Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2014., 16:36   #441
Kako je tebi, jel su oni dobri, i jeli lagano?
Rossgive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 18:11   #442
meni je odlicno...ma prelagano je, cim je na placanje samo da dobijes diplomu i da te se rijese haha
vjecni student is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 16:30   #443
Prekvalifikacija Arhitektonski tehničar - trebaju mi materijali za učenje

Ćao! Imam završene dvije godine smjera građevinski tehničar - visokogradnja ali sam se u trećem srednje morala prebaciti u drugu školu iz zdravstvenih razloga. Sad sam skupila hrabrosti da nastavim tamo gdje sam stala u arhitekturi jer mi je to san da završim. Trebala bi mi mala pomoć oko materijala iz prve i druge godine čisto da se podsjetim jer ne mogu upisat treću a da nemam pojma šta učim. Ipak je od toga prošlo 14 godina :P
Bilo kakva pomoć bi mi stvarno dobro došla pa ako itko ima ikakve materijale da udjeli bila bih jako zahvalna
KattyTonkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 01:10   #444
Question postati kuhar-bez završene srednje

Pozdrav ekipa,zanime me vaše mišljenje i vaši savjeti o sljedecem.Naime trenutno san 3. godina ekonomske škole ali zadnjih godinu dana otprilike me strašno interesira kuhanje i mogu se vidit u tome za par godina,kako me to kasno pocelo zanimati nazalost srednju za kuhare nisan upisa pa me zanima šta mislite šta je najbolje raditi dalje ?
dufresneandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 21:08   #445
Pozdrav. Vidim da je već pitano više puta, ali možda sad neko zna stoga, zna li itko gdje u Zagrebu postoji škola za med. sestre/tehničare za odrasle i kolika je cijena otprilike? Unaprijed hvala
Orange44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 11:50   #446
mene zanima, ako je netko išao u Osijek u Učilište Studium, za prekvalifikacije u kuhara, kakva su mu iskustva.

koji predmeti se polažu, koliko sati si na predavanjima, ispitima i kad je baš prakitčna nastava.
la dona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 19:03   #447
4. razred nakon trogodišnje strukovne škole

Zanima me da li je zaživio besplatan upis u 4. r. nakon završene trogodišnje srednje škole i ako je kako to funkcionira? Da li se polaže razlika za 3. razreda pa upisuje redovno u 4. r. (odlazi se na normalnu nastavu) ili kako?
Vezano uz ovo iz 2012. http://www.srednja.hr/Novosti/Hrvats...cetvrti-razred
Treba mi za nećaka.
__________________
Gledaj srcem i dušom
Gloria84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 00:14   #448
Pozdrav,
nova sam na forumu, imam pitanje vezano za prekvalifikaciju u elektrotehničara. Završila sam gimnaziju. Koliko bi ispita trebala položiti i koliko to sve košta? Ako netko ima iskustva nek mi pomogne.
Tiborka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 21:44   #449
Thumbs down Medicinska škola za odrasle

Quote:
Orange44 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Vidim da je već pitano više puta, ali možda sad neko zna stoga, zna li itko gdje u Zagrebu postoji škola za med. sestre/tehničare za odrasle i kolika je cijena otprilike? Unaprijed hvala
Trenutno ti ne postoji medicinska škola za odrasle i neka učilišta su pokušala pokrenuti program ali im nije uspjelo.
U obrazovanju odraslih se ide na drugi oblik izvođenja nastave koji je skraćen pa ministarstvo zdravlja ne dopušta zdravstvene programe u obrazovanju odraslih.

