Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2013., 15:38   #2761
Quote:
Vineral kaže: Pogledaj post
Malo bi se uključio u tu temu,naime već izvjesno vrijeme razmisljam o tome da potražim osobu,koja može nekome reči dali je na njega bačen urok,ali neznam nažalost od kud krenut.Naime moji su mi roditelji pričali da sok sam bio mali da sam dugo ležao bolestan u bolnici te da su i liječnici već bili sumnjičavi u moje bolesti te da su na slučajan nagovor jedne prijateljice samnom posjetili jednu ženu u okolici Pitomače koja im je dala upute što da samnom rade i kad su iste primjenili,ja sam se vratio iz bolnice,te sam napredovao kao normalno dijete,sve do moje 29 godine kad počinju opet da ih nazovem neobjašnjive bolesti i to se nije prekinulo do danas.No da skratim dali je itko(molim da se ovo moje moljenje nsjozbiljnije shvati)imao ikakova iskustva sa tim osobama i postoji li netko ko mi može reći nešto više o tome,jer se meni i obitelji događaju stvarno neobjašnjive bolesti i problemi.Molim osobe koje su bile u doticaju sa osobama koje "skidaju uroke",ili mogu reći jeli netko ureknut da mi se jave.
Otac sam petogodišnjeg sina,zaposlen i oženjen

Unaprijed sam Vam zahvalan
Koje vrste bolesti, objasni poblize, molim te
__________________
Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?(M. Selimovic)
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 16:05   #2762
Danas sam na facebook stranici KRALJICA MIRA pročitala ovaj tekst, tj.dio:

"Molim sviiju od srca da ukljuce u svoju molitvu i mene za osobne nakane da mi draga majka Gospa pomogne i Otac nas da mi se uslisi molitva za voljenu osobu i da mi se vrati ..nazalost nije svojom voljom prekinio kontakt samnom vec mu napravljeno"

što točno znači to "napravljeno"? da li se tu misli na kojekakve vradžbine nekih zločestih duša koje žele rastaviti ljude i je li takvo što uopće postoji ili je to samo stvar "psihe" (ako si čovjek umisli da taj odnos neće ići i boji se toga da drugu osobu izgubi-to će se i desiti)????
totalno sam zbunjena jer sam i sama bila u prilici posumnjati da se netko petlja u odnos mene i jedne osobe koji više nije ono što je bio....
I što je najbitnije, kako se izboriti protiv takvog zla i gdje zatražiti pomoć?
hvala
Jaguarova Šapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 21:56   #2763
Quote:
Jaguarova Šapa kaže: Pogledaj post
Danas sam na facebook stranici KRALJICA MIRA pročitala ovaj tekst, tj.dio:

"Molim sviiju od srca da ukljuce u svoju molitvu i mene za osobne nakane da mi draga majka Gospa pomogne i Otac nas da mi se uslisi molitva za voljenu osobu i da mi se vrati ..nazalost nije svojom voljom prekinio kontakt samnom vec mu napravljeno"

što točno znači to "napravljeno"? da li se tu misli na kojekakve vradžbine nekih zločestih duša koje žele rastaviti ljude i je li takvo što uopće postoji ili je to samo stvar "psihe" (ako si čovjek umisli da taj odnos neće ići i boji se toga da drugu osobu izgubi-to će se i desiti)????
totalno sam zbunjena jer sam i sama bila u prilici posumnjati da se netko petlja u odnos mene i jedne osobe koji više nije ono što je bio....
I što je najbitnije, kako se izboriti protiv takvog zla i gdje zatražiti pomoć?
hvala
Ne znam što točno misliš "odnos nije više ono što je bio".
Ali da postoje zli ljudi, spremni drugome naškoditi znamo od vrtića.
Ako misliš da je to netko učinio nekim sredstvima o kojima se govori ovdje, trebali bi biti pokazatelji siline i brzine.
Na primjer - da se idila u roku par sati izmijenila,kako se kaže, preko noći, da to nije bio neki dugotrajni proces.
Jako bitno je da je ta vidljiva promjena na više segmenata života.
Posao, društvo, interesi - nisu više isti.
I najvažnije - da to drugi vide, a ta osoba ne to vidi.
Da joj neke stvari, prije neprihvatljive isto tako postanu najnormalnije.

