Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2012., 22:32   #1
Question Loš majstor

Pravno pitanje;
Kako kazniti "majstora" za neispravno (traljavo) napravljen posao?
Čovjek se prijetio da će zrušiti krov ako mu ne platim sve.

Tip je tek prije tjedan dana ostavio ključeve kod susjeda od kioska gdje sam imao alat i pribor, nakon sto sam bio zvao policiju zbog vandalizma.
Jučer sam primjetio da gomila materijala i alata fali, sto iz kuce sto iz zakljucanog kioska (skladista).

Napomena: susjedu vjerujem 100%, jer samo u dogovoru da posudjujemo jedno drugome kome sto treba (tacke, lopate, sjekirice, itd...)

S obzirom da su se prijetnje desile prije nesto manje od pola godine, na policiji su mi rekli da ništa od pokretanja tuzbe. Dok za krađu alata, pribora i materijala (utaja - čl. 220 Kaznenog zakona) moram pokrenuti privatnu parnicu.
... za to nemam više novaca :/

Question:
Da navedem ime, prezime i adresu tog majstora kako bih sprijecio da jos nekoga pokrade i maltretira kao mene i susjeda?
Da li mi se isplati pisati svim portalima i eventualno novinarima kakav je to čovijek - pri tome riskirajući da me tip tuži?

Što da radim, a da ne prekršim zakon(e) (napominjem; nemam novaca za tužbu)
__________________
--
black mamba
dendroaspis polylepis
bmamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 23:22   #2
Quote:
bmamba kaže: Pogledaj post
Pravno pitanje;
Kako kazniti "majstora" za neispravno (traljavo) napravljen posao?
Čovjek se prijetio da će zrušiti krov ako mu ne platim sve.

Tip je tek prije tjedan dana ostavio ključeve kod susjeda od kioska gdje sam imao alat i pribor, nakon sto sam bio zvao policiju zbog vandalizma.
Jučer sam primjetio da gomila materijala i alata fali, sto iz kuce sto iz zakljucanog kioska (skladista).

Napomena: susjedu vjerujem 100%, jer samo u dogovoru da posudjujemo jedno drugome kome sto treba (tacke, lopate, sjekirice, itd...)

S obzirom da su se prijetnje desile prije nesto manje od pola godine, na policiji su mi rekli da ništa od pokretanja tuzbe. Dok za krađu alata, pribora i materijala (utaja - čl. 220 Kaznenog zakona) moram pokrenuti privatnu parnicu.
... za to nemam više novaca :/

Question:
Da navedem ime, prezime i adresu tog majstora kako bih sprijecio da jos nekoga pokrade i maltretira kao mene i susjeda?
Da li mi se isplati pisati svim portalima i eventualno novinarima kakav je to čovijek - pri tome riskirajući da me tip tuži?

Što da radim, a da ne prekršim zakon(e) (napominjem; nemam novaca za tužbu)
obrtnička komora ako si radio preko računa ako nisi ko te hebe, poslje ebanja nema kajanja
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 00:29   #3
Quote:
bmamba kaže: Pogledaj post
Pravno pitanje;
Kako kazniti "majstora" za neispravno (traljavo) napravljen posao?
Čovjek se prijetio da će zrušiti krov ako mu ne platim sve.

Tip je tek prije tjedan dana ostavio ključeve kod susjeda od kioska gdje sam imao alat i pribor, nakon sto sam bio zvao policiju zbog vandalizma.
Jučer sam primjetio da gomila materijala i alata fali, sto iz kuce sto iz zakljucanog kioska (skladista).

Napomena: susjedu vjerujem 100%, jer samo u dogovoru da posudjujemo jedno drugome kome sto treba (tacke, lopate, sjekirice, itd...)

S obzirom da su se prijetnje desile prije nesto manje od pola godine, na policiji su mi rekli da ništa od pokretanja tuzbe. Dok za krađu alata, pribora i materijala (utaja - čl. 220 Kaznenog zakona) moram pokrenuti privatnu parnicu.
... za to nemam više novaca :/

Question:
Da navedem ime, prezime i adresu tog majstora kako bih sprijecio da jos nekoga pokrade i maltretira kao mene i susjeda?
Da li mi se isplati pisati svim portalima i eventualno novinarima kakav je to čovijek - pri tome riskirajući da me tip tuži?

Što da radim, a da ne prekršim zakon(e) (napominjem; nemam novaca za tužbu)
Sustav ti neće puno pomoći u ovakvoj situaciji. Počni razmišljati o preciznoj i sofisticiranoj samozaštiti.

Budi uvijek korak ispred njegovog razmišljanja, i dočekaj ga spreman ukoliko se odluči na korake koje ti je napomenuo da ih je spreman poduzeti.

Ono što ti želim poručiti, je da niti jednu prijetnju ne shvaćaš olako. Današnje vrijeme puno je budala koje su spremne na Sve.

Lp
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 07:35   #4
Nadji jednog koji ce mu polomiti kosti da bar 3 mjeseca ne moze na noge. Poslije 3 mjeseca neka ga jos jednom posjeti. Onda ako je taj obavio svoj posao kako treba daj i meni broj imam i ja jednog kome bi takvog poslao
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 09:31   #5
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Nadji jednog koji ce mu polomiti kosti da bar 3 mjeseca ne moze na noge. Poslije 3 mjeseca neka ga jos jednom posjeti. Onda ako je taj obavio svoj posao kako treba daj i meni broj imam i ja jednog kome bi takvog poslao
To mogu i sam (pa dobiti razne prijave), ali ovakve stvari zelim rijesiti PRAVNO!
Jer se radi o vrlo neugodnoj osobi koja je uvijek u pravu kako god da posao napravi.

