Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Crkva mora svim sredstvima pokrenuti lustraciju!
Slazem se! 19 46.34%
Ne slazem se! 22 53.66%
Glasovatelji: 41. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2008., 01:14   #1
Vrijeme je da Crkva svim sredstvima pokrene lustraciju

Svjedoci smo sve zescih napada i prozivki Rimokatolicke Crkve u Hrvatskoj. Svi mi, koji nikada nismo bili clanovi komunisticke partije, niti smo imali ikakve veze sa zlocinackim i totalitarnim Jugoslavenskim komunistickom rezimom, moramo od svojih svecenika - u Domovini i u iseljenistvu - zahtjevati organizirane aktivnosti s jednim, jedinim ciljem-- lustracija svih komunista i njihovo izbacivanje iz javnoga zivota.

Rimokatolicka Crkva je jedina institucija koja moze organizirati i lustraciju dovesti pred zakonodavsto kao gotov cin. Ona je jedina institucija koja moze galvanizirati kriticnu masu; i kao institucija koja uziva najvece povjerenje naroda, mora pokrenuti tu, za Hrvatsku, prevaznu inicijativu.

Stoga, moramo od svojih svecenika zatraziti da se svim sredstvima - i sa oltara ako treba - zahtjevati lustraciju.

Zamislite Hrvatsku bez komunista! Zamislite hrvatsku politiku, drzavnu administraciju, policiju, televiziju i diplomaciju bez tih manipulatora, lazljivaca i zlocinaca!!!

Zamislite Hrvatsku kao Istocnu Njemacku!!!

Dosao je trenutak!
LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 01:40   #2
Quote:
LjutiBronxBomber kaže: Pogledaj post
Svjedoci smo sve zescih napada i prozivki Rimokatolicke Crkve u Hrvatskoj. Svi mi, koji nikada nismo bili clanovi komunisticke partije, niti smo imali ikakve veze sa zlocinackim i totalitarnim Jugoslavenskim komunistickom rezimom, moramo od svojih svecenika - u Domovini i u iseljenistvu - zahtjevati organizirane aktivnosti s jednim, jedinim ciljem-- lustracija svih komunista i njihovo izbacivanje iz javnoga zivota.

Rimokatolicka Crkva je jedina institucija koja moze organizirati i lustraciju dovesti pred zakonodavsto kao gotov cin. Ona je jedina institucija koja moze galvanizirati kriticnu masu; i kao institucija koja uziva najvece povjerenje naroda, mora pokrenuti tu, za Hrvatsku, prevaznu inicijativu.

Stoga, moramo od svojih svecenika zatraziti da se svim sredstvima - i sa oltara ako treba - zahtjevati lustraciju.

Zamislite Hrvatsku bez komunista! Zamislite hrvatsku politiku, drzavnu administraciju, policiju, televiziju i diplomaciju bez tih manipulatora, lazljivaca i zlocinaca!!!
Jadan je narod , kome je RKC institucija sa najvise povjerenja....
lutnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 02:55   #3
Ako politička snaga "nekomunista" u Hrvatskoj nije dovoljno jaka da pokrene lustraciju, a izgleda da nije, onda ne vidim da RKC može išta učiniti po tom pitanju.
__________________
Nikada ne raspravljaj sa budalom, ljudi možda neće vidjeti razliku...
- When I came to Makarska I saw Bosance how eat on beach I thought to myself: What the fuck!? I couldn't believe what I was watching. So I called my babo and I said to him: Babo, La Bosanci esta muy locco, What the fuck!?
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 03:46   #4
Ako to urade, onda Tko ce im dolaziti u prve redove na misu?
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 05:01   #5
Quote:
York kaže: Pogledaj post
Zamisli pravog katolika koji se zna sjetiti da lov na vještice ne spada pod okrilje Božjih naredba.

Zahtjevati lustraciju u ime osvete je glupo a tražiti sadašnju Crkvu da to napravi je one way ticket to Vrapče. McCarthy, smiri se da te ne pokupe.
Potpisujem!