U vraćanju tog odnosa i te osobe najbitnije je ne izgubiti sebe.

To je moje skromno mišljenje.
I sada ono zbog čega će mi se neki rugati - uvijek treba moliti.
proljetna ruza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 22:31   #2764
Moj svet od koga sam sazdan primetio je da ljudi traže ljubav a ponašaju se kao sebični idioti.
Pitam se dali je za prokletstvo dovoljno biti smrtonosno siguran u ono što činiš?
Sve ima svojih granica iza koje se krije sablasno.

Pitanje za nekog poznavaoca prokletstava je sledeće:
Ukoliko sam čovek koji probija granice i svoje viđenje stvari razjašnjavam, i u jednom trenutku dobijem neodoljivu želju da izvedem nekom na forumu prokletstvo da će tačno za 21 doživeti veliku nesreću - dali sam ga ja prokleo ili već video njegovu sudbinu?
ACA SAVEST is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 00:58   #2765
To pitanje si ja već godinama postavljam.

Postoji i varijacija na temu, da li je ono što vidim u Tarotu (ili nekoj drugoj metodi predikcije) nešto što se moralo dogoditi ili je moja intervencija nagnal osobu da se to dogodi.

Da li mi svojim postupcima mjenjamo sudbine drugim ljudima ili samo vidimo njihove sudbine.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 20:57   #2766
Molim vas kratak i jasan odgovor.Kako se riješiti uroka i dal je to uopće moguće? Kome se obratiti? Ako imate konkretno određenu osobu ili mjesto napisite mi kome da odem.
Ella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 22:07   #2767
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
To pitanje si ja već godinama postavljam.

Postoji i varijacija na temu, da li je ono što vidim u Tarotu (ili nekoj drugoj metodi predikcije) nešto što se moralo dogoditi ili je moja intervencija nagnal osobu da se to dogodi.

Da li mi svojim postupcima mjenjamo sudbine drugim ljudima ili samo vidimo njihove sudbine.
Preporučila bih ti da si pročitaš kjnige od Michaela Newtona Putovanje duše i Sudbina duše. Razriješit će te dilema. Možeš ih naći i na internetu. Ja sam ih sknula u pdf.
Excallibur is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 02:30   #2768
Quote:
Excallibur kaže: Pogledaj post
Preporučila bih ti da si pročitaš kjnige od Michaela Newtona Putovanje duše i Sudbina duše. Razriješit će te dilema. Možeš ih naći i na internetu. Ja sam ih sknula u pdf.
Hvala na preporuci.

Mislim da ih ipak necu procitati, nije to moj đir
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 02:35   #2769
Quote:
Ella1 kaže: Pogledaj post
Molim vas kratak i jasan odgovor.Kako se riješiti uroka i dal je to uopće moguće? Kome se obratiti? Ako imate konkretno određenu osobu ili mjesto napisite mi kome da odem.
Nema kratkog i jasnog odgovora na to pitanje. Stvar je slična pregledu kod liječnika. Da li si sigurna da se radi o uroku?

Kao prvo, moraš se maknuti od ljudi koji loše utječu na tebe. Na tom ispitu skoro svi padnu. Ne možeš kriviti "uroke" ako svojevoljno održavaš kontakte sa lošim društvom. Bez obzira da li su to tvoji roditelji, partner, posao....

Kao drugo život nije samo nis lijepih događaja. Postoje loši periodi u životu i dobri periodi u životu. Preporučio bih odlazak astrologu.

Ne treba isključiti i psihičke probleme. Preporučujem odlazak psihologu.

