Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2011., 22:23   #2381
kajperinja, jel znaš gdje ima taj ergocheker ili xensor?
gcizma is offline  
Old 06.10.2011., 17:22   #2382
Quote:
gcizma kaže: Pogledaj post
kajperinja, jel znaš gdje ima taj ergocheker ili xensor?
Tu i tamo ...bar tako kaze internet. A almador kaze da ima i u jednom salonu u Solidumu.
Ja sam se htjela naruciti u ovom drugom...ali imali su slobodan termin tek za tri tjedna i to samo dva dana koja mi nisu pasala, pa onda opet neko vrijeme nista, pa sam se onda ipak oslonila samo na svoj subjektivni dojam.
kajpa is offline  
Old 06.10.2011., 19:59   #2383
Xsensor

Quote:
gcizma kaže: Pogledaj post
kajperinja, jel znaš gdje ima taj ergocheker ili xensor?
Solidum, od 15.10. dodji i pogledaj
almador is offline  
Old 06.10.2011., 22:03   #2384
zanima me kad se uzme madrac sa dzepičastim oprugama da li može iči podnica sa gibljivim letvicama ili mora bas sa fixnim letvicama malo mi je bed sad kupit nove madrace pa da ih stavim na neku furnir ploču..hvala
karlito is offline  
Old 07.10.2011., 20:56   #2385
Quote:
karlito kaže: Pogledaj post
zanima me kad se uzme madrac sa dzepičastim oprugama da li može iči podnica sa gibljivim letvicama ili mora bas sa fixnim letvicama malo mi je bed sad kupit nove madrace pa da ih stavim na neku furnir ploču..hvala
Evo i ja imam isto pitanje, naime planiram uzeti krevet od Alplesa - model Harmonia koji dolazi sa valjda njihovom standardnom podnicom na letvice.

E sad, kako na stranicama Perfecte gdje gledam madrace pise sljedece za madrace s dzepicastim oprugama:

quote
može se koristiti na punim i ravnim podlogama kreveta, a ukoliko se odlučite za letvičastu podnicu obavezna je podnica najmanjeg razmaka između letvica.
unquote

Znaci li to da mogu zaboraviti "dzepicaste" madrace obzirom na podnicu koja dolazi s ovim krevetom?
AndorDrakon is offline  
Old 07.10.2011., 21:16   #2386
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
A čuj, kupi...vjerujem ti, madrac je tvrdi, nitko nije rekao da oni naizgled nisu dobri. I (i sasvim novi) Naizgled je ključna riječ. Očekuj da ćeš ga za max. tri godine mijenjati. Napišem ti na pm.
svi naši proizvođači uzimaju pjenu za jezgre kod istih proizvođača kojih je ravno 2. tak da su sve priče oko madraca marketinške priče, osim ako ne patiš na štep. a i štep isto bude skoro isti: kineski flizelin, Regeneracijina vata i tursko ili talijansko pletivo (s tim da je tursko redovito finije). proštepano engleskim koncem. najbolju priču oko svega toga je napravio Dormeo.
x-type is offline  
Old 12.10.2011., 07:59   #2387
Pozdrav, što kažete na ovaj madrac
http://www.happy-dreams.hr/katalog/k...-madrac-matrix
vukovar91 is offline  
Old 12.10.2011., 22:47   #2388
Quote:
vukovar91 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, što kažete na ovaj madrac
http://www.happy-dreams.hr/katalog/k...-madrac-matrix
Navlaka madraca losa zbog previše "plastike u njoj"
džepići ? koliko po m2, ovo sto se vidi na forki...nezanm da li je i unutra, treba pitati
minus je i nemogućnost pranja navlke
kilaze do 90-100 kg će jos drzati, iznad toga malo tanko
plusevi su cijena koja je ok, ali samo s obzirom na ono sto je u samom madracu
preporuka
uzeti ako se nema vise love s tim da se to smatra privremenim za kojih 4-5 godina max, ili smjestaj gdje se nece puno koristiti
eventualno neki dobar top -nadmadrac gore, no onda je cijena opa..probijena..
jednom riječju. koliko love - toliko muzike
i opet se vracamo na staro
ako se ima bolje dati koji dinar vise jer su to dugorocne investicije.
almador is offline  
Old 13.10.2011., 00:09   #2389
kupili spavacu sobu preko neta i tamo su uz nju ponudjeni ovi madraci i podnice pa smo ih planirali uzeti.medjutim,kako sam naletila na ovu temu,zanima me vase misljenje..
http://www.kenda-namjestaj.com/podnica-90x200.html i http://www.kenda-namjestaj.com/welln...e-200-180.html