Uskoro će se to promijeniti ali za sada ništa.
sar42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 21:52   #450
Quote:
Gloria84 kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je zaživio besplatan upis u 4. r. nakon završene trogodišnje srednje škole i ako je kako to funkcionira? Da li se polaže razlika za 3. razreda pa upisuje redovno u 4. r. (odlazi se na normalnu nastavu) ili kako?
Vezano uz ovo iz 2012. http://www.srednja.hr/Novosti/Hrvats...cetvrti-razred
Treba mi za nećaka.
Može upisati 4. razred samo u školi u kojoj je završio 3. razred ako ta škola ima četverogodišnje programe i tada se u prvoj godini polažu ispiti razlike i nakon toga u drugoj godini se upisuje 4. razred. To je besplatno ali škole rade liste i imaju ograničen broj učenika koje primaju.
Može se upisati prekvalifikacija na nekom učilištu ali su cijene od 7000 do preko 30000.
Među najjeftinijim je www.pou.hr jer je državni i tamo su cijene prekvalifikacije od 7000 do 10000 s tim da je u tim cijenama uključen i upis i svi ispiti bez obzira koliko se puta polaže ispit.

Quote:
Tiborka kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
nova sam na forumu, imam pitanje vezano za prekvalifikaciju u elektrotehničara. Završila sam gimnaziju. Koliko bi ispita trebala položiti i koliko to sve košta? Ako netko ima iskustva nek mi pomogne.
Prilikom upisa u program za zanimanje elektrotehničar će ti se odrediti ispiti razlike, nađi negdje koje sve predmete ima škola za elektrotehničara i usporedi sve predmete koje si imala u gimnaziji. Razlika će ti biti sve ono što ima elektrotehničar a nisi imala u gimnaziji. Dakle nećeš trebati općeobrazovne ali ćeš morati polagati sve strukovne predmete.
To će ti trajati oko 12 mjeseci i koštat ćeš preko 10000 kn.
Ako ne nađeš elektrotehničara, potraži neke srodne poput računalnog tehničara ili modernije zanimanje poput medijskog tehničara.
sar42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 15:04   #451
Quote:
sar42 kaže: Pogledaj post
Među najjeftinijim je www.pou.hr jer je državni i tamo su cijene prekvalifikacije od 7000 do 10000 s tim da je u tim cijenama uključen i upis i svi ispiti bez obzira koliko se puta polaže ispit.
Pozdrav

Ja sam čuo da se nepoložen ispit mora naknadno platiti da bi ga opet polagao?

Uglavnom, ovdje ja namjeravam ići uskoro. Zanimaju me neke informacije koje baš nikako ne mogu dobiti od njih. Poslao sam im mail, javio se na njihovoj facebook službenoj stranici i već danima nitko ništa ne odgovara. Pokušao zvati, a nitko se ne javlja, što je to? Kako da ih dobijem? (slavonija)

Naime, završio sam trgovačku trogodišnju još prije 4 godine, bio zaposlen i (više) nezaposlen i svašta nešto, rekoh dosta više, ne želim imati cijeli život to zvanje i imam volju i želju napredovati te učiti, odlučio sam se doškolovati na POU i dvoumim se dali upisati ekonomiju ili komercijalu, s time da nekako pokušavam što jeftinije proći jer mislim da cijena ovisi o razlici u predmetima (ili se varam). Moje zvanje (prodavač) je jako srodno i ekonomiji i komercijali, međutim najviše komercijali, ali nekako bih volio ekonomiju jer mi je afinitet, primarni, nakon završetka, najviše ekonomski fakultet. A i veći mi je izazov. Još se razmišljam za filozofski sociologija ili pravo. Stvar je ta da ako budem izabrao ekonomiju, imat ću čini mi se kojih 15 ili više predmeta koje ću morati položiti, a koje nisam imao u svojem zanimanju. I biti će skuplje, valjda. Ono što mene zanima je što vi mislite, jeli svejedno ekon. ili kome. s obzirom na faks koji bi volio? A što se tiče POU, zanima me cijena, koliko je upisnina, koliko sve skupa vremenski traje doškolovanje, koji su načini plaćanja te kada počinju upisi? Nekako pretpostavljam da bi sad mogli biti, 9. ili 10. mj.?

Zadnje uređivanje maximum9 : 26.08.2014. at 15:14.
maximum9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 21:21   #452
Quote:
maximum9 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Ja sam čuo da se nepoložen ispit mora naknadno platiti da bi ga opet polagao?