Ako su poduzeta sva tri koraka a problem se i dalje ne može dijagnosticirati...e u tom slučaju je razumno razmisliti i uroku ili nekom drugom obliku prokletstva.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 11:26   #2770
Zar postoje i drugi oblici proklestva i koji? Radi se o periodu od 8 godina bolesti ali u zadnji pola godine bas teških baksuza u zivotu, bas nista ne ide u zadnji pola godine i u drugim sferama zivota ali popraćeno standardnim zdravstvenim teškoćama.
Ella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 14:33   #2771
očajna

naime radi se jednom mom velikom problemu koji me vec duze vrijeme prati...tri j*** jaja.... Jedna baba iz susjedstva svakog 1 u mj. koliko sam skuzila donosi nam tri jaja u kucu( KAO DOBROSUSJEDSKI..MA NABIJEM JU)... da bi vec par puta ispalo zlo poslje toga..prvi put mi je nakon tog baka zavrsila u bolnici, drugi puta mi je moj omiljeni ljubimac zbog kojeg sam jos slomljena sletio pod auto.. a dan prije toga je bila ona i donjela jaja... DA MI TEK POSLJE TOG DOGADJAJA SHVATILI DA JE VIJEROJATNO ONA UZROK TOME. Danas je opet dosla kod nas i donjela je tri jaja... pogodite sto je sutra....wooow opet prvog u mjesecu... ljudi pomagajte nemam pojma sto da radim totalno sam u ludilu...moja mama je uzela jaja i bacila ih u smece..danas se odvozi smeće kod nas..tako da...molim vas ako ista znate...
Ives000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 11:41   #2772
Quote:
Ives000 kaže: Pogledaj post
naime radi se jednom mom velikom problemu koji me vec duze vrijeme prati...tri j*** jaja.... Jedna baba iz susjedstva svakog 1 u mj. koliko sam skuzila donosi nam tri jaja u kucu( KAO DOBROSUSJEDSKI..MA NABIJEM JU)... da bi vec par puta ispalo zlo poslje toga..prvi put mi je nakon tog baka zavrsila u bolnici, drugi puta mi je moj omiljeni ljubimac zbog kojeg sam jos slomljena sletio pod auto.. a dan prije toga je bila ona i donjela jaja... DA MI TEK POSLJE TOG DOGADJAJA SHVATILI DA JE VIJEROJATNO ONA UZROK TOME. Danas je opet dosla kod nas i donjela je tri jaja... pogodite sto je sutra....wooow opet prvog u mjesecu... ljudi pomagajte nemam pojma sto da radim totalno sam u ludilu...moja mama je uzela jaja i bacila ih u smece..danas se odvozi smeće kod nas..tako da...molim vas ako ista znate...
Imala sam sličan problem, ali je u pitanju bila kava. I trebalo mi je 6 mjeseci da shvatim i povežem . Na kraju sam tu ciglu kave nakadila tamjanom, polila svetom vodom i stavila u vrećicu soli i odnijela u javni kontejner za smeće. Osoba koja je to donijela je imala prometnu nezgodu gotovo odmah nakon što sam to napravila. Iskreno ne znam što joj je to trebalo... Kada je ponovo došla, ponovila sam proceduru...i u njen sok dodala svete vode... nije bilo zabavno...završila je u bolnici, gdje naravno nisu ništa našli /obje smo pile iz istog bokala i meni nije bilo ništa.../. Osoba mi više ne dolazi i nemam problema.... Probaj, nije skupo ni teško izvedivo...
__________________
Muškarci koji tvrde da je ženama mjesto u kuhinji, obično ne znaju što bi sa njima radili u spavaćoj sobi...
Kalira_bei is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 12:05   #2773
Quote:
Kalira_bei kaže: Pogledaj post
Imala sam sličan problem, ali je u pitanju bila kava. I trebalo mi je 6 mjeseci da shvatim i povežem . Na kraju sam tu ciglu kave nakadila tamjanom, polila svetom vodom i stavila u vrećicu soli i odnijela u javni kontejner za smeće. Osoba koja je to donijela je imala prometnu nezgodu gotovo odmah nakon što sam to napravila. Iskreno ne znam što joj je to trebalo... Kada je ponovo došla, ponovila sam proceduru...i u njen sok dodala svete vode... nije bilo zabavno...završila je u bolnici, gdje naravno nisu ništa našli /obje smo pile iz istog bokala i meni nije bilo ništa.../. Osoba mi više ne dolazi i nemam problema.... Probaj, nije skupo ni teško izvedivo...
a što ako nisu u pitanju predmeti nego jednostavno sama prisutnost neke osobe? Kako da se tu riiješim negativnog utjecaja kojeg ponekad itekako osjećam i muči me...

