Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2014., 12:06   #5261
Pozdrav... eto da pitam ako netko ima da leži i čuva u petrovoj na odjelu pt1, ja sam naručena za petak, ostajem preko vikenda a za dalje ćemo vidjeti. Zanima me kako je tamo opčenito??? sestre, doktori, sobe... ma sve???
Hvala
Nikolina85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 12:16   #5262
Sobe super, sestre sasvim ok, doktori ok (pogotovo ako si I privatno kod njih), termini posjeta totalno fleksibilni.
Sve u svemu - jako dobro, koliko u bolnici moze biti "dobro".
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 16:08   #5263
Petrova - vaša iskustva

Quote:
Nikolina85 kaže: Pogledaj post
Pozdrav... eto da pitam ako netko ima da leži i čuva u petrovoj na odjelu pt1, ja sam naručena za petak, ostajem preko vikenda a za dalje ćemo vidjeti. Zanima me kako je tamo opčenito??? sestre, doktori, sobe... ma sve???

Hvala

Meni bilo super tamo!
Skompaj se sa sestrama (Ruzica je najbolja!)
Doktori s odjela ok, sobe su ok, kupaone isto, odlicni su ti mladi specijalizanti Nina Kosi i Mislav Bender, njih pitat mozes sve kaj zelis, i oni pitaju i doktore ako treba. Vrijeme posjeta je fleksibilno.

Zapravo za odjel je super. Ovisi ti atmosfera samo o cimericama
Loqka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 17:41   #5264
ufff curke hvala vam na informacijama...čeka me malo duži period tamo pa se pripremam...čula sam razne priče, ali sve su večinom zastarjele. Kaj se tiče doktora, idem i privatno kod prof. I., a moj problem je trombofilija, a i blizanci su u pitanju pa mi je rekla da će me na pola puta ostaviti do kraja. sad mi je lakše kad velite da je ok, još samo da nađem zanimaciju kako ubiti vrijeme tamo...
Nikolina85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 18:13   #5265
Bit ce ti ok tamo!
Ako ides na duze, pretpostavljam da ce te staviti prvom prilikom u sobu s 2 kreveta.
Ponesi si knjige, casopise, skini si serije i filmove pa ce ti vrijeme brze proci.
Sretno!
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 22:08   #5266
Cure, jel treba u Petrovoj nekakva uputnica za porod? Mislila sam da ne treba, ali me zbunjuje jer neke cure za druge bolnice to spominju pa mi nije bas jasno.
Ne planiram ici u trudnicku ambulantu u Petrovu ako sve bude ok do kraja nego direkt na porod.
bugaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 22:44   #5267
Quote:
bugaboo kaže: Pogledaj post
Cure, jel treba u Petrovoj nekakva uputnica za porod? Mislila sam da ne treba, ali me zbunjuje jer neke cure za druge bolnice to spominju pa mi nije bas jasno.
Ne planiram ici u trudnicku ambulantu u Petrovu ako sve bude ok do kraja nego direkt na porod.
Prije 3 godine mi je trebala.
Nisam isla u TA nego privatno skroz do kraja i onda sam morala imati tu besmislenu uputnicu.
I dan danas me zanima sto bi bilo da sam se tamo pojavila u gluho doba noci u trudovima bez uputnice...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 07:08   #5268
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Prije 3 godine mi je trebala.
Nisam isla u TA nego privatno skroz do kraja i onda sam morala imati tu besmislenu uputnicu.
I dan danas me zanima sto bi bilo da sam se tamo pojavila u gluho doba noci u trudovima bez uputnice...
Hvala!

Ja se vise ne sjecam kako je meni bilo prije 3 god, ali onda sam kod njih vodila trudnocu.
bugaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 08:57   #5269
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Prije 3 godine mi je trebala.

Nisam isla u TA nego privatno skroz do kraja i onda sam morala imati tu besmislenu uputnicu.

I dan danas me zanima sto bi bilo da sam se tamo pojavila u gluho doba noci u trudovima bez uputnice...

Stvarno? Pa i ja sam rodila priblizno u isto vrijeme i nije mi trebala uputnica. Privatno sam isla do 36.tjedna, a onda u TA. Tamo sam donijela jednu uputnicu koja vrijedi za 3 pregleda i to je bilo to. S trudovima sam i dosla u gluho doba noci. Nitko me nista nije pitao. A tako je i sada bilo (tj u 12.mjesecu).
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 09:13   #5270
Quote:
Maritoma kaže: Pogledaj post
Stvarno? Pa i ja sam rodila priblizno u isto vrijeme i nije mi trebala uputnica. Privatno sam isla do 36.tjedna, a onda u TA. Tamo sam donijela jednu uputnicu koja vrijedi za 3 pregleda i to je bilo to. S trudovima sam i dosla u gluho doba noci. Nitko me nista nije pitao. A tako je i sada bilo (tj u 12.mjesecu).
U tom i je kvaka - ta uputnica vrijedi i za preglede i za porod.
Ja nisam nikad bila u TA i s obzirom da nisam imala uputnicu za preglede, trebala mi je specijalno za porod.
Mislim da i danas to vrijedi, neka se javi neka koja je tamo nedavno rodila, a da nije isla na preglede u TA.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 11:43   #5271
Frupy, uzmeš D1 uputnicu kod svog soc. gin. u cca. 36.tt i to je to, vrijedi za sve kaj god treba (pregledi, uzv, porod itd.), išla ti u TA prije poroda ili ne.
Ja sam baš jučer bila u TA kod. dr. Blajića. Predala sam tu D1 uputnicu i to je to do kraja.

