Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2018., 14:10   #1821
Vi koji sušite, kako vam je ispalo meso obzirom na ove divne proljetne temperature? Ja sam objesio nešto kobasa pred mjesec dana, strah me uopće pogledati na što to sliči... Jer je bilo i +15 vani... Strah me to i jesti kasnije :/
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 14:55   #1822
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Vi koji sušite, kako vam je ispalo meso obzirom na ove divne proljetne temperature? Ja sam objesio nešto kobasa pred mjesec dana, strah me uopće pogledati na što to sliči... Jer je bilo i +15 vani... Strah me to i jesti kasnije :/
Elegantno je rješenje odnijeti svoje suho meso (naravno markirano i pobrojano) u neku veću "instituciju" koja se bavi sušenjem mesa na veliko.

U pravilu nije preskupo, a meso ti bude na primjerenoj temperaturi.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 15:29   #1823
Znam, ali kad već imam pušnicu... Stvarno je ova zima suluda. Tko bi očekivao takvo vrijeme? Još sam si mislio da kupim i mesa za špek, ali sam odustao.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 15:50   #1824
Molim preporuku mesnice na Dolcu. Dosad sam kupovala u Žumberčanki i Blagusu na Kvatriću a sad mi je Dolac bliže. Blagus sam našla i ovdje a meso kupim u Ivis-u ali me zanima da li je neka druga mesnica bolja, Igomata više nema? Hvala!

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 16:05   #1825
Kako to da nema više Igomata?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 19:09   #1826
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Vi koji sušite, kako vam je ispalo meso obzirom na ove divne proljetne temperature? Ja sam objesio nešto kobasa pred mjesec dana, strah me uopće pogledati na što to sliči... Jer je bilo i +15 vani... Strah me to i jesti kasnije :/
Kod mene sve u redu (slavonski brod).

Ako je pušnica zidana punom ciglom, u njoj je uvijek dosta hladnije nego vani (termalna masa).
Isto tako i kada je vani minus, u pušnici je nekoliko stupnjeva toplije.

Kobasice sam sušio kod svojih na tavanu, i evo za 5 tjedana su suhe.

Slaninu smo pržili, odlična.

Par puta sam mjerio temperaturu mesa termometrom kada je vani toplo popodne, nisam naletio da je više od 5 stupnjeva. Navodno ne bi trebalo 4 prelaziti, ali toliko strucan nisam.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 19:18   #1827
Ma jok, drvena je, a oko Božića i Nove bilo je lijepih 15-ak stupnjeva vani + sunce. Možda mi je čak najpametnije to sve baciti...
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 20:52   #1828
E ro ne znam.
Meni je tad bilo nasoljeno u garaži, i zabrinulo me kada je meso došlo na 7 stupnjeva. Ali na srecu nije dalje rasla temp, i po mirisu je ok.

Ali mi domaći možemo samo natucati i napamet. Dok se nešto ne dogodi nekome u blizini da čujem, kao noj držim glavu u pijesku i ne razmisljam o tome. Nije najpametnije, ali indoktrinacija čuda čini.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 14:06   #1829
Ima li onda tko za preporučiti mesnicu na Dolcu? Hvala!

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 21:36   #1830
Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
Ima li onda tko za preporučiti mesnicu na Dolcu? Hvala!
O mesnicama na Dolcu pisao sam nedavno. Najbolje pročitaj ovu cijelu stranicu.

O Dolcu je nedavno pisao i KPK.

