Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2011., 21:42   #4761
e sad kažu da za većinu fakultete od sada ide A razina matematike, a znam da se na erf trebala samo položiti matematika, pa me zanima jel se sada mora položiti A razina matematike ili je svjedno, tj. ostaje na starom?


Ne treba polagati višu razinu matematike-sve ostaje na istom:-)
maturantica18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 12:52   #4762
help...zanima me vi koji ste upisali sad pomocu mature logopediju ..kako ste prolazili u srednjoj koja ste skola kako ste rijesili maturu..koja razina..ajdee pomozite..vec se polako informiram da vidim imam li sanse...
ivanaB6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 16:06   #4763
Eii...zainteresirala sam se za ovaj fakultet i to za rehabilitacijuu...iscitavala sam stranice ovoga forumaa...i sad me zanima posto idem u ekonomsku skolu, imam li kakve sanse....??? uzela bih na maturi hrv A, a mat i eng B razinu, a za izborni bih uzela socijologijuu??? Ima li onih koji su se upisali iz strukovnih skolaaa???
Mareeeeeeeeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 10:45   #4764
pozz svima
jel mi može netko molim vas malo ispričati šta to točno znači upisati rehab.?
tek sam 2. srednje (opća gimnazija) al me zanima nešto takvog..
kaže mi frendica da je lakše upast iz medicinske ()
koliko je zapravo prosjek bitan? jer ja sam u 1. razredu imala samo 3,73
škola je dosta teška, stvarno se trudim oko učenja al ocjene nikako da idu gore!
počela sam razmišljat o tome da se prebacim u drugu školu zbog većeg prosjeka kako bi imala barem malo veće šanse upisat ovaj faks..
od sljedećeg tjedna počinjem volontirati, a čula sam da mi je to + za upis..molim pomoć!
hana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 10:58   #4765
izašao je zakon o edukacijsko rehabilitacijskoj djelatnosti te je osnovana komora iste. ovo znači da ćemo u buduće svakih šest godina polagati za licencu, morati se educurati pa makar i sami ali ima i dobrih vijesti.

Quote:
Mareeeeeeeeee kaže: Pogledaj post
Eii...zainteresirala sam se za ovaj fakultet i to za rehabilitacijuu...iscitavala sam stranice ovoga forumaa...i sad me zanima posto idem u ekonomsku skolu, imam li kakve sanse....??? uzela bih na maturi hrv A, a mat i eng B razinu, a za izborni bih uzela socijologijuu??? Ima li onih koji su se upisali iz strukovnih skolaaa???
Quote:
hana5 kaže: Pogledaj post
pozz svima
jel mi može netko molim vas malo ispričati šta to točno znači upisati rehab.?
tek sam 2. srednje (opća gimnazija) al me zanima nešto takvog..
kaže mi frendica da je lakše upast iz medicinske ()
koliko je zapravo prosjek bitan? jer ja sam u 1. razredu imala samo 3,73
škola je dosta teška, stvarno se trudim oko učenja al ocjene nikako da idu gore!
počela sam razmišljat o tome da se prebacim u drugu školu zbog većeg prosjeka kako bi imala barem malo veće šanse upisat ovaj faks..
od sljedećeg tjedna počinjem volontirati, a čula sam da mi je to + za upis..molim pomoć!
ja sam ovaj fakultet upisao nakon što sam završio srednju elektrotehničku, tako da ne vidim što bi bio problem sa neke druge škole. medicinari imaju prednost zbog znanja potrebnih na prijemnom i ništa više.