Uglavnom, ovdje ja namjeravam ići uskoro. Zanimaju me neke informacije koje baš nikako ne mogu dobiti od njih. Poslao sam im mail, javio se na njihovoj facebook službenoj stranici i već danima nitko ništa ne odgovara. Pokušao zvati, a nitko se ne javlja, što je to? Kako da ih dobijem? (slavonija)

Naime, završio sam trgovačku trogodišnju još prije 4 godine, bio zaposlen i (više) nezaposlen i svašta nešto, rekoh dosta više, ne želim imati cijeli život to zvanje i imam volju i želju napredovati te učiti, odlučio sam se doškolovati na POU i dvoumim se dali upisati ekonomiju ili komercijalu, s time da nekako pokušavam što jeftinije proći jer mislim da cijena ovisi o razlici u predmetima (ili se varam). Moje zvanje (prodavač) je jako srodno i ekonomiji i komercijali, međutim najviše komercijali, ali nekako bih volio ekonomiju jer mi je afinitet, primarni, nakon završetka, najviše ekonomski fakultet. A i veći mi je izazov. Još se razmišljam za filozofski sociologija ili pravo. Stvar je ta da ako budem izabrao ekonomiju, imat ću čini mi se kojih 15 ili više predmeta koje ću morati položiti, a koje nisam imao u svojem zanimanju. I biti će skuplje, valjda. Ono što mene zanima je što vi mislite, jeli svejedno ekon. ili kome. s obzirom na faks koji bi volio? A što se tiče POU, zanima me cijena, koliko je upisnina, koliko sve skupa vremenski traje doškolovanje, koji su načini plaćanja te kada počinju upisi? Nekako pretpostavljam da bi sad mogli biti, 9. ili 10. mj.?
Ej maximume,

na POU Zagreb u srednjoj školi se ne plaćaju dodatni ispiti bez obzira koliko puta izlazio na ispit. Položiti nećeš dok ne naučiš ali zato ponavljanje ispita ne plaćaš. Nekada je i to bilo ali su polaznici govorili da ih se ruši samo da bi plaćali ponovni izlazak na ispit. Za prekvalifikaciju s prodavača na komercijalistu, cijena bi ti bila 7200 kn s upisninom, ispitima i završnim ispitom u cijeni, tj. ne bi treba ništa dodatno plaćati. Svi materijali za pripremu ispita su na CARNet-ovom portalu za učenje na daljinu moodle, tj. po novom loomen tako da nikakvu dodatnu literaturu ne trebaš kupovati niti se trebaš za istu snalaziti. Na moodle-u su ti i rasporedi, ocjene, predmeti koje trebaš polagati, upute, mail, forum i sve što je potrebno za uspješno završavanje škole.

Najveći broj prodavača ide u komercijaliste upravo zbog male razlike u broju predmeta, no cijena ne ovisi o broju predmeta razlike jer je to srednja cijena i za sve je ista, tako da istu cijenu plaćaju i oni koji imaju malo manje i oni koji imaju malo više predmeta za položiti.
Ipak, postoji razlika u cijenama različitih prekvalifikacija. Nije ista cijena ekonomista koji nemaju praktičnu nastavu i stručnu praksu i kuhara koji cijelu godinu svoje prekvalifikacije provedu u kuhinji.

Što se tiče ekonomskog fakulteta, svejedno ti je hoćeš li upisati ekonomiste ili komercijaliste. Ekonomisti koštaju 7500 kn. Oba programa traju od 9 do 12 mjeseci.

Ekonomisti su ti malo teži od komercijalista ali to je moje subjektivno mišljenje.

Plaćati možeš kako got ti najviše odgovara, za uplatu u gotovini imaš nekakav sitan popust, ipak najviše polaznika odabere plaćanje na rate i svaki mjesec trajanja škole na blagajni Učilišta uplate 1/10 bez naknada i kamata.
Za upis je potrebno uplatiti prvu ratu.