e da,oboje smo normalne kilaze tako da nema nekog upadanja na njegovu ili moju stranu kreveta
cabo is offline  
Old 13.10.2011., 00:19   #2390
Quote:
cabo kaže: Pogledaj post
kupili spavacu sobu preko neta i tamo su uz nju ponudjeni ovi madraci i podnice pa smo ih planirali uzeti.medjutim,kako sam naletila na ovu temu,zanima me vase misljenje..
http://www.kenda-namjestaj.com/podnica-90x200.html i http://www.kenda-namjestaj.com/welln...e-200-180.html

e da,oboje smo normalne kilaze tako da nema nekog upadanja na njegovu ili moju stranu kreveta
Ja ne bi ...ako ikako ima love za nesto bolje. Obicni federi, podnica siroki razmak, neelasticna, bez podesavanja...
Jeste sto isprobavali druge vrste madraca ...pjene, latex, ili federe u djepicima? Probajte, pa mozda vam se nesto drugo dopadne...
kajpa is offline  
Old 13.10.2011., 12:12   #2391
nismo nis dalje gledali jos jer sam prvo htjela provjeriti sto mislite o ovome :/ .. a sad mi je to palo u vodu. cijenom nam je i vise nego odgovaralo i sumnjam da cu za malo vise para nac nesto bolje,a trenutno jednostavno nemamo za neke puno skuplje varijante..
cabo is offline  
Old 13.10.2011., 13:22   #2392
Quote:
cabo kaže: Pogledaj post
nismo nis dalje gledali jos jer sam prvo htjela provjeriti sto mislite o ovome :/ .. a sad mi je to palo u vodu. cijenom nam je i vise nego odgovaralo i sumnjam da cu za malo vise para nac nesto bolje,a trenutno jednostavno nemamo za neke puno skuplje varijante..
Nemoj da ti samo tako stvari padaju u vodu......radi necijeg misljenja na forumu. Ako vam je ugodno, pa zasto ne...? Ja sam godinama imala takav obican madrac na federe pa mi se "malo" zamjerio. Novi je sigurno udoban.
A sto se tice tog da li se moze naci i nesto bolje za malo pa, tko zna...uz malo potrage vjerujem da moze. Recimo Perfecta ima sad nekakav popust 40%...jesenski...ne na sve...ne pise nista na stranici, ali vrijedi se raspitati.
Dvije podnice (ove tvoje dodju 350x2=700kn) mozes naci za oko 1000kn, mozda i za manje. Oriolik dosta ljudi hvale, velicina tvog madraca dodje od 800-1800kn...mozda se moze nesto iskombinirati.
Tu si malo pogledaj, usporedi cijene i vidi sto ti je dostupno, pa onda potrazi gdje je najjeftinije za kupiti.
kajpa is offline  
Old 17.10.2011., 16:38   #2393
Imam jedno pitanje odnosno molbu za savjet vezano uz madrace. Prije nekih godinu - dvije kupili smo madrac Stella u Perfecta Dreams.
Htjeli smo kvalitetniji madrac, a ovaj je među jeftinijima u njihovoj ponudi, dosta ga je ljudi nahvalilo pa smo se i zato odlučili za njega. Obzirom da je dosta tvrd, neko vrijeme mislila sam da mi treba vremena za priviknuti se na taj tip madraca i da je svakako zdravije spavati na takvom madracu nego na nekim starima koje smo imali. Međutim, priviknula se nisam. Grozno mi je neudoban i tvrd i zato sam razmišljala da možda uzmem nadmadrac tipa http://www.jysk.com/hr/4/20/526/3410678/a/catalog
Nekako mi je šteta baciti skoro novi madrac a i nemam baš toliko novaca da kupujem novi, iako je i ovaj nadmadrac već poprilično skup. Ali nešto ću morati, svakako. Svaki savjet je dobrodošao.
hvala
__________________
Everyone hides who they are at least some of their time. Sometimes you bury that part of yourself so deeply that you have to be reminded it's there at all. And sometimes you just want to forget who you are all together.
kako.god is offline  
Old 17.10.2011., 17:23   #2394
Mi smo u petak naručili Ortoflex od Oriolika, i danas su nam ga dofurali u stan - 1680 kn
Noćas isprobavam!
starshine is offline  
Old 17.10.2011., 21:49   #2395
Quote:
kako.god kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje odnosno molbu za savjet vezano uz madrace. Prije nekih godinu - dvije kupili smo madrac Stella u Perfecta Dreams.
Htjeli smo kvalitetniji madrac, a ovaj je među jeftinijima u njihovoj ponudi, dosta ga je ljudi nahvalilo pa smo se i zato odlučili za njega. Obzirom da je dosta tvrd, neko vrijeme mislila sam da mi treba vremena za priviknuti se na taj tip madraca i da je svakako zdravije spavati na takvom madracu nego na nekim starima koje smo imali. Međutim, priviknula se nisam. Grozno mi je neudoban i tvrd i zato sam razmišljala da možda uzmem nadmadrac tipa http://www.jysk.com/hr/4/20/526/3410678/a/catalog
Nekako mi je šteta baciti skoro novi madrac a i nemam baš toliko novaca da kupujem novi, iako je i ovaj nadmadrac već poprilično skup. Ali nešto ću morati, svakako. Svaki savjet je dobrodošao.
hvala
Ja sam kupio nadmadrac debljine 4 cm. Čak sam ga preklopio da dobijem 8 cm, ali nije vrijedilo. Na sreću, platio sam ga samo 350 kuna i nisam previše žalio. Sada se nalazi ispod tvrdoga madraca. Radi se o Ortoflexu koji više odgovara težim ljudima. Ja sam mršavko i stoga se mučim. No samo kada spavam na lijevoj strani. Na desnoj je prihvatljivo, ali svejedno ostaje činjenica da sam trebao kupiti mekši madrac. Ortoflex je najtvrđi. U nesreći ima i dobra stvar. Trajat će mi dvocifreni broj godina jer nema šanse da se pod mojih 60-kg udubi.
Radoboj29 is offline  
Old 17.10.2011., 22:59   #2396
lova ..lova

