Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2015., 23:02   #61
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
od kobasica odustali citajuci vas i iskustveno donijevsi zakljucak kako nam se ne svida jesti s nogu na hladnoci i u guzvi balansirajuci sa hranom i vrucim vinom.
a ispred Umjetničkog paviljona (gdje je klizalište) je tolika gužva kao da se nešto besplatno dijeli niko ne kliže, svi se guraju ispred štandova
lijepo sve to izgleda, ali prestar sam ja za i za bezukusne kobase i za gužvu a bome još prestariji da budem vani po toj hladnoći
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 23:12   #62
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
a ispred Umjetničkog paviljona (gdje je klizalište) je tolika gužva kao da se nešto besplatno dijeli niko ne kliže, svi se guraju ispred štandova
lijepo sve to izgleda, ali prestar sam ja za i za bezukusne kobase i za gužvu a bome još prestariji da budem vani po toj hladnoći
A veliš u Domu umirovljenika fino čekaju 3 obroka i 2 međuobrokeca svaki dan... i toplo je...
daj ne budi baba (iako i ja tako nekad kažem ko ti... pa mi bude žao iza što sam bio baba).
Izađi među svijet!


Al da je gužvaaaa, gužva je. Evo čak i večeras, nedjelja, a tamo... rijeke ljudi.
Redovi na štandovima.

Svratili to Amelie štanda (Paris kodno ime štanda) u Kurelčevoj i papali 2 mala kiša fina po 8 kn i 2 germknedle. Fine su, ukusne i prilično velike.... po 18 kn (novokomponiranih mamicu im),
a vidim da na Šladmingu piče po 32 ili kolko kuna kako ste već pisali. Tamo još veći red (na Amelie neka 3, 4 čovjeka preda mnom). Na Šladming štandu sam probao usporedbe radi vidjeti kolike su, ali baš tad su nešto zastali s isporukom, reče mi da su 180g ili tako nešto... veli ko stejk.
Reko dobro. Ako je ko stejk nije ni puno 32 kn.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 23:24   #63
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
A veliš u Domu umirovljenika fino čekaju 3 obroka i 2 međuobrokeca svaki dan... i toplo je...
daj ne budi baba (iako i ja tako nekad kažem ko ti... pa mi bude žao iza što sam bio baba).
Izađi među svijet!
Pa kažem da sam bio, i to u petak na Trgu... bila je neka svirka koja je kasnila, pa sam krenuo do Europskog trga da vidim čega ima, nakon što mi je trebalo 10 minuta od Trga do tamo sam shvatio da to možda ipak nije za mene,
uzeo kuhano vino, vratio se na Trg, popio, odslušao, smrznuo se i pokupio se... ako ću nekamo ići onda će to biti neki zatvoreni prostor, nisam ja za ta masovna smrzavanja i gužvanja...
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 23:46   #64
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Pa kažem da sam bio, i to u petak na Trgu... bila je neka svirka koja je kasnila, pa sam krenuo do Europskog trga da vidim čega ima, nakon što mi je trebalo 10 minuta od Trga do tamo sam shvatio da to možda ipak nije za mene,
uzeo kuhano vino, vratio se na Trg, popio, odslušao, smrznuo se i pokupio se... ako ću nekamo ići onda će to biti neki zatvoreni prostor, nisam ja za ta masovna smrzavanja i gužvanja...
Ja isto popizdila jučer na gužvu. Ne znam meni je to sve previše. Nemam živaca za takve gužve a imam 35! Sve krcato, nigdje mjesta, na kraju završili u Tkalči u bircu. Išli doma u pola 12 i još takva gužva ko da je radni dan u 16 h.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
marta 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 06:52   #65
Sad znamo kak se Dalmoši i ostali uz more osjećaju ljeti
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 08:59   #66
Mislim da se na to jednostavno treba naviknuti ovih tjedana. Ili da... izbjegavati.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 09:05   #67
pregadljiva je gužva bila jučer :zabranjenismajlić:

nema čanse da odem više ikad preko vikenda.
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 09:07   #68
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
pregadljiva je gužva bila jučer :zabranjenismajlić:

nema čanse da odem više ikad preko vikenda.
A u subotu jos veca po fotkama koje sam vidio.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 09:39   #69
Ikea ima kučicu na Zrinjevcu (nitko to još nije spomenuo)

Pojeli smo 2 rolice od cimeta po 5 kuna svaka - još su bile tople jer ih drže u pečnici.

Imaju i malene kolače od kokosa i badema po 2 kune.

Ovo pišem za one koji su antikobasičari, a voljeli bi nešto sitno i slatko pojesti uz kuhano vino
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 09:50   #70
Nama je bilo lipo. Bolje nego u Becu. Dosla bih opet za koji dan da ne moram raditi.

Prohodali smo po ajmo reci potkovi oko 14.000 koraka, mjerio mobitel jednog od nas. Piti na standovima mozemo. I pili smo. Za jesti imamo druge guste. I srecu da ih mozemo ostvariti. Bili smo i po slasticarnama i grickali jos svasta sitno usput. Dobri turisti. Uz onih svakodnevnih 14.000 koraka ipak smo vikend saldirali sa barem +2 kg po svakome.