Čujem u posljednje vrijeme pohvale za mesnicu Bermes iz Donje Pušće. Oni se vole hvaliti s domaćim mesom. Za informaciju, lani u veljači, u Tolušićevoj akciji "salmonela", kada je nađena u pilećim prsima koja su oni stavljali na tržište morali su objaviti i porijeklo mesa. Central Poultry Processing Co. Ltd., Tajland!
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 09:55   #1831
Za par dana stize crna svinja

https://punkufer.dnevnik.hr/clanak/n...---504265.html
__________________
na ovim prostorima svemu je kriva rakija...
https://m.youtube.com/watch?v=Hi1HpPf8Tvo

Zadnje uređivanje dajrakije : 25.01.2018. at 09:58. Reason: Link
dajrakije is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 18:27   #1832
Ako budu cijene ko u Meat the kingu onda...
Vratina css skoro 200kn/kg
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 19:17   #1833
Pileća prsa

Pozdrav!
Trebala bih preporuku gdje u Zagrebu kupiti kolko tolko kvalitetna pileća prsa ili pileći file,a da nije baš skupo? I kolka bi otprilike bila cijena? I da li se više isplati uzet cijela prsa ili file?
Zahvaljujem unaprijed
metalka64 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 19:52   #1834
Quote:
metalka64 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Trebala bih preporuku gdje u Zagrebu kupiti kolko tolko kvalitetna pileća prsa ili pileći file,a da nije baš skupo? I kolka bi otprilike bila cijena? I da li se više isplati uzet cijela prsa ili file?
Zahvaljujem unaprijed
Ako znaš pravilno filetirati da ti ne ostaje meso na kostima, što podrazumijeva da znaš izvaditi wishbone i ako ne bacaš kožu onda ti se više isplati kupiti cijela prsa. Ako ne onda file.

Kvalitetna, a po prihvatljivoj cijeni ima Bastalec i Blagus na Kvatriću. Ne eksperimentiraj s Blagusom u njegovim drugim mesnicama. Ljudi su se ovdje žalili da su u nekima dobili staro meso neugodnog mirisa. Za Kvatrić ti ja garantiram jer tamo i sam kupujem i promet mu je tako velik da ne može ništa ostati. Petkom i subotom se čeka u redu i po 20 minuta.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 21:17   #1835
Isto tako mozes slobodno i i Blagus na Tresnjevackom placu. Ogroman promet, nema sanse da nije svjeze. Svaki vikend tamo kupujem.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 18:33   #1836
Quote:
dajrakije kaže: Pogledaj post
Braća Čučkovići odgovorili na članak Nike Borovac za punkufer.hr o novom projektu Noelove ekološke butik-mesnice.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 09:24   #1837
Ima li netko preporuku kod koga u Zg nabaviti odojka i gdje ga dati ispeći? Imam obiteljsku feštu za vikend pa mi se ne provodi dva dana u kuhinji.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 09:47   #1838
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Ima li netko preporuku kod koga u Zg nabaviti odojka i gdje ga dati ispeći? Imam obiteljsku feštu za vikend pa mi se ne provodi dva dana u kuhinji.
Mesnica Vukić na Kvatriću. Prva lijevo kada uđeš u zatvoreni dio placa. Kod njih kupiš odojka i dogovoriš kada da ti ga donesu pečenog, po želji narezanog. Pečen je na ražnju. Cijena: 70 kn/kg. Ako je za vikend dogovoriti se moraš najkasnije u srijedu jer subotom pečenog imaju u ponudi u mesnici i velika je potražnja. Ako uzimaš narezanog možeš ga uzeti u njihovom velikom protvanu uz kauciju.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 10:32   #1839
Ako ti pase lokacija. Mi smo dali peci u Valentino.
Pajceka smo kupili u Igomatu, kasnije smo tek saznali da mozemo i kod njih uzeti.
Poslije je frend uzeo bas kod njih...bio je jako zadovoljan, pece se na raznju, cijene se ne sjecam, pecenje je oko 200kn, odojak je bio mislim oko 60-65.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 10:39   #1840
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Mesnica Vukić na Kvatriću. Prva lijevo kada uđeš u zatvoreni dio placa. Kod njih kupiš odojka i dogovoriš kada da ti ga donesu pečenog, po želji narezanog. Pečen je na ražnju. Cijena: 70 kn/kg. Ako je za vikend dogovoriti se moraš najkasnije u srijedu jer subotom pečenog imaju u ponudi u mesnici i velika je potražnja. Ako uzimaš narezanog možeš ga uzeti u njihovom velikom protvanu uz kauciju.
Tnx!
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.