Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2008., 02:14   #21
Quote:
Apach kaže: Pogledaj post
Zdravo , svima, verovali ili ne ,pisem vam iz Srbije, ali, ne da bih vas ne daj Boze provocirao, vec bih zeleo da cujem vase misljenje o tome , da li mislite da je moguce ,pomirenje , nasa dva naroda,bez obzira na; VUKOVAR, JASENOVAC, i sve neprilike koje smo zajedno zahvaljujuci pogresnoj politici prozivljavali.
Vukovar, Jasenovac...sve to čovjek još proguta.

Ali preko ovako glupog trollerskog threada je nemoguće prijeći.

Nema pomirenja!
Cpatain Rbubish is offline  
Old 13.04.2008., 02:36   #22
Quote:
Cpatain Rbubish kaže: Pogledaj post
Vukovar, Jasenovac...sve to čovjek još proguta.

Ali preko ovako glupog trollerskog threada je nemoguće prijeći.

Nema pomirenja!
nikako....a i sta ima da se mirimo,i koga cemo poslije mrzeti?? a nekoga se mora...jel,po defaultu

elem....jedan savjet ljudima koji hoce ici na srpske forume nikako te neke velike srbije,serbian cafe i slicni...pandam ovom forumu u srbiji je krstarica...tako da ako netko hoce da se miri...tu moze otic
visa_sila is offline  
Old 13.04.2008., 03:47   #23
Ne znam kako je u ostatku Hrvatske, ali mi u Primorsko-goranskoj županiji (Rijeka i Kvarner), a bogami i u Istri, smo u dobrim odnosima sa svim nacijama (Talijane ne volimo puno mada ).

Kod nas su Srbi (kao i ostali koji plaćaju smještaj ) dobrodošli!
Osobno mogu garantirat da vam se niš neće dogodit (štoviše, provest ćete se super) ako dojdete na Cres. Mi ovdje smo vam svi mješavina Hrvata, Bosanaca, Srba.... te su stoga svi Srbi koji nemaju niš protiv Hrvatske dobrodošli
boskobuha is offline  
Old 13.04.2008., 11:38   #24
Quote:
boskobuha kaže: Pogledaj post
Ne znam kako je u ostatku Hrvatske, ali mi u Primorsko-goranskoj županiji (Rijeka i Kvarner), a bogami i u Istri, smo u dobrim odnosima sa svim nacijama (Talijane ne volimo puno mada ).

Kod nas su Srbi (kao i ostali koji plaćaju smještaj ) dobrodošli!
Osobno mogu garantirat da vam se niš neće dogodit (štoviše, provest ćete se super) ako dojdete na Cres. Mi ovdje smo vam svi mješavina Hrvata, Bosanaca, Srba.... te su stoga svi Srbi koji nemaju niš protiv Hrvatske dobrodošli
Da. Ali, za to postoje i razumljivi razlozi. Odnosno, normalni i neoptereceni odnosi prije ovog zadnjeg rata, poraz HDZ-a na prvim vise-stranackim izborima, te temperament ljudi na tom podrucju.

Isto bi bilo i u drugim djelovima Hrvatske da HDZ nije dobio na izborima te 1990. Rata ne bi ni bilo i ona podrska Milosevicu u onim selendrama oko Knina krajem 80-im bi ostala izoliran slucaj i ne bi se ni prosirila dalje.
Apatrid is offline  
Old 13.04.2008., 13:25   #25
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Pa onaj čovjek bez obzira na nacionalnost,koji je dosta toga u ratu izgubio teško se može pomiriti a takvih je nažalost jako puno.
Uglavnom,samo je pitanje vremena kad će mržnja prestati,možda nakon jednog naraštaja...ali kako su u pitanju dva slavenska (balkanska) naroda, ići će to puno brže ....
Ja sam optimist, Francuzi i Engleszi su ratovali preko 900 godina,a danas 20 Francuza igra u Arsenalu...
Hrvati i Srbi prije 1914. nikad nisu međusobno ratovali...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 13.04.2008., 16:32   #26
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
Da. Ali, za to postoje i razumljivi razlozi. Odnosno, normalni i neoptereceni odnosi prije ovog zadnjeg rata, poraz HDZ-a na prvim vise-stranackim izborima, te temperament ljudi na tom podrucju.