Što se tiče telefona, mailova i facebooka.
Facebook srednje škole POUZ-a je https://www.facebook.com/PouZagrebSrednjaSkola i na njega se pokušava što prije odgovoriti.
Do ovog tjedna su bili godišnji pa telefoni nisu bili pretjerano upotrebljivi ipak najbolje je zvati direktno na broj odjela 01/600-30-70 ili 71 ili 75.
e-mail je srednja skola @ pou . hr

U Učilištu ima preko 1500 polaznika u srednjoj školi, a samo u komercijaliste se svake godine upiše preko 100 polaznika i bude oko 4 razreda.

Ako si vrijedan i redovito dolaziš na nastavu, završit ćeš bez problema no ako ne misliš učiti...

E i početak školske godine je 8.9.2014.

Evo nadam se da sam odgovorio na sva pitanja
sar42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 21:47   #453
Puno ti hvala na ovim informacijama! Samo, mene najviše zanima jeli sve kao sto si napisao i u slavoniji vrijedi, tocnije POU Đakovo jer tu namjeravam ici.

Sto se tice placanja, da, na rate me najvise zanimalo, ovo bez kamata i naknada na 1/10 mi super odgovara.
maximum9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 11:02   #454
Quote:
maximum9 kaže: Pogledaj post
Puno ti hvala na ovim informacijama! Samo, mene najviše zanima jeli sve kao sto si napisao i u slavoniji vrijedi, tocnije POU Đakovo jer tu namjeravam ici.

Sto se tice placanja, da, na rate me najvise zanimalo, ovo bez kamata i naknada na 1/10 mi super odgovara.
to je skroz druga priča. Ove informacije vrijede samo za POU Zagreb. Svako pučko otvoreno učilište ili otvoreno učilište je za sebe.

Nadam se da će ti na POU Đakovo biti slično
sar42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 16:30   #455
ja

Bok svima, namjeravam se prekvalificirat za građevinskog tehničara, koje traje jednu šk godinu, pa da vas pitam da li se u godinu dana stvarno može nešto naučit o tom poslu, jer inače sam sasvim druge struke, koja nema veze sa građevinarstvom, ali me ovo zainteresiralo, pa bi zamolio nekoga da mi kaže koji bi moj posao bio kao početnik bez iskustva, i da li se za jednu školsku godinu može naučiti donekle taj posao koji mi djeluje dosta odgovorno?
cruzee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 21:19   #456
Quote:
cruzee kaže: Pogledaj post
Bok svima, namjeravam se prekvalificirat za građevinskog tehničara, koje traje jednu šk godinu, pa da vas pitam da li se u godinu dana stvarno može nešto naučit o tom poslu, jer inače sam sasvim druge struke, koja nema veze sa građevinarstvom, ali me ovo zainteresiralo, pa bi zamolio nekoga da mi kaže koji bi moj posao bio kao početnik bez iskustva, i da li se za jednu školsku godinu može naučiti donekle taj posao koji mi djeluje dosta odgovorno?
Pa ne da se može nego se mora. Program prekvalifikacije po zakonu ne smije trajati kraće od 6 mjeseci ali može trajati i više godina. Učilište ili škola u kojoj ćeš upisati program je sigurno odredilo vrijeme koje je potrebno za nekoga s tvojom kvalifikacijom da stekne novu.
U programu prekvalifikacije nećeš imati općeobrazovne predmete prva tri razreda jer ti se to priznaje, ali će biti naglasak na praktičnim predmetima. U obrazovanju odraslih se nastava skraćuje i može se ići na 10 do 50% satnice redovnog obrazovanja no za vježbe i praktičnu nastavu se mora ići na 100% tako da teoretski ne možeš ne naučiti.
S programom prekvalifikacije stječeš svjedodžbu koja je jednakopravna kao svjedodžba tehničara koji je išao redovito 4 godine u školu.

Ne treba zaboraviti i činjenicu da i među učilištima ima onih koji idu prečicom no polaznici to prepoznaju, a danas poput tebe traže upravo kvalitetu, znanje i vještine.
sar42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 10:52   #457
Quote:
sar42 kaže: Pogledaj post
Trenutno ti ne postoji medicinska škola za odrasle i neka učilišta su pokušala pokrenuti program ali im nije uspjelo.
U obrazovanju odraslih se ide na drugi oblik izvođenja nastave koji je skraćen pa ministarstvo zdravlja ne dopušta zdravstvene programe u obrazovanju odraslih.