Mi imamo demokraciju, sa Sanaderom na celu. Jebo demokraciju, ako je "demokracija" ovo sta je sad kod nas.

Necemo mi nikada nauciti, lekciju, jer smo preglupi da bi skuzili neke stvari.
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 05:23   #6
Quote:
York kaže: Pogledaj post
Zamisli pravog katolika koji se zna sjetiti da lov na vještice ne spada pod okrilje Božjih naredba.

Zahtjevati lustraciju u ime osvete je glupo a tražiti sadašnju Crkvu da to napravi je one way ticket to Vrapče. McCarthy, smiri se da te ne pokupe.
matematicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 09:49   #7
Quote:
LjutiBronxBomber kaže: Pogledaj post
Svjedoci smo sve zescih napada i prozivki Rimokatolicke Crkve u Hrvatskoj. Svi mi, koji nikada nismo bili clanovi komunisticke partije, niti smo imali ikakve veze sa zlocinackim i totalitarnim Jugoslavenskim komunistickom rezimom, moramo od svojih svecenika - u Domovini i u iseljenistvu - zahtjevati organizirane aktivnosti s jednim, jedinim ciljem-- lustracija svih komunista i njihovo izbacivanje iz javnoga zivota.
Crkva u Hrvata oduvijek štiti narod i malog čovjeka, poziva sa oltara da se štuju vrijednosti bliske čovijeku, a ne komunističkim zvjerima. No nisam sigurna da imaju toliku moć da pokreću političke procese.

Quote:
Rimokatolicka Crkva je jedina institucija koja moze organizirati i lustraciju dovesti pred zakonodavsto kao gotov cin. Ona je jedina institucija koja moze galvanizirati kriticnu masu; i kao institucija koja uziva najvece povjerenje naroda, mora pokrenuti tu, za Hrvatsku, prevaznu inicijativu.
Mislim da Crkva ne može predlagati zakone, formalno. Možda postoji mogućnost poticanja političkih struktura da naprave tako nešto, ali sumnjam da Sanader, a o Mesiću neću ni govoriti, želi pokrenuti nešto takvo. Sanader proglašava tu zlodobu, simpatičnim zbunjenim starcem.

Quote:
Stoga, moramo od svojih svecenika zatraziti da se svim sredstvima - i sa oltara ako treba - zahtjevati lustraciju.
Oni to i zahtjevaju sa oltara, ali to ostaje samo riječ izgovorena u Crkvi.

Quote:
Zamislite Hrvatsku bez komunista! Zamislite hrvatsku politiku, drzavnu administraciju, policiju, televiziju i diplomaciju bez tih manipulatora, lazljivaca i zlocinaca!!!

Zamislite Hrvatsku kao Istocnu Njemacku!!!

Dosao je trenutak!
Teško mogu i zamisliti Hrvatsku bez 2/3 najmoćnijih, ti bi napravili ogromnu štetu, iz osvete, da ih se počne čistiti. Tu bi bilo mrtvih, bačenih bombi, ubačenih istočnih profesionalnih ubojica, svega. To ti je kao kad počneš čistiti prljavi kanal koji je 50 tak godina bio stanište svakakvim beštijama. A kakav bi se tek smrad širio...

Trenutak je odavno došao, sad se vodi rovovska borba, za sada pobjeđuju beštije iz prljavog kanala.
live.and.kicking is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 09:51   #8
A tko će nam onda ostati u Vladi? Saboru? Ta, svi će ministri moći lijepo podnijeti kolektivnu ostavku, skupa sa predsjednikom sabora, bivšim udbašem.
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 09:52   #9
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
Jadan je narod , kome je RKC institucija sa najvise povjerenja....
I vojska! Po svim istraživanjima to su institucije u koje vjeruje Hrvatski narod, to je realnost!

Da smo jadni, jesmo, svojom zaslugom, glupošću i plitkom dobrotom, povezanom sa naivnošću.
live.and.kicking is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 10:25   #10
Katolička džamahirija Hrvatska?