Inače, ne znam kako je vama to cure, ali meni je prestrašno da se u zadnjem mjesecu trudnoće kada može doći do najvećih patologija ne radi uzv i ctg na svakom pregledu, bezobzira kaj nije rizična trudnoća ili da postoje neki pokazatelji od prije.

Ostala sam jučer paf kada sam čekala 1,5h na pregled od doslovno 3 min i to je to, kao javite se ako bude bilo promjena nekih u hitnu, inače vidimo se za 2 tj. A to kaj sam dr. rekla da me boli ovdje malo i da imam lagane kontrakcije kroz dan ponekad, kaj mi je zadnji nalaz kod mog gin. bio kalcificirana posteljica i donja razina plodne vode, skraćen cerviks i otvorena za prst nema veze.. Ne radi se uzv kaže dr. Blajić, ne treba.. Vidimo se za 2 tj. pa možda onda, a za 2 tj. će već proći mjesec dana od zadnjeg uzv-a...

Ne krivim dr. ništa jer tamo u TA niti ne postoji uzv uopće, ali to mi je pristup trudnoći ono kao "sve je ok, na granici normale za sada pa valjda će tako i ostati".

A što ako neće? Pa bolje "nepotrebno" radi uzv svaki puta svakoj trudnici nego ovako odokativno ili kada je u pitanju rizična trudnoća i nešto dr.

Pa zar je u svim rodilištima tako?
Zar u svim TA-ma se ne radi uzv svaki pregled u zadnjem mjesecu trudnoće??

Naravno da sam se odmah jučer nakon tog "pregleda" naručila privatno i na ctg i na uzv i dobila termin danas ujutro i nalazi su svi uredu, hvala bogu, ali ono nije mi jasno.. Je l' to zbog manjka osoblja, opreme ili čega? Pa nije da nas ima takoooo puno trudnica da se to ne može napraviti svakoj detaljan pregled.

Statistika kaže da se u HR se rodi cca 41000 djece godišnje (inače umre oko 50000, tako da nas je svake godine 9-10 tisuća manje ), računajmo da žena trudnica ima cca 40200 zbog višeplodnih trudnoća to je manje od 1% stanovništva... I nisu sve trudne u isto vrijeme, pa pobogu da se ne radi svakoj uzv svaki put pa makar samo radi 100% sigurnosti.. Neshvatljivo mi je..

Mislim da ću sve do kraja ići privatno.
__________________
<3
TicTac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 12:17   #5272
Ja sam prve dve trudnoće do kraja vodila privatno i došla rodit bez uputnice u Petrovu, sad isto svaki čas trebam rodit, nisam išla u TA, nego idem kod svog ginekologa i ovo za uputnicu za porod mi je prvi glas. Kaj to ne spada u hitni slučaj?
pikova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 17:09   #5273
Ja idem privatno kod prof Ivanisevic i onda kada idem na pregled u bolnicu idem k njoj na odjel pt1. I to mi je idealna kombinacija.


~~~Penso positivo~~~
Loqka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 23:40   #5274
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ah, steta...
Bilo bi divno da je tako.

Znaci sad je u svim zg rodilistima klasicni rooming in? Bas sam mislila da je petrova iznimka...
mene ovo isto zanima, ima li koje zg rodilište da hoce odnijeti bebe po noci?
Eve* is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 08:39   #5275
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
mene ovo isto zanima, ima li koje zg rodilište da hoce odnijeti bebe po noci?
Mozda merkur?

Rooming in bi bio ok da je svaka zena sama u sobi.
Ovako kad nas je najmanje troje...
Najgore je kad npr. tvoja beba spokojno spava cijelu noc, a cimericina ne prestaje plakati 4-5 sati u komadu pa oka ne sklopis.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 13:02   #5276
na TZ je bilo rasprave oko unosa vode u rađaonu, provjerena informacija od jučer - u Petrovoj se može s vodom!

zupershiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 16:33   #5277
Petrova - vaša iskustva

Naravno da moze voda. Ma mozes ponijeti sta god hoces, ionako si 70%vremena sama.
vikend is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 17:34   #5278
Kada rodim, da li odmah navlacim mrezaste gace i ulozak (u tih 2h prije sobe) ili to stavljam tek u sobi? Ako se stavlja tek u sobi, jel sam s necim pokrivena ili kako?
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 17:36   #5279
Imas pelenu I pokrivena si plahtom.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 12:33   #5280
Quote:
themalosunce kaže: Pogledaj post
Kada rodim, da li odmah navlacim mrezaste gace i ulozak (u tih 2h prije sobe) ili to stavljam tek u sobi? Ako se stavlja tek u sobi, jel sam s necim pokrivena ili kako?
Imas na sebi pelenu i spavacicu od poroda kad te smjeste u sobu sve dok te sestre ne odvedu 1. put na wc, tada skidas pelenu i stavljas mrezaste gace i ulozak.
bugaboo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:00.