Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2012., 04:09   #81
Ovi koji se bune na vrijeme koje posuda treba u zamrzivacu prije pripreme sladoleda, svi solidniji modeli obicno imaju 6+ (do 10) sati hladjenja prije pripreme, a masine za sladoled vise srednje klase ni ne trebaju hladiti zdjelu prije pripreme. Imaju kompresor i hlade dok rade.

Za stjenku zdjele se smjesa smrze ako sam predugo cekala da istu napunim. Dakle ne uljevam postepeno nego sve odjednom, ukljucim masinu i timer i gotovo.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 07:17   #82
Podsjecam, od danas je sladoledomat na ponudi u Hoferu. Danas je radni dan u Sloveniji
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 17:36   #83
Samo se hvalim! Dobila sam na poklon polovnu Gaggiu. Za 40-tak minuta smo dobili prefin sladoled. Jedina tlaka je pranje, jer ne mogu zdjelu izvadit. Vidila sam da nova košta oko 300E. Zanima me mogu li ga pravit samo sa jogurtom?
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 16:55   #84
Dakle kupujemo aparat za sladoled u nekom nizem cjenovnom rangu a s obzirom da je izbor nikakav dosli smo do ova dva http://www.elipso.hr/mali-kucanski/k...LONGHI-IC8500/ ili http://www.elipso.hr/mali-kucanski/k...LONGHI-IC8500/ E sada mene zanima koja je razlika izmedju njih cijena im je razlicita za 20 kn ili je to sve isto samo drugo ime?
frfljavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 08:27   #85
Da li netko ima iskustva sa aparatom za sladoled iz Lidla za 159 kn?

Da li je ičemu? http://www.lidl.hr/static_content/li...86375_01_b.jpg
__________________
You said, "They're harmless dreamers and they're loved by the people." "What," I asked you, "is harmless about a dreamer, and what," I asked you, "is harmless about the love of the people?"
rabiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 19:00   #86
Quote:
frfljavi kaže: Pogledaj post
Dakle kupujemo aparat za sladoled u nekom nizem cjenovnom rangu a s obzirom da je izbor nikakav dosli smo do ova dva http://www.elipso.hr/mali-kucanski/k...LONGHI-IC8500/ ili http://www.elipso.hr/mali-kucanski/k...LONGHI-IC8500/ E sada mene zanima koja je razlika izmedju njih cijena im je razlicita za 20 kn ili je to sve isto samo drugo ime?
Stavila si linkove na isti aparat.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 13:12   #87
I mene zanima aparat iz Lidla...ima li tko iskustva s njim?
magadan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 20:51   #88
evo i mene zanima aparat iz lidla.
ellory is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 11:14   #89
Upravo sam vidjela da od te iste firme silvercrest imamo mali putni dvd player i sasvim je u redu.
A ako netko su
tra kupi ovaj aparat za sladoled u lidlu, molim da napise jel zadovoljan.
causa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 21:25   #90
Svi ovi jeftiniji aparati rade na slicnom sistemu, nema tu neke mudrosti i neke razlike
Samo picite
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 00:44   #91
Ja imam ovaj aparat iz lidla, prije tri mjeseca je kupljen, moj prvi aparat za sladoled , tako da ne mogu da uopredim sa drugima.Sto franceska kaze, nema tu nikakve mudrosti, ima jednom dugme za upaliti-ugasiti, posuda koja se stavi u zamrzivac (1 litar), jos par plasticnih djelova ( za mucenje ) i to je to. U knjizi imaju i rezepti, ja sam probala po tom rezeptu praviti, ali je sladoled bio bezveze , ono, mogao je se jesti ali nije bio onaj osjecaj, e , moram ga jos jednom napraviti.ali opet to je mozda do mene, ja volim kremaste , bolje receno masne sladolede :-) E, onda sam malo svrljala po internetu, trazeci dobar recept, i konacno uspjela sam dobar recept naci, i vrlo jednostavan. 5 zumanjaca, 100 grama secera, vanilija ( ja koristim pravu vaniliju , ne vanilin secer), pola litre slatkog vrhnja, i jos ostali dodatci, cokolada ili voce koje zelite.Vrhnje sa vanilijom prokuhati, zumanjce sa secerom umutiti, i polako vrhnje dodavati u masu, preliti to sve u tu serpu gdje ste kuhali vrhnje, i mutiti na sporetu, onako na pola, da vrhnje ne kuva jer bi se zumanjak zgrusao, dok ne bude sve ne bude malo gusce.Zaboravih reci, kad ste izmutili zumanjce i secer, dodate u to ili cokoladu ili voce koje zelite :-) Jedno 20 minuta ostaviti u frizideru , ukljuciti masinu za sladoled , tu smjesu uliti u aparat i to je to:-) u knjizi pise potrebno je 40 minuta da sladoled bude gotov, moje iskustvo je da je dovoljno 15-20 min, ako se dodaje voce malo vise, jer u vocu ima dosta vode, pa to sprijecava, da sladoled bude kremast. Kod mene, ona plastika sto muti, ponekad steka, ali tek pri kraju, najvjerovatnije sladoled bude vec pretezak za tu plastiku, ali to je i dobar znak za mene da je sladoled gotov :-)Mene sto samo nervira, ali mozda je to samo do moje masine, sto se tesko otvara, ali stvarno tesko, treba mi uvjek pomoc muza , on drzi donji dio, da bi ja mogla taj poklopac otvoriti, ali kao sto rekoh , mozda je to samo kod mene. I posto je taj aparat stvarno jeftin, ja sam sebi kupila dva, tako da sad imam dvije posude, pa ide puno brze kad hocu dvije sorte sladoleda :-)Sve u svemu isplati se,pogotovo sto sa takvim aparatom pravim sladoled bez ikakve hemije unutra, to mi je najvaznije:-)
druide is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 13:45   #92
Nitko ne radi sladoled
ima li netko Delimanov aparat,i kakav je sladoled,koliko to sve skupa vremenski traje i kako ide sa tim zamrzavanjem
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 23:25   #93
Quote:
kiksy kaže: Pogledaj post
Nitko ne radi sladoled
ima li netko Delimanov aparat,i kakav je sladoled,koliko to sve skupa vremenski traje i kako ide sa tim zamrzavanjem