ono što stoji je da nagurate prosjek i da odlično uradite prijemni i možete očekivati da ste konkurentni.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 17.11.2011. at 18:18.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 19:09   #4766
Quote:
RIJAMU kaže: Pogledaj post
ovo znači da ćemo u buduće svakih šest godina polagati za licencu, morati se educurati pa makar i sami.
Jel možeš malo objasniti? :/
aquamarine5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 21:08   #4767
pozdrav svima !! samo bi htjela zamolit ako neko ima malo volje i vremena da opise ukratko ovaj fakultet i zanimanja tj zvanja nakon njega.. pokusavam citati postove unazad ali pogubim se.. u zadnje vrijeme razmisljam o njemu ali htjela bi konkretno nesto znati od nekog od vas koji su i sami na tom fakultetu?
..twinkle :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 21:40   #4768
Quote:
Mareeeeeeeeee kaže: Pogledaj post
Eii...zainteresirala sam se za ovaj fakultet i to za rehabilitacijuu...iscitavala sam stranice ovoga forumaa...i sad me zanima posto idem u ekonomsku skolu, imam li kakve sanse....??? uzela bih na maturi hrv A, a mat i eng B razinu, a za izborni bih uzela socijologijuu??? Ima li onih koji su se upisali iz strukovnih skolaaa???
imaš šanse, svi imaju šanse s tim da je gimnaziji lakše na predavanjima zbog predznanja biologije i psihologije... moj savjet ti je da uzmeš engleski A razinu osim ako ti baš ne ide s tim da znam da su neke cure upale i s B.. sociologija je ok ako ti gledaju, ja sam pisala biologiju i psihologiju i moj savjet ti je da svejedno pogledaš biologiju i psihologiju jer se rehabilitacija sastoji većinom od toga :/ i mi imamo ja mislim i strukovnjake, znam da je jedna cura s fizioterapije

Quote:
hana5 kaže: Pogledaj post
pozz svima
jel mi može netko molim vas malo ispričati šta to točno znači upisati rehab.?
tek sam 2. srednje (opća gimnazija) al me zanima nešto takvog..
kaže mi frendica da je lakše upast iz medicinske ()
koliko je zapravo prosjek bitan? jer ja sam u 1. razredu imala samo 3,73
škola je dosta teška, stvarno se trudim oko učenja al ocjene nikako da idu gore!
počela sam razmišljat o tome da se prebacim u drugu školu zbog većeg prosjeka kako bi imala barem malo veće šanse upisat ovaj faks..
od sljedećeg tjedna počinjem volontirati, a čula sam da mi je to + za upis..molim pomoć!
trebaš imati prosjek ocijena relativno visok, znači bilo bi dobro da ti je iznad 4,0 ukupan prosjek (meni je bio 4.3 i na razgovoru su me onak nekak pogledali kao da to nije baš dovoljno pa sam se još morala opravdavat da mi prvi razred spušta prosjek xD) tako da ti je moj savjet da dižeš definitivno ocijene.. meni je isto prvi razred bio najgori, najteži, ali što ideš dalje bit će ti lakše jer ćeš uhvatiti ritam.. nisam ni ja 1. raz imala prosjek puno veći, ali potrudila sam se kasnije. Hrvatski viša razina i engleski može i niža iako ja savjetujem višu jer dobiš više bodova. Imaš i motivacijski razgovor na prijemnom, ali nije strašno, samo se malo informiraj o fakultetu, poslu i tako.. i ne prebacuj se.. meni je veliko olakšanje što sam išla u gimnaziju jer dosta toga sam tamo naučila što sad radimo.. i ne, nije lakše upast iz medicinske, to je totalno glup trač.. čak si ti u prednosti jer imaš jači hrvatski, a hrvatski se boduje..

