Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2014., 18:37   #1061
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Ako su ti izracunali kreditnu sposobnost, i ispunjavas uvjete koje oni traze ( visina place, urednost poslovanja firme, stalno zaposlenje) ne znam zasto bi te odbili?
Nikad se nezna,jbolje biti siguran.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 18:39   #1062
Quote:
Eshyy kaže: Pogledaj post
imam i ja plaću oko 4000 kuna, zaposlena na neodređeno već 22 godine i sama bez jamaca i sudužnika ne mogu dobiti kredit, isto kreditno sposobna, bez neispunjenih obveza, klijent banke..
Razlog, firma ima manje od 15 zaposlenih.
Pa valjda ima i drugih banaka osim te u kojoj ne možete dobiti kredit ? Ne vidim razlog zašto bi Vas sve banke odbile jer Vaša firma nema više od 15 zaposlenih
__________________
I've told the truth, I didn't come to fool you
Titari is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 18:44   #1063
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Nikad se nezna,jbolje biti siguran.
Siguran ćeš biti tek kad predaš sve papire i kad ti jave da je ( ili nije ) kredit odobren . Iako , pretpostavljam da bi ti odmah rekli ako nekakav poseban uvjet trebaš ispuniti osim onoga što traže da bi ti odobrili kredit. Jedini eventualni problem može biti ako se ispostavi da ti firma ne stoji baš najbolje ( npr. bila je u blokadama ) ali vjerujem da su te tako nešto već i pitali .
__________________
I've told the truth, I didn't come to fool you
Titari is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 21:08   #1064
Quote:
Titari kaže: Pogledaj post
Siguran ćeš biti tek kad predaš sve papire i kad ti jave da je ( ili nije ) kredit odobren . Iako , pretpostavljam da bi ti odmah rekli ako nekakav poseban uvjet trebaš ispuniti osim onoga što traže da bi ti odobrili kredit. Jedini eventualni problem može biti ako se ispostavi da ti firma ne stoji baš najbolje ( npr. bila je u blokadama ) ali vjerujem da su te tako nešto već i pitali .
Pa referent mi je reko da mi ne može 100% potvrditi dal ćće biti odobren,ali da on ne vidi nikakve prepreke za to.Nikakvi uvjeti posebni nisu spomenuti,tako da mislim da ih nema,a firma u kojoj radim posluje dobro.Jedino im treba masa vremena da ispostave potrebne papire.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 21:41   #1065
Quote:
Titari kaže: Pogledaj post
Siguran ćeš biti tek kad predaš sve papire i kad ti jave da je ( ili nije ) kredit odobren . Iako , pretpostavljam da bi ti odmah rekli ako nekakav poseban uvjet trebaš ispuniti osim onoga što traže da bi ti odobrili kredit. Jedini eventualni problem može biti ako se ispostavi da ti firma ne stoji baš najbolje ( npr. bila je u blokadama ) ali vjerujem da su te tako nešto već i pitali .
Pa referent mi je reko da mi ne može 100% potvrditi dal ćće biti odobren,ali da on ne vidi nikakve prepreke za to.Nikakvi uvjeti posebni nisu spomenuti,tako da mislim da ih nema,a firma u kojoj radim posluje dobro.Jedino im treba masa vremena da ispostave potrebne papire.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 20:13   #1066
Evo da i ovdje postavim pitanje:

Radi se o sljedećem:
Osoba XY traži me da joj budem jamac za kredit čija bi rata bila oko 2000kn, a moja rata stambenog kredita iznosi također oko 2000kn. Plaća mi je cca 5800kn, i naravno želim biti sigurna da joj NE mogu biti jamac, jer se naravno ne želim i nemam namjeru uvaliti u to.

Nadam se da sam dobro "procjenila" da joj zaista ni ne mogu biti jamac, ali znam da njena banka može provjeriti moju kreditnu sposobnost ako joj recimo dam JMBG (što me naravno tražila ali ništa od toga za sada dok ne vidim tj. ne budem sigurna da ništa od moje kreditne sposobnosti...)

Inače radim u javnoj službi i to mi je očito glavna prednost kad se traže jamci...

Dopuna:

Sad sam našla ovo:
Quote:
daisy123 kaže: Pogledaj post
Ukoliko si kreditno sposoban naravno da mozes.