Isto bi bilo i u drugim djelovima Hrvatske da HDZ nije dobio na izborima te 1990. Rata ne bi ni bilo i ona podrska Milosevicu u onim selendrama oko Knina krajem 80-im bi ostala izoliran slucaj i ne bi se ni prosirila dalje.
Kako te nije sram ovo pisat?
Tipični spin.

Gdje je bio HDZ kad su u ljeto 1989. kninski Srbi na rukama nosili Simu Dubaića i pjevali Slobo dođi ovo je Srbija, a da se ne spominje miting Srba na Petrovoj gori početkom 1990. (ubićemo Tuđmana, jebaćemo Savku) koji je zapravo bio dodatni vjetar u leđa HDZu i smanjio šanse umjerenije Koalicije narodnog sporazuma da smijeni SKH-SDP s vlasti.
Te priče o pobjedi HDZa kao uzroku rata u Hrvatskoj jer je 1990. skidao zvijezde sa zastava i počeo koketirati s NDH su smiješne - u BiH se sve do početka rata nije mijenjao ni grb ni zastava republike, Sarajlije su na početku opsade 1992. izašli na ulice s Titovim slikama pa su ih svejedno tukli snajperi Karadžićevog SDSa.

Revidiranje događaja iz 90ih sigurno neće pomoći toj pomirbi o kojoj je tema.
Već se jednom to dogodilo nakon 1945. u ime B&J pa kako je završilo?
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Old 13.04.2008., 18:57   #27
Ja isto cesto budem docekan kao ''bre ustasha'' na srpskim chatovima i forumima. I sad si mislim ,ako taj dio koji mene provocira bez razloga predstavlja onaj obrazovaniji dio populacija koja se zna sluziti internetom, kako bi tek bilo da sam sa autom zalutao u neko malo srpsko selo nastanjeno ljudima koji i nisu bas na ''ti'' sa svim dostignucima 21. stoljeca? Ne bih ziv otisao!

Po meni, nikakve pomirbe ne bi trebalo biti. Srbija je vise puta dokazala da je jos uvijek priklonjena raznoraznim radikalima i ratnim huskacima. Nemam nista protiv srba i uvijek se prema svakom covjeku odnosim sa postovanjem ,pa ako odlucite doci na more ili posjetiti Zagreb, samo izvolite.
Zek0slav is offline  
Old 13.04.2008., 20:33   #28
Question NEREDI U BEOGRADU

Quote:
zekoslav095 kaže: Pogledaj post
Ja isto cesto budem docekan kao ''bre ustasha'' na srpskim chatovima i forumima. I sad si mislim ,ako taj dio koji mene provocira bez razloga predstavlja onaj obrazovaniji dio populacija koja se zna sluziti internetom, kako bi tek bilo da sam sa autom zalutao u neko malo srpsko selo nastanjeno ljudima koji i nisu bas na ''ti'' sa svim dostignucima 21. stoljeca? Ne bih ziv otisao!