Quote:
radoboj29 kaže: Pogledaj post
Ja sam kupio nadmadrac debljine 4 cm. Čak sam ga preklopio da dobijem 8 cm, ali nije vrijedilo. Na sreću, platio sam ga samo 350 kuna i nisam previše žalio. Sada se nalazi ispod tvrdoga madraca. Radi se o Ortoflexu koji više odgovara težim ljudima. Ja sam mršavko i stoga se mučim. No samo kada spavam na lijevoj strani. Na desnoj je prihvatljivo, ali svejedno ostaje činjenica da sam trebao kupiti mekši madrac. Ortoflex je najtvrđi. U nesreći ima i dobra stvar. Trajat će mi dvocifreni broj godina jer nema šanse da se pod mojih 60-kg udubi.

dosadan sam vec i sam sebi..ljudi shvatite vec jednom da je madrac INVESTICIJA u vase zdravlje i investicija na dugi period , i oducite se vec jeddnom zaboga kupovine madraca za par stotina kuna. Znam da nema love i da je tesko, no racunajte da ce te na tome sto kupite MORATI spavati nekih 7-10 godina, i kako mislite da nesto od 1000-1500 kuna moze uopce vrijediti , kad tu sumu podijelite sa 2500 dana ispada da spavate za 20 lipa na dan..smijesno zar ne.
Kvalitetan madrac se moze dobiti i vec od 2000 kuna..srednja klasa oko 2500-3000, vrlo vrlo dobar za 3500--a vrhunski oko 4500 pa navise..
I sad sto raditi sa topom , da bi se ta jadna i nis koristit Stela spasila..top koji ima minimum 80kg/3 memory pjenu visine min5-cm..ili neki top od latexa cca 7-8 cm.
Sve fore tipa top od 4-5 cm..a da je memory, pa jos lagano je samop pravljenje magarca od Vas. zaboravite , radije ne bacajte lovu u vjetar.
I da ..mjerenje..i onda ce te vidjeti sto je kvalitetan madrac..a zasto velike firme i trgovci nemaju Xsensor..zato da Vi ne vidite asto Vam prodaju, jer 50% toga na trzistu ne prolazi kvalitetom i ortopedskim zahtijevima.
almador is offline  
Old 18.10.2011., 10:02   #2397
Pozdrav svima,

