Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2018., 12:49   #8601
tako je i sa kompletnom azijskom i africkom klopom. sve se vrlo jednostavno i brzo sprema, ukusno je, al ocito nema interesa za tim u jednoj hr (osim kineza)...
gmit is online now  
Old 21.01.2018., 12:56   #8602
Slažem se. I inače doma kuham razne kombinacije (osim afričkih, to nemam ruku i to je to), jednostavne su, brze i relativno jeftine.
Mex Cantina mi je totalni flop. Imalo je okus, prezentaciju i opći dojam kao kad naručiš lošiju dostavu pa se pojede od gladi, a ne od užitka.

Edit: apropos azijske, meni je fina gyoza u boskovicevoj.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 21.01.2018., 13:08   #8603
Burger king, odmorište Draganić
S obzirom da je autocesta cijene su u redu.
Piće je hladno kaj je dobro.
Ugođaj restorana je odličan jer mi barem na trenutak pruži osjećaj da jedem right proper američku hranu. Osjećaj brzo splasne i shvatim da sam u Hrvatskoj kad vidim roditeljska lica koja su morala iskeširat za hamburger u pecivu koje se dizalo duže nego oktobarska revolucija. Određena nota kečapa se ističe jer je meso kao diokijev stiropor. Instančana aroma senfa me iznenadila. Kola je prvoklasna, podjeća na onu iz cinestara koju svi volimo.
Moram cjelokupni dojam ocjenit kao dobar jer volim gledat šlepere i volim autocestu.
Ako ste na cesti a baš tada mali hipster u vama zaželi stranu kuhinju ovo je must. Jer što je život bez malih gastronomskih užitaka.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Old 21.01.2018., 18:52   #8604
U kojem kineskom restoranu u ZG preporučujete pojesti jelo zvano "osam blaga" ?
panorama is offline  
Old 21.01.2018., 20:09   #8605
Potpisujem nekog od ranije, Karaka isti .... ko i Mex cantina.
DeeJay Dee is offline  
Old 22.01.2018., 15:04   #8606
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
U kojem kineskom restoranu u ZG preporučujete pojesti jelo zvano "osam blaga" ?
isto pitanje ali za jelo pod nazivom Mapo tofu odnosno Mapo Doufu ?
Krkimir is offline  
Old 23.01.2018., 13:11   #8607
Na hodomet od Doma Sportova nešto za pojest, a da nije kebab. Može pizza, meso, roštilj, šta god a da se ne čeka sto godina
IgorVG is offline  
Old 23.01.2018., 13:16   #8608
Quote:
IgorVG kaže: Pogledaj post
Na hodomet od Doma Sportova nešto za pojest, a da nije kebab. Može pizza, meso, roštilj, šta god a da se ne čeka sto godina
Grill Žar Badaliceva 17 pristojan grill
Magazinska klet u Magazinskoj ul. Takodjer odlican gril plejs
Pizzeria Karijola ako volis mlinac tijesto
Bistro Šalša od 3 ili 4... vrlo dobri burgeri, ribs & salate
Pivnica Budweiser Adzijina 16... povoljna i obilna dnevna jela
Deedy is offline  
Old 23.01.2018., 14:56   #8609
potpis na sve pobrojano + restoran kod vinka, odlična domaća klopa, ćošak slovenske i grada mainza.
DeeJay Dee is offline  
Old 23.01.2018., 18:03   #8610
A i pizzeria Viva je u u blizini, a ima skroz finu pizzu Kad mi se jede ukusna pizza po normlanim cijenama, odem do tamo
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 24.01.2018., 20:09   #8611
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
potpis na sve pobrojano + restoran kod vinka, odlična domaća klopa, ćošak slovenske i grada mainza.
Meni to djeluje skupo. Bar po cijenama sa fotki.
gupy is offline  
Old 24.01.2018., 23:55   #8612
Za npr. pacani prefini mekani ramstek od dobrih pol kg, s prilogom-povrće i šampinjoni dati 70 kn (do nedavno 50) meni se ne čini skupo.
Al ok, nije isto meni što i tebi, a i ne radi se o gablec menzi, al svejedno ne bih zaključivao samo na temelju škica u cijene na fejsu. No dobro, ima nas svakavih.

Jedino kaj mi se tam čini skupo je stvarno izvrstan domaći (gazdin) kulen i mladi sir, tu ga malko dere, jbg.
DeeJay Dee is offline  
Old 25.01.2018., 00:17   #8613
Zamjetna je tendencija porasta cijena u većini ugostiteljskih objekata unazad godinu i kusur dana

Ta dinamika cijena nikako nije recipročno popraćena dinamikom kvalitete, a bogami ni kvantitete
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Old 25.01.2018., 10:20   #8614
Niti je doticni rast cijena popracen dinamikom rasta placa.

Cuj rasta... nazovimo to pravim (svinjskim) imenom: nerasta!
Deedy is offline  
Old 25.01.2018., 10:51   #8615
Molim preporuku za restoran u Zagrebu, obiteljska večera za cca 18-20 ljudi, ono da je kulturniji ambijent a opet da su klasičnija jela (ne ona dizajnerska tipa 5 znrna riže sa listom krumpira izrezanim u leptira i slično), npr. plate
sarac is offline  
Old 25.01.2018., 10:54   #8616
Quote:
sarac kaže: Pogledaj post
Molim preporuku za restoran u Zagrebu, obiteljska večera za cca 18-20 ljudi, ono da je kulturniji ambijent a opet da su klasičnija jela (ne ona dizajnerska tipa 5 znrna riže sa listom krumpira izrezanim u leptira i slično), npr. plate
Koji dio Zagreba ti odgovara?
Henry Miller is offline  
Old 25.01.2018., 14:18   #8617
Quote:
sarac kaže: Pogledaj post
Molim preporuku za restoran u Zagrebu, obiteljska večera za cca 18-20 ljudi, ono da je kulturniji ambijent a opet da su klasičnija jela, npr. plate
Pri Zvoncu
BigDaddy is offline  
Old 25.01.2018., 17:54   #8618
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
potpis na sve pobrojano + restoran kod vinka, odlična domaća klopa, ćošak slovenske i grada mainza.
Slažem se, jako fina klopa, u zadnje vrijeme sam jela od janjetine do bunceka i tune i zaista je sve bilo uvijek fino, plus cjenovno (meni) jako prihvatljivo
bejo is offline  
Old 25.01.2018., 22:42   #8619
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Niti je doticni rast cijena popracen dinamikom rasta placa.

Cuj rasta... nazovimo to pravim (svinjskim) imenom: nerasta!
Moji sindikalni povjerenici apLaUDIRAJU
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Old 27.01.2018., 15:15   #8620
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Za npr. pacani prefini mekani ramstek od dobrih pol kg, s prilogom-povrće i šampinjoni dati 70 kn (do nedavno 50) meni se ne čini skupo.
Al ok, nije isto meni što i tebi, a i ne radi se o gablec menzi, al svejedno ne bih zaključivao samo na temelju škica u cijene na fejsu. No dobro, ima nas svakavih.

Jedino kaj mi se tam čini skupo je stvarno izvrstan domaći (gazdin) kulen i mladi sir, tu ga malko dere, jbg.
Uspoređujem sa Budweiserom, po ponudi su vrlo slični.
gupy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:12.