Po meni, nikakve pomirbe ne bi trebalo biti. Srbija je vise puta dokazala da je jos uvijek priklonjena raznoraznim radikalima i ratnim huskacima. Nemam nista protiv srba i uvijek se prema svakom covjeku odnosim sa postovanjem ,pa ako odlucite doci na more ili posjetiti Zagreb, samo izvolite.
Verovatno si NALETEO na neke pristalice Voje Seselja ( NJIH U SRBIJI IMA OKO 2 MILIONA I SVUDA PO FORUMIMA PROPAGIRAJU RAT, TO SU OKORELI CETNICI. SAMO IM JE PUSKA U GLAVI ,A SAD IM OVA SITUACIJA JOS VISE IDE NA RUKU POSTO JE VASA ZEMLJA PRIZNALA KOSOVU NEZAVISNOST, ODMA SU VAM SAMOZVANE "SRPSKE PATRIOTE" UNISTILE I ZAPALILE AMBASADU U BEOGRADU NE ZNAM KOLKU STETU SU PRICINILI , CUDI ME DA NAS HRVATSKA VLADA NIJE TUZILA ,NA SRECU POSTOJI I ONAJ NORMALNI DEO GRADJANSKE SRBIJE, KOME JE RATOVA DOSTA, PROBLEM JE U MENTALITETU SRBIMA JE UVEK NEKO DRUGI KRIV A ZA RADIKALE SU SVI SLOVENCI "BECKI KONJUSARI" A SVI HRVATI"NACISTI",ALI TO NIJE STAV VECINE,) MADA SE NE SLAZEM SA HRVATSKIM PRIZNANJEM KOSOVA (TO VAM NIJE TREBALO),PLASE ME NASI "RADIKALSKI CETNICI", AKO ONI DOBIJU NA IZBORIMA JA ODO IZ OVE ZEMLJE INACE CE ODMA DA ME MOBILISU I POSALJU NA RATISTE NA KOSOVO NEMOJ DA SI ISKLJUCIV, KAO STO REKOH JA NISAM NIKOG OD HRVATA UBIO!!!
Apach is offline  
Received Infraction
Old 13.04.2008., 20:41   #29
Quote:
Apach kaže: Pogledaj post
nemam ja sa cetnistvom nikakve veze, ja sam rodjen 80 godina posle toga, a nikad nisam bio pristalica , cetnicke ideologije, doduse ni komunjare nesto ne volim...
Eto, to ti je odgovor. Samo dodi, pripazi ako vidis neke skinjare/budale, ali uglavnom ne bi trebao imati vecih problema. Pripazi gdje parkiras, i ciju curu baris , ali to je svugdje tako.
Saber is offline  
Old 13.04.2008., 21:24   #30
Quote:
Saul Tigh kaže: Pogledaj post
Kako te nije sram ovo pisat?
Tipični spin.

Gdje je bio HDZ kad su u ljeto 1989. kninski Srbi na rukama nosili Simu Dubaića i pjevali Slobo dođi ovo je Srbija, a da se ne spominje miting Srba na Petrovoj gori početkom 1990. (ubićemo Tuđmana, jebaćemo Savku) koji je zapravo bio dodatni vjetar u leđa HDZu i smanjio šanse umjerenije Koalicije narodnog sporazuma da smijeni SKH-SDP s vlasti.
Te priče o pobjedi HDZa kao uzroku rata u Hrvatskoj jer je 1990. skidao zvijezde sa zastava i počeo koketirati s NDH su smiješne - u BiH se sve do početka rata nije mijenjao ni grb ni zastava republike, Sarajlije su na početku opsade 1992. izašli na ulice s Titovim slikama pa su ih svejedno tukli snajperi Karadžićevog SDSa.

Revidiranje događaja iz 90ih sigurno neće pomoći toj pomirbi o kojoj je tema.
Već se jednom to dogodilo nakon 1945. u ime B&J pa kako je završilo?

Knin i selendre oko njega ne mogu predstavljati meritum stanja svjesti srpskog naroda u Hrvatskoj. U najboljem slucaju tamo je zivjelo oko 15 % hrvatskih Srba. U opcinima Vojnic, Vrginmost i Glina (80% stanovnistva je bilo srpske nacionalsti) koje su pokrivale podrucje Petrove Gore je SKH-SDP odnio uvjerljivu pobjedu. U hrvatskim mjestima je dobio HDZ, a u srpskim SKH-SDP.