Quote:
..twinkle :) kaže: Pogledaj post
pozdrav svima !! samo bi htjela zamolit ako neko ima malo volje i vremena da opise ukratko ovaj fakultet i zanimanja tj zvanja nakon njega.. pokusavam citati postove unazad ali pogubim se.. u zadnje vrijeme razmisljam o njemu ali htjela bi konkretno nesto znati od nekog od vas koji su i sami na tom fakultetu?
odi na stranicu fakulteta ( www.erf.hr ). tamo imaš dosta dobro opisan svaki smjer i zanimanje kasnije
zlikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 09:53   #4769
Hvala...nisam bas najbolja u engleskom, pa ako bi uzela A razinu ne znam jel bi uopce proslaa....Socijologija se gleda samo za rehabilitaciju i preporucili su mi oni koji su pisali psihologiju prosle godine na maturi, da onda rade uzmem socijologiju jer je psihologija bila puno tezaa... A i s obzirom da ja ne ucim niti psihologiju, niti socijologiju da ce mi lakse biti nauciti socijologiju... I samo jos jedno pitanjece s obzirom da neki spominju prijemni, to se odnosi na ovaj razgovor?? nema pismenog? ili???
Mareeeeeeeeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 10:35   #4770
Hvala svima na pomoći!
sad ovako, već od početka prvog razreda razmišljam o preseljenju u neku drugu gimnaziju, jer vidim da od ove neću izvući stvarno ništa
biologija u našoj školi je ravna s nulom, profesor ne prolazi s nama NIŠTA, a za kontrolnu nam bez pardona daje testove s mature stare 5 godina, iako mi nismo prošli ni trećinu tog gradiva.
ako još uračunam da sam prošle godine izgubila dušu nad knjigama da bi imala prosjek 3,7...
imate li za preporučiti neku dobru školu koja bi me (za razliku od ove) pripremila za ovaj fakultet?
hana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 18:27   #4771
Quote:
Mareeeeeeeeee kaže: Pogledaj post
Hvala...nisam bas najbolja u engleskom, pa ako bi uzela A razinu ne znam jel bi uopce proslaa....Socijologija se gleda samo za rehabilitaciju i preporucili su mi oni koji su pisali psihologiju prosle godine na maturi, da onda rade uzmem socijologiju jer je psihologija bila puno tezaa... A i s obzirom da ja ne ucim niti psihologiju, niti socijologiju da ce mi lakse biti nauciti socijologiju... I samo jos jedno pitanjece s obzirom da neki spominju prijemni, to se odnosi na ovaj razgovor?? nema pismenog? ili???
a kako hoćeš.. nije ni sociologija mačji kašalj.. ja sam uzela psihologiju i nije bilo nešto posebno teško.. dada, nema pismenog, prije je bilo ali ukinut je jer je uvedena državna matura na kojoj ionak večina piše bio&psih a prijemni se od toga sastojao..

Quote:
hana5 kaže: Pogledaj post
Hvala svima na pomoći!
sad ovako, već od početka prvog razreda razmišljam o preseljenju u neku drugu gimnaziju, jer vidim da od ove neću izvući stvarno ništa
biologija u našoj školi je ravna s nulom, profesor ne prolazi s nama NIŠTA, a za kontrolnu nam bez pardona daje testove s mature stare 5 godina, iako mi nismo prošli ni trećinu tog gradiva.
ako još uračunam da sam prošle godine izgubila dušu nad knjigama da bi imala prosjek 3,7...
imate li za preporučiti neku dobru školu koja bi me (za razliku od ove) pripremila za ovaj fakultet?
nisam ni ja bila u nekoj prestižnoj gimnaziji.. gdje god bila uvijek je sve na kraju na tebi :/ ako ti biologija inače ide jako je dobra prirodoslovna gimnazija vladimira preloga gdje imaju pojačan program biologije. nama je biologija bila koma u srednjoj, profa nas je čak učila krive podatke ali ja sam sama doma uzela knjige i odvalila posao...
zlikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 20:35   #4772
izgleda da ću se ja te biologije morat sama prihvatit.. :/
jedino me za prosjek strah..ali mislim pozitivno, ove godine su mi ocjene već bolje!
ovako visok kriterij za upis mi daje još veći poticaj za učenje!
hana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 10:14   #4773
Quote:
zlikica kaže: Pogledaj post
a kako hoćeš.. nije ni sociologija mačji kašalj.. ja sam uzela psihologiju i nije bilo nešto posebno teško.. dada, nema pismenog, prije je bilo ali ukinut je jer je uvedena državna matura na kojoj ionak večina piše bio&psih a prijemni se od toga sastojao..
Puno hvalaaa jos jednom... uzet cu i ovo u obzir...Posto sam treci razred stignem i preko ljeta ucit, tako da mozda ipak uzmem psihologiju...Hvala ljudi...i samo se molim Bogu da i do godine ostane da traze samo hrvatski visu razinuu...
Mareeeeeeeeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 19:44   #4774
Quote:
aquamarine5 kaže: Pogledaj post
Jel možeš malo objasniti? :/
imaš zakon u narodnim novinama 124/11, mislim da će ti tako biti lakše nego da ti sada prepričavam.
RIJAMU is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 21:36   #4775
Question