Koje madrace koristite u djecijim sobama? Kupujemo madrac za dvogodisnjakinju, ali dimenzija 90*200 jer smo joj odmah kupili veliki krevet pa ako ko ima preporuku bilo bi super. Hvala
listopad14 is offline  
Old 18.10.2011., 15:52   #2398
Almadoru hvala na zanimljivim rečenicama, ali jednu stvar nije dobro napisao. Madrac nije investicija u zdravlje. Čak mogu i zahvaliti Ortoflexu, koji sigurno nije vrh kvalitete, što je upozorio u kojem grmu leži zec. Ako me lijeva strana boli nakon spavanja, a desna ne boli, onda znači da me bol upozorava da nešto nije u redu s mojim tijelom. Madrac je tu potpuno nebitan. Već nakon kratkoga vremena na lijevoj strani osjećam bolove. Na desnoj je sve u redu. Stoga sam pojačao vježbanje i posebno se zabavljam s lijevom stranom. Sada me već manje boli. Madrac je ostao isti, ali navike nisu. Priznajem da sam zakržljao te da sam zahvaljujući Ortoflexu upozoren. Da sam kupio skupocjeni madrac, bila bi dvostruka šteta. Potrošio bih 3-4 puta više novaca i živio bih u uvjerenju da je sve u redu. A nije!

http://www.test.de/themen/haus-garte...30877-1830878/
Radoboj29 is offline  
Old 18.10.2011., 16:38   #2399
Quote:
radoboj29 kaže: Pogledaj post
Almadoru hvala na zanimljivim rečenicama, ali jednu stvar nije dobro napisao. Madrac nije investicija u zdravlje.
Ja se bas ne bih slozila s ovime. Naravno, ne mislim da su madraci carobni, pa da si kad kupis madrac za par tisuca kuna automatski zdrav covjek...ali kad netko ima problema, itekako je olaksavajuce imati dobar madrac.
Quote:
Čak mogu i zahvaliti Ortoflexu, koji sigurno nije vrh kvalitete, što je upozorio u kojem grmu leži zec. Ako me lijeva strana boli nakon spavanja, a desna ne boli, onda znači da me bol upozorava da nešto nije u redu s mojim tijelom. Madrac je tu potpuno nebitan.
Ti si opisao svoj slucaj. Mislim da na temelju njega ne mozes generalizirati. Onaj koji ima problema s ledjima (vecih nego ti i ne moze ih se rijesiti niti vjezbanjem) madrac imo je investicija u zdravlje. Ne u smislu da ce oni bas biti - zdravi, ali kako i vjezbanjem samo odrzavajau ili eventualno malo poboljsavaju postojece stanje i sprecavaju pogorsanje tako im i kvalitetan madrac koji omogucava spavanje bez bolova koristi zdravlju. (nije bas zdravo da te ledja bole cijelu noc, da se budis s bolovima, preokreces jer boli ...)
Quote:
Već nakon kratkoga vremena na lijevoj strani osjećam bolove. Na desnoj je sve u redu. Stoga sam pojačao vježbanje i posebno se zabavljam s lijevom stranom. Sada me već manje boli. Madrac je ostao isti, ali navike nisu. Priznajem da sam zakržljao te da sam zahvaljujući Ortoflexu upozoren. Da sam kupio skupocjeni madrac, bila bi dvostruka šteta. Potrošio bih 3-4 puta više novaca i živio bih u uvjerenju da je sve u redu. A nije!
Kako mozes biti siguran u to? Zasto te nesto ne bi bolilo i na skupljem madracu? Ako je problem (kao sto si napisao) u tvom tijelu...i to problem koji se da rijesiti vjezbanjem...lako je moguce da bi te to bolilo bez obzira na cemu spavao. Bas kao sto nekog ne boli bez obzira na cemu spava. (sto opet ne znaci da ne bi bilo dobro spavati na necem kvalitetnijem, kako se bol ne bi javila...malo kasnije)
Slazem se s time da je vjezbanje korisno za zdravlje, da ponekad i rjesava neki problem s ledjima, ali u mnogim slucajevima to nije tako...ne moze se problem rijesiti, vec samo ublaziti. Tada spavanje na madracu na kojem te sve boli ne moze bas biti zdravije nego spavanje na madracu na kojem spavas bez (ili bar s manje) bolova i na kojem se fino naspavas.
kajpa is offline  
Old 18.10.2011., 19:25   #2400
Rasprava o tome da li je ulaganje u madrac ulaganje u zdravlje je odrađena već više puta te će se dalje brisati
Aoife is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.