Previse dugacka prica sto je sve napravio. A islo se je sve na povjerenje.
__________________
--
black mamba
dendroaspis polylepis
bmamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 09:40   #6
a di si ti bio kad je on radio? nekuzim pa kad su neki veci zahvati uzme se go i nadzires,kak je neko reko poslje hebanja nema kajanja,fkt mi zao kad tak ljudi popuse,ove koji iskoristavaju naivnost ljudi bi tukp najrade.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 10:39   #7
Quote:
bmamba kaže: Pogledaj post
Pravno pitanje;
Kako kazniti "majstora" za neispravno (traljavo) napravljen posao?
.
Ako ste posao UGOVORILI, te njegovo izvršenje nadzirali, tada postoji mogucnost tužbe nadleznom sudu koji je definisan u ugovoru, a zbog ne izvrsavanja ugovornih obaveza (obligacioni odnosi). Međuutim, i tu ce Vam trebati vjestacenje radi dokazivanja Vasih tvrdnji. A ako ste posao "ugovorili" (kao sto to vecina nas cini) sa nekim kvazi (i ne registrovanim) majstorom kako bi prosli jeftinije, upravo je to cijena koja se placa, a koju ste Vi platili.
Uvijek su najbolja rjesenja, ako se mogu postici, u vansudskim poravnanjima.

Klevete putem nekih portala mogu biti opasne, jer uvijek morate očekivati reakciju druge strane, a ako nemate tvrde dokaze za iznesene tvrdnje, mozete doci u jos veci problem.
Ako steta koju Vam je nanio "majstor" nije velika, ja bih to uzeo kao cijenu koju sam morao platiti zbog svoje neopreznosti, a u buduće bi mi to pomoglo kao nauk u odnosima prema majstorima.

Ovo je samo moje misljenje, a buduci da je problem Vas, Vi odlucite sta poduzeti. Kazu: problemi se najbolje rjesavaju hladne glave i nikada pri trazenju rjesenja ne valja imati dugacke noge.
Lijep pozdrav.
__________________
Razmjena znanja znači-i pomoć i učenje...(siman)
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 20:38   #8
U puno slucajeva kad je netko imao problema sa ''majstorom'' na crno nemoguce je bilo sto napraviti ako on ne zeli. Stvar je dogovora i tesko ces ista dokazati ako nemas negdje na papiru.
Isko kao i sto takvi majstori imaju problema sa naplatom jer kad netko ne zeli platiti jebiga, nema rjesenja.

Naravno upotreba sile je opcija ali mislim da se moze previse problema tu navuci da bi se i razmisljalo o tome.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 21:05   #9
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
U puno slucajeva kad je netko imao problema sa ''majstorom'' na crno nemoguce je bilo sto napraviti ako on ne zeli. Stvar je dogovora i tesko ces ista dokazati ako nemas negdje na papiru.
Isko kao i sto takvi majstori imaju problema sa naplatom jer kad netko ne zeli platiti jebiga, nema rjesenja.

Naravno upotreba sile je opcija ali mislim da se moze previse problema tu navuci da bi se i razmisljalo o tome.
imao sam sličnu situaciju ( ali obrnutu) prije par godina, gdje investitor jednostavno nije htio priznati 95% radova, navodno zbog nekvalitete
kako je bilo riječ o manjoj adaptaciji stana ( znaći investitor nije htio preko računa) nego samo gotovina da izbjegne PDV
Nakon učestalih pregovora nas izvođaća ( struja,keramika,parket,moleri) i investitora vidili smo da tip jednostavno ne želi platiti jer kao sve je na crno i nikome ništa

Uglavnom zajednički smo ispostavili jedan račun i poslali povratnicom sa valutom plačanja ( kroz knjige ga uredno proveli i platili PDV), nakon isteka valute šaljemo opomenu pred tužbu, sve je na kraju završilo na sudu sa sudskim vještakom
investitor na kraju platio puni iznos računa + PDV + troškovi suda i odvjetnika

zato sam i boldao ovo u prethodnom postu (al treba imati živce za godine čekanja) i naravno nekakav trag o poslovima, mi smo svi imali mail gdje investitor potvrđuje početak radova i cijenu radova
__________________
■“Ja, otkako sam sam sebe ufatio u laži, više nikome ne vjerujem!”
kavasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 11:36   #10
Zanimljivo rjesenje, svaka cast
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 14:54   #11
Ovo gore što ste pisali sve je to super kad se radi sa normalnim osobama (pod time mislim da se može razgovarati bez prijetnji, uvreda i ucjena.

Jučer sam saznao da je ovaj "majstor" prevarant bio u zatvoru. Sada se spremam odvjetniku na razgovor.
__________________
--
black mamba
dendroaspis polylepis
bmamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 23:40   #12
Quote:
bmamba kaže: Pogledaj post
Ovo gore što ste pisali sve je to super kad se radi sa normalnim osobama (pod time mislim da se može razgovarati bez prijetnji, uvreda i ucjena.

Jučer sam saznao da je ovaj "majstor" prevarant bio u zatvoru. Sada se spremam odvjetniku na razgovor.
Nemoj još samo napisati kako je bio jeftin kada si tražio meštra. Za brzinu ne znam, u kvalitetu smo se uvjerili.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:07.