pozdrav .
javljam se kao maturantica sa velikom željom da upišem na bilo koji od ova tri smijera s naglaskom na socijalnu pedagogiju. ono zbog čega me uhvatila panika čitajući neke postove je da svi imaju prosjek ocjena iznad 4, i isto tako sam naišla i da oni neki s prosjekom 5.0 općenito nisu upadali, pa me zanima imam li uopće šansu, ako npr. budem odlična u testovima državne, s nizom razinom matematike i višim razinama engleskog, hrvatskog i dodatnim sociologijom i psihologijom, a inace mi je prosjek ocjena iznosio oko 3.6
FrancesD is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 10:25   #4776
šanse imaš, ako super napišeš maturu, na ocjenama ionako gubiš samo 60 bodova ako ti je projek 3,6 najviše ti se ionako gleda matura i o njoj ti ovisi više manje upad
mullerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 16:41   #4777
Quote:
mullerica kaže: Pogledaj post
šanse imaš, ako super napišeš maturu, na ocjenama ionako gubiš samo 60 bodova ako ti je projek 3,6 najviše ti se ionako gleda matura i o njoj ti ovisi više manje upad

joj hvala, hvala, hvala ^^. matura mi neće biti problem, tako da ću se potruditi odlično ju napisat. već sam mislila da ću morat ići dalje jer me stvarno zanima ovaj fakultet općenito
FrancesD is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 22:52   #4778
Ove (iduće)godine bih trebala polagati maturu...Budući da sam dosta neodlučna,zadnjih dana se neprestano raspitujem o raznim fakultetima pa sam tako čula i za logopediju .Fakultet mi zvuči interesantan ,ali imam mali zdravstveni problem.Naime,sluh mi je malo oštećen od djetinjstva (sad sam krenula na pretrage,bia bi red) i kao posljedica toga,ne čujem dobro tiho šaptanje (ostale razine čujem super).Koliki bi mi to bio problem kod logopedije?Postoje li kakve vježbe na faxu koje ne bi prošla ili nešto slično?
LeTtuCe007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 18:13   #4779
Quote:
Mareeeeeeeeee kaže: Pogledaj post
Eii...zainteresirala sam se za ovaj fakultet i to za rehabilitacijuu...iscitavala sam stranice ovoga forumaa...i sad me zanima posto idem u ekonomsku skolu, imam li kakve sanse....??? uzela bih na maturi hrv A, a mat i eng B razinu, a za izborni bih uzela socijologijuu??? Ima li onih koji su se upisali iz strukovnih skolaaa???
topla preporuka od novopecene brucosice rehabilitacije, uzmi engleski visu razinu, dobivas puno vise bodova, a stvarno je prelagan test.. sociologija ti je puni pogodak, i ja sam ju pisala skupa s psihologijom i u 3 dana sam ju naucila za solidnu cetvorku i bez problema upisala rehab, drzim palceve
strumpheta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 21:15   #4780
pozdrav svima
presla sam ovaj forum koliko sam mogla (s obzirom da ima masu stranica), ali nisam bas naisla na neke informacije o upisu na diplomski studij ukoliko se dolazi sa drugog faksa. ako negdje pise, a ja nisam vidjela samo me uputite na broj stranice naime, vec sam zavrsila jedan faks, pedagogiju (svih 5 godina) i sad bih upisala jos 2 godine na erf-u samo jos nisam odlucila koji smjer logopediju ili za eduk. rehabilitatora pa me zanima kako izgleda taj razredbeni - usmeni i pismeni za logopediju (neki primjeri pitanja) i usmena provjera motivacije (za edukacijsku rehabilitaciju)? znam vec sve informacije koje se nalaze na stranicama erf-a, samo me zanimaju vasa iskustva, posebno od nekoga tko je prethodno zavrsio neki drugi faks i prebacio se na erf. hvala

Zadnje uređivanje lollip0p : 22.11.2011. at 21:24.
lollip0p is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.