Drugim rijecima, ako zbrojene rate kredita ( dakle onog gdje si jamac i tvog kredita ) ne prelaze 1/3 tvoje place onda mozes...
Ali mislim da to ipak ne vrijedi (jer u tom slučaju ni ja ne bih mogla bila dobiti kredit...)
Naime, meni su kod dizanja kredita rekli da mi nakon što mi se skine rata kredita mora ostati 3000kn.
Nadam se da to onda vrijedi i za zbroj moje rate i rate kredita onome kome sam jamac...
Tj. da bi mi moralo ostati 3000kn...


Ako je tako onda super, jer tada zaista ne mogu biti jamac... jedino ne znam koliko to vrijedi u pojedinim bankama...

Malo sam zakomplicirala sad...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.

Zadnje uređivanje Lillyrosee : 06.03.2014. at 20:25.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 09:27   #1067
Imaš pravo da nemaju sve banke ista pravila tako da bi ti se moglo dogoditi da možeš biti jamac toj osobi... Možda da kažeš da ćeš uskoro i ti trebati dizati nekakav kredit za sebe pa ne možeš biti jamac jer onda nećeš imati kreditnu sposobnost za svoj kredit
__________________
I've told the truth, I didn't come to fool you
Titari is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 19:02   #1068
ima li netko istkustva sa dizanjem kredita preko ove stranice
[email protected]. ili pozajmicama bez ovjere poslodavca na trajni nalog.
Hvala.
u problemima is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 19:28   #1069
Imam pitanje.
Zaposlen na neodređeno, netto plaća 2600 kn
Putni troškovi(ako ulaze u sposobnost=1000kn
Znate li kod kojih banaka uzimaju u izračun putne troškove?

Digao bih stambeni kredit s hipotekom,oko 35-40 000€, na 30god,tako da bi rata bila oko 200€.
Firma posluje ok.
Negdje sam pročitao da stambeni kredit ne možeš dobit ako je neopterećeni dio plaće manji od 3600kn odnosno od 2/3 neto plaće u Hr za prošlu god.

Zahvaljujem te vas molim bez napada tipa kako ćeš plaćat itd, nego dal je uopće moguće dobit takav kredit.
oslek volek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 12:17   #1070
Quote:
oslek volek kaže: Pogledaj post
Imam pitanje.
Zaposlen na neodređeno, netto plaća 2600 kn
Putni troškovi(ako ulaze u sposobnost=1000kn
Znate li kod kojih banaka uzimaju u izračun putne troškove?

Digao bih stambeni kredit s hipotekom,oko 35-40 000€, na 30god,tako da bi rata bila oko 200€.
Firma posluje ok.
Negdje sam pročitao da stambeni kredit ne možeš dobit ako je neopterećeni dio plaće manji od 3600kn odnosno od 2/3 neto plaće u Hr za prošlu god.

Zahvaljujem te vas molim bez napada tipa kako ćeš plaćat itd, nego dal je uopće moguće dobit takav kredit.
Banke - koliko ja znam - ne uzimaju putne troškove za izračun kreditne sposobnosti.
Uz tu plaću, bez sudužnika, kredit ne možeš dobiti nikako.
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 15:55   #1071
Zaba uzima putne u kreditnu sposobnost. Provjereno.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 20:50   #1072
Quote:
bluebunny kaže: Pogledaj post
Zaba uzima putne u kreditnu sposobnost. Provjereno.
Prvi glas, stvarno.
Znam da meni to recimo nisu računali (prije 2 godine, doduše...)

Hm, ne sviđa mi se to... sad će još ispasti da sam itekako kreditno sposobna... za biti jamac, npr.

A znaš li možda koliki je iznos potrebno da ti ostane nakon što ti "skinu" ratu?
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 11:37   #1073
Meni su putne računali u sposobnost i za stambeni prije 8 godina i za nenamjenski prije godinu dana.
Znam da dosta treba ostati, cca 3.500,00 kn, tako nešto. Ali mislim da to ovisi i kolika ti je inače plaća, da li je ispod ili iznad prosjeka RH.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 22:13   #1074
Imam pitanje,suprug mi diže kredit-gotovinski,dali sam ja smetnja,ako sam na crnoj listi,od bivše banke(iako sam dog.na rate otplatu)?on je cist,po svim pitanjima.

hvala
karoll is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 20:24   #1075
Question Pomoć

Pozdrav,
imam 23 godine,ugovor na neodređeno u firmi kojoj radim evo sada skoro dvije godine.
Tekući i sva primanja su mi u Erste banci u kojoj sam i prije nekih godinu i par mj. uzela i Diners karticu na njihov prijedlog.
Situacija je ovakva:
Znači ima stalno zaposlenje u firmi koja zapošljava negdje između 3500-4000 ljudi.
Plaća je MALA,ali redovna.. ako ispunim fond sati dobijem nekih 2400kn neto + 490 kuna putnih troškova,ali nerijetko bude i 2300kn.
Što se tiče putnih troškova odnedavno se na platnoj listi vode ovako:
290 kn stavljaju pod PUTNE TROŠKOVE
200Kn stavljaju pod "PRIGODNU NAGRADU"
Nemam pojma šta je prigodna nagrada ni zašto su to tako promijenili.
(Pitanje- da li mogu tu prigodnu nagradu pridružiti neto iznosu plaće na banci kojoj tražim kredit kako bi imala bolju mogućnost za odobrenje kredita?)