eja,evo ja sam ga dobila za rođendan..isprobala sam ga i jako sam zadovoljna :-)
sladoled bude jako fin i aparat nije skup
PanonskaVila13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 21:49   #94
Hmm,može malo više informacija? Kod ovog se aparata posuda mora nekih 10-12 sati prije zamrzavati,ako sam u pravu. Postoje i uređaji koji sami i hlade i rade sladoled....ima netko,kako je zadovoljan?bitna mi je jako tekstura,da bude baš kremasta,i bez tekućih kristalića
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 20:58   #95
Quote:
kiksy kaže: Pogledaj post
Hmm,može malo više informacija? Kod ovog se aparata posuda mora nekih 10-12 sati prije zamrzavati,ako sam u pravu. Postoje i uređaji koji sami i hlade i rade sladoled....ima netko,kako je zadovoljan?bitna mi je jako tekstura,da bude baš kremasta,i bez tekućih kristalića


da kod ovoga se posuda mora zamrzavati..
ali nije mi to sad neki neznam kolki problem izvaditi posudu iz zamrzivača..

ugl ja radim već 20-i sladoled u tjedan dana i zbilja je finooo..moji su presretni :-)


a tekući kristali se jave ako se ne držiš uputa koje dobiješ..sve piše što se smije i što ne smije na HR i ako se držiš pravila sve je super :-)
PanonskaVila13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 13:49   #96
Vidim da Kaufland ima aparat za sladoled za 139kn.
katalog, 28 stranica
Piše snaga 7W, kapacitet 0,8l
Ima ko kakvo iskustvo?
__________________
"Hirscher kada nije među prvom trojicom nije ni na postolju" Bruno Kovačević
karlos100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 16:20   #97
Quote:
karlos100 kaže: Pogledaj post
Vidim da Kaufland ima aparat za sladoled za 139kn.
katalog, 28 stranica
Piše snaga 7W, kapacitet 0,8l
Ima ko kakvo iskustvo?
I ja sam gledao tog, a čuo sam da bude u Lidlu od ponedjeljka neki 10ak kn skuplji, a veće zapremnine i malo jači, pa ću pričekati do tada
Tihi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 09:08   #98
Ehm...
Od čega se pravidu sladoledi u tim čudesima?
Gdđe se nabavljaju praškovi za sladoljed (za one koji ne jedeju jaja i vrhnje) ako se isti uopće metaju nutri?
Nikad probao, nikad pravio.
Kviz pitanje za kraj. Vrijedi li to išta ili žalibože para?
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 14:09   #99
i mene zanima od čega se rade ti sladoledi? se dobiju recepti zajedno sa tim i moraš ih se striktno držat jer ako ne neuspije? ili mogu nać neki recept po volji?
__________________
💜🐾
Letticija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 16:44   #100
Quote:
Letticija kaže: Pogledaj post
i mene zanima od čega se rade ti sladoledi? se dobiju recepti zajedno sa tim i moraš ih se striktno držat jer ako ne neuspije? ili mogu nać neki recept po volji?
(tučeno) vrhnje i voće.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:43.