 27.04.2011. at 02:45.
kiklopkik29zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:36.