Dalje,ja već imam takozvani "mini kredit" na svojoj banci( Erste) kojeg mi je ostalo još 20,000Kn manje -više,te bih njega odmah isplatila kreditom koji dižem.Naravno to je sigurno i uvijet jer čisto sumnjam da bih na ova primanja uz bilo kakav predhodni kredit mogla dobiti novi bez da taj stari otplatim i skinem ga s plaće.

A što se tiče Diners kartice za koju svaki dan žalim što sam ju ikad uzela jer je to kad si siromašan jedan krug bez izlaza,kojem plaćam masnu članarinu,a često se sramotim po trgovinama jer kartici treba 5x da prođe iako ima limita!


Dakle kad sve to sažmemo,nisam nikome jamac,uredna sam po pitanju plaćanja svih računa,imam stalno zaposlenje,mini kredit na Erste i kreditnu tj. Diners karticum,a trebam dić kredit od 60 ,000 kn(kojim bih otplatila i prvi kredit i riješila se Dinersa,te bi mi ostalo novca za neke planove koje imam.)

Znači molim vas ako imate iskustava sa sličnim slučajevima da mi preporučite banku koja bi mi odobrila takav kredit s ovim uvijetima(ako takva opće postoji).
__________________
Sve je lako kad si mlad ?????

Zadnje uređivanje ThisisMe90 : 16.05.2014. at 20:53.
ThisisMe90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 20:40   #1076
Quote:
ThisisMe90 kaže: Pogledaj post
Znači molim vas ako imate iskustava sa sličnim slučajevima da mi preporučite banku koja bi mi odobrila takav kredit s ovim uvijetima(ako takva opće postoji).
Imaš PM

Ovako, s tom plaćom teško da ćeš dobiti takav kredit, pogotovo nenamjenski...

Najveće šanse su ti da tražiš reprogram u svojoj matičnoj banci, ako tamo ne možeš dobiti reprogram onda sumnjam da će ti bilo koja iole ozbiljnija banka dati kredit.

Ja sam s višim prosjekom dobio 10.000 € na 7 godina s ratom od 1300kn daleke 2007. godine kada je sve bilo daleko jednostavnije.

Znači moj savjet ti je da izbjegneš kojekakve debilne banke i sumnjive tipove koji će ti sigurno nuditi sve i svašta i da se obratiš u svoju matičnu te zatražiš ponudu za reprogramom postojećeg kredita.

Ako si redovna i nemaš problema s njima možda bi ti čak nešto i moglo uspjeti na neki dulji period.
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 16:05   #1077
pozdrav
imam pitanje jedno. Suduznik sam u stambenom kreditu - redovna otplata. Imam kredit na 10000€ na 10 god. Trebam hitno nekih 8000€. Ako se ne racuna suduzniostvo bih ga trebao moci dobiti - da li u nekoj banci postoji ta mogucnost?
Hvala!
-Jaro- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 11:11   #1078
Poštovanje,
Imam jedno pitanje pa me zanima dali postoji banka u Hrvatskoj,tj Rijeci i okolici koja nudi kredite za TURISTE,IZNAJMLJVAČE za nezaposlene osobe.koje se opcenito bave samo turizmom,želio bih izgraditi jos jedan apartman,imam mogucnosti ali ne i novaca !
Naime bio sam u OTP banci,sve je išlo uredu dok nismo došli do stavke da sam ja iznajmljivač tek 4mjeseca,i iz tog razloga ne mogu uzeti kredit jer moram biti iznajmljivač sa potvrdom više od godinu dana!?

Postoji neka banka koja nudi kredit bez te glupe stavke?

Hvala!
Jux is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 12:59   #1079
koja je minimalna osnovica za život? 2300?
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 22:27   #1080
Gdje danas pronaći jamca,gdje pronaći takvu budalu?
__________________
Izbjegavaj nevolje skinut će ti glavu.
Gangster Boss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.