SDS je polucio svugdje los rezultat, osim u opcinama Knin, Benkovac, Obrovac, Donji Lapac i Gracac. Znaci, 5 opcina. Cak je i u njima odnio samo relativnu vecinu (osim Knina).

Sve ukupno, SDS je odnio 2 % glasova, a posto je bio jedina srpska nacionalna stranka gdje je otislo ostalih 10-12 % (udio Srba u Hrvatskoj je bio oko 12,2 % prema popisu 1991 i dodaj jos koji postotak Jugoslavena) ? Kome su dali Srbi svoj glas te 1990 ?

Stranci SKH-SDP, istoj onoj stranci koja je zajedno sa slovenskim rukovdostvom napustila 14 kongres i imalo onaj cuveni NE izborni billboard, kao NE Milosevicu.

Toliko o veliko-srpskim aspiracijama Srba u Hrvatskoj 1990 i njihovom zadojenoscu cetnickom ideologijom i podrsci Milosevicu. Pa ko je lud ici glasovati protiv samog sebe ? Je li Zdravko Tomac bio pro-srpski nastrojen 1990 ? Halo ?????????? Zasto bi neko ko je pro-cetnicki raspolozen davao svoj glas Zdravku Tomcu i stranci koju on predstavlja ?

Niko ne spori "desavanja naroda" u Sjevernoj Dalmaciji i Kordunu i prije dolaska HDZ na vlast, ali dajmo malo realnosti i idemo raspravljati o razmjerima te srpske pobune 1989 i njihove velik-srpske svijesti. Jedina potvrda raspolozenja naroda su izbori, nista vise. Srbi su dali svoj glas SDP-u i Hrvatu Racanu, a ne Raskovicu i SDS-u i to je povijesna istina.
Apatrid is offline  
Old 13.04.2008., 22:02   #31
Quote:
Apach kaže: Pogledaj post
Zdravo , svima, verovali ili ne ,pisem vam iz Srbije, ali, ne da bih vas ne daj Boze provocirao, vec bih zeleo da cujem vase misljenje o tome , da li mislite da je moguce ,pomirenje , nasa dva naroda,bez obzira na; VUKOVAR, JASENOVAC, i sve neprilike koje smo zajedno zahvaljujuci pogresnoj politici prozivljavali.
POSTAVLJAM VAM ISTO PITANJE KAO I SRBIMA NA SRPSKOM FORUMU' POSTOJI LI ISTINSKA VOLJA DVA NARODA DA SE TO DESI,JA LICNO NIKADA HRVATE MRZEO NISAM UPRKOS TOME STO SU NAS SVOJEVREMENO, NASI "POLITICKI UCITELJI "U SRBIJI TOME NEPRESTANO UCILI, SADA JE RASPOLOZENJE DOSTA DRUGACIJE, I NAILAZIM U SRBIJI NA POZITIVNE REAKCIJE NORMALNIH LJUDI, KOJI VISE PREDRASUDA NEMAJU, NORMALNO, SVUDA IMA LUDAKA(KOD NAS SU TO HULIGANI NA STADIONIMA, I ORGANIZACIJE POPUT "NACIONALNOG STROJA", KOJI NON STOP PROPAGIRAJU PAROLU "SRBIJA SRBIMA"),ALI GENERALNO GLEDANO, SVE JE MANJE MRZNJE. STA VI MISLITE I KAKO JE KOD VAS, MOGU LI DA LETUJEM NA KORCULI, A DA ME NIKO NE UBIJE!!!! PEACE.
Ja sam za pomirenje,ali na Korčulu mi ne dolazite,barem ne u 8 mjesecu.
Easternborder II is offline  
Old 13.04.2008., 22:16   #32
rano je za pomirenje.

srbi nam još nisu oprostili
sppamenko is offline  
Old 14.04.2008., 02:05   #33
Wink pa....