evo primjera: imam jako zločestu baku (da,dobro ste vidjeli-baku) i neko vrijeme, kako sam emotivno vezana za obitelj bez obzira na sve probleme koje smo imali, ja sam k njoj išla i posjećivala je a ona je to očito zloupotrebljavala..duga je priča kako je to
izgledalo sve skupa ali nije ni bitna za ovu temu....dok jednom nije onako ZBILJA krenulo ić nizbrdo (meni psihički a u obitelji financijski)

Onda je mama odlučila nazvat nekog gospodina koji nam je zbilja pomogao i nakon toga sam se i osjećala bolje a i odnosi u obitelji su bili puuuuuno bolji sa puuuno manje nesuglasica i svađa...
No, lani smo krajem godine u obitelji s mamine strane imali smrtni slučaj i ta moja "zločesta baka" je došla dat nam saučešće, te sam je nažalost morala gledat....vidjele smo se nakon ddooooosta dugo vremena...

je li moguće da me opet copra time što je bila u mojoj blizini i kako si mogu pomoć glede toga? Predmete mi nikakve nije davala....
Spirituality7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 00:01   #2774
Molim pomoć. Prije jedno 15ak godina, jedna gatara, vračara, coprnja ili kako god rekla je mojoj materi (jedan od vaša 2 sina neće kontaktirati kad odraste s obitelji). Nije ona to previše ozbiljno shvaćala(nije ona išla kod gatare) već je baba isla od kuće do kuće po selu i tako naletila na nju u njenom dvorištu. Sada nakon 15ak godina meni to dolazi u glavu. ugl. imam starijeg brata koji ima curu već 2 godine. U toj curi ja već duže vrijeme vidim zlo. Na svakom je euharistijskom slavlju, njena obitelj je tradicionalna katolička obitelj. Čak je i on s njom išao na duhovnu obnovu fra. Zvijezdana Linića. Brat otkako je s tom curom, slabo komunicira s ostatkom obitelji (bez ikakvog nama poznatog razloga), svi poznanici se čude kako je on s tom curom, jer je poznata u našem mjestu kao jedna umisljena, bahata itd. Naveo sam namjerno ono katolik da možda smanjim mogućnost uroka sa njezine strane. Ugl. brat s tom curom (prije nego su bili u vezi) bio je posvađan i nije pricao s njom. jednog dana ona je sve sretna rekla "znam kako cemo se on i ja pomiriti" i nedugo nakon toga su se pomirili pa zatim bili i u vezi. Još jednom ponavljam, da je totalno zaluđen s njom, dođe u moju kuću da nekada ni ne pozdravi roditelje itd. a njemu sta god se kaze protiv nje kaze "ostavite me na miru više", "dosadni ste" ili slično. Dodatno me potaknulo da napišem ovaj post je jedna slična priča moga poznanika koji ima takvog bratića i za kojeg se zna da je pod "utjecajima uroka" ..što vi mislite jel to urok ili nešto drugo? (Neiskusan sam na ovu temu, pa eto molio bih vas za pomoc) unaprijed hvala..
baloteli45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 12:39   #2775
Pozdrav,

nadomak sam jednom cilju (povezano je s faksom) i imam osjecaj ko da me netko sprecava namjerno u svemu tome.

Pocetkom 10. mjeseca mi je pocela padati kosa (ne genetski) (kosa mi je jedno od "svetih" dijelova mog tijela, nikad nisam nikom dao da je dira ili slicno, osim frizerki ), sredio sam djelomicno situaciju sa samim sobom i prestala je opadati, ali nakon toga se javio nevjerovatan svrab vlasista koji me bocka i bocka dok covjek ne poludi. I to vec 4 mjeseca 0-24 svaki dan. Ne jako, ali dovoljno da te ometa.
Napravio sam vise od pola posla na faksu, al imam osjecaj ko da ce lose energije bit sve jace sto cu ja bit sve blize.
Bio sam kod dermatologa, ali prave se grbavi, tj. ne znaju ni sami zasto, preporucuju sampone koji ne pasu i to je to.