Uskoro će se to promijeniti ali za sada ništa.
Ministarstvo zdravlja ne dopušta, ali Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i dalje uredno propagira taj program kao verificiran i više škola u Hrvatskoj ima odobrenje za provedbu tog programa, iako niti jedna ove godine ne upisuje.
U komori sestara kažu da toga više neće ni biti zbog EU. Interesantno, jer u Sloveniji se odrasli mogu obrazovati u zanimanje Zdravstvene njege, obrazovanje traje četiri godine, doduše, ali je, čini mi se, jeftinije nego što je bilo u primjerice, Varaždinu.
tkraljic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 11:27   #458
Quote:
tkraljic kaže: Pogledaj post
Ministarstvo zdravlja ne dopušta, ali Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i dalje uredno propagira taj program kao verificiran i više škola u Hrvatskoj ima odobrenje za provedbu tog programa, iako niti jedna ove godine ne upisuje.
U komori sestara kažu da toga više neće ni biti zbog EU. Interesantno, jer u Sloveniji se odrasli mogu obrazovati u zanimanje Zdravstvene njege, obrazovanje traje četiri godine, doduše, ali je, čini mi se, jeftinije nego što je bilo u primjerice, Varaždinu.
Pa mislim da ASOO ne propagira niti jedan program, oni su dali pozitivno mišljenje na taj program nekim učilištima što su po zakonu i morali ako učilišta zadovoljavaju propisane uvjete. Agencija ipak mora raditi prema zakonu te ne može uskratiti mišljenje samo zato što neko kasnije neće priznavati to zanimanje.
Problem se javlja kad polaznici steknu tu kvalifikaciju izvan redovnog sustava, ne mogu položiti stručni.

Mislim da se usuglasilo mišljenje svih strana i da će biti propisano da se ti programi izvode samo konzultativno-instruktivnim oblikom ili redovnim bez dopisno-konzultativnog oblika.

Sigruno je da i Agecnija radi i želi samo kvalitetne programe no Agencija ih ne piše i ne provodi već samo daje mišljenje na sam program. S druge strane Ministarstvo zdravlja i Komora žele kvlitetne radnike čija znanja i vještine niti u jednom trenutku ne mogu biti dovedena u pitanje.

Većina Učilišta se neće olako prihvatiti tog posla upravo zbog velike odgovornosti koju taj posao nosi, ipak neka Učilišta koja imaju jednog zaposlenog i kojima je i ravnatelj zaposlen na ugovor o autorskom djelu neće prezati ni pred čim.

Ne treba se zaletati u ove programe, no da na tržištu ima potencijala i da što prije treba naći kvalitetno rješenje, to svakako treba.
sar42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 11:45   #459
Quote:
sar42 kaže: Pogledaj post

Mislim da se usuglasilo mišljenje svih strana i da će biti propisano da se ti programi izvode samo konzultativno-instruktivnim oblikom ili redovnim bez dopisno-konzultativnog oblika.

ako nađeš vremena, molim te pojasni... hvala
tkraljic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 12:04   #460
Quote:
tkraljic kaže: Pogledaj post
ako nađeš vremena, molim te pojasni... hvala
Kako se u obrazovanju odraslih program može izvoditi na tri odnosno četiri oblika. Redovni (puna satnica predavanja i vježbi), konzultativno-instruktivni (50% satnice redovnog programa za predavanja i 100% vježbi), dopisno-konzultativni (10% satnice redovnog programa za predavanja i 100% za vježbe) i multimedijski (još nije zaživio i ide do 0% nastave u učionici i do 100% multimedijski).

Kako bi se osigurala kvaliteta neće se moći dobiti suglasnost za dopisno-konzultativni oblik.

Osobno mislim da treba biti i drugih instrumenata osiguranja kvalitete, ali ovo je sigurno dobar korak.
sar42 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:14.