U petak je bila guzva. U subotu jos i veca. Tako je nama ljeti. Bilo je ovaj vikend u Zagrebu barem pola Istre i trecina Dalmacije.

Fale mi strukle, razni kolaci osim fritula, prsut, pereci......ima prostora da i slijedece godine bude zagrebacki advent najbolji.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 10:19   #71
Gdje su najjeftinije fritule za van u centru?
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 10:21   #72
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Pojeli smo 2 rolice od cimeta po 5 kuna svaka - još su bile tople jer ih drže u pečnici.
Joj, njihove te rolice su mi tako fineee . Super info .

Ja sam jucer probala ovaj hot dog iz vodica od Jutarnjeg. Kobasice bas ne jedem , pa samo hrenovke isprobavam po standovima i ova mi je stvarno bila najfinija do sada. 15 kuna je, ali dobije se i kupus, njega isto okrenu na ploci, fino zapapre, pecivo je tostirano, hrenovka pecena na ploci. Malo se duze ceka jer to sve traje, ali vrijedi .
Probala sam i buncek s kupusom na Maximilian standu, fino, ali ipak mislim za 25 kuna malo precijenjeno.

Btw, vodic ima prvi i drugi dio ako nekoga zanima.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 10:23   #73
Mi smo bili prošli tjedan.
Posjetili štand Gastronomada na početku Gajeve.
Probali sporo pečenu svinjetinu i 52 dana odležali ramstek,te onaj pohani sir na štapiću(naravno da nisam popamtila kako se što zove).
Oboje fino,s tim da je meni u sndviču s ramstekom bilo mrvicu premalo umaka.
Kuhano vino fino.
Za desert smo otišli u Amelie,nismo išli na štand,jer je bila gužva i nije nam se dalo čekati,ali imam u planu probati njihove knedle.

Ni mi baš nismo kobasicoljubci,ali prošle godine su nam one kombinacije od Rougemarina bile odlične.Imaju li oni ove godine štand nejgdje?Nisam ih vidjela.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 10:28   #74
gven, ne znam vise gdje sam to pisao i je li to zavrsilo prebacivanjem na pocetku ove teme, Rougemarin ima stand u Tomicevoj kao i prosle godine. Na njemu izmedju ostalih radi i Renman ex reper
Uglavnom... imaju samo hot dog koji je njihova izrada. Ali je obican i nista posebno. Malo razocaranje nakon mastovitih kobasa prosle godine. I kosta mislim 25kn. Nije me se dojmio okus.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 10:37   #75
Šteta.Hot dog inače ne volim,pa da ga prodaje i Jay Z

Ove godine sam odlučila probati bakalar na bijelo,da vidim kakav je.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 10:38   #76
Probala sam germknedlu u Schladmingu i moram rec da necu ponovit. Nekak mi je presuho tijesto unutra. Saft od vanilije je fin, ali na pol mi ga je vec bilo nestalo. Srecom, tip iz kucice je bas izasao, ja sam sjedila na nekom zidicu pored jer za stolovima nije bilo mjesta i pitao me jel mi OK, pa sam zamolila jos. Inace bi mi bilo neugodno.
Ne da je bilo jako lose, ali za 32 kn ima boljih stvari.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 10:48   #77
Meni se baš sviđa gužva, to je i poanta takvih događanja, da se skupi brdo ljudi Nije mi bolje nego što mi je prošle godine bilo u Beču, ali se vidi da se dosta puca na to, i neka
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 10:57   #78
Quote:
gven_s kaže: Pogledaj post
Šteta.Hot dog inače ne volim,pa da ga prodaje i Jay Z

Ove godine sam odlučila probati bakalar na bijelo,da vidim kakav je.
Lol Jay Z

Cek... di si odlucila probati bakalar na bijelo... je l to neka bozicna zelja ili?


Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Probala sam germknedlu u Schladmingu i moram rec da necu ponovit. Nekak mi je presuho tijesto unutra. Saft od vanilije je fin, ali na pol mi ga je vec bilo nestalo. Srecom, tip iz kucice je bas izasao, ja sam sjedila na nekom zidicu pored jer za stolovima nije bilo mjesta i pitao me jel mi OK, pa sam zamolila jos. Inace bi mi bilo neugodno.
Ne da je bilo jako lose, ali za 32 kn ima boljih stvari.
Meni je ona od Amelie kako sam napisao bila ok.
S tim da sam rekao decku na standu da ubaci vise umaka i maka
No ionako je umaka ubacivao kolko je stalo u tanjur i drugima tako da...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 11:06   #79
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Od ovog s dodatkom krvi, heljde i začina
Bas su slatki.
(kao da su ih nasmijavali prilikom dekapitacije)

Obzirom da nisam ljubitelj guzvanja, zanima je li i popodne guzva ili se tek prevecer/navecer sjati masa ljudi.
I...od kada ustvari rade standovi, mislim da je netko pitao, ali odgovor sam, ako ga je bilo, previdjela.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 11:15   #80
Rougemarin još uvijek ima samo hot dog? Rekli su mi da će opet imati kobase, to je trebalo biti već prošli tjedan.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.