Iako nikad nisam vjerovo u "magiju" jel moguce da je netko zacopro ili nesto slicno?
Mlad sam, uskoro cu 20.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
iworld is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 14:49   #2776
vidiš vidiš..jako zanimljivo..mogla bi i ja to probat samo sto ..babetina nikad nezeli nista pit ni jest.,kao da zna... jednom je moja majka ispekla friske kiflice..koji frik moras bit da to odbijes... E PA ONA NIJE HTIJELA NI POGLEDAT...nemam blage kako cu to izvest.
Quote:
Kalira_bei kaže: Pogledaj post
Imala sam sličan problem, ali je u pitanju bila kava. I trebalo mi je 6 mjeseci da shvatim i povežem . Na kraju sam tu ciglu kave nakadila tamjanom, polila svetom vodom i stavila u vrećicu soli i odnijela u javni kontejner za smeće. Osoba koja je to donijela je imala prometnu nezgodu gotovo odmah nakon što sam to napravila. Iskreno ne znam što joj je to trebalo... Kada je ponovo došla, ponovila sam proceduru...i u njen sok dodala svete vode... nije bilo zabavno...završila je u bolnici, gdje naravno nisu ništa našli /obje smo pile iz istog bokala i meni nije bilo ništa.../. Osoba mi više ne dolazi i nemam problema.... Probaj, nije skupo ni teško izvedivo...
Ives000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 13:55   #2777
Pozdrav svima! Prje svega nemojte mi pametovati ovo ono,nego ko se iole razumije u magiju molim vas,molim vas pomoc. Imam problema sa ocuhom razbija po kuci vrijedja mene mamu...Sad bi ja volio da li postoji kakva magija da se smiri ili da poludi do kraja da zavrsi u mentalnoj bolnici. Molim vas sva pomoc neka ide u inbox-Hvala
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 16:33   #2778
Ja se iole razumijem i kažem ti da zoveš policiju.

Ne možeš magijom promjeniti nečiju osobnost a ako je upotrijebiš da ga gurneš preko ruba mogla bi imati još gore posljedice.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 12:52   #2779
Quote:
iworld kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

nadomak sam jednom cilju (povezano je s faksom) i imam osjecaj ko da me netko sprecava namjerno u svemu tome.

Pocetkom 10. mjeseca mi je pocela padati kosa (ne genetski) (kosa mi je jedno od "svetih" dijelova mog tijela, nikad nisam nikom dao da je dira ili slicno, osim frizerki ), sredio sam djelomicno situaciju sa samim sobom i prestala je opadati, ali nakon toga se javio nevjerovatan svrab vlasista koji me bocka i bocka dok covjek ne poludi. I to vec 4 mjeseca 0-24 svaki dan. Ne jako, ali dovoljno da te ometa.
Napravio sam vise od pola posla na faksu, al imam osjecaj ko da ce lose energije bit sve jace sto cu ja bit sve blize.
Bio sam kod dermatologa, ali prave se grbavi, tj. ne znaju ni sami zasto, preporucuju sampone koji ne pasu i to je to.

Iako nikad nisam vjerovo u "magiju" jel moguce da je netko zacopro ili nesto slicno?
Mlad sam, uskoro cu 20.
Evo, i razbio sam drugo ogledalo u manje od mjesec dana (slucajno).
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
iworld is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 13:52   #2780
Quote:
Ella1 kaže: Pogledaj post
Molim vas kratak i jasan odgovor.Kako se riješiti uroka i dal je to uopće moguće? Kome se obratiti? Ako imate konkretno određenu osobu ili mjesto napisite mi kome da odem.

ovo i mene zanima. ne želim vjerovati u to ali iscrpljene su sve druge solucije, ipak nešto što traje cca 30-tak godina u mojoj obitelji teško je više nazvati "pehizmom",odmahivati rukom i čekati bolje dane.

može i na pp
__________________
Locco
bobby-j is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:00.