Quote:
sppamenko kaže: Pogledaj post
rano je za pomirenje.

srbi nam još nisu oprostili
Ja , jesam, i dobar deo Srba, koji nije pogodjen ratnim nedacama, e za ove zrtve rata sta ces , ne mogu Kninski Srbi lako da oproste,ali i to ce se desiti,JA SAM OPROSTIO JER SAM HRISCANIN,ALI NISAM ZABORAVIO, (DOBAR DEO SRBA, IMA ANTIPATIJE PREMA SVIM KATOLICIMA), A TO UKLJUCUJE I HRVATE STO JE PO MENI NEOPRAVDANO , JER ISPOVEDAMO ISTU VERU).JEDNAKI SMO PRED HRISTOM, PS. NIJE FRAZA STVARNO TO MISLIM KAD TAKO KAZEM. POZZ
Apach is offline  
Received Infraction
Old 14.04.2008., 02:18   #34
Quote:
Apatrid kaže: Pogledaj post
Knin i selendre oko njega ne mogu predstavljati meritum stanja svjesti srpskog naroda u Hrvatskoj. U najboljem slucaju tamo je zivjelo oko 15 % hrvatskih Srba. U opcinima Vojnic, Vrginmost i Glina (80% stanovnistva je bilo srpske nacionalsti) koje su pokrivale podrucje Petrove Gore je SKH-SDP odnio uvjerljivu pobjedu. U hrvatskim mjestima je dobio HDZ, a u srpskim SKH-SDP.

SDS je polucio svugdje los rezultat, osim u opcinama Knin, Benkovac, Obrovac, Donji Lapac i Gracac. Znaci, 5 opcina. Cak je i u njima odnio samo relativnu vecinu (osim Knina).

Sve ukupno, SDS je odnio 2 % glasova, a posto je bio jedina srpska nacionalna stranka gdje je otislo ostalih 10-12 % (udio Srba u Hrvatskoj je bio oko 12,2 % prema popisu 1991 i dodaj jos koji postotak Jugoslavena) ? Kome su dali Srbi svoj glas te 1990 ?

Stranci SKH-SDP, istoj onoj stranci koja je zajedno sa slovenskim rukovdostvom napustila 14 kongres i imalo onaj cuveni NE izborni billboard, kao NE Milosevicu.

Toliko o veliko-srpskim aspiracijama Srba u Hrvatskoj 1990 i njihovom zadojenoscu cetnickom ideologijom i podrsci Milosevicu. Pa ko je lud ici glasovati protiv samog sebe ? Je li Zdravko Tomac bio pro-srpski nastrojen 1990 ? Halo ?????????? Zasto bi neko ko je pro-cetnicki raspolozen davao svoj glas Zdravku Tomcu i stranci koju on predstavlja ?

Niko ne spori "desavanja naroda" u Sjevernoj Dalmaciji i Kordunu i prije dolaska HDZ na vlast, ali dajmo malo realnosti i idemo raspravljati o razmjerima te srpske pobune 1989 i njihove velik-srpske svijesti. Jedina potvrda raspolozenja naroda su izbori, nista vise. Srbi su dali svoj glas SDP-u i Hrvatu Racanu, a ne Raskovicu i SDS-u i to je povijesna istina.
E u ona vremena to nije bilo istina jer se narod manifestirao i institucionalno i vaninstitucionalno kako je govorio tadašnji idol prečanskih Srba.

Istina je da se raspoloženje SDPovih glasača iz Vojnića i Vrginmosta unutar par mjeseci od prvih izbora 1990. pa do prvih balvana i ilegalnog srpskog izjašnjavanja o autonomiji unutar Hrvatske sve više okretalo od Račana i SDPa prema Raškoviću i SDSu jer je nacionani revival Hrvata pod vodstvom HDZa koji je bio i neizbježan, a i neophodan beogradska propaganda koristila za prizivanje novog Jasenovca, glinske crkve itd.