Crkva se nema kaj petljati u politiku. Da se mene pita, svaki bi svećenik koji se s oltara na bilo koji način petlja u politiku države završio u zatvoru kao strani agent (jerbo provodi politiku druge suverene države — Vatikana).
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 11:11   #11
To je nemoguća misija, jer je i dan danas Hrvatska rascijepljena na "parizane" i "ustaše". Ili blaže rečeno na ex komuniste i ne ex komuniste.

Strogo polarizirano i poradi toga neprovedivo.
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 11:15   #12
Quote:
LjutiBronxBomber kaže: Pogledaj post
Zamislite Hrvatsku bez komunista! Zamislite hrvatsku politiku, drzavnu administraciju, policiju, televiziju i diplomaciju bez tih manipulatora, lazljivaca i zlocinaca!!!

Zamislite Hrvatsku kao Istocnu Njemacku!!!
takva hrvatska se ne može niti zamislit... nitko ne bi preostao...

nemoremo... ne postoji zapadna hrvatska...

lopovluk i prijetvornost nisu vezani uz "komuniste", ali to ne ide u vaš sklop razmišljanja... drugi viču "vuk, vuk" dok sami vučje pune svoje džepove...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 11:21   #13
Quote:
LjutiBronxBomber kaže: Pogledaj post
Svjedoci smo sve zescih napada i prozivki Rimokatolicke Crkve u Hrvatskoj. Svi mi, koji nikada nismo bili clanovi komunisticke partije, niti smo imali ikakve veze sa zlocinackim i totalitarnim Jugoslavenskim komunistickom rezimom, moramo od svojih svecenika - u Domovini i u iseljenistvu - zahtjevati organizirane aktivnosti s jednim, jedinim ciljem-- lustracija svih komunista i njihovo izbacivanje iz javnoga zivota.

Rimokatolicka Crkva je jedina institucija koja moze organizirati i lustraciju dovesti pred zakonodavsto kao gotov cin. Ona je jedina institucija koja moze galvanizirati kriticnu masu; i kao institucija koja uziva najvece povjerenje naroda, mora pokrenuti tu, za Hrvatsku, prevaznu inicijativu.

Stoga, moramo od svojih svecenika zatraziti da se svim sredstvima - i sa oltara ako treba - zahtjevati lustraciju.

Zamislite Hrvatsku bez komunista! Zamislite hrvatsku politiku, drzavnu administraciju, policiju, televiziju i diplomaciju bez tih manipulatora, lazljivaca i zlocinaca!!!

Zamislite Hrvatsku kao Istocnu Njemacku!!!

Dosao je trenutak!
Radikalno ali ispravno. Šteta samo što bi članstvo HDZ-a spalo na samo par zanesenjaka a crkve ostale poluprazne napućne tek sa šaku odane starčadi.
fgzcvijetic is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 12:01   #14
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
takva hrvatska se ne može niti zamislit... nitko ne bi preostao...
To sudiš po sebi i svom ljevičarskom okruženju?
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
nemoremo... ne postoji zapadna hrvatska...
Točno, nema zapadne Lijepe Naše, ni južne ni sjeverne, ali možemo, da bi bila bolja.
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
lopovluk i prijetvornost nisu vezani uz "komuniste", ali to ne ide u vaš sklop razmišljanja...
Ma nemoj mi reči, pa tko se je naučio 50g živjeti na grbači radnog naroda nego ti tvoji "komunisti". Samo su sada obukli drugi veštit.
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
drugi viču "vuk, vuk" dok sami vučje pune svoje džepove...
Je, kako rekoh, tako je bilo 50g, pa zašto onda ti isti to nebi nastavili, u novemu veštitu.
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 12:09   #15
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
To sudiš po sebi i svom ljevičarskom okruženju?

Točno, nema zapadne Lijepe Naše, ni južne ni sjeverne, ali možemo, da bi bila bolja.