Činjenica je da se u onom odnosu snaga kakav je bio 1990/91, s Miloševićem na vlasti u BG i onakvim vrhom JNA - sukob u Hrvatskoj nije mogao izbjeći bez obzira koja je politička opcija mogla biti na vlasti u Zagrebu, Tuđman i HDZ, Račan i reformirani komunisti ili Savka, Tripalo i umjereni hrvatski nacionalisti, liberali i demokršćani.
Svaki pokušaj odvajanja Hrvatske od Jugoslavije vodio bi k pobuni hrvatskih Srba u nekoj formi.

Uostalom, ono što se desilo u Bosni je dokaz za to.

Primjer:
Neki Bošnjaci iz Kozarca su skupa s bosanskim Srbima u sklopu banjalučkog korpusa '91. napadali na zapadnoslavonskom ratištu - ali čim su se ti isti 1992. referendumski izjasnili za neovisnu BiH - to mjesto je kasnije popaljeno, a stanovnici protjerani.
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Old 14.04.2008., 02:31   #35
A da se netko ispriča za 143 grobnice i tisuću pojedinačnih u kojima je pronađeno 3685 tijela.
Evo u općini Hrv. Dubica otvoreno 11.04.2008. spomen obilježje na masovnoj grobnici u Cvjetnom Viru, a u toj općini je i druga po veličini masovna grobnica poslije Ovčare u Baćinu
Agata1979 is offline  
Old 14.04.2008., 05:26   #36
Quote:
Apach kaže: Pogledaj post
Verovatno si NALETEO na neke pristalice Voje Seselja ( NJIH U SRBIJI IMA OKO 2 MILIONA I SVUDA PO FORUMIMA PROPAGIRAJU RAT, TO SU OKORELI CETNICI. SAMO IM JE PUSKA U GLAVI ,A SAD IM OVA SITUACIJA JOS VISE IDE NA RUKU POSTO JE VASA ZEMLJA PRIZNALA KOSOVU NEZAVISNOST, ODMA SU VAM SAMOZVANE "SRPSKE PATRIOTE" UNISTILE I ZAPALILE AMBASADU U BEOGRADU NE ZNAM KOLKU STETU SU PRICINILI , CUDI ME DA NAS HRVATSKA VLADA NIJE TUZILA ,NA SRECU POSTOJI I ONAJ NORMALNI DEO GRADJANSKE SRBIJE, KOME JE RATOVA DOSTA, PROBLEM JE U MENTALITETU SRBIMA JE UVEK NEKO DRUGI KRIV A ZA RADIKALE SU SVI SLOVENCI "BECKI KONJUSARI" A SVI HRVATI"NACISTI",ALI TO NIJE STAV VECINE,) MADA SE NE SLAZEM SA HRVATSKIM PRIZNANJEM KOSOVA (TO VAM NIJE TREBALO),PLASE ME NASI "RADIKALSKI CETNICI", AKO ONI DOBIJU NA IZBORIMA JA ODO IZ OVE ZEMLJE INACE CE ODMA DA ME MOBILISU I POSALJU NA RATISTE NA KOSOVO NEMOJ DA SI ISKLJUCIV, KAO STO REKOH JA NISAM NIKOG OD HRVATA UBIO!!!


Ma gle, razumijem ja tebe. I nas narod je podjeljen oko priznanja Kosova. Neki su to htjeli, neki ne. Mi nismo slozni, po tim pitanjima.

Sa Cetnicima nema pomirenja, jer su to ludaci, ali sa normalnim Srbima se nikad ni nisam svadao, jer imam i prijatelja, i nemam stvarno nista protiv njih.