Ma nemoj mi reči, pa tko se je naučio 50g živjeti na grbači radnog naroda nego ti tvoji "komunisti". Samo su sada obukli drugi veštit.

Je, kako rekoh, tako je bilo 50g, pa zašto onda ti isti to nebi nastavili, u novemu veštitu.
više ste mi dodijali s tim etiketiranjima o ljevičarstvu i komunjarstvu... dajte smislite nešto bolje...

otvorite oči gospodo... novac i vlast nemaju ideologiju...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 12:16   #16
Pod "zlocinackim komunistickim rezimom" su ljudi na ovim prostorima zivjeli bolje nego ikada (i prije i poslije) a kome religija bude pravila "bolji zivot" ... moze ga ocekivati samo na "onom svijetu"
globalni_dzihad is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 12:25   #17
Quote:
globalni_dzihad kaže: Pogledaj post
Pod "zlocinackim komunistickim rezimom" su ljudi na ovim prostorima zivjeli bolje nego ikada (i prije i poslije) a kome religija bude pravila "bolji zivot" ... moze ga ocekivati samo na "onom svijetu"
Ti to znaš iz osobnog iskustva?
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 12:50   #18
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
Takima koji rigdnim nazivaju sve što miriše na hrvatsko i ne trebaju etikete.

Oni su je sami sebi dali.
po čemu mirišeš na hrvatsko?

po tome što vičeš "hrvatska, hrvatska"? to mi ne vonja na hrvatsko...

po tome što vičeš "komunjare su krive za sve"? to mi ne vonja na hrvatsko...

ako radiš vrijedno i pošteno, poštuješ propise i zakone, plaćaš porez, ne zagađuješ okoliš, poštuješ javno vlasništvo, odgajaš svoju djecu kao moralne i poštene osobe, e to mi već vonja na hrvatsko...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 13:27   #19
Quote:
LjutiBronxBomber kaže: Pogledaj post
Svjedoci smo sve zescih napada i prozivki Rimokatolicke Crkve u Hrvatskoj. Svi mi, koji nikada nismo bili clanovi komunisticke partije, niti smo imali ikakve veze sa zlocinackim i totalitarnim Jugoslavenskim komunistickom rezimom, moramo od svojih svecenika - u Domovini i u iseljenistvu - zahtjevati organizirane aktivnosti s jednim, jedinim ciljem-- lustracija svih komunista i njihovo izbacivanje iz javnoga zivota.

Rimokatolicka Crkva je jedina institucija koja moze organizirati i lustraciju dovesti pred zakonodavsto kao gotov cin. Ona je jedina institucija koja moze galvanizirati kriticnu masu; i kao institucija koja uziva najvece povjerenje naroda, mora pokrenuti tu, za Hrvatsku, prevaznu inicijativu.

Stoga, moramo od svojih svecenika zatraziti da se svim sredstvima - i sa oltara ako treba - zahtjevati lustraciju.

Zamislite Hrvatsku bez komunista! Zamislite hrvatsku politiku, drzavnu administraciju, policiju, televiziju i diplomaciju bez tih manipulatora, lazljivaca i zlocinaca!!!

Zamislite Hrvatsku kao Istocnu Njemacku!!!

Dosao je trenutak!
Sve je to zanimljivo...

Samo,da bi mogao čistiti u "tuđem dvorištu" prvo bi morali počistiti u svojem...

A ne mislim tu samo na komuniste...

Ono što ti zahtjevaš je nemoguće provesti...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 14:36   #20
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Nego, nek Crkva pizdeka o čemu god hoće, ali od onog trenutka kad se prestane financirati iz proračuna
Može, onog dana kad se prestane isplaćivati zadnja lipa iz proračuna, bilo kojem zločinačkom komunisti i lažnim narodnim borcima, kao i njihovim familijama, koji naplaćuju njihovo orgijanje nad Hrvatskim narodom, kao i sa danom kad se ukine to fumićevo udruženje. Može?
live.and.kicking is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.