P.S. Apach, covjece, iskljuci CAPS LOCK, i prestani pisati velikim slovima jer to znaci deranje u internet komunikaciji. Gle koliko si kartona pobrao, jos budes i bann, pazi.
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Old 14.04.2008., 06:04   #37
to nije problem od pomirenje hrvata i srba, nego je da srbi vole uvijek protivu svijeta i nekog z*bavat, zalosno na vlastitu stetu.
meni je zao normalni srbi, koji ima dosta i gore nego drugima im je jel su okruzeni sa primitivno pucanstvo kojemu nikad dosta mahnitat.
prosao rat sa hrvatima i bosnom, al uvijek ti neki vecina srbi nadju ispriku za pravit problem, kao ovo za razbit embasade u beograd, nema veze jel su uzele te drzave priznat neovisnost od kosovo ili nisu.
ima mnogo srbi koji su "hooked on trouble", i kad se to promijeni, mogu se pocet pomirit sa svakim. al dok im je gust bit protivu svijeta, nema nista.
iva_cf is offline  
Old 14.04.2008., 06:14   #38
Quote:
iva_cf kaže: Pogledaj post
to nije problem od pomirenje hrvata i srba, nego je da srbi vole uvijek protivu svijeta i nekog z*bavat, zalosno na vlastitu stetu.
meni je zao normalni srbi, koji ima dosta i gore nego drugima im je jel su okruzeni sa primitivno pucanstvo kojemu nikad dosta mahnitat.
prosao rat sa hrvatima i bosnom, al uvijek ti neki vecina srbi nadju ispriku za pravit problem, kao ovo za razbit embasade u beograd, nema veze jel su uzele te drzave priznat neovisnost od kosovo ili nisu.
ima mnogo srbi koji su "hooked on trouble", i kad se to promijeni, mogu se pocet pomirit sa svakim. al dok im je gust bit protivu svijeta, nema nista.
Ma razumijem ja tebe, ali ipak mislim da je to kod njih "glasna manjina", a ne vecina. Jer realno gledano, Srbi su nakon Milosevicevog pada, naglo skrenuli demokratima.

OFF TOPIC> E, a zast ti tak cudno pises,...onak gramatika i jezik te malo jebu

EDIT> A sorry prijatelju, sada vidim da si iz Argentine,...a hrvatski korjeni
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Old 14.04.2008., 06:19   #39
Quote:
Mrak003 kaže: Pogledaj post
Ma razumijem ja tebe, ali ipak mislim da je to kod njih "glasna manjina", a ne vecina. Jer realno gledano, Srbi su nakon Milosevicevog pada, naglo skrenuli demokratima.

OFF TOPIC> E, a zast ti tak cudno pises,...onak gramatika i jezik te malo jebu
e off topic, meni je hrvatski OK kako nikad nisam zivjela tamo, moze se me razumijet. iako uvijek moze bit bolje, i ja ucim. a za tebe, ne znam sto ti je gust smijat se ljudima, jos i psovat. ako hoces, mozemo probat na spanjolski ili engleski, pa necu pravit gramaticke pogreske

i ja sam "prijateljica"
iva_cf is offline  
Old 14.04.2008., 11:24   #40
[QUOTE=Saul Tigh;13593225]E u ona vremena to nije bilo istina jer se narod manifestirao i institucionalno i vaninstitucionalno kako je govorio tadašnji idol prečanskih Srba.QUOTE]

Nonsense. Izbor kandidata SKH-SDP od strane Srba u tim opcinama bio je i institucionalno i svjesno i pravno-proceduralno potpuno legitiman. Nema se tu sto misliti. Imas izbor izmedju dva kandidata i dvije stranke ili dva programa i biras. Kvit. Sto se poslije izbora desavalo je nesto sasvim drugo.

No, sto se moze. Gradjanske, multi-etnicke Hrvatske vise nema, kao ni BiH. Mozda je to i dobro za nekakvu sigurnost i politicku stabilnost Hrvatske, ali je civilizacijski iskorak unazad. U svezi daljnjih odnosa Srba i Hrvata to je u neku ruku i faktor stabilnosti, jer vise nece biti trzavica posto i ne zive zajedno. Znaci, svako iza svoje tarabe. Ali, civilzacijski to je toliko ogavno i gadljivo da ce covjeku povraca na sve to.
Apatrid is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.